| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
boch_62
Podpułkownik

Podpułkownik

Pochwał: 12
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

TAIPAN napisał:

Być może Jarku szukasz tego Rolling Eyes
http://www.wehrmacht-awards.com/forums/showthread.php?t=196978&highlight=GOTTLIEB+ROLL

Maćku, Ty tez znalazłeś Kciuk do góry
Dzięki za pomoc, niepotrzebnie przeszperałem tyle stron W szoku
Piwo
Jarek

Wto 24 Cze, 2014 19:39

Powrót do góry
EK
Generał brygady

Generał brygady

Pochwał: 19

VEB napisał:
boch_62 napisał:
...natomiast co do jednego nie mam wątpliwości, koperty i krzyże (mnie interesuje tutaj tylko to zestawienie) jest to pole do popisu dla wszelkiej maści oszustów i kombinatorów, dlatego też temat ten umieściłem w dziale "kopie" krzyży EK2-1939... Super

Jarek

Bez wątpienia, temat warty kontynuacji! Zwłaszcza dla kogoś (jak dla mnie), kto kompletuje "sety". Póki co, jestem na etapie tworzenia czegoś w rodzaju bazy danych oryginalnych kopert (pomijam różne wersje związane z okresem produkcji), jakie istniały bez wątpienia. Czy jest kompletna? Sądzę, że wątpię Wink

-Deschler & Sohn (1)
-C.E. Juncker
-Wilhelm Deumer (3)
-Steinhauer & Lueck (4)
-F. Zimmermann (6)
-Paul Maybauer (7)
-Grossmann & Co. (11)
-Gustav Brehmer (13)
-Christian Lauer (14)
-Friedrich Orth (15)
-Ferdinand Wiedmann (19)
-Gebr. Godett (21)
-Boerger & Co. (22)
-Arbeitsgemeinschaft fur Heerebedarf (23)
-Abeitsgemeinschaft der Hanauer (24)
-Arbeitsgemeinschaft der Gravur (25)
-Maria Schenkl (27)
-Berg & Nolte (40)
-Jakob Bengel (44)
-Gottlieb & Wagner (52)
-Hammer & Soehne (55)
-Robert Hauschild (56)
-Katz & Deyhle (60)
-Klein & Quenzer (65)
-Friedrich Keller (66)
-Ernst Mueller (76)
-Paulmann & Crone (86)
-Richard Simm (93)
-Rudolf Souval (98)
-Waechtler & Lange (100)
-Bruder Schneider (106)
-Walter & Henlein (109)
-Franz Petzl (120)
-Moritz Hausch (127)
-Julius Maurer (138)
-Otto Schickle
-Eugen Schmidthaussler

I na 99% Forster & Graff

Oraz pewnie wiele innych, o których jeszcze nie wiem. Wink

O niektórych wiesz i mogłeś nawet kupić ale nie chciałeś Mr. Green

Frank & Reif

Wto 24 Cze, 2014 20:11

Powrót do góry
VEB
Подполковник

Подполковник

Pochwał: 14

Jarek, spotkałem się już kilkakrotnie, że do koperty Gottlieba ładuje się rozmaite krzyże i takie "sety" fruną na handel. Jakiś czas temu spotkałem "55" w takiej kopercie. I jeszcze kilka innych. Coś mi się wydaje, że to współczesne kombinowanie.

A co do relacji weteranów. Też ostrożnie! Należało by odpowiedzieć na pytanie czy Maurer znajdował się w kopercie Gottlieba W MOMENCIE otrzymywania krzyża przez żołnierza. Jurek słusznie napisał, że takie opakowanka po prostu wyrzucało się. Od siebie dodam, że być może robiono z tychże wielce praktyczny użytek w toalecie Wink Od wojny minęło kilkadziesiąt lat. Przez te lata weteran mógł sobie znaleźć dowolną kopertę. Być może w jakiejś chwili swego życia poczuł sentyment do swej pamiątki i pragnął przywrócić jej stan z momentu wręczenia.

EK napisał:

Frank & Reif

Uwierz, Jureczku, że żałuję! Mr. Green Pamiętaj jednak, jaki był wtedy czas i kontekst całościowy okoliczności Uśmiech Było to bowiem w czasach, kiedy EK "24" traktowałem jako coś wręcz trudnego do zdobycia Bardzo szczęśliwy Kiedy takie rzeczy jak Ubergross (bo o kopercie do niego mowa), "Round 3", Schinkel były dla mnie abstrakcją! Wink Ale świat idzie naprzód i dziś już abstrakcją nie są. Choć Ubergrossa JESZCZE nie mam. Ale będzie! Kiedyś... Mr. Green

Wto 24 Cze, 2014 20:20

Powrót do góry
EK
Generał brygady

Generał brygady

VEB napisał:
Jarek, spotkałem się już kilkakrotnie, że do koperty Gottlieba ładuje się rozmaite krzyże i takie "sety" fruną na handel. Jakiś czas temu spotkałem "55" w takiej kopercie. I jeszcze kilka innych. Coś mi się wydaje, że to współczesne kombinowanie.

A co do relacji weteranów. Też ostrożnie! Należało by odpowiedzieć na pytanie czy Maurer znajdował się w kopercie Gottlieba W MOMENCIE otrzymywania krzyża przez żołnierza. Jurek słusznie napisał, że takie opakowanka po prostu wyrzucało się. Od siebie dodam, że być może robiono z tychże wielce praktyczny użytek w toalecie Wink Od wojny minęło kilkadziesiąt lat. Przez te lata weteran mógł sobie znaleźć dowolną kopertę. Być może w jakiejś chwili swego życia poczuł sentyment do swej pamiątki i pragnął przywrócić jej stan z momentu wręczenia.

EK napisał:

Frank & Reif

No i tu sie nasuwa pytanie. Frank & Reif uznawany za producenta jedynie ,,ubergros,, .Krzyża którego stosunkowo jest bardzo mało a miał swoja kopertę do Ek-2.

Uwierz, Jureczku, że żałuję! Mr. Green Ale było to w czasach, kiedy takie rzeczy jak Ubergross (bo o kopercie do niego mowa), "Round 3", Schinkel były dla mnie abstrakcją! Wink Ale świat idzie naprzód i dziś już abstrakcją nie są. Choć Ubergrossa JESZCZE nie mam. Ale będzie! Kiedyś... Mr. Green

No i tu nasuwa sie pytanie?? Frank & Reif który jest ,,posądzany,, Mr. Green wyłącznie o produkcję ,,ubergrosa,, którego jest bardzo mała ilość a ma swoją kopertę do Ek-2. Może czegoś nie wiemy??

Wto 24 Cze, 2014 20:23

Powrót do góry
boch_62
Podpułkownik

Podpułkownik

VEB napisał:

Niewykluczone Paweł, że możesz mieć rację, ale jak wiesz koperty to nie moja zasadnicza dziedzina zainteresowań Laughing - powtórzyłem w otwarciu tematu jedynie zdanie mądrzejszych w temacie ode mnie, żeby zainicjować dyskusję...
http://www.wehrmacht-awards.com/forums/showthread.php?t=196978&highlight=GOTTLIEB
Wink i chyba się udało Super

Jarek

Wto 24 Cze, 2014 20:26

Powrót do góry
EK
Generał brygady

Generał brygady

Oj Jarek,Jarek.... Mr. Green
Dobrze wiesz że ja i Paweł to raczej niemieckojezyczni i przy tak rozbudowanej dyskusji po angielsku możemy sobie pogwizdać.
Ale widze że wypowiada tam się ,,alan,, . A on w sprawach ,,opakowań,, jest naprawdę autorytetem.

Wto 24 Cze, 2014 20:37

Powrót do góry
VEB
Подполковник

Подполковник

EK napisał:
Dobrze wiesz że ja i Paweł to raczej niemieckojezyczni...

Jureczku! Jesteś prawdziwym dżentelmenem, skoro moje językowe kalectwo (w tym niemieckojęzyczność) wyniosłeś swym autorytetem do rangi prawdy Wink Ale uwierz, że daleko mi do bycia niemieckojęzycznym Mr. Green Ale to tak na marginesie Wink

Wto 24 Cze, 2014 20:42

Powrót do góry
boch_62
Podpułkownik

Podpułkownik

EK napisał:
...
Ale widze że wypowiada tam się ,,alan,, . A on w sprawach ,,opakowań,, jest naprawdę autorytetem.

Super

Wto 24 Cze, 2014 20:51

Powrót do góry
EK
Generał brygady

Generał brygady

Wrócę jeszcze do ,,zestawów,,. Oczywiście nie chwaląc się uważam że mam dużo wieksze doświadczenie w zakupach na żywo giełdy,flohmarki.Czyli nie w internecie. Koledzy musicie wiedzieć że w wiekszości dla handlarza jest całkiem obojetnie jak on to sprzeda. Powiem wiecej . Dla uzyskania wiekszego zysku takie zestawy sie wręcz rozbija.Lepiej jest sprzedać krzyż ,osobno wstążkę i kopertę. Ktoś kupi krzyż ,ktoś inny kopertę itd. A póżniej często znajdują się kolekcjonerzy którzy dokładnie robią to odwrotnie .Gdzieś tam kupi parę kopert a pożniej kompletuje zestawy.
U,,normalnego,, handlarza nie ma problemu z zakupem np samego Ek-1 który jest w pudełku. Bo on wie że pudełko osobno też sprzeda.

Wto 24 Cze, 2014 20:57

Powrót do góry
VEB
Подполковник

Подполковник

Cóż, Koledzy. Może warto zamieścić kilka zdjęć pakietów (lub samych kopert), które na zagranicznych forach uchodzą za oryginały. Zbierałem te zdjęcia i informacje przez kilka miesięcy. Mam nadzieję, że ich autorzy nie urwą mi łba Wink

Opis załącznika:
Aurich

Opis załącznika:
Aurich

Opis załącznika:
Godet

Opis załącznika:
Godet

Opis załącznika:
Deumer

Opis załącznika:
Deumer

Opis załącznika:
Deschler

Opis załącznika:
Maybauer

Opis załącznika:
Zimmermann

Opis załącznika:
Brehmer

Opis załącznika:
Lauer

Opis załącznika:
Lauer

Opis załącznika:
"24"

Opis załącznika:
Bengel

Opis załącznika:
Keller

Opis załącznika:
Katz & Deyhle

Opis załącznika:
Waechtler & Lange

Opis załącznika:
Walter & Henlein

Opis załącznika:
Paulmann & Crone

Opis załącznika:
O. Schickle

Opis załącznika:
O. Schickle

Opis załącznika:
Schmidthausler

Opis załącznika:
Schmidthausler

Opis załącznika:
R. Souval

Opis załącznika:
I kilka zbiorówek

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Wto 24 Cze, 2014 21:03

Powrót do góry
boch_62
Podpułkownik

Podpułkownik

Fajne "seciki" Paweł.
A propo kopert to powiem Wam coś osobistego Wink
... był taki moment, niedawno, że chciałem oprócz EKów 2-1939 zająć się również kolekcjonerką kopert do nich (i oczywiście zgłębianiem wiedzy w temacie) i wtedy wpadłem na dyskusję na WAF z udziałem Trevora, i jak zobaczyłem podział kopert żelaznych krzyży (patrz zdjęcie) przedstawiony przez niego w trakcie wymiany opinii
http://www.wehrmacht-awards.com/forums/showthread.php?t=739952&highlight=GOTTLIEB
- odpadłem i powiedziałem NIE, za dużo, jak na zgłębienie wiedzy o wszystkim, i o EK2, i o kopertach do nich Mr. Green ale to tak na marginesie Kciuk do góry

Jarek

Opis załącznika:

Wto 24 Cze, 2014 21:36

Powrót do góry
VEB
Подполковник

Подполковник

Jako ciekawostkę nadmienię, że ostatnio trafiłem (w baaardzooo atrakcyjnej cenie!) kopertę Grossmanna wraz z nadaniem. Koperta podpisana (jakąś kredką lub ołówkiem) tym samym nazwiskiem, które widnieje na nadaniu.

Wto 24 Cze, 2014 21:40

Powrót do góry
boch_62
Podpułkownik

Podpułkownik

... można tylko pogratulować Super

Jarek

Wto 24 Cze, 2014 22:49

Powrót do góry
EK
Generał brygady

Generał brygady

VEB napisał:
Jako ciekawostkę nadmienię, że ostatnio trafiłem (w baaardzooo atrakcyjnej cenie!) kopertę Grossmanna wraz z nadaniem. Koperta podpisana (jakąś kredką lub ołówkiem) tym samym nazwiskiem, które widnieje na nadaniu.

Paweł to jest tylko wola wiary.Z tym trzeba uważać. Nie mówie że czegoś takiego nie było.Że czasami jakiś żołnierz podpisał. Ale po wojnie w celu podniesienia wartości pojawiło się tyle kombinacji że te autentyczne sie jakby ,,rozmyły,,. Podobnie jest z ręcznymi grawerkami na Ek-1. Ile to trzeba.Wystarczy mieć jakieś nadanie odczytać z niego jednostkę,gdzie walczyła i w jakim czasie.A póżniej naskrobać na krzyżu to wszystko i na dodatek dopisując nazwisko. Są ludzie co to łykają i kupują.Na Ek-1 jest to kłopotliwe bo trzeba to jeszcze postarzeć Ale na kopercie ?? Bez żadnego problemu. A jeszcze dla Niemca który umie pisać gotykiem??
Paweł koniecznie muszę Ciebie zabrać na giełde ,flohmark.... Piwo

Sro 25 Cze, 2014 5:58

Powrót do góry
zatoka123
Major

Major

VEB napisał:

VEB z tego co widziałem, podpisywali kredką, ołówkiem kopiowym ( efekt fioletu ) ale to zawsze jakieś ryzyko, bo co za problem pogryzmolić, czasami nie można tego rozszyfrować. Podoba mi się schludna z ładnym opisem kolekcja.

Gratuluję Super Piwo

Sro 25 Cze, 2014 6:56

Powrót do góry
EK
Generał brygady

Generał brygady

boch_62 napisał:
Fajne "seciki" Paweł.
A propo kopert to powiem Wam coś osobistego Wink
... był taki moment, niedawno, że chciałem oprócz EKów 2-1939 zająć się również kolekcjonerką kopert do nich (i oczywiście zgłębianiem wiedzy w temacie) i wtedy wpadłem na dyskusję na WAF z udziałem Trevora, i jak zobaczyłem podział kopert żelaznych krzyży (patrz zdjęcie) przedstawiony przez niego w trakcie wymiany opinii
http://www.wehrmacht-awards.com/forums/showthread.php?t=739952&highlight=GOTTLIEB
- odpadłem i powiedziałem NIE, za dużo, jak na zgłębienie wiedzy o wszystkim, i o EK2, i o kopertach do nich Mr. Green ale to tak na marginesie Kciuk do góry

Jarek

Wcześniej czy póżniej tym się zajmiesz .Skoro wszedłeś do tak głębokiej wody jaką jest Ek-2. Koperty są tego integralną częścią. Nie wspominając już o wstażkach.To też jest temat .Może nie tak szeroki . Ale też są rodzaje wstążek,szerokości ,kolory/odcienie/,producenci itd
Wiadomo też po części jakich wstążek używali jacy producenci krzyży.Czyli u kogo zamawiali.Czy też o samych kopertach do wstążek,bo takie też przecież były.
Wiem z przeszłości że w tym temacie dużą wiedzę posiada Michał.

Ostatnio zmieniony przez EK dnia Sro 25 Cze, 2014 7:28, w całości zmieniany 2 razy

Sro 25 Cze, 2014 7:16

Powrót do góry
VEB
Подполковник

Подполковник

Jurku, możesz mieć dużo racji i współczesnej ingerencji nie wykluczam. Napis jest co prawda wyblakły, ale nie takie cuda się podrabia Wink

Włodku, te zdjęcia to z sieci Uśmiech Żaden z tych setów nie jest mój. Osobiście posiadam tylko 7 kopert. Krzyży dużo więcej, ale kopert tylko tyle.

Sro 25 Cze, 2014 7:26

Powrót do góry
zatoka123
Major

Major

A bo nie czytałem wcześniejszych postów, ale powoli dogonisz niektórych. Super

Sro 25 Cze, 2014 7:29

Powrót do góry
EK
Generał brygady

Generał brygady

Paweł zerknij do tego linku na samym dole.Jest tam ,,uberkarton,, od mojego zestawu Ortha. Jest tam ,,nabazgrolone,, stopień wojskowy i nazwisko.
Ale czy ktoś potrafi udowodnić kto i kiedy to napisał ?? Myśle że nie. Ja to kupiłem od handlarza na flohmarku.A przez ile rąk to przeszło po drodze zaczym doszło do mnie??
http://www.ek1-dna.de/-15--friedrich-orth,-wien-.php

Sro 25 Cze, 2014 7:47

Powrót do góry
VEB
Подполковник

Подполковник

Nie do udowodnienia! Ani w jedną stronę, ani w drugą. Patent na Twoim "Uberkartonie" jest ten sam, co na mojej kopertce Uśmiech Zerknij.

Opis załącznika:

Sro 25 Cze, 2014 7:55

Powrót do góry
boch_62
Podpułkownik

Podpułkownik

EK napisał:
boch_62 napisał:

Jarek

Wcześniej czy póżniej tym się zajmiesz .Skoro wszedłeś do tak głębokiej wody jaką jest Ek-2. Koperty są tego integralną częścią.

Jurku zgadzam się, ze koperty do żelaznych krzyży są nieodłączną częścią kolekcjonowania tychże, ale kolekcjonowanie kopert w moim przypadku nie wchodzi w grę Mr. Green takie tematy jak rodzaj papieru, rodzaj farby, rodzaj druku, rodzaj składania i klejenia... etc - to nie dla mnie.
Natomiast koperty interesują mnie jako źródło wiadomości dotyczących samych krzyży EK2-1939 i ich producentów. To jak najbardziej tak Kciuk do góry

Jarek

Sro 25 Cze, 2014 9:58

Powrót do góry
EK
Generał brygady

Generał brygady

Jarek nie gadaj głupot . Mr. Green
Z Twoimi zdolnościami obserwacyjnymi . spostrzegawczością Ty nie opanowałbyś tematu kopert?? Jakoś w to nie wierzę. Raczej nie chcesz rozszerzać tego ze względu na czas albo coś takiego. Piwo

Sro 25 Cze, 2014 10:27

Powrót do góry
EK
Generał brygady

Generał brygady

Paweł następna koperta której nie masz w spisie
Ernst L. Prüller

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sro 25 Cze, 2014 10:58

Powrót do góry
VEB
Подполковник

Подполковник

Jurku! To jest Müller/Pforzheim! A nie Prüller! Super Wink Ostatnio trafiłem taki krzyż w "słitaśnym" (jak mawiają moje uczennice Mr. Green ) stanie. Ale kopertki, niestety, jeszcze brakuje.

Ostatnio zmieniony przez VEB dnia Sro 25 Cze, 2014 11:02, w całości zmieniany 1 raz

Sro 25 Cze, 2014 10:59

Powrót do góry
EK
Generał brygady

Generał brygady

Masz rację.Jest do kupienia na GCA.

Sro 25 Cze, 2014 11:02

Powrót do góry
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny Strona 3 z 4

Skocz do: