| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
siekierz
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 8
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Gontowa (Sokolec)

Z zainteresowaniem śledzę informacje na temat postępów prac na Gontowej. Czy są jakieś nowe wieści na ten temat ??? Liczę, że pojawią się wreszcie jakieś ciekawe informacje.

Pozdrawiam !!!

SIEKIERZ

Nie 02 Cze, 2013 20:46

Powrót do góry
powolniak57
Sierżant

Sierżant




Posty: 87
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Ostatnia wiadomość to relacja TV Kłodzko
http://www.tvklodzka.pl/site/telewizja/1/1/10/910/n.html
a tak to cisza też mnie interesuje ten temat.Liczę na wiadomość od Pawła_J ale jak narazie to i on milczy
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-wroclaw,44/tajemnice-kompleksu-riese-weszli-do-poniemieckich-tuneli,304275.html

pozdrawiam Bardzo szczęśliwy

Wto 04 Cze, 2013 17:21

Powrót do góry
siekierz
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 8
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Przeczytałem artykuł w najnowszym Odkrywcy - w zasadzie nic nowego poza kilkoma wizualizacjami.

Sro 05 Cze, 2013 13:29

Powrót do góry
powolniak57
Sierżant

Sierżant




Posty: 87
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem to ukazało się ogłoszenie o sprzedaży Harendy i zastanawiam się czy fedrują dalej czy ze względu na koszty zaprzestali.

Sro 05 Cze, 2013 16:39

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Fedrują dalej, nic się nie martw. Obiekt stoi tak wystawiony do sprzedaży od dawna. Powiedz mi kto go kupi za takie pieniądze ? W mojej lokalnej gazecie ("Noworudzianin") ukazał się niedawno kolejny art. o Gontowej, uważam, że nie wiele wniósł. Po cichu mówi się, że wyrobiska mają połączenie z dawnym tunelem, zaczętym i nigdy ad celu nie ukończonym (bo trafili na strasznie twardą skałę) kolejowym. Nie zgadzają się poziomy. Są jednak tacy co się z dawna upierają, że to jest dolny poziom (sztolnia z najniższego poziomu) mająca połączenie z Gontową, a tu zaś kopią na poziomie środkowym. O ewentualnych połączeniach wewnątrz nie słyszałem, jedynie o pewnych studzienkach... no te akurat potwierdzić mogę, ze faktycznie są, ale to zupełnie inna historia.. Art. w Odkrywcy widziałem (nie kupiłem !), uśmiałem się z mapki, widać, że wiele wiedzą o Gontowej Laughing

Sro 05 Cze, 2013 20:05

Powrót do góry
Thor98
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 2
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

A cóż cię tak tam rozśmieszyło w tej mapce ?. Ja widziałem inną mapkę dotyczącą Gontowej na pewnym blogu i to mnie dopiero rozśmieszyło.

Czw 06 Cze, 2013 11:37

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Masz na myśli mój ? Tam o co innego chodziło zupełnie, więc nie wymagaj dokładności (której brak poniekąd był zamierzony). To jest poglądowa mapka obrazująca jedynie niektóre wloty, i tak to przedstawiłem w przeciwieństwie do tej.. mapy z naniesionymi pozostałościami po kompleksie „Gontowa” – to jest nagłówek, który do czegoś dokładniejszego zobowiązuje, to chyba jasne, więc wnioskuję z tego, że to jest wszystko co wie o Gontowej „Odkrywca”.. Laughing

Czw 06 Cze, 2013 15:23

Powrót do góry
Thor98
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 2
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

U ciebie zawsze chodzi o coś innego, te zdjęcia to "coś innego", mapka dziecka z II klasy podstawówki też "coś innego". No to może pokaż swoją mapę Gontowej na porządnym podkładzie i w skali zanim zaczniesz się z kogoś tam znów rechotać.

Czw 06 Cze, 2013 16:18

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Spokojnie, nie pędźmy tak do przodu. Gontowa to bardzo ciekawy temat, jednak pewne rzeczy wymagają czasu. Można coś zlokalizować i tkwić w tym samym miejscy w d.. przez lata. Powodów jest wiele. Generalnie Gontowa jest trudna, zwłaszcza dla kogoś takiego jak ja, co nie lubi teorii, a uwielbia fakty.

Powolniak57 jest wielkim miłośnikiem tego kompleksu (doskonale go rozumiem), i nie ma możliwości brać udziału w eksploracji w przeciwieństwie np. do mnie, więc założył ten temat i bardzo dobrze. Jest głodny wiedzy, więc ja mam zamiar go tu podkarmiać od czasu do czasu nowinkami z terenu.

Skoro już poruszyłeś kwestię tej infantylnie kreślonej mapki (niech inni chociaż „takie” mapki kreślą..), to warto bym coś z niej tu objaśnił ad. tematu. W sztolni nr 3 jakiś czas temu natrafiono na zebrane do kupy kamienie z czerwonego piaskowca. Ot kupka kamieni sobie leży.., tyle, że te kamienie ni jak nie pasują tam do reszty scenerii (96% zwykły piaskowiec). Wiadomym jest już, że sztolnia nr 3 idzie gdzieś tam w kierunku miejscowości Świerki. Wiadomo jest, że ta miejscowość stoi na czerwonym piaskowcu (poza Górą Włodzicką, która zbudowana jest z melafiru), wiadomo, że są ludzie, którzy upierają się wręcz, że Gontowa ma swoje połączenie właśnie tam (proszę o dowód), typowane jest na to kilka miejsc. Ktoś kto spojrzy na te moją mapkę zobaczy, że są tam właśnie dwie sztolnie od strony miejscowości Świerki w kierunku znanych wyrobisk z Gontowej. Spieszę więc uciąć tu wszelkie dywagacje. Pierwsza z nich jest krótka, obudowana przednią ścianą z przodu (zawalona na kolejnych kilku metrach), wejście przez strop do przodu w ostatnie dwa metry. Mam informację, że żołnierze z WP chowali się tam podczas detonowania na przyległej łączce ładunków wybuchowych zebranych na Górze Włodzickiej. Nie wiem na ile to jest prawdziwe. Druga sztolnia jest inna, inaczej według mnie drążona, dłuższa i w katastrofalnym stanie. Pewien „ekspert” twierdzi, że system budowania tych sztolni, wskazuje na stare sztolnie górnicze, a za dodatkową wskazówkę na to podaje fakt, że znajdują się w okolicy kamienie graniczne pól górniczych. To potwierdzam, tak faktycznie jest, na dodatek są tam hałdy urobkowe, i być może tych sztolenek było tam kiedyś więcej.. Obie te mi znane, są wykute właśnie w czerwonym piaskowcu, takim samym piaskowcu jaki znalazł się ni z gruchy w sztolni nr 3. Osobiście uważam, że pochodzi on z tamtej okolicy (a nie że był transportowany wewnątrz sztolnią jako urobek z pod Świerk.. - po prostu to był jakiś przerost skalny w tym miejscu - spryzmowanie zaś wynikło z przypadku obwału. Natrafiono tam również na wychodnie węgla kamiennego (kto pamięta jak śmiano się ze mnie gdy mówiłem, na górnym poziomie „odczuwałem” po nogach w ostatniej hali obecność CO2 ?? Piaskowiec ma strukturę mocno porowatą, gazy mogą tam spokojnie migrować.. uważam, ze mógł być to CO2). To tyle w kwestii sztolni zaznaczonych na mapce.

Czw 06 Cze, 2013 20:23

Powrót do góry
bjjjanek
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

I co w związku z powyższym?

Czw 06 Cze, 2013 20:51

Powrót do góry
powolniak57
Sierżant

Sierżant




Posty: 87
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Panowie nie chodzi tu aby się przekomarzać i agresją odpowiadać tylko merytorycznie podać swoje racje. Paweł przytacza swoje argumenty i teorie i mnie one nie przeszkadzają,a wręcz przeciwnie, jeżeli uważacie że Paweł nie ma racji więc odpowiedzcie mu argumentami i bardzo proszę bez agresji nie chciałbym aby administrator zamknął następny temat.

Pon 10 Cze, 2013 19:50

Powrót do góry
powolniak57
Sierżant

Sierżant




Posty: 87
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Paweł poza tym dziękuje ci za informacje z Gontowej jesteś jedyny na tym forum, który cokolwiek powie co się tam dzieje i jak się posuwają prace.

Pon 10 Cze, 2013 19:55

Powrót do góry
siekierz
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 8
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Paweł_J dzięki za namiar na artykuł w Noworudzianinie. W. Łyczak zapowiada tam konferencję i nowe informacje na temat sztolni - czy może to wspomniane połączenie z innymi obiektami ???

Pon 10 Cze, 2013 21:55

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Hej,

dzisiaj rozmawiałem z W.Łyczakiem ponad dwie godziny, trochę u niego w Harendzie a potem pojechaliśmy na Gontową. Była ze mną moja koleżanka z "Gazeta Noworudzka" (druga nasza gazeta lokalna) robiła wywiad do art. W czwartek się to ukaże w (w ten czwartek). Nie mogę zdradzić o czym rozmawiałem z W.Łyczakiem a tym bardziej podać tego co ukaże się w gazecie w art. Za to powiem, że W.Łyczak jest dość dobrze zorientowany w temacie, pamięta np. że bardzo dawno temu był betonowy "bunkier" na Gontowej, a teraz gdzieś go wcieło.. Umówmy się tak, on nazywa to "bunkier" a ja inaczej.. w każdym razie o to samo pewnie chodzi, tyle, że on nie pamięta w którym to miejscu było, a ja znam to miejsce - ot różnica. Bardzo szczęśliwy
W.Łyczak, zapodał mi przy okazji ciekawe info na temat podziemi w Górze Włodzickiej (wie o nich !) , przyznam, że mnie tym zaskoczył, chodzi o to do czego niektóre z tych podziemi tam były przed wojną wykorzystywane - ot ciekawostka poza tematem.
Odnośnie tematu to dodam, że od strażnika leśnego wiem, że było zgłoszenie (pewnie to te znane nam sfrustrowane podstarzałe życiowe ofermy bez rozumu), że grupa ludzi robi tam odwierty nad wyrobiskami sztolni nr 3. ale..(tu uwaga) nad wyrobiskami w miejscu gdzie jest około 60 metrów nakładu skały do stropu sztolni i próbują się tam do niej przekopać haha.
Co do tego co było w gazecie 'Noworudzianin" to z tego co pamiętam to pisało tam np. o tym kablu siłowym znalezionym w sztolni, o tym jakie są trudy usuwania urobku tam itd. ogólnie tak moim zdaniem wywiad dla każdego nie siedzącego zbyt głęboko w temacie.

Wto 11 Cze, 2013 0:00

Powrót do góry
Gonzo
Sierżant

Sierżant




Posty: 90
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Paweł_J napisał:
Hej,


W.Łyczak, zapodał mi przy okazji ciekawe info na temat podziemi w Górze Włodzickiej (wie o nich !) , przyznam, że mnie tym zaskoczył,


W życiu warto ludziom mówić to co chcą usłyszeć. Szukasz tych podziemi za pośrednictwem internetu a one istnieją tylko w ludowych podaniach i twojej wyobraźni. Firma SSB siedziała tam o początku lat czterdziestych i nie kuła sztolni (nazwa firmy - kamieniołom Eureka) cała teczka jest we Wrocławiu. szkoda gadać.

Wto 11 Cze, 2013 1:01

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Gonzo napisał:
Paweł_J napisał:
Hej,

W.Łyczak, zapodał mi przy okazji ciekawe info na temat podziemi w Górze Włodzickiej (wie o nich !) , przyznam, że mnie tym zaskoczył,


W życiu warto ludziom mówić to co chcą usłyszeć. Szukasz tych podziemi za pośrednictwem internetu a one istnieją tylko w ludowych podaniach i twojej wyobraźni. Firma SSB siedziała tam o początku lat czterdziestych i nie kuła sztolni (nazwa firmy - kamieniołom Eureka) cała teczka jest we Wrocławiu. szkoda gadać.


Podziemia tam są, skąd wiesz kto je wykuł, czy jakaś część z nich nie powstała np. w tym samym czasie (lub trochę później) gdy stawiano tam inne budowle (wierzę widokową, schronisko itp.) Z tymi akurat kamieniołom nie miał nic wspólnego. Słyszałem wersję mówiącą, że zaopatrzenie do tego schroniska odbywało się na podobnych zasadach jak rozwiązano to w Wielisławce. Mogło być też tak i tu. Skąd wiesz, że nie ? Jeżeli jakaś powiedzmy niewielka sztolnia jest, która należała do kamieniołomu, to tylko ta w kruszarni. Zważywszy na to jak wyglądał tam proces technologiczny przemiału surowca to wydaje się to prawdopodobne, biorąc choćby pod uwagę samo miejsce zsypu.. ale co ci będę mówił, ty wiesz lepiej Bardzo szczęśliwy nie raz nie dwa się popisałeś wiedzą, np. tym, że sztolnia nr 3 w Osówce była wykuta po to by oczyszczać tam.. yhmm. hehehehe Bardzo szczęśliwy Dam ci rade, jeżeli posiadasz jakieś warte uwagi informacje na temat Gontowej i możesz je tu zapodać to zrób to, a jeżeli nie masz nic mądrego do powiedzenia w temacie to się nie odzywaj bo zaśmiecasz tylko kolejny nic nie wnoszącymi wywodami i bezpodstawnymi uwagami.

Wto 11 Cze, 2013 8:29

Powrót do góry
Pan L.
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Oh , Pawle J , jaki z ciebie mondry eksplorator, dziękuję ci za wszystko o czym mówisz, z niecierpliwością oczekuje na więcej i więcej. To co piszesz o tej Gontowej i Górze Włodzickiej to jest niesamowite. Taki młody taki wysportowany taki wysoki bez grama tłuszczu. I co najważniejsze wszystkich zostawiłeś w tyle.
Chciałbym abyś więcej napisał o tych miejscach, tych których te nierozgarnięte śmierdzące stare tłuki do dzisiaj nie znaleźli. Cały świat ci zazdrości twojej mądrości. Dobrze że kochani moderatorzy czuwają tu nad tobą i banują, bo by te inne jednozwoje zrobiły ci przykrość tymi głupimi pytaniami.

Wto 11 Cze, 2013 21:47

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Termin publikacji artykułu w gazecie Noworudzkiej został przełożony, przyczyną być może są jakieś nowe informacje wynikłe nagle, które będzie można dodać jeszcze do artykułu wzbogacając jego treść. Szczerze Wam powiem, że nie pytałem. Artykuł na pewno jest w przygotowaniu i raczej na pewno się ukaże (może czeka na autoryzację Pana Waldemara Ł.), a ile nowości wniesie do ogólnej informacji – sam jestem ciekawy, w obliczu tego, że są media, która mają wyłączność do informowania o pewnych nowościach z tego miejsca, jako pierwsze.

Od siebie dodam, że tyle ludzi co kręci się ostatnio po Gontowej to chyba nie było tak nigdy. Nie trudno chyba zgadnąć w jakim celu tam się zapuszczają – chcą informacji. Gdy będąc tam przy okazji zupełnie niedawno zapytałem jednego takiego zainteresowanego co go tu tak ciekawi, to powiedział, że chce wiedzieć czy już jakieś skarby tam odkopali.. Uważam, że tacy i tak jeszcze nie są najgorsi. Najgorsi są „znaffffcy” co to wszystkie rozumy pozjadali, i to bez znaczenia ich zdaniem, że są na tych terenach drugi-trzeci raz w życiu, oni twierdzą, że i tak wiedzą już o Gontowej WSZYSTKO. Moim zdaniem brakuje im piątek klepki.

Optymistycznie wygląda na to, że roboty tam ustaną dopiero wtedy gdy system korytarzowy sztolni nr 3 zostanie zbadany w całości (od A do Z). Cieszy mnie to niezmiernie, zwłaszcza wobec mitów, które o tej sztolni znam (znaczna ich część już została obalona przez brutalną rzeczywistość).

Czw 13 Cze, 2013 13:45

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

"...większą wyłączność do informowania o pewnych nowościach z tego miejsca, jako pierwsze..."
Hmmm... Bez obrazy, lecz należałoby chyba popracować nad stroną logiczną wypowiedzi...
Pozdrowienia
Grendel

_________________

Koło przyjaciół Muzeum Broni Pancernej CSWL
im. płk dypl. Mieczysława Rawicz-Mysłowskiego

Czw 13 Cze, 2013 14:35

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Grendel ja z pracy pisze..na szybko, w biegu.. a po robocie nie będę miał przez najbliższe dni kiedy - to co sie dziwić.

Czw 13 Cze, 2013 14:42

Powrót do góry
powolniak57
Sierżant

Sierżant




Posty: 87
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Paweł daj znać kiedy pojawi się artykuł w gazecie ,a z całym szacunkiem dla Pana Grendela ,może napisał by Pan coś rzeczowego o Gontowej , a nie bawił się w nauczyciela,bo jak do tej pory widzę to tylko Paweł ma jakieś rzeczowe wiadomości i na czasie.

Czw 13 Cze, 2013 18:30

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

No, teraz to mi szczęka opada.... Grendel jest modem i m.in. naszym zadaniem jest pilnowanie poprawności językowych. Ani Jego uwaga nie była zaczepna ani nie na czasie ani nie rzeczowa. Mało tu awantur? Skupcie się Koledzy na rozmowie. Ja tekst Pawła już wyedytowałem. Tak więc uprasza się o spokój Piwo
_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Czw 13 Cze, 2013 18:49

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Spokojnie, nic się takiego nie stało, fragment tekstu był nieskładny, bo pisałem przy natłoku obowiązków w pracy.. Krecio skorygował i dobrze. Super

Cały właśnie sęk w tym, że lokalna gazeta nie może mieć pierwszeństwa w udzielaniu informacji wiodących o planach i postępach dalszych prac z Gontowej (o to miejsce mi właśnie chodziło), bo patronat ma do tego pierwszeństwo, jak również z tego co wiem, także TVN. Liczę jednak na to, że pewne drobne ciekawostki (dla prawdziwych pasjonatów to i tak wszystko jest b.ważne Wink ) będą mogły się spokojnie ukazać. Trzeba też pamiętać, że niedawno była tam konkurencja gazety Noworudzkiej, dlatego też treść tekstu powinna chyba trochę przynajmniej być do przodu z nowinkami, bo bez sensu byłoby gdyby w Noworudzkiej ukazało się to samo wypisz wymaluj co w Noworudzianinie jakieś 3 tygodnie temu– tak ja uważam. Więc być może to jest też czynnik hamujący, że art. jeszcze się nie ukazał, a wiem już, że na pewno osoba z redakcji gazety Noworudzkiej pojedzie tam raz jeszcze.. czyli coś jest na rzeczy. Zobaczymy co ostatecznie z tego wyjdzie i kiedy, w każdym razie na pewno tu poinformuję jak coś nowego się w mojej lokalnej prasie (tej czy innej) ukaże.

Dodam teraz od siebie trzy grosze z terenu. Spekulacje były tam od początku, ale teraz w miarę jak odkopują coraz to nowe partie sztolni spekulacje się mnożą... Już znalazło się grono filozofów co podejrzewają, że sztolnia mogła być bita z dwóch stron, a nawet z trzech.. Ci bardziej zorientowani co wiedzą, że znajdują się tam w okolicy wkopane bardzo głęboko stalowe rury (podobne do tej która znajduję się nieopodal sztolni nr 4 w Jaworniku), znaleźli już dla nich zastosowanie... Otóż ktoś palnął, iż zawodniona boczna odnoga prowadzi właśnie do jednej takiej, i miała być planowo jej kominem wentylacyjnym.. Laughing

Pią 14 Cze, 2013 0:33

Powrót do góry
Gonzo
Sierżant

Sierżant




Posty: 90
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Gonzo napisał:
Paweł_J napisał:
Hej,


W.Łyczak, zapodał mi przy okazji ciekawe info na temat podziemi w Górze Włodzickiej (wie o nich !) , przyznam, że mnie tym zaskoczył,


W życiu warto ludziom mówić to co chcą usłyszeć. Szukasz tych podziemi za pośrednictwem internetu a one istnieją tylko w ludowych podaniach i twojej wyobraźni. Firma SSB siedziała tam o początku lat czterdziestych i nie kuła sztolni (nazwa firmy - kamieniołom Eureka) cała teczka jest we Wrocławiu. szkoda gadać.


Wystarczy mi zwykłe dziękuję. DZIĘKUJĘ za informacje w którym mieście masz szukać teczki która da tobie odpowiedż na wszyskie nurujące ciebie pytania.

Pią 14 Cze, 2013 22:34

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Gonzo DZIĘKUJĘ Tobie za każde info udzielone tu bez grama złośliwości z Twojej strony.. Rolling Eyes

Zadam Ci więc pytanie odnośnie tematu:

Wszystkie znane nam kompleksy "Riese" podobne do siebie schematem budowy (wartownie, hale..itp.) posiadały szyby transportowe (Rzeczka, Włodarz, Osówka..), powiedz mi więc gdzie jest szyb transportowy w Gontowej ? Twisted Evil hehe..

Sob 15 Cze, 2013 11:00

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny Strona 1 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.