| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Peter
Marynarz

Marynarz





Posty: 1
Skąd: Banja Luka
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wrocki stadion.

Proszę o sygnał, jak się coś będzie działo na Stadionie Olimpijskim 8)
_________________
Nie ma tego złego co by konim lżej było

Pią 24 Mar, 2006 18:30

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

a co sie moze dziac? meczyk jakis? zawody lekkoatletyczne?
jakos w podziemia pod stadionem trudno uwierzyc. sa dostepne zdjecia lotnicze stadionu i okolic z lat 40. nic na nich nie widac.

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Pią 24 Mar, 2006 21:59

Powrót do góry
grumot
Marynarz

Marynarz





Posty: 6
Skąd: wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Miasto kupiła stadion za 15 baniek i zamierza remontować. Może coś znajdą cósik ciekawego... Bardzo szczęśliwy

Pon 17 Kwi, 2006 19:00

Powrót do góry
KK
Sangwi

Sangwi





Posty: 1006
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Legenda o podziemiach pod Stadionem Olimpijskim we Wrocławiu wiąże się z tym, że zaprojektował go Richard Konwiarz, ten co największe schrony we Wrocławiu, a projekt wykonała firma specjalizująca się w robotach podziemnych. Jednak liczne wizje lokalne poprowadzone przez Lecha Gołębiewskiego z Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego w miejscach które wg opowieści miały być związane z podziemiami nie przyniosły żadnych rezultatów. 12 listopada 1998 roku grupa pod przew. L. Gołębiewskiego rozpoczęła prace w wieży zegarowej (w której miał znajdować się szyb windy); przebito się przez posadzkę, wybrano 5 ton materiału i dotarto do kolejnej posadzi. Pod nią jednak był już tylko piasek rzeczny i wodu gruntowe, co świadczy o tym że nie mógł istnieć tam żaden szyb. Jest możliwość że winda istniała w drugim pomieszczeniu w wieży, które miało zostać przebadane później. Niestety nie natrafiłem na żadne informacje dotyczące tych badań. Ale wg mnie jeśliby coś znaleźli byłoby o tym głośno. Prace pod kierownictwem W. Stojaka w okolicach Stadionu Olimpijskiego wykazały istnienie pozostałości wielu obiektów o nieznanym przeznaczeniu, oraz na dwie rury osadzone pionowo, o średnicy ponad 30 cm, a także niemiecki kabek telefoniczny o konstrukcji pozwalającej na podłączenie ok. 200 numerów. Niestety kabel został przerwany podczas prac i nie wiadomo w którą szedł stronę.
Informacje na temat badań z 12 listopada 1998 roku znalazłem w artykule z czwartku 10 VIII 2000 roku z darmowej gazetki "Halo" (tytuł: "Podziemny Wrocław cz. III")

Pozdrawiam serdecznie!

Pią 05 Maj, 2006 13:23

Powrót do góry
KK
Sangwi

Sangwi





Posty: 1006
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Niestety nie mogę zgodzić się ze zdaniem Kol. Kaudi że na zdjęciach lotniczych z lat 40-tych nic nie widać.
Wykonane w 1947 roku zdjęcia lotnicze okolic stadionu wskazują w rejonie parku jest miejsce które mogło zostać wysadzone. To taka łączka 150-200 m za strzelnicą. Z otoczenia wyróżnia się do tej pory.
Pozdrawiam!

Pią 05 Maj, 2006 13:27

Powrót do góry
malyy
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 5
Skąd: WROCŁAW-OBOK STADIONU OLIMPIJSKIEGO
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

witam , jestem nowy na tym forum.zarejestrowałem się ponieważ zaciekawił mnie ten temat. Tak się składa że mieszkam obok stadionu olimpijskiego i już od dziecka interesowała mnie historia tego obiektu i zaczełem węszyć tam od czasów wczesnej młodości.
Nie mogę zgodzić się z częscią z Was że pod stadionem nie ma żadnego bunkru czy też magazynu bo coś tam na pewno jest i mam na to nie tyle dowody co rozsądne i przekonywujące argumenty. nie wiem co dokładnie tam się znajduje, może magazyn ze złotem albo tylko zwykły schron przeciwlotniczy ale coś jest!!!
Pamiętajcie że przed wojną ( lata 30ste) Breslau szczycił się tytułem najbogatszego miasta w europie!!! w saym mieście znajdowało się ponad 80 sklepów jubilerskich, które nie należały do prywaciarzy(bo takich kiedyś nie byłó) lecz do zarządu miasta także miasto było naprawdę bogate. czy jest możliwe żeby podziemia stadionu mogły być użyte jako przechowalnia tego złota na wypadek wojny??! tego nikt nie wie ale jest to możliwe. z moich informacji (częsciowo potwierdzonych faktami) wynika że pod stadionem głownym schron a pod stadionem lekkoatletycznym magazyn na amunicję i ewentualnie jakises bogactwa miejskie. JEŚLI JESTEŚCIE CHOć TROCHE ZAINTERESOWANI TYM TEMATEM OPISZę DOKŁADNIE MOJE WSZYSTKIE INFORMACJE KTÓRE ZDOBYŁEM PRZEZ WYWIADY Z LUDZMI ORAZ SWOJE DOŚWIADCZENIA. JEST TEGO SPORO DLATEGO NIE CHCę PISAć W PRÓŻNIę... POZDRAWIAM

Czw 13 Lip, 2006 15:08

Powrót do góry
MarcinGdańsk
Porucznik marynarki

Porucznik marynarki




Posty: 540
Skąd: Gdańsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Grunt, żebyś nie znalazł na Olimpijskim takiego arsenału jak znaleziono na stadionie Lechii Gdańsk Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy

http://miasta.gazeta.pl/trojmiasto/1,35636,3470326.html

_________________
Klawiatura służy mi do nabijania postówUśmiech Uśmiech

Czw 13 Lip, 2006 17:17

Powrót do góry
KK
Sangwi

Sangwi





Posty: 1006
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

malyy napisał:
z moich informacji (częsciowo potwierdzonych faktami) wynika że pod stadionem głownym schron

Jakimi faktami? Proszę o konkrety.

Cytat:
pod stadionem lekkoatletycznym magazyn na amunicję

A to niby w jakim celu?

Cytat:
OPISZę DOKŁADNIE MOJE WSZYSTKIE INFORMACJE KTÓRE ZDOBYŁEM PRZEZ WYWIADY Z LUDZMI ORAZ SWOJE DOŚWIADCZENIA. JEST TEGO SPORO

Heh. Czekam z niecierpliwością. "wywiady z ludźmi" szczególnie dużo wnoszą do sprawy.

Czekam więc na nowe "ciekawostki"
Pozdrawiam

Czw 13 Lip, 2006 22:55

Powrót do góry
malyy
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 5
Skąd: WROCŁAW-OBOK STADIONU OLIMPIJSKIEGO
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

a więc widzę że przynajmniej jedną osobę zainteresowały moje "odkrycia" Uśmiech tak więc opisuję poniżej wszystko co na ten temat jest mi wiadome, przypuszczenia i fakty.nie jestem napaleńcem, wiele z historii o podziemiach chowam między bajki bo jestem raczej racjonalistą i nie uwierzę w nic tak długa aż nie będę miał na to dowodów albo rozsądnych argumentów także nie traktujcie tego co napiszę poniżej jako napaleńczy "artykuł Uśmiech"


tak jak pisałem mieszkam obok stadionu o od najmłodszych lat tam "węszyłem" i wiele się dowiedziałem.
zaczynając od wywiadu z ludźmi, rozmawiałem na ten temat z 2ma osobami. pierwszą osobą była babcia mojego kolegi, która wyszła za mąż za niemca, którego ojciec był odpowiedzialny za elektrykę pod stadionem. podobno były 2 windy, 1 schody i 1 wjazd dla samochodów. winda znajdowała się we wieży i gdzieś w okolicy bramy głównej( chyba tam gdzie teraz znajduje się tablica świetlna) schody obok windy a wjazd dla samochodów w parku szczytnickim( jesli ktos był w tym parku to wie gdzie. naprzeciw hotelu rezydent w parku jest taka fauda w ziemi jakby mały bunkier i to własnie tam). mówiła jeszcze o jakims wejsciu bądz wjeżdzie w parku koło strzelnicy, byłem w tym miejscu i żeczywiscie jest wgłębienie w ziemi, jakby po zasypaniu lub zawaleniu.nie była jednak w stanie powiedzieć nic dokładniej, raz że ten teren był strasznie mocno strzeżony przez wojo ( nawet syn do ojca wstępu nie miał !! ) a po drugie pamięć starych ludzi może być trochę zawodna ale nawet jakby to przynajmniej połowa z tego musi być prawdą.
druga odsoba była zupełnie przypadkowa i jej opowieści nie traktował bym poważnie gdyby nie to że prawie wszystko zgadzało się z opowiadaniem babci. był to starszy człowiek którego spotkaliśmy podczas "poszukiwań w lasku obok strzelnicy" zaciekawiło go czega tak bacznie szukamy i zaczęła się rozmowa. starszy pan twierdził że wprowadził się na zalesie zaraz po wojnie i wiele słyszał od "autochtonek" nie wiem kto to ale tak to określił. jego opowiesci potwierdziły tezy o wejsciach w lasku 2 windach i schodach ale nie wspomniał nic o parku szczytnickim. powiedział za to coś co zastanawiało mnie od dawna. kiedyś zauważyłem na zakręcie odry 2 zapaści w wale(trzeba pokazać,nie da się opisać o co chodzi). starszy pan powiedział ze słyszał coś o wjezdzie pod stadion własnie na zakręcie wału.. no cóż może to i to miejsce.
oprócz tych ludzi znam jeszcze jedną osobę która mogła by potwierdzić istnienie podziemnego braslau. kolega mojego ojca. gdy rosjanie opuszczali polskę wp podjęło modernizację koszar na bielanach(istnieją do dziś,zanim podjął się pracy tam zarówno on jak i cała ekipa remontowa musiała podpisywać stos papierów że nikomu nie powiedzą o tym co zobaczą.no ale jak to ludzie, wypaplają wszystko Uśmiech z jego (i nie tylko) relacji wynikało że bielany były centrum dowodzenia obrony wrocławia.znajdowały się tam takie patenty jak kolej podziemna sieć korytarzy skierowanych w głąg ziemi no ale był zwykłym robolem i nie miał prawa iść sobie pozwiedxzać.
to tyle na temat zeznań swiadków. a teraz kilka moich spostrzeżeń.
własnie na zakręcie wału odry znalazłem 2 zapadnięte dziury(tak jak pisałem trzeba to pokazać żeby ktoś mógł zrozumieć) zapaści formują się w odległosci ok 4-5 metrów , są bardzo symetryczne, wygląda to tak jakby coś betonowego było między nimi (może wjazd?) dodatkowo mniej więcej w tym samym miejscu odra staje się o wiele głębsza. do pewnego miejsca wody po kostki a za kawałek 2 metry głebokości. kilka metrów dalej znalazłem rurę srednicy gdzieś 30 cm prowadzącą w głąb wału ( pytanie po co????!!!! ) mi się wydaje że mogło być to zaopatrzenie w wodę magazynu bo dziwne jest to że odra w tym miejscu staje się zdecydowanie głębsza, może żeby mieć wodę nawet w wypadku suszy bądz niższego poziomu? niewiem.sam do tego nie dojdę.
także pozostałości budynku naprzeciw wiezy zegarowej są bardzo ciekawe, wiele tam szczelin, zawałów i zasypanych otworów. kiedyś próbowaliśmy z klolegami tam przebić. niestety sćiana jest tak gruba i tak twarda że nic z tego!!!! to niespotykane, mój budynek był budowany w tym czasie co stadion i okoliczne budowle m.in te ruiny. u mnie w piwnicy można palcem dziure w scianie zrobić a tam!!!???!!! zniszczylismi kilka przecinaków, kilka wierteł i nic!!!! wydłubaliśmy zaledwie kilkanaście centymetrów sciany. czemu to takie twarde?? może specjalnie zbrojone żeby coś ukryć??!!
nikt już nie chce się ze mną w to bawić a jest wiele miejsc które przy odrobinie odbrych chęci można by sprawdzić, wystarczył by wykrywacz i dobre chęci 2-3 osób a napewno byli byśmy mądrzejsi o kilka informacji, cos by się wykluczyło a coś dało by więcej dowodów.ja od kilku lat nie bawię się w to ponieważ samemu nic się nie zdziała, co 3 głowy to nie jedna, co 3 źródła informacji to nie jedno...

tak więc na tym kończę, jeśli coś mi się jeszcze przypomni to dopiszę do tego postu bo tyle już napisałem że sam się pogubiłem. chętnych z wrocławia na spotkanie zapraszam, gdybym pokazał te miejsca na pewno było by to dla Was bardziej wiarygodne i satysfakcjonujące... czekam na jakieś wiadomości. pozdrawiam 8)

_________________
SZUKAM PASJONATÓW STADIONU DO WSPÓLNYCH ROZWAŻAń I POSZUKIWAń

Pią 14 Lip, 2006 15:39

Powrót do góry
malyy
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 5
Skąd: WROCŁAW-OBOK STADIONU OLIMPIJSKIEGO
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ZAPOMNIAŁEM NAPISAć. o tej fabryce amunicji i magazynie a także schronie wspominała także babcia, co prawda żadnych konkretów ale tylko to że takie coś tam się znajdowało
_________________
SZUKAM PASJONATÓW STADIONU DO WSPÓLNYCH ROZWAŻAń I POSZUKIWAń

Pią 14 Lip, 2006 15:52

Powrót do góry
Mariusz 100
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 144
Skąd: Wrocław/ Rutus PROxima evo2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To dość ciekawe co mówisz o tych wałach, ale skoro tak jest to czemu do dziś nikt nic o tym nie wspomina?
_________________
Jestem Polakiem Uśmiech

Sob 13 Mar, 2010 17:37

Powrót do góry
KK
Sangwi

Sangwi





Posty: 1006
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mariusz 100 napisał:
To dość ciekawe co mówisz o tych wałach, ale skoro tak jest to czemu do dziś nikt nic o tym nie wspomina?

Dlatego że tam nic nie ma. Po co odgrzebujesz tematy sprzed 3-4 lat skoro nie potrafisz nic wnieść nowego? Nie spamuj.

Nie 21 Mar, 2010 15:48

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.