| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
czołgista68
Plutonowy

Plutonowy





Posty: 74
Skąd: Południe
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dywizjon 303

Warto obejrzeć. http://www.youtube.com/watch_popup?v=ptijNcDanVw

Pią 18 Sty, 2013 12:33

Powrót do góry
kalashnikov
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec





Posty: 22
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Fajny film. mobilizujący do patriotyzmu jednak warto zauważyć , że chociażby mimo bohaterskiej odwagi podczas bitwy o Anglię przez dywizjon 303, Polska nie została poproszona do defilady zwycięstwa aliantów (do których też należała) Gupi

Sob 11 Maj, 2013 15:49

Powrót do góry
czołgista68
Plutonowy

Plutonowy





Posty: 74
Skąd: Południe
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Film ten został nakręcony przez Chanel 4 , ale nie został dopuszczony do emisji na terenie UK i Irlandii. Ciekawe dlaczego??????????????????

Czw 16 Maj, 2013 14:57

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

czołgista68;


Cytat:
ale nie został dopuszczony do emisji na terenie UK i Irlandii. Ciekawe dlaczego??????????????????



Skąd ta informacja ? Channel 4 nadaje to co produkuje.

Czw 16 Maj, 2013 16:14

Powrót do góry
Amica
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3596
Pochwał: 18
Skąd: Brenno
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zakazany był przez pewien czas na youtube z powodu naruszenia praw autorskich
_________________
forum.historia.org.pl
Każdy dzień jest podróżą przez historię

Czw 16 Maj, 2013 18:25

Powrót do góry
ArturJr
Major

Major





Posty: 1836
Pochwał: 9
Skąd: Leśna/Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Amica napisał:
Zakazany był przez pewien czas na youtube z powodu naruszenia praw autorskich

Chyba niedostępny. Zakazany brzmi jak cenzura, a tutaj ktoś (Channel 4) tylko dbał o swoje prawa autorskie Wink

Warto wspomnieć, że film ten emitowany był m.in. na antenie TVP2 (np. 8 maja 2012 o godzinie 22.25).


Ostatnio zmieniony przez ArturJr dnia Czw 16 Maj, 2013 19:48, w całości zmieniany 1 raz

Czw 16 Maj, 2013 19:46

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

czołgista69;


Cytat:
Ciekawe dlaczego??????????????????



Zaczyn na spisek antypolski nie wypalił Laughing

Czw 16 Maj, 2013 19:47

Powrót do góry
czołgista68
Plutonowy

Plutonowy





Posty: 74
Skąd: Południe
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przecież nie jest tajemnicą jak polskie wojsko po wojnie było w Anglii traktowane. Byliśmy dobrzy i potrzebni gdy szkopy lali angoli po tyłku. A potem na zmywak lub praca w fabryce. A że u siebie nie chcieli pokazywać tego filmu to się niema co dziwić przecież całą chwałę bitwy o Anglię przypisali sobie tak jak i wiele innych zasług choćby Enigmę.Dlaczego akta o śmierci gen. Sikorskiego są nadal utajnione??? Anglicy to flegma sprzedali nas w 1939 i nigdy tak naprawdę nie byli i nie będą sojusznikami polski.

Pią 17 Maj, 2013 14:41

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

czołgista68;


Cytat:
Anglicy to flegma sprzedali nas w 1939 i nigdy tak naprawdę nie byli i nie będą sojusznikami polski.


Dobrze jest, jak obrońca spraw narodowych nie popełnia banalnych błędów ortograficznych, pisząc "polski" zamiast Polski. Ale jaki obrońca taka i jego wiedza. Trudno oskarżać Anglików o zdradę, skoro sojusznicza Polska nie była w stanie bronić zgodnie z oczekiwaniami naszych aliantów, czyli ok. pół roku. Kto zawiódł ? Kto nie był w ogóle przygotowany do wojny ? Kto nie miał planu obrony, skutecznych dowódców, silnego lotnictwa i artylerii ? Kto ?

O dywizjonie 303 pewien flegmatyczny Angol napisał wcale udaną książkę. Nazywa się Richard King. Przeczytaj ją i nie pisz bzdur.

Pią 17 Maj, 2013 17:36

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8556
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

"Dywizjon 303. Walka i codzienność".Zgodzę się z moim Zacnym Przedmówcą warto zapoznać się z tą pozycją. Kciuk do góry

Pią 17 Maj, 2013 17:50

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bati;


Cytat:
"Dywizjon 303. Walka i codzienność"



Liczyłem, że czołgista69, sam zapyta o tytuł książki wiedziony ciekawością Laughing Mimo to, dzięki w Jego imieniu Piwo Niech kupi, przeczyta i zrozumie.

Jesteś spoko gość Bati Piwo

Pią 17 Maj, 2013 17:53

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

seth napisał:



Liczyłem, że czołgista69, sam zapyta o tytuł książki wiedziony ciekawością Laughing Mimo to, dzięki w Jego imieniu Piwo Niech kupi, przeczyta i zrozumie.

J


PT seth Szalom Amon

A czy Waść wiesz jak ciężko jest przeczytać alfabet a co dopiero słowa z niego złożone. Potem zrozumieć sens zdań. Ile pracy ? A poza tym za takie pieniądze ile ..piwek można dostać . A w klawiaturę to bez żadnej wiedzy można naciskać i pisać , pisać , pisać co ślina na język przyniesie. I kto mi co zrobi ?

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Pią 17 Maj, 2013 18:14

Powrót do góry
czołgista68
Plutonowy

Plutonowy





Posty: 74
Skąd: Południe
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kiedy 3 września 1939 roku radio podało, że Anglia i Francja przystąpiły do wojny z Niemcami, na polskich ulicach "tłum oszalał po prostu - ludzie krzyczeli bezładnie, ściskali się, rzucali się sobie na szyję" - wspominał Józef Małgorzewski, spiker Polskiego Radia. Pod ambasadą brytyjską w Warszawie zgromadziły się tysiące osób. Śpiewano hymn Polski i wznoszono okrzyki "Niech żyje Anglia!".

Niestety ta radość szybko przerodziła się w gorzkie rozczarowanie, ponieważ alianci nie podjęli żadnej poważnej akcji wobec Niemców. Brytyjczycy zrzucili tylko ulotki na Berlin, Francuzów zaś sparaliżowało. Ostatecznie "na spotkaniu połączonych sztabów Francji i Wielkiej Brytanii 12 września 1939 roku postanowiono, że Polska nie dostanie wsparcia (Norman Davies).

Tak naprawdę ta decyzja wisiała w powietrzu już od dawna. Anglia i Francja - skoro nie chciały się angażować militarnie - mogły pomóc Polsce materialnie ale... nie zrobiły tego. Nasi sojusznicy lawirowali w rozmowach prowadzonych już od kwietnia 1939 roku z przedstawicielami polskich władz tak, żeby nie sprzedać Polsce sprzętu wojennego ani nie udzielić kredytu na zakup broni. Kiedy minister Józef Beck zapytał o możliwość wsparcia materialnego brytyjskiego ambasadora Howarda Kennarda, nie doczekał się odpowiedzi. A z tym piwkiem to proszę nie mierzyć wszystkich swoją miarą!

Pią 17 Maj, 2013 19:30

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

czołgista68;


Cytat:
A z tym piwkiem to proszę nie mierzyć wszystkich swoją miarą!


Tobie nikt wirtualnego piwka nie stawia. To raz. A dwa- piszesz bzdury, opierając swoją wiedzę o równie słabą pracę Normana Davisa. Zaproponowałem książkę napisaną przez Brytyjczyka dotyczącą tematu postu. Tyle.

Pią 17 Maj, 2013 19:37

Powrót do góry
czołgista68
Plutonowy

Plutonowy





Posty: 74
Skąd: Południe
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czy praca Normana Davisa jest słaba czy mocna nie mam kompetencji by o tym przesądzać. A to że się znalazł jeden Anglik który docenił i dobrze napisał o Polakach nie rozgrzesza innych. A oto wdzięczność aliantów no i oczywiście była też Jałta. Gen. Stanisław Maczek - po wojnie pracował jako sprzedawca, a następnie barman w hotelowej restauracji. Jego przeszłość znali tylko najbliżsi.

Gen. Tadeusz Bór-Komorowski, ostatni Wódz Naczelny Polskich Sił Zbrojnych - premier emigracyjnego rządu, a jednocześnie pracownik zakładu dekoratorskiego i tapicerskiego.

Gen. Stanisław Sosabowski - pozostający w niełasce Brytyjczyków został pozbawiony wszelkich uposażeń należnych kombatantom. Pracował jako magazynier w różnych fabrykach, żył skromnie, większość pieniędzy przeznaczał na opiekę nad ociemniałym synem, zmarł na zawał serca.

Gen. Klemens Rudnicki - po wojnie założył antykwariat i zajmował się restauracją obrazów.

Ppłk pilot Jan Zumbach - dowódca Dywizjonu 303, po wojnie parał się przemytem w Afryce, gdzie posługiwał się pseudonimem Johnny „Kamikaze" Brown.

Mjr pilot Władysław Jan Nowak - dowódca Dywizjonu 317, po wojnie pracował w sklepie delikatesowym i kawiarni.

Ryszard Kaczorowski - żołnierz 2. Korpusu, ostatni prezydent RP na uchodźstwie, po wojnie pracował jako księgowy w brytyjskich bankach

Pią 17 Maj, 2013 20:05

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

czołgista68;


Cytat:
A oto wdzięczność aliantów no i oczywiście była też Jałta.


Tu piszemy o dywizjonie No. 303. Co do reszty Twoich informacji, to są one powszechnie znane. Natomiast co do;

Cytat:
Ryszard Kaczorowski



To jakiś debil wymyślił, żeby na Jego nagrobku w świątyni Opatrzności Bożej napisać

Miejsce urodzenia; Białystok, miejsce śmierci Katyń.

Kto tu fałszuje historię Question



Opis załącznika:

Pią 17 Maj, 2013 20:23

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

PT czołgista68

Piszesz kompletne bzdury . Nie masz żadnej wiedzy w temacie w którym na dodatek chcesz sie wypowiadać . Powtarzasz slogany z sieczki telewizyjnej i głupobooków .
Na dodatek sam się ośmieszasz stawając w " szranki " z osobami które swą wiedzą Waść przygniatają.

Co do nazwisk osób które wymieniłeś jako przykład ...nędzy oraz rzekomy dowód na tzw czarną niewdzięczność anglików. Po pierwsze dajesz tym samym dowód na nieznajomość realiów i zasad prawnych tamtych czasów , a dwa nie bierzesz ( bo skąd masz wiedzięć ) pod uwagę prawo ..... wyboru . Taki Zumbach zamiast zostać w RAF ( w którym był po wojnie ) wolał o wiele wieksze pieniądze płacone najemnikom a przy okazji parał sie lukratywnym przemytem . Jak na Polskiego Bohatera raczej niezbyt chlubny wybór . Stanowisko ksiegowego w angielskim banku to lukratywna posada o którym niektórzy mogli tylko pomarzyć. . A taki tapicer .. włąściwie ...renowator starych mebli to kopalnia złota. Itd , itd mógłbym te Waścine mity obalać ale szkoda mi czasu. Poucz się a potem ...pisz , dyskutuj z osobami do których poziomu ( chodzi o wiedzę )sporo teraz Waści brakuje . Nie zapominając przy tym ,że trzeba wiedzieć Co się mówi - a nie jak 99 % - mówić co się wie.

PS . PT seth - dochodzę do wniosku ,że Forum staje się szkoła podstawową w poziomie a może jeszcze niżej ( w porywach ) .

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Pią 17 Maj, 2013 20:32

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

seth napisał:



To jakiś debil wymyślił, żeby na Jego nagrobku w świątyni Opatrzności Bożej napisać

Miejsce urodzenia; Białystok, miejsce śmierci Katyń.

Kto tu fałszuje historię Question


PT seth Szalom Amon

A nie wiesz , że kpt. Protasiuk jako docelowe lotnisko miał zapisane :Katyń : pas nr 01 położony na terenie lasku , Wieża Kontrolna - lokalizacja : krzyże .W Smoleńsk Płn. było zaplanowane ..miedzyladowanie . Ale nie wyszło . Tylko ,że te dokumenty to Ruscy utajnili na 200 lat jak Anglicy w sprawie Sikorskiego. Przecież to każdy PPP wie !

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Pią 17 Maj, 2013 20:43

Powrót do góry
czołgista68
Plutonowy

Plutonowy





Posty: 74
Skąd: Południe
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przepraszam!!!!!!! że ja niegodny niedouczony ośmieliłem się zabrać głos. I zdenerwowałem tym wielkich uczonych tego świata Laughing

Sob 18 Maj, 2013 10:05

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

[quote="czołgista68"]

1./...Gen. Stanisław Sosabowski - pozostający w niełasce Brytyjczyków ..

2./został pozbawiony wszelkich uposażeń należnych kombatantom. ...

3/... większość pieniędzy przeznaczał na opiekę nad ociemniałym synem/

[quote]

PT czołgista

Tak na cito :

ad1/ Jak przejawiała się ta niełaska Brytyjczyków

ad2/ A te uposażania należały mu się z tytułu służby w brytyjskich formacjach wojskowych ,ze go ich JKM pozbawiła ?

ad/ To skąd te ponad 250 tys USD przekazane do Lasek , jak WIĘKSZOŚĆ ( podkr.wł ) wydał na swego syna ?

Jak widać tzw wieści gminne i "njusofe " nijak maja się do faktów.

PT czołgista 68 ;

cyt :" ..
Przepraszam!!!!!!! że ja niegodny niedouczony ośmieliłem się zabrać głos. I zdenerwowałem tym wielkich uczonych tego świata .."

Tylko tyle potrafisz PT Waść napisać w odpowiedzi na ..fakty ? No sporo , sporo . Gratuluję i chyląc głowę przed porażającą wiedzą .....przepraszam naprawdę beanus .

PS . Tak na marginesie (jako ,że temat związany z moimi kwerendami i pracami ) to na ile te akta wypadku AL -523 ( czyli Sikorski ) zostały utajnione przez JKM, bo nie wiem ?
W odpowiedzi o którą BAAAARDZO proszę - potrzebne są mi konkrety a nie ple , ple pismaków z B&K ( Baliszewski i Kisielewski ) na czele.

Ponieważ odpowiedzi nie będzie więc pytanie jest z gatunku ....retorycznych .

Pisać ..każdy może , trochę lepiej lub trochę gorzej ..

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Sob 18 Maj, 2013 11:24

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

czołgista68 napisał:
W odpowiedzi: Ata dotyczące śmierci gen. Sikorskiego zostały utajnione do 2043r. A mądrzyć się też każdy może jeden lepiej a drugi gorzej!


PT czołgista 68

Podstawa utajnienia , kto taką decyzję podjął i jakie zespoły ?

PS.

I data - dokładna bo w TNA obowiazuja ścisłe przepisy , to tak na marginesie .I jeszcze jedno : GDZIE są zlokalizowane te utajnione akta - chodzi o miejsce.

Czekam na te w/w dane ..BEZ mądrzenia !! Oczywiście się DOCZEKAM w co nie wątpię!!! Celem pomocy parę zdjęć cobym ja się nie mądrzył . Może Waść potrafisz je opisać . Nie powinno być trudne przy taaaakiej wiedzy . Moja jest w tym temacie wręcz znikoma.

Przepraszam PT Moderatora za OT . Można temat przenieść do właściwego : https://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=1164

A co z Sosabowskim i z tymi niecnymi jak to PT Waść nazywasz ich ...angolami co to go pozbawili przywilejów kombatanckich i na jakiej podstawie . Jakaś cisza a chciałbym się dowiedzieć ?

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata



1368886642_IMG_0003.pdf
 Opis załącznika:

Pobierz
 Nazwa pliku:  1368886642_IMG_0003.pdf
 Rozmiar:  794.32 KB
 Ilość pobrań:  Plik ściągnięto lub wyświetlono 260 raz(y)


1368886668_IMG_0004.pdf
 Opis załącznika:

Pobierz
 Nazwa pliku:  1368886668_IMG_0004.pdf
 Rozmiar:  806.07 KB
 Ilość pobrań:  Plik ściągnięto lub wyświetlono 212 raz(y)


1368886960_IMG.pdf
 Opis załącznika:

Pobierz
 Nazwa pliku:  1368886960_IMG.pdf
 Rozmiar:  853.89 KB
 Ilość pobrań:  Plik ściągnięto lub wyświetlono 268 raz(y)


1368887363_IMG_0001.pdf
 Opis załącznika:

Pobierz
 Nazwa pliku:  1368887363_IMG_0001.pdf
 Rozmiar:  739.19 KB
 Ilość pobrań:  Plik ściągnięto lub wyświetlono 234 raz(y)


_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Sob 18 Maj, 2013 16:42

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Posty nie związane, choćby luźno, z tematem usunąłem. Sugeruję powrót do dyskusji o dywizjonie 303.
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Sro 22 Maj, 2013 21:43

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czołgista;


Cytat:
że ja niegodny niedouczony ośmieliłem się zabrać głos. I zdenerwowałem tym wielkich uczonych tego świata



De Villars usunął to i owo, dlatego tym chętniej poczekam na konkretną odpowiedź Czołgisty68 na zadane tematy związane z dywizjonem 303. Parafrazując; o co kaman ? Powstał film w wersji angielskiej, który jest adresowany do ludzi znających ten język. Nikt, na zachodzie Europy nie zabronił i nie ograniczył dostępności aby zapoznać się z jego fabułą. Mało tego, w polskim przekładzie jest dostępna książka, której autorem jest Anglik. Moje pytanie brzmi. Gdzie tu jest spisek? Kto kłamie i powiela nieprawdę w przedmiocie tej dyskusji ? Czyżby uczeni tego świata, do których chętnie się zaliczę ukrywają jakieś fakty ??? Twisted Evil A może to czołgista68 czegoś nie wie, czegoś nie doczytał, lub co gorsze w ogóle niczego nie czytał ?

Czw 23 Maj, 2013 18:36

Powrót do góry
Zubek
Porucznik

Porucznik





Posty: 628
Pochwał: 3
Skąd: Starków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ArturJr napisał:


Warto wspomnieć, że film ten emitowany był m.in. na antenie TVP2 (np. 8 maja 2012 o godzinie 22.25).

A ponadto - gdzieś tam jeszcze w innych TV (History któreś? NG?Discovery?), o ile pomnę- widziałem go ze trzy razy w okresie ostatnich kilkunastu m-cy.
Filmik świetny - mi się podobał, a co ważniejsze- wielu moich znajomych, całkiem nie bardzo obeznanych z historią DWS - z uznaniem oceniło ten obraz.
A co do teorii spiskowych - przecież w 303. latali Amerykanie - sam widziałem w jednym filmie, jak Eagles walczyli z Hunami na myśliwcach z literami RF na kadłubie Mr. Green Mr. Green Mr. Green ...
Pozdrawiam
R

Nie 26 Maj, 2013 12:14

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Panie majorze Zubek. Słuszna uwaga, film jest dostępny, spisku nie ma. Na minus można zaliczyć fikuśne orzełki (plastikowe ? ) na furażerkach polskich pilotów. Reszta jest dopuszczalna i doskonale oddaje klimat polskiego dywizjonu. Uległem urokowi tego filmiku. Kiedy zawitają do mnie wnuki dla których Anglia stała się ojczyzną, to w ramach lekcji patriotyzmu ten film obejrzą musowo Laughing Wink Mój komentarz będzie gratis.

Nie 26 Maj, 2013 15:26

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.