| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
xnitro
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4059
Pochwał: 6
Skąd: wroclaw
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Regulamin i reguły forum, a życie...

Dobry wieczór.
Nie po raz pierwszy nachodzi mnie refleksja żeby może trochę poluzować.
Już wyjaśniam: wątek Kolegi EK (ale to tylko przypadkowy przykład)
https://forum.ioh.pl/viewtopic.php?p=361473#361473
Niby nie odpowiadający kryteriom działu, w którym się pojawił, ale:
- budzi zainteresowanie,
- rozwija się i inicjuje dyskusję,
- jakieś tam konotacje historyczne da się zauważyć,
- dymu wokół tego nie ma Wink
Moim zdaniem naturalnym jest startowanie i adresowanie wątków w pierwszej kolejności do odbiorców, których znamy i z którymi się oswoiliśmy. Niby "Zabytki techniki" to właściwy dla tego tematu dział... Ale większość z nas "odznaczeniowców" pewnie nikogo tam nie zna i dialog mimo, że merytoryczny i odpowiednio adresowany traci na klimacie. To trochę tak, jakby obcemu facetowi w sklepie wędkarskim, albo ludziom w kolejce do tego sklepu opowiedzieć o złowionym wczoraj rekordowym okazie. W gronie kolegów, nawet tych merytorycznie niezainteresowanych, to bardziej naturalne i... naturalne.
Orędownikiem chaosu na Forum oczywiście nie jestem, ale uważam, że warto przemyśleć jakiś kompromis między sztywnymi zasadami regulaminu, a dopuszczalnością wypowiedzi podyktowanej spontanicznym entuzjazmem w ulubionej przestrzeni Forum.
Dla porządku można taką dyskusję przenieść do właściwego działu po jej wstępnym wygaśnięciu, gdzie kolejni userzy dopiszą ciąg dalszy, a dotychczasowi jej uczestnicy będą mogli zawsze zajrzeć.

_________________
bierzcie, a będzie wam dane
______________________________________
Niemieckie odznaki i odznaczenia na sprzedaż:
https://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=26411&start=0

Czw 27 Gru, 2012 21:57

Powrót do góry
xnitro
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4059
Pochwał: 6
Skąd: wroclaw
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

p.s. Żeby było jasne: obecnych reguł nie uważam za niewłaściwe, ale podejrzewam, że da się lepiej...
(w jakimś miasteczku w Holandii zlikwidowano prawie zupełnie znaki drogowe i liczba wypadków zmalała kilkukrotnie)

_________________
bierzcie, a będzie wam dane
______________________________________
Niemieckie odznaki i odznaczenia na sprzedaż:
https://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=26411&start=0

Czw 27 Gru, 2012 22:01

Powrót do góry
Zubek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam-
Szczególnie Pana Administratora Dawida i Pana Redaktora Szponiastego.
Pięknie Panom dziękuję za odpowiedzi na moje wnioski ( wszak brak odpowiedzi to także odpowiedź, nieprawdaż? bo na żaden nie otrzymałem poważnej i rzeczowej odpowiedzi, poza ogólnikami Pana Szponiastego) oraz za dotychczasową współpracę.
Ale jako spamer, ukarany również za niestosowną wypowiedź ( zdaniem Pana Redaktora Maxikaska – przy całkowitym jednocześnie pobłażaniu wypowiedziom i wycieczkom osobistym Pana Marka8888) - a moim zdaniem oczywiście bezzasadnie, bezpodstawnie i wręcz złośliwie – rezygnuję już, aby nie zaśmiecać tego forum niestosownymi wypowiedziami i nie wzbudzać niezdrowych emocji u Pana Redaktora Maxikaska swoimi dalszymi postami.
Nie chcecie Panowie rozpatrywać mojego odwołania – trudno, wykreślić mnie na moja prośbę – też nic nie poradzę, chociaż nie rozumiem uporu w tej sprawie, skoro wielokrotnie w ciągu ostatnich kilku tygodni zgłaszałem taki wniosek.
Nie rozumiem takiej postawy w ogóle.
Mogę mieć tylko pewien żal i niesmak – i nic więcej, moje odwołanie zostało bowiem kompletnie zignorowane przez Pana Redaktora Szponiastego i Pana Administratora Dawida, a i Pan Redaktor Maxikasek raczej do błędu w ocenie się nie przyzna i swej oceny nie zweryfikuje...

Ale jednocześnie w Nowym Roku życzę koleżankom i kolegom bardziej udanych dyskusji i na wyższym poziomie, niż to miało miejsce w moim przypadku i z moim udziałem.
Z Panem Markiem8888 może?
Powodzenia...
RZ- Zubek

Pon 31 Gru, 2012 21:27

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Marcin, a w czym problem aby temat rozwijał się w "zabytkach techniki"? W ten sposób dział będzie się coraz bardziej rozmywał , a podejrzewam że nawet "nieznający nikogo poza odznaczeniami" widząc nick EK zajrzą choćby z ciekawości Wink Przecież nie chcecie chyba robić z działu odznaczenia jakiegoś getta? Laughing
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Pon 31 Gru, 2012 21:49

Powrót do góry
xnitro
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4059
Pochwał: 6
Skąd: wroclaw
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Żeby się tam, przeniesiony, rozwijał, to właśnie tego jestem orędownikiem. Ale żeby można go wcześniej zainicjować gdziekolwiek, zgodnie z upodobaniami i bez konsekwencji w postaci reprymend. No bo chyba raczej forum jest dla ludzi, niż ludzie dla forum. I jeśli tylko ktoś nie trolluje i nie wywołuje awantur, to niech sobie może rozpoczyna tam, gdzie mu najłatwiej/ najfajniej/ najbardziej po drodze... Nie jestem pewien, z całym szacunkiem dla właściciela tegoż, czy nick EK jest aż tak szeroko znany we wszystkich działach forum i czy jego magnetyzm jest wystarczająco silny aby zwabić setki userów. Ja, na przykład, do niektórych działów forum nie zajrzałem ani razu przez niemal 3 lata i nicków większości userów pewnie nigdy nie napotkałem. Ok, pewnie tyle będzie zdań w tej kwestii ilu dyskutantów, ale mój punkt widzenia macie powyżej. Skorzystacie bądź nie, to jedynie mój wniosek racjonalizatorski umieszczony, nota bene, we właściwym dla tegoż dziale. Mr. Green
Maxi, szczęśliwego Nowego Roku!!!

_________________
bierzcie, a będzie wam dane
______________________________________
Niemieckie odznaki i odznaczenia na sprzedaż:
https://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=26411&start=0

Pon 31 Gru, 2012 22:39

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.