| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dad
Bosmanmat

Bosmanmat





Posty: 77
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Battleship Chess

Przeglądając tematy na forum nie doszukałem się takiego, który dotyczyłby gier komputerowych Crying or Very sad Jeśli niezbyt uważnie czytałem, to z góry przepraszam Embarassed . Ale do rzeczy.
Wyszperałem niedawno przefajną gierkę traktującą o okrętach z I w.św.
Jest tak prosta i grywalna a przy tym w miarę realistyczna jak na swą wielkość (około 11 MB), że mogę ją z całym sercem polecić wszystkim miłośnikom bitew morskich. Nazywa się "Battleship Chess" choć z szachami niewiele ma wspólnego - chyba tylko ograniczone miejsce na rozegranie bitwy...poza tym...rozbrajająca grafika. Jeśli ktoś widział lub grał to wie o co chodzi Laughing
Proszę o komentarze i ewentualnie propozycje innych takich cudeniek Mr. Green

Sro 29 Mar, 2006 1:10

Powrót do góry
l'Aquila
Porucznik marynarki

Porucznik marynarki





Posty: 684
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jak powszechnie wiadomo, gry komputerowe nie sa w zadnym wypadku forma rozrywki, w zwiazku z czym absolutnie nie pasuja do forum "Literatura, Rozrywka". RazzRazz

Pozdrawiam

l'A

P.S. Czego to ludzie nie robia, aby wygrac w konkursie na najciekawszy temat (czy moze najbardziej kuriozalny) WinkWinkWinkWinkWink

Sro 29 Mar, 2006 11:47

Powrót do góry
l&m
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 921
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie czemu Neutral Podaj jakiś namiar na tę grę, opisz dokładniej to może kogoś zainteresuje topic Wink Literatura nie, ale Rozrywka jak najbardziej l'A!!

Sro 29 Mar, 2006 18:23

Powrót do góry
Dad
Bosmanmat

Bosmanmat





Posty: 77
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

l'Aquila napisał:
P.S. Czego to ludzie nie robia, aby wygrac w konkursie na najciekawszy temat (czy moze najbardziej kuriozalny) WinkWinkWinkWinkWink


Taaa.. wygląda na to, że ludzie piszący na tym forum robią to w celu wygrania jakiejś nagrody w konkursie (jeszcze nawet nie wiem w jakim,ale mniejsza z tym) Question . Choć l'Aquila wytknął mi temat niby z przymrużeniem oka, to jednak zrozumiałem aluzję i więcej nie wspomnę o nim Exclamation .A szkoda, bo gierka jest naprawdę relaksująca, powiedziałbym nawet dziecinna, choć okręty w niej występujące mają jak najbardziej prawdziwe nazwy z flot : brytyjskiej, japońskiej, amerykańskiej i kajzerowskiej z początku wieku XX. A namiary - no cóż - wystarczy jakaś kazaa lub emule albo shareaza oraz kilka minut na ściągnięcie, a potem to już czysta zabawa.
Pozdrawiam wszystkich udzielających się i wymyślających tematy w celu zgarnięcia nagrody Rolling Eyes Ja bynajmniej nie robię tego w tym celu - jak ktoś zerknie obok zobaczyć może ilość napisanych przeze mnie postów - ten jest chyba trzeci.... Neutral A nagrodą dla mnie jest sam fakt znalezienia tego forum oraz możliwość wymiany poglądów i wiadomości z ludźmi o podobnych zainteresowaniach. Tyle... Piwo

Sro 29 Mar, 2006 23:16

Powrót do góry
igla
Porucznik marynarki

Porucznik marynarki







Posty: 537
Skąd: Poznan
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

sprawdze ta gre ale skoro zajmuje tak molo iejcsa to chyba jakis szjs co nie Question Question

Wto 04 Kwi, 2006 19:46

Powrót do góry
l&m
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 921
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

igla napisał:
sprawdze ta gre ale skoro zajmuje tak molo iejcsa to chyba jakis szjs co nie Question Question

A Deluxe Ski Jump też mało zajmował ale wszyscy grali Twisted Evil

Wto 04 Kwi, 2006 20:36

Powrót do góry
igla
Porucznik marynarki

Porucznik marynarki







Posty: 537
Skąd: Poznan
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak ale ta gra to nie delux bo mw nie kazdy sie interesuje Mr. Green Mr. Green

Sro 05 Kwi, 2006 19:48

Powrót do góry
l&m
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 921
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A skokami myślisz każdy Bardzo szczęśliwy Piszesz najpierw że to co mało zajmuje to szajs a potem zmieniasz sens wypowiedzi Wink

Sro 05 Kwi, 2006 20:43

Powrót do góry
l'Aquila
Porucznik marynarki

Porucznik marynarki





Posty: 684
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dad w innym watku napisał:
Ok , Aquila , przyznaję , że mnie za bardzo poniosło więc przepraszam za ostre słowa pod Twoim adresem , jednak proszę na przyszłość o rozwagę w żartach z "nowymi" - nie znam Cię , więc zareagowałem "prostolinijnie" i odruchowo . Za oszczerstwo uznałem Twój osąd , że umieściłem temat o grze "Battleship Chess" w celu zdobycia nagrody w konkursie o którego istnieniu dowiedziałem się właśnie od ... Ciebie . Postaw się na miejscu "nowego" , który chce coś wnieść do tego forum i zostaje z miejsca zastopowany takimi żartami . Dla mnie i przypuszczam dla wielu tutaj gry komputerowe to też część historii tyle tylko że przedstawiona w bardziej przystępny sposób co nie umniejsza ich wartości . Dlatego zadałem pytanie o inne - mniej czy bardziej wartościowe gry z tłem historycznym . Jeśli sam nie lubisz grać , to nie znaczy wcale , że inni tego nie lubią i nie cenią . Dlatego nazwałem Cię "pseudo-znawcą" choć mogło to zabrzmieć obraźliwie . Pewnie w innych dziedzinach wykazujesz się dużo większą wiedzą i znawstwem , co postaram się potwierdzić w najbliższym czasie czytając starsze posty na których zapoznanie się na razie nie miałem zbyt wiele czasu...
Ze swej strony mogę obiecać , że bardziej wyluzuję podejście do ludzi opiniujących czyjeś tematy , lecz to wymaga troszkę czasu . Może za bardzo się tym przejmowałem , ale to tylko dlatego , że bardzo długo szukałem ludzi o podobnych zainteresowaniach i znajdując to forum wyobrażałem sobie "rzeczową dyskusję" a spotkało mnie na wstępie zgoła coś innego... Crying or Very sad Dobra , dość biadolenia - I'A daj grabę i masz u mnie browarka Piwo i jeszcze raz sorki za zły początek .


Luz, masz pewnie racje, ze czasami zdarza mi sie byc nieco zbyt "dowcipnym" Uśmiech

Co do gier, to wcale nie mowie, ze nie lubie. Ba, ostatnio wrecz spedzam wieczory ganiajac bojcami Stalina w okolicach wzgorza Mamajewa (CoD:TFH i MoH:EA), co daje mi duzo frajdy Wink (a "Wild Blue" Ambrose'a, zaczety jakies dwa tygodnie temu, lezy sobie na stole i spokojnie pokrywa sie w tym czasie kurzem .... RazzRazz ).

A zatem graba UśmiechUśmiechUśmiechUśmiech Piwo Piwo i witam na forum. Mam nadzieje, ze nieraz jeszcze zdarzy sie nam podyskutowac.

Pozdrawiam

l'A

Pią 07 Kwi, 2006 17:00

Powrót do góry
Dad
Bosmanmat

Bosmanmat





Posty: 77
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki I'A za wyrozumiałość UśmiechPiwo Piwo Piwo
Zadam jednak pytanie - czy ktoś tutaj na forum widział już tą gierkę Question Ja właśnie dorwałem jej kolejną wersję 2.1 i pojawiły się nowe nacje do przetestowania... już się niecierpliwię,więc nie przedłużam wypowiedzi Wink

Pią 07 Kwi, 2006 22:25

Powrót do góry
igla
Porucznik marynarki

Porucznik marynarki







Posty: 537
Skąd: Poznan
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ty ta gra jest do d...... gdzie tam masz odzwzorowanie
Cytat:
Jest tak prosta i grywalna a przy tym w miarę realistyczna

to bzdura wszystko wydlada tak samo.

Sob 08 Kwi, 2006 7:27

Powrót do góry
Dad
Bosmanmat

Bosmanmat





Posty: 77
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A dla mnie jest super Bardzo szczęśliwy . Właśnie dzięki swej prostocie i skromnemu wyglądowi Uśmiech No cóż , ale to tylko kwestia gustu . Wyznaję taką zasadę , że wszystkie gry z "wypasioną" grafiką 3D mają jedną wadę : przerost formy nad treścią , czego bardzo nie lubię . Gra musi być do grania , a nie do oglądania Laughing i dlatego tak mi się podoba "Battleship Chess" Exclamation
Zakładając ten temat miałem też nadzieję na rozwinięcie go o kolejne gry , więc może ktoś grał w coś innego i zechce się podzielić uwagami Question
Weźmy np. taki "Silent Hunter" - pierwsza część była super , każda kolejna coraz gorsza , choć coraz ładniejsza.... Nad jedynką mogłem siedzieć godzinami , a np. dwójka znudziła mnie po paru misjach . Zniesmaczony

Sob 08 Kwi, 2006 22:58

Powrót do góry
igla
Porucznik marynarki

Porucznik marynarki







Posty: 537
Skąd: Poznan
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Może to nie muj problem ale ta gra oprucz nazw nic ciekawego w sobie nie ma
Smutny

Nie 09 Kwi, 2006 16:28

Powrót do góry
l&m
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 921
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zacząłem to ściągać w Mułku Piwo I zobaczę czy masz racje Dad Wink

Nie 09 Kwi, 2006 16:44

Powrót do góry
Dad
Bosmanmat

Bosmanmat





Posty: 77
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

l&m tylko polecam najnowszą wersję czyli 2.1 , bo może igla widział jedynkę , a to mała różnica Uśmiech
Pozdrawiam i miłego wspinania się w "karierze" - ja już dość dawno jestem tam admirałem floty , więc mam udostępnioną sporą ilość upgrade'ów dla mojej "armady" Bardzo szczęśliwy Piwo

Nie 09 Kwi, 2006 19:41

Powrót do góry
l&m
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 921
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mam 2.0 Bardzo szczęśliwy Calkiem ciekawe Razz

Nie 09 Kwi, 2006 20:37

Powrót do góry
Dad
Bosmanmat

Bosmanmat





Posty: 77
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No i tak jak mówiłem - kwestia gustu Bardzo szczęśliwy , igla Wink
Powodzenia i&m . Powiedz tylko , jaką flotą walczysz Question - moją ulubioną jest brytyjska Uśmiech

Nie 09 Kwi, 2006 20:46

Powrót do góry
l&m
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 921
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja walczyłem na razie US Navy. Jak sie rozegram to cos wiecej napisze Wink

Pon 10 Kwi, 2006 18:39

Powrót do góry
igla
Porucznik marynarki

Porucznik marynarki







Posty: 537
Skąd: Poznan
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

przecież w to sie nieda grać te okrety i te ruchy ale to wasz problem pograjcie se w inną gre która odzwierciedla taką żeczywistośc.

Jak coś znajdeto napisze Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy

Wto 11 Kwi, 2006 7:37

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Fighting Steel - graficznie prosta ale realistyczna...
_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Wto 11 Kwi, 2006 11:52

Powrót do góry
l&m
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 921
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Walcząca stal Rolling Eyes Tylko dużo zajmuje i się bedzie długo ściągać Embarassed Opisz ją IjonTihy! Igla - jak ci się niepodoba to po prostu raz to powiedz, napisz lepszy tytuł i po gadce Wink

Wto 11 Kwi, 2006 13:44

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kampania lub pojedyncze bitwy II wojny światowej na morzu. Dowodzisz pojedynczymi okrętami lub ich zespołami. Decydujesz o kursie, prędkości. Wybierasz cele dla artylerii głównej i drugiego kalibru, oraz dla wyrzutni torped. Ostrzał jest automatyczny ale ty decydujesz co do czego strzela. Mnie się podoba rozstrzeliwanie "Grafa Spee" we trójkę choć za pierwszym razem uznałem że 10km to za dużo jak na bitwę morską i to "Graf" mi rozstrzelał bodajże "Ajaxa" i dobrał się do "Achillesa" Smutny Ciekawa jest też walka w 4 KTT + 2 Kr.Lek. przeciw konwojowi 5 lub 6 statków i eskorcie z kieszonkowca + ciężkiego Hippera + 2 KTT.
Polecam ale jest trudna bo realistyczna...

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Wto 11 Kwi, 2006 21:34

Powrót do góry
Dad
Bosmanmat

Bosmanmat





Posty: 77
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Grałem w demko "Fighting Steel" a teraz ściągnąłem pełną wersję i nadal niestety mam poważny problem z tą grą - w jednym i drugim kiedy chcę zmieniać kurs , wywala mi grę Exclamation Exclamation Exclamation Twisted Evil Nie wiem , czy to wina systemu (przekonam się po Świętach , bo zamierzam zrobić mały upgrade kompa i co za tym idzie formacik 8) ) , czy czegoś innego Question Używam XP professional z SP2 , i gierka w innych aspektach zachowuje się "normalnie" , ale co to za gra , jak okręty płyną jednym kursem i tylko można im zmienić prędkość , żeby się nie narazić np.na torpedy Crying or Very sad

Wto 11 Kwi, 2006 23:25

Powrót do góry
igla
Porucznik marynarki

Porucznik marynarki







Posty: 537
Skąd: Poznan
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

dzieki zaraz bede te dwie gry scuiagal

Sro 12 Kwi, 2006 6:57

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

nie wiem czemu wywala FS - mnie chodzi normalnie i zmiany kursu jak najbardziej działają i są potrzebne że hej! Wink
Grałęm w te szachy okrętowe - zabawa bez związku z realnym polem bitwy ale wciąga jak isę ma ochotę trochę odsapnac i nie wysilać...

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Sro 12 Kwi, 2006 11:24

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.