| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pilch
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 87
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

zagadka sztolni nr 3 w Osóce

1954
Stary

Sro 23 Kwi, 2014 21:21

Powrót do góry
pilch
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 87
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zagadka sztolni nr 3 w Osówce

Co do tych starych (najstarszych ) płyt yombowych popytaj proszę, kogo możesz. W 1954 widzialem urwisko, przed którym były na placu bezpośrednio leżącym przed urwiskiem ułożone te płyty dla szybkiego utwardzenia placu-było tam dość wilgotno, aby ciężki sprzęt mógł podjechać pod samo urwisko. Mówił mi człowiek wtedy ok 40 letni, że teraz jest tu urwisko, ale niedawno był tu obetonowany wlot do poniemieckich sztolni z czasów WW2 , który się niedaleko wejścia rozwidlał. Wnętrze miało już być gotowe. W środku dalej nikt nie był bo wszyscy się bali min- takie były wtedy czasy i takie było doświadczenie.Ubecja to odstrzeliła bez wchodzenia do środka- to było bardzo blisko domów. I teraz widzę ten obraz przed oczyma a nie potrafię tego znaleźć w terenie, bo wtedy nie było zadnych map. Tyle mam do powiedzenia na temat płyt yombowych, jeżeli znajdziesz jakiś ślad, nie trzymaj tego dla siebie.
Stary

Sro 23 Kwi, 2014 21:31

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pilch:

Okey, jak tylko coś ciekawego się dowiem (wcześniejsza data, lokalizacja, zastosowanie itd.) ad. płyt yombowych to dam tu znać od razu, natomiast jeżeli chodzi o nieznane sztolnie w „Riese” to na mnie nie licz - to Ci mówię od razu - nie dzielę się taka widzą. Raz, że wiem jakby się to skończyło..(pisałem wcześniej), dwa, że mam jeszcze inne swoje powody, żeby taka widzą się nie dzielić (np. w przypadku gdyby nie dało się utworzyć trasy bo sztolnia miała by raptem kilkanaście metrów dł.). Wszelkie tego typu obiekty podziemne i naziemne które są mi znane (a które ogólnie NIE SĄ znane..), tajemne, skrywam na swoich mapach roboczych (lokacja). Mapy te bardzo dokładnie, cierpliwie i starannie sporządzam. Tych map poza mną nie widział nikt.

Dziwie się tylko, że mając tyle czasu od momentu kiedy widziałeś to urwisko o którym mówisz i domy w pobliżu, do tej pory tego miejsca nie namierzyłeś. Przecież Góry Sowie nie mają powierzchni Stanów Zjednoczonych, sa znacznie mniejsze, tym bardziej że masz ułatwione zadanie bo szukasz w tym wypadku po obwodzie (raczej domostw nie budowano w lasach tylko jak już to u podnóża góry..).

Powodzenia Pilch-u Piwo

Czw 24 Kwi, 2014 10:13

Powrót do góry
pilch
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 87
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

zagadka sztolni nr 3 w Osówce

Ja dopiero w 2005 wróciłem z powrotem i jestem w trakcie konfrontacji obrazów z realem.
Stary

Czw 24 Kwi, 2014 16:50

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nieźle, 2005 rok, to już bez mała 10 lat konfrontujesz... za ten czas można by obejść Góry Sowie z 1000 razy Neutral Coś mi się zdaje, że nic nie będzie z tych Twoich poszukiwań..ale bądźmy dobrej myśli Super W razie czego wypije za Twoje owocne poszukiwania Piwo

Czw 24 Kwi, 2014 18:22

Powrót do góry
riko
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 108
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mr. Stary ,pytanie -ile w ostatnim okresie powstało blogów opisujących tematykę "Riese" , według blogerów wszystko jest blokowane ..... przez kogo ? . Następne pytanie czy ktoś , przedstawił pismo , że mu odmówiono wykonania weryfikacji ? Wink

Pią 25 Kwi, 2014 21:20

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

riko napisał:
Mr. Stary ,pytanie -ile w ostatnim okresie powstało blogów opisujących tematykę "Riese" , według blogerów wszystko jest blokowane ..... przez kogo ? . Następne pytanie czy ktoś , przedstawił pismo , że mu odmówiono wykonania weryfikacji ? Wink


riko, nie rób jaj. Czy do podziemi w Osówce (sztolnia 1 i 2) można każdemu wejść o każdej porze dnia i nocy, przesiedzieć tydzień jeżeli się tak spodoba ?? dawniej można było, każdy mógł łazić sobie jak chciał po całym kompleksie, i ile tylko chciał. Wchodziło się jak do sztolni nr 3, po prostu wchodziło. Dzisiaj sobie możesz jedynie rozważać na forum co było by gdyby rozkopano "uskok". Czy możesz teraz (w tej chwili) iść tam i zacząć kopać w uskoku ?? no riko, tylko mi nie mów, że możesz ale nie pójdziesz bo ciebie to nie interesuje. Dawniej (zanim nie było tam trasy turystycznej) mogłeś wstać w środku w nocy, skrzyknąć chłopaków i przebierać uskok. Każdy mógł iść i przebierać uskok. Gdyby nie trasa turystyczna uskok nie byłby żadną zagadką. Uskok to tylko jeden z n-ych przykładów na to, że te podziemia zostały zamknięte trasą turystyczną.

I tyle. Jak chcesz to mów, że czarne jest białe, może jak się tak podliżesz to dostaniesz "przepustkę" Kciuk w dół

Pią 25 Kwi, 2014 23:47

Powrót do góry
powolniak57
Sierżant

Sierżant




Posty: 87
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

wejście do sztolni nr.3

Witam kolegę czytałem na forum że planujecie wejście do sztolni nr.3 w dniach 19.06-22.06 czy te plany są w dalszym ciągu aktualne.pytam się ponieważ planuje wyjazd od 20 w góry Sowie zwiedzać sztolnie.3 co prawda jest przeważnie zalana ale to poprzez zawał który jest przy wejściu i nie ma odprowadzenia wody

pozdrawiam Uśmiech

Nie 08 Cze, 2014 11:53

Powrót do góry
jusif
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 11
Skąd: Mazowsze
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witaj "Powolniaku"
W dniach 20-22.06 jesteśmy na zlocie organizowanym przez G. Borensztajna i Ł. Kazka w Jedlince. Ale od 23.06 można coś pomyśleć. Tyle, że sprzęt i doświadczenie mamy zerowe, ale chęci są. Woda tam też niestety jest wysoko - bez woderów ani rusz. Jak uważasz, ze damy we trzech radę, to możemy coś montować. Jak nie, to spotkamy się na szlaku lub poza, bo chcemy odwiedzić sztolnie inne niż udostępnione dla turystów. Może w lipcu lub sierpniu będzie tez okazja tam wejść.

Pon 16 Cze, 2014 22:39

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 Strona 15 z 15

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.