| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zagadka sztolni nr 3 w Osówce

Ktoś kiedyś powiedział o niej "sztolnia odwadniająca" i tak już zostało. Ta sztolnia jest taka odwadniająca jak ja jestem świętym tureckim. Proponuję racjonalnie podejść do zagadnienia. Opisałem na mojej stronie te sztolnie (nie, nie wkleję linka, każdy zna, nie chce by myślano, że coś tu reklamuje..) bardzo dokładnie. Ktoś kto w niej nie był (zniechęca wysoka woda, bardzo nierówne wykrotowe dno i sypiący się z ociosów gruz przy każdej próbuje podparcia się o niego ręką) ma możliwość obejrzeć z niej zdjęcia tam i poczytania tego czego nie ma na jej temat niemal nigdzie w sieci. Wróćmy jednak do zagadnienia. Sztolnia ma dwie tamy ceglano-betonowe, w jakim celu zostały tam postawione ? konia dam z rzędem temu kto poprawnie odpowie. Twisted Evil (To zagwozdka dla ludzi myślących, no Panowie Wasze zdrowie Piwo )

Czw 10 Sty, 2013 9:49

Powrót do góry
Leuthen
Kapitan

Kapitan




Posty: 839
Pochwał: 6
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Zagadka sztolni nr 3 w Osówce

Paweł_J napisał:
Sztolnia ma dwie tamy ceglano-betonowe, w jakim celu zostały tam postawione ?

Hmmm... Zajrzyjmy do "Słownika języka polskiego". Hasło tama.
budowla odgradzająca w kopalni jedną część wyrobiska od drugiej, służąca do rozmaitych celów, np. do oddzielenia wyrobisk zalanych wodą.

Czw 10 Sty, 2013 23:44

Powrót do góry
Gonzo
Sierżant

Sierżant




Posty: 90
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Zagadka sztolni nr 3 w Osówce

Paweł_J napisał:
Ktoś kiedyś powiedział o niej "sztolnia odwadniająca" i tak już zostało. Ta sztolnia jest taka odwadniająca jak ja jestem świętym tureckim. Proponuję racjonalnie podejść do zagadnienia. Opisałem na mojej stronie te sztolnie (nie, nie wkleję linka, każdy zna, nie chce by myślano, że coś tu reklamuje..) bardzo dokładnie. Ktoś kto w niej nie był (zniechęca wysoka woda, bardzo nierówne wykrotowe dno i sypiący się z ociosów gruz przy każdej próbuje podparcia się o niego ręką) ma możliwość obejrzeć z niej zdjęcia tam i poczytania tego czego nie ma na jej temat niemal nigdzie w sieci. Wróćmy jednak do zagadnienia. Sztolnia ma dwie tamy ceglano-betonowe, w jakim celu zostały tam postawione ? konia dam z rzędem temu kto poprawnie odpowie. Twisted Evil (To zagwozdka dla ludzi myślących, no Panowie Wasze zdrowie Piwo )


Widzę, że nie wiesz co było w niej oczyszczane, ale to już zagwozdka dla ludzi myślących...

Pią 11 Sty, 2013 0:33

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Zagadka sztolni nr 3 w Osówce

Gonzo napisał:
Paweł_J napisał:
Ktoś kiedyś powiedział o niej "sztolnia odwadniająca" i tak już zostało. Ta sztolnia jest taka odwadniająca jak ja jestem świętym tureckim. Proponuję racjonalnie podejść do zagadnienia. Opisałem na mojej stronie te sztolnie (nie, nie wkleję linka, każdy zna, nie chce by myślano, że coś tu reklamuje..) bardzo dokładnie. Ktoś kto w niej nie był (zniechęca wysoka woda, bardzo nierówne wykrotowe dno i sypiący się z ociosów gruz przy każdej próbuje podparcia się o niego ręką) ma możliwość obejrzeć z niej zdjęcia tam i poczytania tego czego nie ma na jej temat niemal nigdzie w sieci. Wróćmy jednak do zagadnienia. Sztolnia ma dwie tamy ceglano-betonowe, w jakim celu zostały tam postawione ? konia dam z rzędem temu kto poprawnie odpowie. Twisted Evil (To zagwozdka dla ludzi myślących, no Panowie Wasze zdrowie Piwo )


Widzę, że nie wiesz co było w niej oczyszczane, ale to już zagwozdka dla ludzi myślących...


tak, oczyszczano tam wodę, by była zdatna do picia po upalnym dniu Uśmiech ewentualnie bajeczki by oczyszczoną wodę użyć do budowy super tajnej broni Laughing

Louthen lepszy, przynajmniej zapodał coś realnego. Tyle, że tama z tej definicji tam nie pasuje bo wyrobiska nie były zalane.. Dopiero wstawienie jej i zakręcenie zaworów spustowych powoduje w tej sztolni powolne spiętrzenie ślamazarnie cieknącej ze skał wody do poziomu 90 cm. Leuthen myśl dalej.

Tama ma również za zadanie zmniejszenie prędkości spływu wód, tyle, że sztolnia nr 3 ma upad wynoszący zaledwie 5 stopni (jak większość sztolni Riese), i nie płynął tą sztolnią żaden rwący strumień ani rzeka.. woda sączy się ze skał tam w bardzo niewielkiej ilości, nie było potrzeby jej spiętrzania wynikającego z takiego powodu (zmniejszanie prędkości spływu), zwłaszcza, że prace przy przedłużaniu sztolni wciąż trwały (!), co bardzo utrudniało by wywożenie urobku na zewnątrz (tamy mają co prawda zawory spustowe, wodę można spuścić do 30 cm, jednak same w sobie stanowiły by barierę, bo trzeba było by przerzucać urobek z lory przez tamę na drugą lorę..). Uważam, że coś tu po prostu nie gra. Wygląda na to, że prace nagle przerwano (świadczą o tym wywiercone otwory strzałowe w przodkach, oraz pozostawione pod nimi blachy i tory) i dopiero wtedy, postawiono te tamy, ale w jakim celu ? Aniszewski w swojej książce zamieścił schemat tego, co znajduję się w spągu przed pierwszą tamą (to to właśnie daje taki głuchy dźwięk gdy się przez to przechodzi.. ciekawe, że taki sam dźwięk występuje w innym miejscu tej sztolni, co tam jest pod spągiem ? czyżby właz taki sam jak np. w jednej ze sztolni w Walimiu ? czy to dlatego postawiono te tamy.. ?

Pią 11 Sty, 2013 1:49

Powrót do góry
Leuthen
Kapitan

Kapitan




Posty: 839
Pochwał: 6
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Zagadka sztolni nr 3 w Osówce

Paweł_J napisał:
Leuthen myśl dalej.

Paweł_J też - zwłaszcza o tym, co pisze na blogu. Cytat: "długość całkowita sztolni to około 120 cm" [pogrubienie moje].
No, gigantyczna ta sztolnia nr 3 na "Osówce" - ma ponad metr Laughing

Pią 11 Sty, 2013 20:18

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Zagadka sztolni nr 3 w Osówce

Leuthen napisał:
Paweł_J napisał:
Leuthen myśl dalej.

Paweł_J też - zwłaszcza o tym, co pisze na blogu. Cytat: "długość całkowita sztolni to około 120 cm" [pogrubienie moje].
No, gigantyczna ta sztolnia nr 3 na "Osówce" - ma ponad metr Laughing

Hah W szoku faktycznie, już poprawiłem. Dzięki Leuthen.

Tamy w sztolni nr 3 w Osówce są tak samo „bez sensu” jak siłownia. Niemcy stawiali tego typu zagwozdki (a zobaczcie ile tego jest na Mosznie..) sami tylko wiedząc po co. Na „siłownie” tuzin różnych wersji już słyszałem od mniej więcej realnych do mega absurdalnych z pogranicza krainy za lustrem.. Ja nie przyjmuję wiadomości, że na Soboniu wydobywano Uran a w Osówce oczyszczano wodę, jako kolejny etap do budowy broni atomowej. To do mnie nie przemawia, w każdym razie na pewno nie w tych sztolniach. Pytanie: po co budowali w sztolni nr 3 w Osówce wartownie ? Ja sobie nie wyobrażam, aby ktokolwiek mógł w tej wilgoci wytrzymać w zwykłym mundurze wojskowym kilka, a nawet kilkanaście godzin i pilnować jedynie betonowo-ceglanych tam i wody.

Pią 11 Sty, 2013 21:49

Powrót do góry
Gonzo
Sierżant

Sierżant




Posty: 90
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Zagadka sztolni nr 3 w Osówce

tak, oczyszczano tam wodę, by była zdatna do picia po upalnym dniu Uśmiech ewentualnie bajeczki by oczyszczoną wodę użyć do budowy super tajnej broni Laughing

Louthen lepszy, przynajmniej zapodał coś realnego. Tyle, że tama z tej definicji tam nie pasuje bo wyrobiska nie były zalane.. Dopiero wstawienie jej i zakręcenie zaworów spustowych powoduje w tej sztolni powolne spiętrzenie ślamazarnie cieknącej ze skał wody do poziomu 90 cm. Leuthen myśl dalej.

Tama ma również za zadanie zmniejszenie prędkości spływu wód, tyle, że sztolnia nr 3 ma upad wynoszący zaledwie 5 stopni (jak większość sztolni Riese), i nie płynął tą sztolnią żaden rwący strumień ani rzeka.. woda sączy się ze skał tam w bardzo niewielkiej ilości, nie było potrzeby jej spiętrzania wynikającego z takiego powodu (zmniejszanie prędkości spływu), zwłaszcza, że prace przy przedłużaniu sztolni wciąż trwały (!), co bardzo utrudniało by wywożenie urobku na zewnątrz (tamy mają co prawda zawory spustowe, wodę można spuścić do 30 cm, jednak same w sobie stanowiły by barierę, bo trzeba było by przerzucać urobek z lory przez tamę na drugą lorę..). Uważam, że coś tu po prostu nie gra. Wygląda na to, że prace nagle przerwano (świadczą o tym wywiercone otwory strzałowe w przodkach, oraz pozostawione pod nimi blachy i tory) i dopiero wtedy, postawiono te tamy, ale w jakim celu ? Aniszewski w swojej książce zamieścił schemat tego, co znajduję się w spągu przed pierwszą tamą (to to właśnie daje taki głuchy dźwięk gdy się przez to przechodzi.. ciekawe, że taki sam dźwięk występuje w innym miejscu tej sztolni, co tam jest pod spągiem ? czyżby właz taki sam jak np. w jednej ze sztolni w Walimiu ? czy to dlatego postawiono te tamy.. ?



Tak, tak, wstyd się przyznać do siłowni Embarassed

Sob 12 Sty, 2013 20:06

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Zagadka sztolni nr 3 w Osówce

Gonzo napisał:
Tak, tak, wstyd się przyznać do siłowni Embarassed


A co ? za pieprzyłeś sprawę na siłowni ? nikt nie podpisze się pod tym do czego ona służyła, nasz grupa się nią nie zajmowała na szczęście (jedynie nasz prezes uparcie tam polazł robić jakieś pomiary, byłem przy tym raz czy dwa, nawet nie chciało mi się słuchać do jakich wniosków doszedł..), ale podejrzewam, że rezultat byłby taki sam jak u pozostałych. Na Osówkę mamy zamiar wrócić w tym roku, Górę Włodzicką na razie zostawiamy, podobnie jak wcześniej zrobiliśmy z Gontową, odnieśliśmy tam spory sukces (niestety w przeciwieństwie do GW, nigdy nie zobaczy on światła dziennego, wiemy tylko my), kolejny przyszedł na GW. Niedosyt czuję tylko w Ludwikowicach Kł. , ale to sprawa dalej dla nas bieżąca. Natomiast co do Osówki to mamy pewne plany, sfinansujemy te badania oczywiście z własnej kieszeni, pójdzie w to sporo sprzętu, najważniejsze, że wiemy co, gdzie i jak robić by pewne informacje potwierdzić lub wykluczyć.

Ja wiem już co gdzie i kiedy i jak było robione w Osówce, wiem, że jest zbadana na amen, ale jedno miejsce jest zaniedbane, dlaczego ? bo nikomu do łba nie przyszło by tam.. i tam właśnie my zbadamy Twisted Evil

Nie 13 Sty, 2013 0:05

Powrót do góry
wojo
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 209
Pochwał: 3
Skąd: Twierdza Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Na wstępie chcę rozwiać wszelkie wątpliwości : nie zamierzam reklamować innego forum ! Proponuję tylko dokładne przeczytanie wszystkich postów w tym samym temacie . Jest tam też coś nt. IOH , jak widać aktywność Pawel_J vel PJ ma się nieźle .

http://stareobiekty.pl/viewtopic.php?t=5544&sid=e416f97d97984c18f200df71e9a3e124

_________________
"Jeszcze nikt nie wygrał wojny umierając za własną ojczyznę. Wojnę wygrywa się kiedy to przeciwnik ginie za jego ojczyznę"
Patton

Pią 25 Sty, 2013 8:59

Powrót do góry
JaroGlatz
Jeonsa

Jeonsa




Posty: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

wojo napisał:
Na wstępie chcę rozwiać wszelkie wątpliwości : nie zamierzam reklamować innego forum ! Proponuję tylko dokładne przeczytanie wszystkich postów w tym samym temacie . Jest tam też coś nt. IOH , jak widać aktywność Pawel_J vel PJ ma się nieźle .

http://stareobiekty.pl/viewtopic.php?t=5544&sid=e416f97d97984c18f200df71e9a3e124


No koleś Pawel_J jest mega aktywny. Kiedy on ma czas tak pisać jak ciągle siedzi w nieodkrytych sztolniach. Uśmiech

Pią 25 Sty, 2013 14:03

Powrót do góry
riko
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 108
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Panowie widze ,że na forum jest wiele osób ,które potrafią tylko krytykować działania innych . Zamiast krytyki proponuje łopaty w dłonie i odkopać wejścia na Soboniowej 1 ,oraz na Osówce 3 ,aby goście którzy przyjeżdzają w odwiedziny mogli sobie swobodnie wejśc . Wink

Sob 26 Sty, 2013 13:58

Powrót do góry
wojo
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 209
Pochwał: 3
Skąd: Twierdza Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tu nie chodzi TYLKO o krytykowanie działań innych .
Proponuję przeczytać wszystkie tematy w których pisał Pawel_J a być może zrozumiesz o co w tym wszystkim chodzi .

_________________
"Jeszcze nikt nie wygrał wojny umierając za własną ojczyznę. Wojnę wygrywa się kiedy to przeciwnik ginie za jego ojczyznę"
Patton

Sob 26 Sty, 2013 14:15

Powrót do góry
riko
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 108
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sklonowany Darek K . Super

Sob 26 Sty, 2013 14:26

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

riko napisał:
Panowie widze ,że na forum jest wiele osób ,które potrafią tylko krytykować działania innych . Zamiast krytyki proponuje łopaty w dłonie i odkopać wejścia na Soboniowej 1 ,oraz na Osówce 3 ,aby goście którzy przyjeżdzają w odwiedziny mogli sobie swobodnie wejśc . Wink

Panie, daj pan wpierw przykład, weź pan łopatę w ręce i kop, odkop pan choć jedną sztolnię, albo przynajmniej zacznij... Neutral

Sro 31 Lip, 2013 12:23

Powrót do góry
riko
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 108
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Szanowny kol. PJ . , posiadam dokumentacje fotograficzną , jak w ramach treningu rozkopałem Soboniową 1 , oraz Osówkową 3 , aby koledzy z odległych stron Polski mogli sobie swobodnie wejśc . Myślę ,że w koncu Mr. admin forum przejrzy na oczy i dojdzie do wniosku , że mija się z celem zamykanie kolejnego wątku , z powodu jednego mitomana ,którego już wszyscy mamy dośc powtarzam forum powinno służyć do wymiany poglądów i ciężko zdobytej wiedzy , myślę że poglądy pana PJ. obrazające zarówno uczestników dyskusji oraz tak renomowane pismo nie powinno mieć miejsca pzdr.riko., .......... Wink

Sro 31 Lip, 2013 13:29

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

riko napisał:
Szanowny kol. PJ . , posiadam dokumentacje fotograficzną , jak w ramach treningu rozkopałem Soboniową 1 , oraz Osówkową 3 , aby koledzy z odległych stron Polski mogli sobie swobodnie wejśc . Myślę ,że w koncu Mr. admin forum przejrzy na oczy i dojdzie do wniosku , że mija się z celem zamykanie kolejnego wątku , z powodu jednego mitomana ,którego już wszyscy mamy dośc powtarzam forum powinno służyć do wymiany poglądów i ciężko zdobytej wiedzy , myślę że poglądy pana PJ. obrazające zarówno uczestników dyskusji oraz tak renomowane pismo nie powinno mieć miejsca pzdr.riko., .......... Wink


Nie jęcz riko, nie obrażaj mnie nazywając mitomanem, nie wciskaj kitu.. Laughing

Sro 31 Lip, 2013 14:01

Powrót do góry
Krzysiu
Chorąży

Chorąży





Posty: 150
Skąd: Świdnica
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kolejna żenująca pyskówka. Naprawdę nikt z tym nie potrafi zrobić porządku?
_________________
www.altkreytzen.org.pl

Sro 31 Lip, 2013 14:42

Powrót do góry
oni
Kapral

Kapral




Posty: 40
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Paweł_J napisał:
Cytat:
nasz grupa się nią nie zajmowała na szczęście (jedynie nasz prezes uparcie tam polazł robić jakieś pomiary, byłem przy tym raz czy dwa, nawet nie chciało mi się słuchać do jakich wniosków doszedł..), ale podejrzewam, że rezultat byłby taki sam jak u pozostałych. Na Osówkę mamy zamiar wrócić w tym roku, Górę Włodzicką na razie zostawiamy, podobnie jak wcześniej zrobiliśmy z Gontową, odnieśliśmy tam spory sukces (niestety w przeciwieństwie do GW, nigdy nie zobaczy on światła dziennego, wiemy tylko my), kolejny przyszedł na GW. Niedosyt czuję tylko w Ludwikowicach Kł. , ale to sprawa dalej dla nas bieżąca. Natomiast co do Osówki to mamy pewne plany, sfinansujemy te badania oczywiście z własnej kieszeni, pójdzie w to sporo sprzętu, najważniejsze, że wiemy co, gdzie i jak robić by pewne informacje potwierdzić lub wykluczyć.

Mam pytanie jaki prezes?, czego prezes?. Ty chyba nie wiesz o czym piszesz i płyniesz na fali tej swojej mitomanii.
Domyślam się, że piszesz o Piotrku, ale radziłbym ci się od niego odpier.....
Może jakbyś słuchał jego i jego wniosków to byłbyś lekko mądrzejszy i nie wypisywałbyś głupot.
A z kim to tak w grupie pójdziesz z Lewym, przecież wiadomo, po co Lewy chodzi na te "wyprawy", bo nikogo więcej już nie masz, no chyba jeszcze chemik, ale ta znajomość to bokiem ci wyjdzie.
Może również pochwalisz się, kto wprowadził cię niedawno w tajemnice Gór Sowich, o których do nie dawna nie miałeś zielonego pojęcia.
Może również pochwalisz się, że nie ma żadnego GES-u i przynajmniej ty nie masz prawa do używania tej nazwy.
Jak chcesz to mogę ci to wszystko publicznie wyjaśnić i wtedy przekonają się wszyscy jaki z ciebie mitoman i odkrywca.
Co do Osówki to wybierasz się tam ze sprzętem takim jak do kruszarni, czyli z małym młoteczkiem i przecinakiem? No zaiste będzie to wielki nakład na sprzęt.
Przestań błaznować zajmij się poważną odkrywką, otocz się mądrymi ludźmi i słuchaj ich a nie obrażaj. Jedynie co potrafisz to pisać bzdury i wyśmiewać innych samemu nie reprezentując nic, a raczej kompletne zero.

Sro 31 Lip, 2013 15:01

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Racja Krzysiu, kończę te "dyskusję" z riko. Wracam do sedna tematu który założyłem. Sztolnia nr 3 w Osówce.

Pytanie: czy ktoś z Was potrafi powiedzieć, gdzie podziała się armatura hydrauliczna z tej sztolni która była ponoć w niej przed pierwszą tamą ? W książce Aniszewskiego jest zamieszczony schemat, ale.. na zdjęciach przedstawiających widok sprzed pierwszej tamy nie widzę tej armatury (jedynie zawór spustowy z naruszonym dławikiem..)

Sro 31 Lip, 2013 15:05

Powrót do góry
manka.bartek
Gefreiter

Gefreiter




Posty: 45
Skąd: Głuszyca
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No widzę kolejny temat do zamknięcia. Kciuk w dół

Mam pytanie do administracji:
Czy przez jednego nawiedzonego trzeba zamykać tematy, ostatnio odpisaliście, że Paweł_J nie zasługuje na bana, wydaje mi się i chyba jest to odczucie większości, że w pełni zasługuje.
Nie wiem z jakich powodów go tak chełpicie i pozwalacie na podjazdy osobiste rodem z rynsztoka.
Pozdrawiam
Bartek

Sro 31 Lip, 2013 15:43

Powrót do góry
riko
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 108
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kol. PJ . pozwól ,że wyjasnię ci tajemnice sztolni nr.3 -zostala wykonana w kwietniu 1945 roku ,wykonanie zajęło około 20 dni , w jakim celu została wydrążona ? ,niestety tego ci nie napiszę . , Mr. Green

Sro 31 Lip, 2013 16:23

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

riko napisał:
Kol. PJ . pozwól ,że wyjasnię ci tajemnice sztolni nr.3 -zostala wykonana w kwietniu 1945 roku ,wykonanie zajęło około 20 dni , w jakim celu została wydrążona ? ,niestety tego ci nie napiszę . , Mr. Green


riko taka odpowiedź nie jest zatem nic warta, generalnie to kiedy sztolnia została wykuta to ja wiem, dyskusyjne są tamy.. one tam nie pasują Neutral mam na to pewną koncepcję, ale nie wiem czy słuszną. Zniesmaczony

Sro 31 Lip, 2013 16:27

Powrót do góry
manka.bartek
Gefreiter

Gefreiter




Posty: 45
Skąd: Głuszyca
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Paweł_J napisał:
mam na to pewną koncepcję, ale nie wiem czy słuszną. Zniesmaczony

No to ją dawaj i wtedy podyskutujemy normalnie.
Nikt tu nie będzie się twoim wzorem z nikogo nabijał, nawet jak będzie śmieszna, rozważymy i wyciągniemy wnioski.

Sro 31 Lip, 2013 16:35

Powrót do góry
riko
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 108
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Osówkowa 3 została zostawiona na podpuchę ,aby nikt nieszukał tej właśćiwej nazwanej 4 .Z mojej strony to tyle w temacie pzdr.riko. Wink

Sro 31 Lip, 2013 17:14

Powrót do góry
jusif
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 11
Skąd: Mazowsze
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Niemcy, to praktyczny naród i nic na podpuchę nie robili. Sztolni nr 3 co najwyżej nie dokończyli i zawalili wejście, ale z pewnością miała być. Mam pewną teorię związaną z tamą i postaram się ja przedstawić na zlocie we wrześniu w Walimiu.
Metoda jej sprawdzenia jest interesująca ale i banalnie prosta, ale ... muszę tam wleźć DWA razy, a nie byłem ani razu i doświadczenie mam żadne.
Podpowiedź: Mnie interesuje ilość zbierającej się wody. Wydaje mi się, że troszki tego dużo. Widać to na zdjęciu na blogu Pawła_J w temacie o Sztolni nr 3. Może mi ktoś podesłać albo podać linki do fotek z tamami z obu stron ?

P.S. NIENAWIDZĘ stwierdzeń "wiem ale nie powiem", ale ze względu na prostotę metody sprawdzenia, chciałbym to zrobić osobiście, a teraz jestem daleko od mojej rodzinnej Bielawy. Wybaczcie koledzy. Eureka

Nie 04 Sie, 2013 18:36

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Następny Strona 1 z 15

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.