| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

riko napisał:
Paweł ,odnosnie ilośći sztolni , byc może było ich więcej . W latach 1946 -1947 w ekspresowym tempie rozbierano baraki porozrzucane po lesie ,zaginął ślad po pracy jaka była tam wykonywana .Według relacji świadków sztolni było dużo więcej . Wink


Riko to ile było w okolicy pod obozów i gdzie były to ja wiem. Różnica jest taka, że ja nie ograniczam się do słuchania podejrzeń i przypuszczeń, a tym bardziej nie znoszę bezcelowego teoretyzowania. Zacytowałem tu Kłosowska i Karalusa, którzy twierdzą, że zlokalizowali 13 włazów (wloty) do podziemi, ale tylko dwa były dostępne, reszta zawalona. Takie coś mnie irytuje. Ja mówię, że w Gontowej jest więcej sztolni niż 4, na podstawie tego, że w nich byłem, a nie że tak sobie przypuszczam, lub, że ktoś tak mi z pierwszych osadników lub atochtonów mówił, a ja tego nie sprawdziłem. Na potwierdzenie dałem obraz dwóch sztolni położonych daleko na obrzeżach Gontowej, i na tym koniec, dodam jedynie (na prośbę jednej osoby), że pozostałe dwie które znam są bardziej w „centrum” – i to jest max co mogę powiedzieć.

Jeżeli chodzi o Łyczaka, to ja z nim nie rozmawiam (tym bardziej wcześniej mu nic nie mówiłem !), „dzień dobry – dzień dobry” „ładna dziś pogoda,.. idę bo się śpieszę” i tyle. Nie wymieniam się informacjami z nikim.

Riko skoro mówisz o tym miejscu gdzie praktycznie po tych barakach śladu nie ma, to ciekawy jestem, czy coś ruszyliście ad. tematu prowadzonych tam prac. Zdziwił byś się ile ja już o tym wiem, i na jakim etapie jestem Twisted Evil Dla was podejrzewam, że będzie to sukces jak znajdziecie choćby wywietrznik, różnica jest taka, że ja mam informatorów, a nie informatorów typu stary Kazimierz Matoł z Księżyca i Marsa, który coś tam sobie przypomniał, że mu dzwoni ale nie wie w którym kościele Laughing

Pią 19 Lip, 2013 12:51

Powrót do góry
riko
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 108
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Paweł , w eksploracji jest zasada czym więcej wiesz ,tym mniej mówisz ( dochodzi się do tego latami ),ale istotny jest szacunek i uznanie dla innych . Takich ludzi nie wolno obrażać .Forum powinno służyć do wymiany poglądów i do nawiązywania przyjażni . pzdr. riko .,

Sob 20 Lip, 2013 15:16

Powrót do góry
manka.bartek
Gefreiter

Gefreiter




Posty: 45
Skąd: Głuszyca
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Tak się ciskałeś o ten szyb na Gontowej, to proszę bardzo masz go tutaj.
Ponoć na lotniczych, według ciebie niczego nie ustalisz Evil or Very Mad
I nie jęcz już.



Opis załącznika:

Sob 20 Lip, 2013 20:15

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

riko napisał:
Paweł , w eksploracji jest zasada czym więcej wiesz ,tym mniej mówisz ( dochodzi się do tego latami ),ale istotny jest szacunek i uznanie dla innych . Takich ludzi nie wolno obrażać .Forum powinno służyć do wymiany poglądów i do nawiązywania przyjażni . pzdr. riko .,


A tobie już riko wyparowało z głowy jak mnie onegdaj publicznie nazwałeś drugim DK Bardzo szczęśliwy pewnie w ten sposób chciałeś ze mną nawiązać przyjaźń. Wink Ja nikogo nie obrażam riko, odnoszę się jedynie do faktów eksploracyjnych i jestem bezlitosny w ocenie, to wszystko. Jestem wyznawcą brutalnej prawdy, stąd często zadyma w koło mnie na forum, bo jak ładnie to ujął C.K.Norwid - kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Super

Nie zgodzę się z tobą, że skoro dużo wiem, to nic nie powinienem mówić. Jakieś 2-3% drobnostek błahych ale zawsze, choćby dla takiego Powolniaka57, jestem przekonany, że to jest zdrowy pasjonat, bez idiotycznych celów, a jako, że ma ograniczone możliwości (daleko mieszka) to zapodam mu tu od czasu do czasu coś na temat Gontowej.

Mówisz o szacunku w świecie eksploracyjnym riko, to coś ci powiem przy okazji Gontowej i szacunku: Swojego czasu przyjechała tam grupa eksploratorów z Wrocławia. Połazili trochę po masywie z wykrywaczami metali, obsikali kilka drzew, porobili trochę fotek i zabrali się wyciągać wnioski do pobliskiej knajpy, był z nimi mój znajomy stąd wiem jakie to były wnioski: nooo..tutaj pewnie było to i to, a tutaj pewnie stało to i to, noooo.. a tutaj mogło coś być.. nooo.mogło coś być... i koniec, pojechali do domu (więcej nie przyjechali). Takich jak ekip jak oni to było tam w Gontowej już tysiące. Potem wysiadują na trzecioligowych forach dyskusyjnych z których równo jedzie gnojem (trollem) i dementują gdy coś ktoś wrzuci konkretnego ad. tematu, a kiedy okaże się to nie podważalnym faktem, to przypisują to sobie jakoby że oni już to wcześniej sprawdzili, zbadali, znali, zrobili.. itd. a kysz z takimi. Przez takich właśnie wiele osób nie chce nic zapodawać do sieci. Kciuk w dół

Lepsi okazali się od nich.. zwykli złomiarze, których kiedyś tam spotkaliśmy. Wyeksplorowali właśnie kawał kabla oponowego w pobliżu zasypanych sztolni kopalni Kazimierz - naprawdę kawał kabla - ale kiedy tak pogadaliśmy z nimi chwilę, to zaczęli się chwalić jeszcze innym „znaleziskiem”, daleko wyżej w położonych lasach... czerwona lampka mi się w głowie zapaliła, nie to żebym nie wiedział o tym miejscu wcześniej, ale to ich „znalezisko” dla nich mniej warte od kabla (dla mnie bezcenne), było ewidentnym potwierdzeniem wskazań, które wcześniej już uzyskałem od moich znajomych (pierwszych osadników..). Gdyby to znaleźli ci z Wrocławia… to co innego, ale nie znaleźli (nic nie znaleźli).

Kolejny przykład: przyjechał tam jakiś czas temu pewien karierowicz, z nadzieją napisania książki o Riese (chyba..). Chwalił mi się, że zlokalizował tam 4 pod obóz więźniów z Gross Rosen. Naprawdę nie mam pojęcia o który mu mogło chodzić, wiadomo ile ich tam jest, jeden praktycznie taki, że śladu po nim nie ma, w każdym razie on myśli, że jest pierwszym który po ponad 70 latach zlokalizował tam obóz, 70 lat minęło od wojny i ten obóz czekał, aż tu przyjedzie taki badacz, najpierw popyta gdzie jest 4-ta sztolnia a za chwile zlokalizuje nieznany do tej pory nikomu obóz..- w głowie się nie mieści.

Z przykładów "szacunku" z samej Gontowej mógłbym książkę napisać.. Embarassed

„manka-bartek” chcesz coś pokazać to wrzuć normalne zdjęcia tego szybu tak jak ja dałem zdjęcia wlotów do sztolni 7 i 8 w Gontowa razem z nakreślonym szkicem jak do nich dojść. A ty jakieś (nie powiem co..) pokazujesz. Embarassed

Ps. Riko wysłałem ci tu odp. na priv (chciałeś). Wink


Ostatnio zmieniony przez Paweł_J dnia Sob 20 Lip, 2013 22:42, w całości zmieniany 1 raz

Sob 20 Lip, 2013 22:37

Powrót do góry
manka.bartek
Gefreiter

Gefreiter




Posty: 45
Skąd: Głuszyca
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Jaja sobie robisz, chcesz całe zdjęcie?
No taki głupi to ja nie jestem, żeby rozdawać takie dokumenty, pewnie jeszcze chciałbyś w oryginale czyli w tif-e, który ma 500 mb.
Postaraj się, zdobądź to potem możesz dyskutować o konkretach.

Sob 20 Lip, 2013 22:38

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

manka.bartek napisał:
Jaja sobie robisz, chcesz całe zdjęcie?
No taki głupi to ja nie jestem, żeby rozdawać takie dokumenty, pewnie jeszcze chciałbyś w oryginale czyli w tif-e, który ma 500 mb.
Postaraj się, zdobądź to potem możesz dyskutować o konkretach.


O jakich konkretach ? Ty żadnych konkretów tu póki co nie podałeś.. daj zdjęcie robione własnym aparatem (zdjęcie szybu, chyba nie chcesz mi powiedzieć, że skoro znasz jego lokalizację to jeszcze tam nie wszedłeś), oraz poglądową mapkę jak do niego dojść - ja tak zrobiłem.

Riko tu powyżej masz kolejny przykład.. Laughing

Sob 20 Lip, 2013 22:50

Powrót do góry
manka.bartek
Gefreiter

Gefreiter




Posty: 45
Skąd: Głuszyca
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Takie same konkrety jak twoje.
Ty zacząłeś jęczeć na tym forum o szyb, ale go nie pokazałeś, gdzie twoje fotki z tego szybu?, gdzie mapa? Tak się chwaliłeś. że wiesz, tak odpytywałeś wszystkich i co? Jak zwykle para poszła w las.
I nie nazywaj przedszkolnych rysunków mapą.
Żenuła. Kciuk w dół

Sob 20 Lip, 2013 23:02

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

manka.bartek napisał:
Takie same konkrety jak twoje.
Ty zacząłeś jęczeć na tym forum o szyb, ale go nie pokazałeś, gdzie twoje fotki z tego szybu?, gdzie mapa? Tak się chwaliłeś. że wiesz, tak odpytywałeś wszystkich i co? Jak zwykle para poszła w las.
I nie nazywaj przedszkolnych rysunków mapą.
Żenuła. Kciuk w dół


Nie, twoje to nie są takie same konkrety jak moje. Ja dałem ładne zdjęcia wlotów i podałem szkic (poglądowa mapka, a nie MAPA, ja nigdy nie nazywałem tego MAPĄ) jak dojść do tych sztolni, taki, że każdy głupi tam teraz trafi. Mało tego dałem swój opis tych obiektów i jakieś tam informacje o nich co się udało nam ustalić. Ty nie podałeś ani mapki (nawet takiej dziecinnej), ani zdjęć (swoich) zarówno tych sztolni w Gontowej o których tu pisałeś (5 i 6) jak i szybu o którym teraz piszesz. Nic nie podałeś.

Odnośnie szybów w Gontowej, to ja zadałem pytanie o szyb więc to ja oczekuje odpowiedzi, nie czekaj aż sam jej sobie tutaj udzielę Laughing tak na pewno nie będzie Nigdy

Sob 20 Lip, 2013 23:57

Powrót do góry
Gonzo
Sierżant

Sierżant




Posty: 90
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

manka.bartek napisał:
Takie same konkrety jak twoje.
Ty zacząłeś jęczeć na tym forum o szyb, ale go nie pokazałeś, gdzie twoje fotki z tego szybu?, gdzie mapa? Tak się chwaliłeś. że wiesz, tak odpytywałeś wszystkich i co? Jak zwykle para poszła w las.
I nie nazywaj przedszkolnych rysunków mapą.
Żenuła. Kciuk w dół


Widzisz że się gotuje zupa z gwoździa?

Nie 21 Lip, 2013 10:59

Powrót do góry
riko
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 108
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Paweł ,widzę masz ochote zabłyśnąć swoją wiedzą ,którą kwalifikujesz do ekstraklasy , niestety Twój poziom wiedzy sięga tylko piłkarskiej klasy :C" Wink

Nie 21 Lip, 2013 17:37

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

riko napisał:
Paweł ,widzę masz ochote zabłyśnąć swoją wiedzą ,którą kwalifikujesz do ekstraklasy , niestety Twój poziom wiedzy sięga tylko piłkarskiej klasy :C" Wink


Nie jęcz riko, wcale nie mam na celu błyszczeć swoją wiedzą eksploracyjną (jest akurat zupełnie odwrotnie..), Poza tym w GS nie widzę ekstraklasy, nawet u tych którzy jak tylko mogą to starają się nią błyszczeć (a błyszczą głupotą i kłamstwem). Weźmy pod uwagę Gontową. Grupa Sztolniowa KLIN oraz całe GS, więc powiedz mi jaką sztolnię nową nieznaną do tej pory odkryliście w Górach Sowich, hm ?? żadną ? wiec może warto by się zastanowić nad zmianą nazwy tej Grupy..KLIN. Z grzeczności tylko nie napiszę jaką nazwę w takim przypadku bym zaproponował..

Mówiłem ci, że łażenie po lasach i zajadanie zupki z kociołka to nie jest eksploracja Riko. To, że być może masz większą ode mnie wiedzę historyczną z książek to nic nie zmienia, bo na nic się nie przekłada terenowo (gdzie są te nowo odkryte sztolnie ?) .Zadam ci pytanie już nie na PW (bo znowu nie odpowiesz) tylko tu na forum ad. Gontowa, chcesz ? idę o zakład, że nie odpowiesz Bardzo szczęśliwy

Nie 21 Lip, 2013 18:27

Powrót do góry
riko
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 108
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Paweł ,z przykrośćią muszę stwierdzić , że odnośnie badań w GS ,utworzyła się ekstraklasa , wyniki badan ,krążą w bardzo małym gronie . Twoje pisanie ,tu jest to tam jest tamto ,bez odpowiedniego podkładu ....pomiar gps , wysokosc npm. , przeznaczenie , środki transportu , zasilanie energetyczne itp .... nie mają żadnej wartośći , chwal się dalej . Wink

Nie 21 Lip, 2013 18:48

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

riko napisał:
Paweł ,z przykrośćią muszę stwierdzić , że odnośnie badań w GS ,utworzyła się ekstraklasa , wyniki badan ,krążą w bardzo małym gronie .

To czemu jest tobie przykro ? nie wzięli ciebie pod uwagę czy jak ? Laughing

riko napisał:

Twoje pisanie ,tu jest to tam jest tamto ,bez odpowiedniego podkładu ....pomiar gps , wysokosc npm. , przeznaczenie , środki transportu , zasilanie energetyczne itp .... nie mają żadnej wartośći , chwal się dalej . Wink
Laughing

Haha, musiałbym riko na głowę upaść by takie dane publicznie gdzieś zamieszczać. To się nie ukaże, nigdzie. Sam pisałeś, że forum służy jedynie wymianie poglądów i zawieraniu przyjaźni. Ja bardzo chętnie się tutaj wypowiadam i zapodam jakieś drobiazgowe newsy ad. tego co się dzieje na Gontowej oficjalnie Wyluzowany

hyhy.. Laughing
Piwo

Nie 21 Lip, 2013 19:04

Powrót do góry
riko
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 108
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Aby publikować dane należy mieć wiedze . Wink

Nie 21 Lip, 2013 19:21

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

riko napisał:
Aby publikować dane należy mieć wiedze . Wink


W takim razie rozumiem wobec powyższego, że oficjalna grupa eksploracyjna pod szyldem GSKlin nie posiada ŻADNEJ wiedzy, bo jakoś nie mogę się doszukać ŻADNEJ oficjalnej publikacji (tym bardziej żadnych oficjalnych odkryć - zwłaszcza sztolni ) tej grupy. Obciach. Embarassed

Wcześniej pisałeś tak riko:
riko napisał:
w eksploracji jest zasada czym więcej wiesz ,tym mniej mówisz

Teraz mówisz o publikacjach gdy ma się wiedzę. Mocno jak widzę jesteś sprzeczny ze sobą. Neutral

Piszesz, że w Górach Sowich zawiązała się tajna ekstraklasa eksploratorów. Trochę to dziwne, bo jak znam ten nasz mały światek eksploracyjny to jakoś nie dostrzegam tu nikogo z kogo można byłoby poukładać ekstra-ligę. Embarassed Kciuk w dół

Odnośnie Gontowej to widzę, że się obawiasz pytań, nie podnosisz rękawicy Laughing (i dobrze, skompromitował byś się tylko.. do reszty. Embarassed )

Trochę z nowinek: pisałem tu, że czekam na jedną osobę, która przebywała za granicą. Chodziło o pewną sztolnię na Gontowej i nazwiska.. zwłaszcza na jedno - eksploratora, który już nie żyje. Rozczarowałem się, bo liczyłem na to, że usłyszę inne.. ale, jak się okazuje, byli przeszło 30 lat temu tacy, co ostro badali gontową a o nich nigdzie w literaturze ani śladu.. Rolling Eyes


Ostatnio zmieniony przez Paweł_J dnia Nie 21 Lip, 2013 22:03, w całości zmieniany 1 raz

Nie 21 Lip, 2013 22:00

Powrót do góry
manka.bartek
Gefreiter

Gefreiter




Posty: 45
Skąd: Głuszyca
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

riko napisał:
Aby publikować dane należy mieć wiedze . Wink


No właśnie, dobrze to ująłeś Riko.
Jakbyś miał wiedzę i materiały to ten fragment fotki bez problemu naniósłbyś na mapę i wiedziałbyś, gdzie jest szyb. Ale z tobą to taka dyskusja jak z przedszkolakiem.
Riko nie potrzebuje, żeby mu wskazywać, gdzie ten szyb jest bo on już wie a ty nie, no i to twój problem, więc gotuj się dalej we własnym sosie, ja nie zamierzam z tobą żadnej dalszej dyskusji prowadzić.
Co do zadawania pytań to musisz jeszcze mocno popracować bo jak zerkniesz sobie do tyłu to zobaczysz w jakiej głupiej formie zadajesz pytania i potem nie ma się co dziwić, że uzyskujesz głupie odpowiedzi.

Nie 21 Lip, 2013 22:02

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

manka.bartek napisał:
riko napisał:
Aby publikować dane należy mieć wiedze . Wink


No właśnie, dobrze to ująłeś Riko.
Jakbyś miał wiedzę i materiały to ten fragment fotki bez problemu naniósłbyś na mapę i wiedziałbyś, gdzie jest szyb. Ale z tobą to taka dyskusja jak z przedszkolakiem.
Riko nie potrzebuje, żeby mu wskazywać, gdzie ten szyb jest bo on już wie a ty nie, no i to twój problem, więc gotuj się dalej we własnym sosie, ja nie zamierzam z tobą żadnej dalszej dyskusji prowadzić.
Co do zadawania pytań to musisz jeszcze mocno popracować bo jak zerkniesz sobie do tyłu to zobaczysz w jakiej głupiej formie zadajesz pytania i potem nie ma się co dziwić, że uzyskujesz głupie odpowiedzi.


Aha, a więc rozumiem, że Panowie "manka.bartek" i riko zlokalizowali szyb w Gontowej. Brawo, zapewne weszli tym szybem do środka podziemi (szyb wentylacyjny chyba gdzieś prowadzi - prawda ? ) i odkryli tym samym nikomu nie znane wcześniej sztolnie w górze Gontowa, tak riko ? Laughing Gleba

Nie 21 Lip, 2013 22:08

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Nowości z Gontowej:

Ktoś dopuścił się rozkopania sztolni kopalni Kazimierz (wentylacyjną tylko powierzchniowo, do transportowej-wydobywczej można teraz wejść, choć wiadomo, że jest zalana wodą i po kilku metrach jej poziom osiąga strop - odradzam tam nurkowanie).

Nie podoba mi się takie coś. Cały teren jest rozkopany i poryty, wszędzie pełno dziur. "Szybik" którym można dostać się do sztolni zamaskowany na moje oko - beznadziejnie, rasowa amatorka. Neutral Widoczne są próby wyrywania metalowych części, być może nie przez tych samych sprawców.

Pytanie o sens takich działań ? ktoś liczył na wyszabrowanie pozostawionego w sztolniach złomu ? może jakiś wózków... ? to ma być eksploracja ? tfuuu... Kciuk w dół

wstawiam kilka zdjęć:



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:
tu macie ten "super zamaskowany" szybik

Opis załącznika:

Wto 23 Lip, 2013 18:34

Powrót do góry
riko
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 108
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Paweł , może napisz jaśniej czy ...rozkopali Ci jedną sztolnie czy cztery ? Zszokowany

Wto 23 Lip, 2013 21:25

Powrót do góry
manka.bartek
Gefreiter

Gefreiter




Posty: 45
Skąd: Głuszyca
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Podam tylko cytat, bez żadnego złośliwego komentarza:
Cytat:
Radze nie zawracac sobie głowy sztolnia nr 3. Na tym poziomie zaczęto jedynie drążenia, dwie sztolnie po 100 m (około). Jedna z nich (sztolnia 3) ma boczne wyrobiska pod wartownie (analogicznie jak te z poziomu wyższego), bo pierwsza (sztolnia 4) nawet tego nie ma, i na tym był koniec. Nie ma więcej korytarzy. Nie ma tam żadnego ładunku Opli Blitz (Grabowski-Moschner), nie ma zadnych kocy (chyba ze je dopiero tam powkładają to wtedy będą Laughing ), które miały wchłaniać wodę by zabezpieczac depozyt przed zamoknieciem (zgadnijcie kto jest autorem takiej teorii Bardzo szczęśliwy ). Na wyższym poziomie są dwie sztolnie (i zaczątek 3-ciej, dodam: hipotetycznej) o których wiedzą wszyscy. Nie ma 3-ciego dolnego poziomu. Sa rozsiane pozostałości po obozach, studzienki, rowy, przepływki, oraz sztolnie przemysłowe - to wszystko stwarza pole do popisu dla mitomanów. I tyle.

źródło: http://eksploratorzy.com.pl/viewtopic.php?f=27&t=3444
data: 9 sie 2012, o 14:12
autor: PJ (GES)

Wto 23 Lip, 2013 23:25

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

riko napisał:
Paweł , może napisz jaśniej czy ...rozkopali Ci jedną sztolnie czy cztery ? Zszokowany


Riko a może wybierzesz się na Gontową i sam policzysz ? Rozkopane sztolnie kopalni Kazimierz policzone przez GSKlin - ładnie brzmi prawda ? w końcu Grupa Sztolniowa Klin będzie miała coś realnie wspólnego ze sztolniami ? Zdziwiony Laughing

Sro 24 Lip, 2013 8:38

Powrót do góry
riko
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 108
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Paweł , abyśmy się dobrze zrozumieli ,na forum biorę udział jako osoba indywidualna i zadawanie pytań co robi grupa , nie jest Twoją sprawą . I mała prośba , to jest forum a nie teleturniej 1 -z 10 , że Ty zadajesz nam dziwne pytania ,wcale nie jesteśmy zobligowani udzielać Ci trafnych odpowiedzi . pzdr. riko . Wink

Sro 24 Lip, 2013 21:08

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

riko napisał:
Paweł , abyśmy się dobrze zrozumieli ,na forum biorę udział jako osoba indywidualna i zadawanie pytań co robi grupa , nie jest Twoją sprawą . I mała prośba , to jest forum a nie teleturniej 1 -z 10 , że Ty zadajesz nam dziwne pytania ,wcale nie jesteśmy zobligowani udzielać Ci trafnych odpowiedzi . pzdr. riko . Wink


Riko, skoro jesteś "osoba indywidualna" to mów za siebie a nie za innych.. Poza tym pisałeś tu niedawno, że forum służy wymianie poglądów.. Wiec moje poglądy na twoją wiedzę ad. Gontowa są takie, że ty nie masz żadnej wiedzy innej od tej ogólnodostępnej i znanej. Nie ty jeden. Większość "gwiazd eksploracji" z tego co już wiem, ma tyle wiedzy "tajemnej" ad tematu co brudu za paznokciem. Ta "wiedza tajemna" to są teorie i przypuszczenia powstałe w ich głowie, generalnie nic co znalazłoby potwierdzenie w rzeczywistości.

Jeżeli coś wiesz więcej niż inni, to przynajmniej daj namiastkę tego by pokazać tym samym, że nie jest to tylko puste przechwalanie się. Ja tak zrobiłem ad. Gontowa, pokazałem gdzie są sztolnie 7 i 8 (mapka poglądowa, zdjęcia wlotów, opis). To zaledwie 5 % tego co wiem, a tym samym tego czego większość na pewno nie wiedziała a już na pewno nie było tego wcześniej w sieci. Owszem są tacy co wiedzieli (jasne..) i na pewno też wiedzą gdzie są sztolnie 5 i 6, oraz znają cały układ sztolni nr 3 (poczekaj niech odkopią ją do końca to zaraz się odezwą tacy co powiedzą, że dawno tam byli pierwsi tylko się nie chwalili, bo to wiedza tajemna była..). Daj riko tu 5 % o Gontowej tego co nie jest ogólnie znane (podziemia gontowej) i nie chcę słyszeć o obozach.. daj, tylko tak by było namacalne i żeby każdy trafił. Bardzo szczęśliwy Wtedy przyznam, że riko jest coś eksploracyjnie wart Super

Czw 25 Lip, 2013 17:44

Powrót do góry
Gonzo
Sierżant

Sierżant




Posty: 90
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Paweł_J napisał:
riko napisał:
Paweł , abyśmy się dobrze zrozumieli ,na forum biorę udział jako osoba indywidualna i zadawanie pytań co robi grupa , nie jest Twoją sprawą . I mała prośba , to jest forum a nie teleturniej 1 -z 10 , że Ty zadajesz nam dziwne pytania ,wcale nie jesteśmy zobligowani udzielać Ci trafnych odpowiedzi . pzdr. riko . Wink


Riko, skoro jesteś "osoba indywidualna" to mów za siebie a nie za innych.. Poza tym pisałeś tu niedawno, że forum służy wymianie poglądów.. Wiec moje poglądy na twoją wiedzę ad. Gontowa są takie, że ty nie masz żadnej wiedzy innej od tej ogólnodostępnej i znanej. Nie ty jeden. Większość "gwiazd eksploracji" z tego co już wiem, ma tyle wiedzy "tajemnej" ad tematu co brudu za paznokciem. Ta "wiedza tajemna" to są teorie i przypuszczenia powstałe w ich głowie, generalnie nic co znalazłoby potwierdzenie w rzeczywistości.

Jeżeli coś wiesz więcej niż inni, to przynajmniej daj namiastkę tego by pokazać tym samym, że nie jest to tylko puste przechwalanie się. Ja tak zrobiłem ad. Gontowa, pokazałem gdzie są sztolnie 7 i 8 (mapka poglądowa, zdjęcia wlotów, opis). To zaledwie 5 % tego co wiem, a tym samym tego czego większość na pewno nie wiedziała a już na pewno nie było tego wcześniej w sieci. Owszem są tacy co wiedzieli (jasne..) i na pewno też wiedzą gdzie są sztolnie 5 i 6, oraz znają cały układ sztolni nr 3 (poczekaj niech odkopią ją do końca to zaraz się odezwą tacy co powiedzą, że dawno tam byli pierwsi tylko się nie chwalili, bo to wiedza tajemna była..). Daj riko tu 5 % o Gontowej tego co nie jest ogólnie znane (podziemia gontowej) i nie chcę słyszeć o obozach.. daj, tylko tak by było namacalne i żeby każdy trafił. Bardzo szczęśliwy Wtedy przyznam, że riko jest coś eksploracyjnie wart Super


Panie Pawle, forum rzeczywiście służy wymianie poglądów. Ten wątek dotyczy obiektu pod górą Gontowa. Jeżeli ma Pan coś konkretnego do przekazania proszę kontynuować (rozsądnie). Wiedza Pana Riko na temat Gontowej jest jego prywatną wiedzą i proszę nie próbować ciągnąć Pana Riko za przysłowiowy język (być może sobie tego nie życzy). Chce coś Pan nowego powiedzieć o kompleksie pod górą Gontowa? Słuchamy!

Czw 25 Lip, 2013 18:27

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Pawle, wyluzuj. Riko ostatnio wykazal duzo dobrej woli aby nie czynic tu dymu. Wiec nie atakuj Go w taki sposob bo to nieladnie wyglada. W pewnym momencie Wasza rozmowa zaczynala miec w sobie jakies konkrety, a teraz znowu zaczynaja sie opowiesci o tym co kto wie, a kto czego nie. W ten sposob robi sie piaskownica. Jesli chcecie o czyms opowiedziec to robcie to bez osobistych wycieczek typu "ja jestem de besciak, a wy to leszcze". Jesli nie chcecie niczym sie pochwalic to tez OK. Tylko wowczas malo kogo obchodzi postawa, ze "wiem ale nie powiem".
_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Czw 25 Lip, 2013 19:11

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny Strona 5 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.