| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
oni
Kapral

Kapral




Posty: 40
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ciek wodny to bujda, to wygląda jak przerwanie prac.

PS.
manka.bartek masz długi język!



Opis załącznika:

Wto 28 Sty, 2014 9:22

Powrót do góry
Leuthen
Kapitan

Kapitan




Posty: 839
Pochwał: 6
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

oni napisał:
PS manka.bartek masz długi język!

A jak mawiał jeden z bohaterów wojennej powieści Bohdana Arcta "Cena życia": Długi język - krótkie życie Wink

Wto 28 Sty, 2014 12:52

Powrót do góry
oni
Kapral

Kapral




Posty: 40
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Masz rację Leuthen, niektórym za "długi język" należałoby coś zrobić... Kciuk do góry
no może bez takiego barbarzyństwa... Zemsta Kciuk do góry

Wto 28 Sty, 2014 13:10

Powrót do góry
oni
Kapral

Kapral




Posty: 40
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ponieważ dyskusja(jeśli można to tak nazwać) koncentruje się wokół mitycznych tam, wartowni, a nikt ich tutaj nie pokazał, wstawiam kilka fotek przedstawiających te elementy.
Dyskusja bez znajomości rzeczy o której się mówi, to jak lizanie cukierka przez ciemną szybę.



Opis załącznika:
Tama główna

Opis załącznika:
Tama główna

Opis załącznika:
Tama boczna, lewy korytarz

Opis załącznika:
Tama boczna, lewy korytarz

Opis załącznika:
Przypuszczalne miejsce na wartownię po stronie prawej

Sro 29 Sty, 2014 20:19

Powrót do góry
bursztynek
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 12
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Historia sztolni na Osówce nie skończyła się w maju 1945r.
Po wojnie zakłady R1 poszukiwały na tym terenie uranu, w osówkowych sztolniach też. Nie wszystko w tych sztolniach wydrążyli Niemcy, tamy też nie muszą być niemieckie.

Czw 30 Sty, 2014 16:48

Powrót do góry
oni
Kapral

Kapral




Posty: 40
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

bursztynek napisał:
Historia sztolni na Osówce nie skończyła się w maju 1945r.
Po wojnie zakłady R1 poszukiwały na tym terenie uranu, w osówkowych sztolniach też. Nie wszystko w tych sztolniach wydrążyli Niemcy, tamy też nie muszą być niemieckie.


Może i tak.
Cały temat jest bez sensu, stworzony tylko dla zaspokojenia mani wielkości, jakie znaczenie mają te tamy, jakie tajemnice kryją? ŻADNE
Sztolnia nr 3 stanowi integralną część kompleksu, zwłaszcza z etapem budowy "siłowni" czyli przypuszczalnie bunkra AH.
Kompleks należny rozpatrywać w całości na bazie dokumentacji, a nie na bazie gdybania.
Jak ktoś ma dokumentację to można wtedy sensownie gadać.
A tak to wychodzi bicie piany i nic więcej.

Pią 31 Sty, 2014 15:12

Powrót do góry
bursztynek
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 12
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

I tu masz rację. Bez dokumentów dalej się nie pojedzie. To temat dla kolejnego pokolenia i odkrywania tego co już odkryte.
Piwo

Pią 31 Sty, 2014 18:11

Powrót do góry
oni
Kapral

Kapral




Posty: 40
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Niektórzy próbują podeprzeć się analogią do innych kompleksów, zwłaszcza u naszych południowych sąsiadów.
Ale tam, to trochę inaczej wygląda i analogia nie jest wskazana.



Opis załącznika:
U naszych południowych sąsiadów.

Opis załącznika:
U naszych południowych sąsiadów.

Opis załącznika:
U naszych południowych sąsiadów.

Nie 16 Lut, 2014 17:37

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie było mnie trochę (byłem w Tanzanii, wszedłem na Kilimandżaro na szczyt, relacja na blogu jak ktoś nie wierzy, będzie też z kilkudniowego safarii, i coś mam co ciebie zaciekawi plich - tak na marginesie) a tu taki chlew... Neutral
manka.bartek napisał:

Leuthen ma względy bo jest figurą.
Pytanie tylko czy figury nie powinny posiadać w sobie kultury, tej wrodzonej bo ona jest najcenniejsza, bardziej wartościowa niż ta nabyta, ale ani jednej ani drugiej Leuthen widać nie posiada

Nie czepiałbym się tu Leuthena, zwrócił uwagę publicznie dla lepszego efektu (może riko się w końcu zawstydzi i chociaż się postara poprawnie pisać, bo to aż w oczy kuje..). Leuthen bywa uszczypliwy (w końcu to Sowiogórski Strażnik, w dodatku skorpion), jednak ta uszczypliwość jest na odpowiednim poziomie kultury i pod tym względem nie można mu racjonalnie NIC zarzucić. Po co ja to jednak piszę, przecież to oczywiste, że komentarz „manka-bartek” był NIE po to by zwrócić uwagę Leuthenowi, tylko po to by zablokować temat… (powodów się domyślcie Bardzo szczęśliwy najlepiej to porównajcie sobie posty „Oni”, „manka bartek” i „Onibuska” , jest jeszcze sporo innych anonimowych „bliźniaczych autorów”, którzy jak zgaduje zostali zbanowani za to samo IP, ale tych trzech jest najwięcej i podobieństwa są ewidentne – będziecie mieli odpowiedź). Jak coś to mogę podać przykłady..

Dla porównania: chamskie i aroganckie (i moim zdaniem bezdennie głupie – na co również mogę dać przykłady) to były posty ANONIMOWEGO Onibuska, który wyleciał z forum IOH (dostał bana) za swoje chamstwo natychmiast bez ostrzeżeń. A propo Onibuska: zauważcie że praktycznie wszyscy mimo różnicy zdań nie kryjemy się ze swoją tożsamością: Riko, Wars98, Leuthen, Krzysiu, Krecio, Peter76, Powolniak57, Karol Sawiak, D.Kwiecień,..itd.itd.(mógłbym tak wymieniać i wymieniać) jedynie Onibusek jest anonimowy. Wie ktoś może jak wygląda Onibusek ? czy jest w ogóle mężczyzną czy sika na siedząco ?

Warto mieć również na uwadze, że jeżeli kogoś wyrzuca się z forum jak śmieciarza a ten uparcie loguje się pod innymi ANONIMOWYMI nickami to świadczy to o całkowitym braku godności – to tak na marginesie.

Krzysiu napisał:
Jak ktoś tu rozwalił temat, to Paweł_J i Riko, połowa postów to ich wzajemne wyzwiska.


Podaj cytat gdzie ja i riko się wzajemnie WYZYWAMY !!! JEDEN chociaż przykład. Bo jak widzę w tym temacie to tylko TY wyzywałeś ludzi od ŚMIECIARZY co jest ewenementem forumowym w ogóle bo z czymś takim nie tylko tu ale nigdy na żadnym innym forum się jeszcze nie spotkałem.

Wracając do sztolni nr 3

Oni napisał:
Sztolnia nr 3 stanowi integralną część kompleksu, zwłaszcza z etapem budowy "siłowni" czyli przypuszczalnie bunkra AH.

Gleba
Oni napisał:
Ciek wodny to bujda, to wygląda jak przerwanie prac.

I po co ci to było Gonzo, natłumaczyłeś się z tym ciekiem wodnym a tu taaaaki eksplorator przyszedł i masz, bujda i kropka. Laughing
ps.
Oni napisał:

manka.bartek masz długi język!

Laughing
Jak ludzie z nazi-secret czytają te "wzajemne" rozmowy między "Oni" i "manka-bartek" to nieźle pewnie są zażenowani.. (bo przecież znają styl..) ja mam ubaw straszny Bardzo szczęśliwy


Ostatnio zmieniony przez Paweł_J dnia Pią 28 Lut, 2014 18:27, w całości zmieniany 1 raz

Pią 28 Lut, 2014 17:36

Powrót do góry
Leuthen
Kapitan

Kapitan




Posty: 839
Pochwał: 6
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Paweł_J napisał:
wszedłem na Kilimandżaro na szczyt

Ja też tam byłem - dokładnie 18 II. Relacja tutaj
http://forum.sudety.it/viewtopic.php?p=49231&highlight=#49231
Mr. Green

Paweł_J napisał:
może riko się w końcu zawstydzi i chociaż się postara poprawnie pisać, bo to aż w oczy kuje

kłuje

Nie 02 Mar, 2014 14:54

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kłuje (zjadłem literkę bo pisałem szybko powyższego posta) Leuthen również twój brak merytoryki ad. tematu, za to sadzisz tu już n-tego pustego posta Zniesmaczony . Rozumiem, że pewnie wołem by ciebie przez te sztolnię nie przeciągnął (przewiduję reakcję: tu masz na filmiku króciutko, masz:tylko sceneria inna: http://www.youtube.com/watch?v=b7l6jg4Hlog ), za to jest na forum opis, masz zdjęcia, mógłbyś coś z siebie wydukać na jej temat, a tak tylko za błędy i lapsusy słowne atakujesz Neutral

Zobacz na to (twój „ulubieniec”): http://tagen.tv/vod/2014/02/moja-pasja-riese/

Mój komentarz ad. powyższego filmu jest taki, że J.C. spada w moich oczach do 3-ciej sześćdziesiątki, za te mowę o „wodnej” sztolni(sztolnia nr 3 – przyp.). Myślałem, że inaczej to Pan J.C. pojmuje a tu takie rozczarowanie.. Cóż, ja nie zmienię swojego zdania na jej temat i kropka. Szczury, lustra, bursztynowa komnata.. itp. bajki z „ziarenkiem prawdy” to mogę jeszcze słuchać dla humoru, ale mając takie fakty ad. 3-ki i mówić to co mówił, to już traci w moich oczach sporo..

Riko ciekawą teorie tu postawił, że sztolnia nr 3 została wykuta na „podpuchę” by odwrócić uwagę od tej „właściwej” 4-ki. Początkowo rozumiałem, że miał na myśli odwrócenie uwagi od działań adaptacyjnych w starej węglowce (bo coś tu bąkał o tym), jakoby tam miała być "4-ka", a tym czasem po tym wesołym pisaniu o odsypanych fundamentach między sztolniami 3 a 1,2 zaczynam rozumieć, że jemu chyba jeszcze o co innego chodziło W szoku ale może to tylko moja zła wyobraźnia Bardzo szczęśliwy

Wracając do treści filmu: kłania się w tle jak to mawia mój kolega „paskudna komercja”. Przecież gdyby nie to, że jest tam trasa turystyczna to dawno już by ten uskok rozkopano i nie było by tych niezliczonych dywagacji. Ja osobiście jestem wielkim przeciwnikiem tras turystycznych w „Riese” (ale o tym będzie art. na blogu, tu nie będę się o tym rozpisywał bo to nie na temat).

Nie 02 Mar, 2014 17:14

Powrót do góry
Krzysiu
Chorąży

Chorąży





Posty: 150
Skąd: Świdnica
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie ma żadnej podpuchy. Nie ma żadnych ukrytych fabryk kilka pięter niżej, są tylko niedokończone roboty górnicze w kilku obiektach. Gdyby takie wielkie przestrzenie, jak głoszą legendy, były w skale, wykryłyby to najprostsze badanie geofizyczne (pustki w skałach wychodzą w prostej grawimetrii), a nawet zdjęcia satelitarne, które można kupić po kilkanaście dolarów za sztukę.

Jak dotąd nikt nie przedstawił nawet cienia dowodu na ukryte kompleksy, są tylko plotki i powoływanie się na bliżej nieznanych "świadków".

_________________
www.altkreytzen.org.pl

Nie 02 Mar, 2014 20:06

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Krzysiu napisał:
Nie ma żadnej podpuchy. Nie ma żadnych ukrytych fabryk kilka pięter niżej, są tylko niedokończone roboty górnicze w kilku obiektach.

DOKŁADNIE ja mam takie samo zdanie Krzysiu, nie ma żadnych nie wiadomo jakich podziemi za uskokiem (co najwyżej kilka metrów i przodek, analogicznie do tego co mamy piętro wyżej nad zawaliskiem w kierunku wlotu do sztolni nr 2). Nie ma żadnych misternie zasypanych urobkiem gigantycznych podziemi w usypisku urobku pochodzącego ze sztolni nr 3 (że niby w ten sposób ta podpucha, tak Riko ? Bardzo szczęśliwy). Uskok i inne miejsca były tam wiercone i badane georadarem tyle razy, że podejrzewam, iż włodarze Osówki nie mają złudzeń, że za uskokiem nie ma nic. Inaczej co stało by im na przeszkodzie wywieźć ten urobek ze sztolni i poszerzyć w ten sposób trasę turystyczną dając nową atrakcję ? Przecież nie tak dawno wlot sztolni nr 1 był przez jakiś czas zamknięty bo posypało się im ze stropu (tak tak, bywam bardzo często w górach sowich to wiem, w końcu mam je za płotem) i trasa turystyczna mimo to funkcjonowała !

Cera na filmie daje za dowód zbieżny kierunek bicia sztolni i to ma być argument mówiący, że dwie niezależne ekipy równolegle drążyły obie te sztolnie ? Przecież to absurd, a jak przez wyciek odstąpili od bicia 2-ki dalej to jak mieli kuć 1-kę od strony uskoku mieli ją drążyć ?? Przecież to logiczne że bili ją od drugiej strony robiąc nowy wlot (i podejrzewam, że ta sama grupa więźniów). Jakby mnie pan.J.Cera zaprowadził tam na miejsce i pokazał mi ten dowód to bym go wyśmiał.

Krzysiu napisał:
Jak dotąd nikt nie przedstawił nawet cienia dowodu na ukryte kompleksy, są tylko plotki i powoływanie się na bliżej nieznanych "świadków".

Tutaj sprawa trochę inaczej się ma. To, że oficjalnie nie są znane niektóre podziemia w Górach Sowich to nie znaczy, że ich nie ma. Nie wszyscy gonią za szukaniem miejsc na otwarcie tras turystycznych (modne ostatnio), są też tacy, którzy szukają bo chcą kraść to co tam znajdą by sprzedać następnie to na czarnym rynku. Ci pierwsi jak znajdą nieznane podziemia to będzie wiadome bo o to im chodzi, ci drudzy oczywiście będą znalezisko trzymali w tajemnicy. Są też tacy którzy szukają bo chcą zaspokoić własną ciekawość, jak znajdą to się nie przyznają bo nie chcą mieć kłopotów (tu Cera ma racje, takie mamy prawo póki co..).

Nie 02 Mar, 2014 21:13

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zobaczcie to: http://tagen.tv/vod/2014/03/poszukiwacze-i-poszukiwania/
w takim razie biorąc pod uwagę powyższe to np. ja słyszałem, że w okolicy sztolni nr 3 jest szyb (zasypany), ale skoro szyb wg. p.J.C. równa się szybik (o średnicy 60 cm).więc..stosując na moment jego terminologię w takim razie ile ja znam szybów/ików w „Riese” ?? Bardzo szczęśliwy Twisted Evil (w samej Osówce więcej niż 2 na pewno).

o jego wypowiedzi ad.eksploratorów (btw. panowie gdzie się podziało torowisko z bocznej - lewej od głównego chodnika patrząc w kierunku od wlotu na przodek - odnogi w sztolni nr 3 w Osówce, hm ??!!), to ja uważam, że np. to nie jest chwalebne wcale, że nadal aktywni eksploracyjnie- terenowo są „partyzanci” z lat 88-94, o których wiem. W tamtych latach ostro szabrowali, ale kilku z nich robi to nadal (przynajmniej jeden o którym wiem na pewno). Eksploracja widać jest im potrzebna, by przeżyć. Eksplorują wciąż złom, kable oponowe, rozkopują stare sztolnie w nadziei, że wydobędą z nich skarby (jakkolwiek rozumiane..), które odmienią ich parszywy los. Jak zobaczycie forumowego trolla na trzecioligowym forum, który ujada anonimowo jak wsiowy kundel na łańcuchu w kierunku każdego badacza historii, to będziecie wiedzieć, że robi tak ponieważ boi się „konkurencji” (bo co to będzie jak ktoś z Was go ubiegnie w znalezieniu skarbów i co wtedy ?). Stąd ogólnie ta słynna moim zdaniem wojna wśród eksploratorów, choć jedni są „śmieciarzami” a drudzy nimi nie są, i nie jest tak, że każdy eksplorator skacze drugiemu do gardła jak słusznie zauważył J.C. Eksplorator eksploratorowi nie równy.

Leuthen napisał:
Paweł_J napisał:
wszedłem na Kilimandżaro na szczyt

Ja też tam byłem - dokładnie 18 II. Relacja tutaj
http://forum.sudety.it/viewtopic.php?p=49231&highlight=#49231
Mr. Green

Leuthen ja wszedłem jeszcze na Mont Blanc i Elbrus (biorąc pod uwagę te liczone do tzw. Korony Ziemi) , rozpisuje się o tym właśnie moja lokalna prasa („Noworudzianin”) jak chcesz to zrobię Ci skany art. i prześlę na PW, warto przeczytać bo art. zawiera również wątek eksploracyjny. Twisted Evil

Wto 11 Mar, 2014 19:40

Powrót do góry
Leuthen
Kapitan

Kapitan




Posty: 839
Pochwał: 6
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Paweł_J napisał:
Leuthen ja wszedłem jeszcze na Mont Blanc i Elbrus (biorąc pod uwagę te liczone do tzw. Korony Ziemi)

Inny by się chwalił, Ty tylko mówisz Question Laughing
To chyba nie to miejsce, by o tym pisać - proponuję jakieś forum górskie, np. "NPM"
http://www.npm.pl/forum/index.php
Wink

Czw 13 Mar, 2014 10:23

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie jęcz Leuthen, spójrz lepiej na to: http://www.youtube.com/watch?v=MzjxX6IoVKo wygląda tak, że rozdmuchałem po sieci temat sztolni nr 3 na maxa Laughing W każdym razie ten filmek (po diabła kręcą takie filmiki) jest o tyle dobry, że oddaje klimat tej sztolni (oprawa dźwiękowa, oświetlenie) w odróżnieniu od tego autorstwa (onibusek) podpisanego: "zapomniana sztolnia" Bardzo szczęśliwy Tamten to nie powiem do czego się nadaje.. ( Laughing ) łącznie z opisem.

ALE, w Osówce jest jeszcze jedna sztolnia, nie nie nie sztolnia nr 4, bo ta na pewno nie należała do "Riese" (rożni się od pozostałych) - taka mała ciekawostka, a poza tym jak siłownia to jest wentylatorownia (tak m.in. mówił JC) to ja jestem święty mikołaj. Jednym faktem mógłbym to z miejsca udowodnić, że nie jest to wentylatorownia.

Taki przykład sztolni nr 3, jako "wodnej"/ "odwadniające" pokazuje mi, że ludzie którzy wydają takie opinie nie do końca wiedzą co jest w ogóle grane.. Neutral

Zdrowie tych którzy opowiadają absurdy (o "Riese") Piwo jest co później weryfikować w terenie (czysta przyjemność i zabawa).

Czw 13 Mar, 2014 12:50

Powrót do góry
Leuthen
Kapitan

Kapitan




Posty: 839
Pochwał: 6
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Paweł_J napisał:
Nie jęcz Leuthen, spójrz lepiej na to: http://www.youtube.com/watch?v=MzjxX6IoVKo

Popatrzyłem

Paweł_J napisał:
wygląda tak, że rozdmuchałem po sieci temat sztolni nr 3 na maxa Laughing

Z pewnością - przed Tobą nikt o niej nie mówił Na na na

Paweł_J napisał:
W każdym razie ten filmek (po diabła kręcą takie filmiki) jest o tyle dobry, że oddaje klimat tej sztolni (oprawa dźwiękowa, oświetlenie)

Muzyka taka, że chyba nie usnę dziś w nocy Laughing Lepsza była w "Wolfensteinie 2", jak się chodziło po katakumbach Bardzo szczęśliwy
A mogę wiedzieć, jaki jest klimat sztolni nr 3, który ten filmik wg Ciebie tak świetnie oddaje?

Paweł_J napisał:
poza tym jak siłownia to jest wentylatorownia (tak m.in. mówił JC) to ja jestem święty mikołaj.

Święty Mikołaj.


Paweł_J napisał:
Zdrowie tych którzy opowiadają absurdy (o "Riese")

Zdrowie tych, którzy tego słuchają lub to czytają - na tym forum także.

Czw 13 Mar, 2014 15:19

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Leuthen napisał:
Paweł_J napisał:
wygląda tak, że rozdmuchałem po sieci temat sztolni nr 3 na maxa Laughing

Z pewnością - przed Tobą nikt o niej nie mówił Na na na

Bredzili nie równa się mówili. Podam przykład: Slaworow zakładając temat o tej sztolni na swoim forum skopiował sztampową formułkę internetową, kawałek znam na pamięć: "..w sztolni zbudowano zespół dwóch tam z cegły z urządzeniami hydraulicznymi." ZAPYTAM: jakimi urządzeniami (liczba mnoga) hydralicznymi ??? (JEDEN zawór - okej, a gdzie są pozostałe urządzenia hydrauliczne i jakie one są ? no ? ), to samo jest tu: http://wikimapia.org/29939607/pl/Os%C3%B3wka-sztolnia-nr-3 - no ja na takie coś mówię - ZERŻNIĘTE BEZMYŚLNIE OD KOGOŚ po całości !!! Na dodatek slaworow dodał od siebie, że sztolnia kończy sie zawałem. Napisałem do niego, że tak nie jest i za to dostałem bana (później go zdjął, na święta, tłumacząc się, że jest tylko laikiem-teoretykiem jeżeli chodzi o "riese" a temat chciał założyć, żeby pozyskać informacje. Tamto forum jednak olałem ze względu na to jaka tam jest "klika", poniżej poziomu.. nawet ponoć Slaworow sam wyraził sie o tym forum jako "kurwidołek" ?). Poza tym raz okrzyknięto tę sztolnię jako "wodna" (odwadniająca, co odwadniająca ?) i tak się tego wszyscy trzymali. Kilka osób w tym temacie przyznało mi rację, że to nie jest sztolnia odwadniająca i to mi się podoba.

Leuthen napisał:
A mogę wiedzieć, jaki jest klimat sztolni nr 3
na to mam tylko jeden sposób: poszukaj swoje przyrodzenie, złap się za nie mocno i bądź mężczyzną (przejdź tę sztolnię !! ) dasz radę Super (ps. nie zapomnij na końcu tam zapalić świeczki Wink ).

Pią 14 Mar, 2014 7:57

Powrót do góry
Leuthen
Kapitan

Kapitan




Posty: 839
Pochwał: 6
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Paweł_J napisał:
Bredzili nie równa się mówili.

Doprawdy? To Twoja opinia.

Paweł_J napisał:
Leuthen napisał:
A mogę wiedzieć, jaki jest klimat sztolni nr 3
na to mam tylko jeden sposób: poszukaj swoje przyrodzenie, złap się za nie mocno i bądź mężczyzną (przejdź tę sztolnię !! ) dasz radę Super (ps. nie zapomnij na końcu tam zapalić świeczki Wink ).

Wiesz - nie musisz tu ze szczegółami opisywać do czego używasz rąk. W każdym razie ja się tak nie bawię Na na na A że dla Ciebie ideał męskości włazi do każdej dziury w ziemi... Cóż, masz takie prawo. Nie mierz jednak wszystkich swoją miarą, bo ktoś może Cię zmierzyć własną i wypadniesz blado. "Mane, tekel, fares".

Pią 14 Mar, 2014 9:45

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Leuthen napisał:
Paweł_J napisał:
Bredzili nie równa się mówili.

Doprawdy? To Twoja opinia.

A Ty masz inną opinię ? uważasz, że:
1. Są tam urządzenia hydrauliczne (powiedz jakie, pokaż zdjęcie) ??
2. Jest to sztolnia „wodna” (odwadniająca – techniczna), więc powiedz co miała odwadniać, i podaj przykłady gdzie w „riese” takie balszoje odwodnienia robili, równie dobrze mógłbyś powiedzieć, że w Gontowej obie sztolnie z poziomu II służyły za odwadnianie sztolni z poziomu I Laughing (pomijając kwestię czy istnieje poziom III..i gdzie)

???

Leuthen napisał:
A że dla Ciebie ideał męskości włazi do każdej dziury w ziemi...

Leuthen czy chcesz czy nie, testosteron jest hormonem odpowiadającym za cechy męskie – tak w dużym uproszczeniu mówiąc. Mężczyźni z wysokim poziomem tego hormonu są skłonni do podejmowania ryzyka (nie boją się),w przeciwieństwie do tych którzy tego hormonu mają deficyt. Testosteron wytwarzają gonady (jądra), ogólnie mówiąc nie masz jaj nie masz testosteronu, nie jesteś mężczyzną (chyba, że tylko z wyglądu..). To , że facet im starszy tym bardziej rozsądniejszy w podejmowaniu ryzykownych decyzji się staje (przez to mniej ich podejmuje) to dlatego, że prostu poziom testosteronu obniża się wraz z wiekiem.. – taka jest przyczyna (to tak na marginesie). Oczywiście chodzenie lub nie chodzenie po sztolniach o niczym nie przesądza jeżeli ktoś po prostu nie chce wchodzić do takich obiektów bo go nie interesują. Jednak gdy widzę, że ta sama osoba chętnie włazi do komercyjnych (bezpiecznych) sztolni, łazi po terenie „Riese”, na dodatek ewidentnie zaciekawiona jest sztolnią nr 3, chętnie o niej czyta i zabiera na jej temat głos, a nigdy nie przeszła tej sztolni, to jest oczywisty znak dla mnie, że dzieje się tak dlatego, że ta osoba zwyczajnie się boi..

Ja nie uciekam się do takich praktyk (nie muszę, dla mnie ta sztolnia to pikuś ) zaproponowałem tobie jako receptę na .. dodatkową motywacją będzie, że i tam również zapalisz świeczkę. Bardzo szczęśliwy

Pią 14 Mar, 2014 12:41

Powrót do góry
Leuthen
Kapitan

Kapitan




Posty: 839
Pochwał: 6
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Paweł_J napisał:
Leuthen napisał:
Paweł_J napisał:
Bredzili nie równa się mówili.

Doprawdy? To Twoja opinia.

A Ty masz inną opinię ? uważasz, że:
1. Są tam urządzenia hydrauliczne (powiedz jakie, pokaż zdjęcie) ??
2. Jest to sztolnia „wodna” (odwadniająca – techniczna), więc powiedz co miała odwadniać, i podaj przykłady gdzie w „riese” takie balszoje odwodnienia robili, równie dobrze mógłbyś powiedzieć, że w Gontowej obie sztolnie z poziomu II służyły za odwadnianie sztolni z poziomu I Laughing (pomijając kwestię czy istnieje poziom III..i gdzie)

Moja opinia jest taka - nie dostrzegasz istoty komunikatu.

Dziękuję też bardzo za wykład nt. funkcjonowania męskiego organizmu - przerabiałem to jednakże w szkole na biologii Wink

Paweł_J napisał:
Jednak gdy widzę, że ta sama osoba chętnie włazi do komercyjnych (bezpiecznych) sztolni, łazi po terenie „Riese”, na dodatek ewidentnie zaciekawiona jest sztolnią nr 3, chętnie o niej czyta i zabiera na jej temat głos, a nigdy nie przeszła tej sztolni, to jest oczywisty znak dla mnie, że dzieje się tak dlatego, że ta osoba zwyczajnie się boi..

Jak łatwo przychodzi Ci ocenianie innych ludzi. Szkoda, że równie krytyczny nie jesteś wobec siebie i własnych działań, które wydają się w oczach wielu ludzi śmieszne, by nie rzec - żałosne...

Pią 14 Mar, 2014 13:33

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Leuthen napisał:
Moja opinia jest taka - nie dostrzegasz istoty komunikatu.
Leuthen ja powiem krótko tak: jak czytam lub słyszę, że ktoś mówi o sztolni nr 3 w Osówce, że to jest sztolnia odwadniająca i w tym celu ją wykuto, to tak odbieram jakby powiedział o sobie „matołem jestem”. To jest istota komunikatu którą dostrzegam.
Leuthen napisał:
Jak łatwo przychodzi Ci ocenianie innych ludzi.

Widzę, że cię uraziłem mówiąc o tym testosteronie, męskości i jądrach. Wybacz, nie chciałem Cię urazić. Posypię głowę popiołem.
Leuthen napisał:
Szkoda, że równie krytyczny nie jesteś wobec siebie i własnych działań, które wydają się w oczach wielu ludzi śmieszne, by nie rzec - żałosne...

Moje działania wydają się śmieszne jakim ludziom , komu ? Od tego zacznijmy. Oczywiście, że jestem krytyczny wobec moich działań, bo nie jedno mogłem zrobić lepiej, szybciej itd. np. mogłem od razu pobrać próbki skały w sztolni nr 3 (nacieki) i oddać je do analizy, i wiele takich gaf popełniłem, i co z tego ? Ten nie błądzi kto nic nie robi Leuthenie. Piwo

Pią 14 Mar, 2014 14:47

Powrót do góry
Leuthen
Kapitan

Kapitan




Posty: 839
Pochwał: 6
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Paweł_J napisał:
Moje działania wydają się śmieszne jakim ludziom , komu ? Od tego zacznijmy.

A na ten przykład mnie.

Pią 14 Mar, 2014 15:13

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Leuthen napisał:
Paweł_J napisał:
Moje działania wydają się śmieszne jakim ludziom , komu ? Od tego zacznijmy.

A na ten przykład mnie.

Aaa.. ten przykład to już przerabialiśmy. Nosił tytuł "rozwiązanie zagadki "Riese" jest w archiwach" . Chcesz nas wysiudać z terenu do archiwów bo wiesz, że tam nic byśmy nie znaleźli. Zaiste rasowy z ciebie Sowiogórski Strażnik Bardzo szczęśliwy wierzę w to, że nim jesteś i mnie do tego przekonywać nie musisz.

Pią 14 Mar, 2014 15:48

Powrót do góry
Leuthen
Kapitan

Kapitan




Posty: 839
Pochwał: 6
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Paweł_J napisał:
Leuthen napisał:
Paweł_J napisał:
Moje działania wydają się śmieszne jakim ludziom , komu ? Od tego zacznijmy.

A na ten przykład mnie.

Aaa.. ten przykład to już przerabialiśmy. Nosił tytuł "rozwiązanie zagadki "Riese" jest w archiwach" . Chcesz nas wysiudać z terenu do archiwów bo wiesz, że tam nic byśmy nie znaleźli. Zaiste rasowy z ciebie Sowiogórski Strażnik Bardzo szczęśliwy wierzę w to, że nim jesteś i mnie do tego przekonywać nie musisz.

Wierzysz także w to, że posiadasz monopol na jedynie słuszne koncepcje nie tylko w eksploracji, ale i w survivalu, o czym przekonali się użytkownicy kilku forów dyskusyjnych związanych z tą tematyką. Zaiste - człowiek renesansu z Ciebie. I we wszystkim świetny - jak Leonardo da Vinci Mr. Green

Sob 15 Mar, 2014 9:24

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Następny Strona 13 z 15

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.