| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
malyxxl
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2725
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zagadki lotnicze - identyfikacja 2013

Edycja numer cztery Uśmiech
Cytat:
1. Zagadki lotnicze to konkurs identyfikacyjny. Polega na identyfikacji samolotu na podstawie fotografii, rysunku.
2. Osoba, która jako pierwsza udzieliła prawidłowej odpowiedzi zadaje następne pytanie.
3. W przypadku braku poprawnej odpowiedzi w czasie 48 h pytający jest zobowiązany odpowiedzieć, po czym sam zadaje kolejne pytanie. Po 24h należy udzielić podpowiedzi.
4. Pytający musi potwierdzić prawidłowość odpowiedzi.
5. Jeżeli użytkownik który udzielił poprawnej odpowiedzi, w ciągu 48 h nie zada następnego pytania czyni to poprzedni pytający.
6. Pytanie zadaje tylko osoba która udzieliła poprawnej i potwierdzonej odpowiedzi.
7. Uczestnik po zadaniu pytania nie odpowiada na następne zadane pytanie przez tego który odgadł, czyli bezwzględnie pauzuje.
8. Pytający przy potwierdzeniu odpowiedzi musi podać źródło fotografii, rysunku.
9. Wszelkie niejasności i problemy rozpatruje Moderator.

O pierwsze pytanie zwyczajowo poproszę zwycięzcę roku 2012, czyli razzaka Piwo

Czw 03 Sty, 2013 19:16

Powrót do góry
razzak
Porucznik

Porucznik





Posty: 768
Pochwał: 1
Skąd: Sławno
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Piwo

Co to za maszyna i czym zasłynęła?



Opis załącznika:

_________________
Teki wa ikuman, aritotemo.

Pią 04 Sty, 2013 21:00

Powrót do góry
D4M4ZY
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 203
Skąd: York
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Japoński samolot eksperymentalny dalekiego zasięgu Gasuden Koken.

Swoją drogą to tę maszynę można właśnie znaleźć w 10 sec używając googla Uśmiech

Pią 04 Sty, 2013 21:05

Powrót do góry
razzak
Porucznik

Porucznik





Posty: 768
Pochwał: 1
Skąd: Sławno
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja dopiero kombinuję z przerabianiem fotek Rolling Eyes Jak ogarnę to, to będzie rzeź Mr. Green
Oczywiście Koken. Przeleciał 11,651 km (marzec 38') na "jednym baku" i pobił wtedy rekord w odległości lotu bez międzytankowania. Długo się nie nacieszył tym rekordem, bo w sierpniu 1939 włosi polecieli dalej Twisted Evil

Lecisz Piwo

_________________
Teki wa ikuman, aritotemo.

Pią 04 Sty, 2013 21:22

Powrót do góry
D4M4ZY
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 203
Skąd: York
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

razzak napisał:
Ja dopiero kombinuję z przerabianiem fotek Rolling Eyes Jak ogarnę to, to będzie rzeź Mr. Green


Spokojnie, rzezi nie będzie... Nie znam jakichś zasad w jaki sposób można przerobić fotkę w taki sposób by nie wyszukały jej jakieś opcje czy to googla, czy też innych programów. Najprościej jest samemu wrzucić swoje zdjęcie zagadkę w wyszukiwarkę zdjęć by być pewnym, że nikt nie pójdzie na skróty Wink

_____________________

Proszę, ta zagadka może być już nieco bardziej wymagająca Laughing



Opis załącznika:
Czyje to rozpylacze?

Pią 04 Sty, 2013 21:39

Powrót do góry
malyxxl
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2725
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

razzak napisał:
Ja dopiero kombinuję z przerabianiem fotek Rolling Eyes Jak ogarnę to, to będzie rzeź Mr. Green

Jak ogarniesz to podziel się tą umiejętnością ze wszystkimi, zobaczymy jak wtedy będą wyglądały odpowiedzi konkursowe.
No i może będzie akceptacja od setha Uśmiech

Pią 04 Sty, 2013 21:49

Powrót do góry
D4M4ZY
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 203
Skąd: York
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A już myślałem, że jesteś tak dobry, że podałeś właściwą odpowiedź, a tu rozczarowanie...

I po co powyższy komentarz?

Jak kolega chce się bawić to niech się skupi na odpowiedzi, a jak to kolejna porcja żali to lepiej od razu wyciąć oba posty i ten (mój) i powyższy (kolegi malyxxla) bo nic nie wnoszą.

Pią 04 Sty, 2013 23:03

Powrót do góry
dessire
Porucznik

Porucznik




Posty: 568
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

B-25J?

Pią 04 Sty, 2013 23:27

Powrót do góry
D4M4ZY
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 203
Skąd: York
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie, to nie to.

Ale amerykański trop jest dobry.

Dość istotnej informacji dostarcza drugi plan...

Pią 04 Sty, 2013 23:30

Powrót do góry
malaki
Podporucznik marynarki

Podporucznik marynarki




Posty: 253
Skąd: Polska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Grumman XF5F Skyrocket.

Sob 05 Sty, 2013 11:42

Powrót do góry
D4M4ZY
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 203
Skąd: York
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

malaki napisał:
Grumman XF5F Skyrocket.


Doskonale!


D4M4ZY napisał:
Dość istotnej informacji dostarcza drugi plan...


Miałem na myśli ten mocno wysunięty do przodu silnik Wink

___________

Za:

David Lucabaugh, Bob Martin. Grumman XF5F-1 & XP-50 Skyrocket, Naval fighters number thirty-one. Simi Valley, California: Ginter Books, 1995, s.10.

Pozdrawiam Uśmiech

Sob 05 Sty, 2013 13:10

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

D4M4ZY;

Cytat:
I po co powyższy komentarz?



Zakładam in spe, że jesteś uczciwym miłośnikiem lotnictwa. Dlatego zrozumiesz, że konkurs to nie bezmyślne kopiowanie zdjęcia dla otrzymania kolejnego głupiego punktu, tylko sprawdzenie wiedzy w temacie. Zagadki o tematyce lotniczej mogą powalić na kolana każdego, dlatego czas najwyższy na to aby oddzielić ziarno od plew.

Sob 05 Sty, 2013 21:17

Powrót do góry
D4M4ZY
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 203
Skąd: York
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

seth napisał:
Zakładam in spe, że jesteś uczciwym miłośnikiem lotnictwa. Dlatego zrozumiesz, że konkurs to nie bezmyślne kopiowanie zdjęcia dla otrzymania kolejnego głupiego punktu, tylko sprawdzenie wiedzy w temacie. Zagadki o tematyce lotniczej mogą powalić na kolana każdego, dlatego czas najwyższy na to aby oddzielić ziarno od plew.


Widzę, że Kolega, jednak już wyruszył na swoją krucjatę i psuje zabawę swoimi wypowiedziami atmosferę wokoło.

Kilka szybkich uwag:

Po pierwsze primo:
Nie jestem w biegły w sztuce regulaminowej ale na kilku forach bywałem czy nadal jestem jakimś tam funkcyjnym i w moim przekonaniu posty Kolegi można prosto odczytać w najlepszym przypadku jako OT (nie są bowiem, ani zagadkami, ani odpowiedziami na zagadki) w gorszym zaś przypadku, to ktoś mógłby zacząć podejrzewać, że Kolega chce wywołać jakąś w swoim przekonaniu oczyszczającą wojnę i wtedy to raczej podchodziłoby pod kategorię FLAME (i taki cel właśnie wydaje mi się oczywisty).

Po drugie primo:
Do kogo kieruje Kolega te posty? Albo prościej: kogo Kolega chce obrazić lub też jak Kolega pewnie woli, kogo zdemaskować? Używanie formy "inni", "niektórzy" jest wysoce niedoskonałe.

Po trzecie primo:
W moim przekonaniu posty Kolegi nie wnoszą absolutnie nic konstruktywnego. Nie proponują żadnego rozwiązania. W jaki sposób kolega myśli sobie oddzielić ziarno od plew? O już mam! Zrobimy sondę albo jeszcze lepiej, ankietę? I zbanujmy wszystkich, którzy czitują Uśmiech

Po czwarte primo:
Naprawdę szkoda, że Kolega się jednak chyba nigdy nie bawił kwizami dla samej frajdy, tzn bez punktacji i corocznych zwycięzców... wtedy ta pozycji nr 10 Kolegi woodhavena (z całym szacunkiem) nie bolałaby nikogo bo moim zdaniem uznanie można sobie zyskać właśnie rozwiązywaniem tych 'trudnych' zagadek a nie ich sztukowym przerobem.

_______________

Zasugerowałem powyżej pewne rozwiązanie.

Wydaje mi się, że lepszym wyjściem z sytuacji byłoby właśnie czynne wzięcie udziału w kwizie i celowe wprowadzanie w obieg zagadek nie dających się wygóglować. Jeśli wiesz jak zdjęcia wyszukiwać to: odgadnij 'coś' - przygotuj zagadkę - wrzuć ją w wyszukiwarkę i jak już się upewnisz, że nie ma podobnych wyników - zapodaj ją w kwizie... ze swojej strony zapewniam, że szczerze wezmę się do poszukiwań odpowiedzi i tak samo mogę ręczyć za kilku swoich znajomych - bo dopiero wtedy zaczyna się zabawa, kiedy szukając odpowiedzi mamy szansę odświeżyć stare albo odszukać nowe informacje.

Ale jak widzę lepsze jest bicie piany jak np Kolega malyxxl... więc bądźcie sobie zdrowi ale nie przeszkadzajcie się bawić innym - a Ci inni będą się bawić tak jak potrafią.
_______________

Prosiłbym o wyczyszczenie tego tematu z moich uwag (w końcu komentarz do OT to ciągle OT) jak również z wypowiedzi kolegów (tych, które nie są częścią kwizu) tak w tym temacie jak i w kwizie z poprzedniego roku.

Mam przy tym cichą nadzieję, że koledzy dadzą się zachęcić do wspólnej zabawy a w ten sposób i podniesienia poziomu kwizu. Ja tam żywię przekonanie, że jeszcze się trochę możemy napocić nad naszymi zagadkami - a to pozwoli nam na zabawę bez uprzedzeń - ja (pewnie wbrew pozorom) ze swej strony uczciwie przyznaję, że żadnych nie żywię.

Nie 06 Sty, 2013 15:32

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

D4M4ZY;

Cytat:
Ale jak widzę lepsze jest bicie piany jak np Kolega malyxxl... więc bądźcie sobie zdrowi ale nie przeszkadzajcie się bawić innym - a Ci inni będą się bawić tak jak potrafią.



Oczywiście drogi Kolego, bawcie się dobrze. Pozdrawiam Super

Nie 06 Sty, 2013 19:11

Powrót do góry
malaki
Podporucznik marynarki

Podporucznik marynarki




Posty: 253
Skąd: Polska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jaki to samolot?


Opis załącznika:

Pon 07 Sty, 2013 22:18

Powrót do góry
mboro
Major

Major





Posty: 2313
Pochwał: 35
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To chyba zbyt proste, ale wygląda mi to na wcześniejszą (bez szklanego nosa) wersję poczciwej Cataliny...



Coś podobnego do tej:



_________________
"Dwie rzeczy są bezgraniczne: Wszechświat i Głupota Ludzka; choć co do Wszechświata nie jestem pewien"
Albert Einstein

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"
Stanisław Lem

Pon 07 Sty, 2013 23:25

Powrót do góry
malaki
Podporucznik marynarki

Podporucznik marynarki




Posty: 253
Skąd: Polska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie zawsze musi być trudne.

Twoja kolej Super Piwo

Wto 08 Sty, 2013 23:01

Powrót do góry
mboro
Major

Major





Posty: 2313
Pochwał: 35
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki.

Oto moja zagadka...

mboro: 1 pkt (A.D. 2013)



Opis załącznika:
? aero ?

_________________
"Dwie rzeczy są bezgraniczne: Wszechświat i Głupota Ludzka; choć co do Wszechświata nie jestem pewien"
Albert Einstein

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"
Stanisław Lem

Sro 09 Sty, 2013 20:44

Powrót do góry
razzak
Porucznik

Porucznik





Posty: 768
Pochwał: 1
Skąd: Sławno
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Może Fiat G.50... ale to chyba zbyt proste Rolling Eyes
_________________
Teki wa ikuman, aritotemo.

Sro 09 Sty, 2013 21:04

Powrót do góry
D4M4ZY
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 203
Skąd: York
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

razzak napisał:
Może Fiat G.50... ale to chyba zbyt proste Rolling Eyes


Z taką osłoną silnika?

Toż to 'Saetta' C/N 372 z Ohio, swoją drogą ładny 'strzał' w silnik, Twój własny?

Sro 09 Sty, 2013 22:46

Powrót do góry
mboro
Major

Major





Posty: 2313
Pochwał: 35
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

D4M4ZY napisał:
razzak napisał:
Może Fiat G.50... ale to chyba zbyt proste Rolling Eyes


Z taką osłoną silnika?

Toż to 'Saetta' C/N 372 z Ohio, swoją drogą ładny 'strzał' w silnik, Twój własny?

Chciałbym... Mr. Green

Przyciąłem fotkę, żeby google miało trochę więcej roboty... Twisted Evil

źródło: http://www.flickr.com/photos/ksr8s/5568187963/

D4M4ZY – Twoja kolej Exclamation
Piwo

_________________
"Dwie rzeczy są bezgraniczne: Wszechświat i Głupota Ludzka; choć co do Wszechświata nie jestem pewien"
Albert Einstein

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"
Stanisław Lem

Czw 10 Sty, 2013 0:04

Powrót do góry
D4M4ZY
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 203
Skąd: York
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

mboro napisał:
Przyciąłem fotkę, żeby google miało trochę więcej roboty... Twisted Evil


Google tego nie objęło swoim zasięgiem -well done! Zresztą właśnie o tym pisałem kilka postów powyżej Wink

Ja w Ohio też nie byłem Bardzo szczęśliwy To, że to nie G.50łatwo zauważyć ot choćby po charakterystycznej osłonie cylindrów... a w związku z tym, że za nią najpewniej stoi Liberator nie trudno odnaleźć muzeum, w którym te dwie maszyny stoją koło siebie a stąd mam też i numer tej maszyny - finito Uśmiech

________________

Ok, proszę to ode mnie:



Opis załącznika:

Czw 10 Sty, 2013 2:59

Powrót do góry
malaki
Podporucznik marynarki

Podporucznik marynarki




Posty: 253
Skąd: Polska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

SOKO G-4 Super Galeb.

Czw 10 Sty, 2013 11:28

Powrót do góry
D4M4ZY
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 203
Skąd: York
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Doskonale!

Jak zwykle zresztą Bardzo szczęśliwy

Twoja kolej.

Zagadka, za:

Air Force and Air Defence of Serbian Armed Forces, Odbrana, Belgrad 2012, s. 57.

Czw 10 Sty, 2013 11:55

Powrót do góry
malaki
Podporucznik marynarki

Podporucznik marynarki




Posty: 253
Skąd: Polska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki.

Co to?



Opis załącznika:

Czw 10 Sty, 2013 21:38

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Następny Strona 1 z 13

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.