| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
karas
Porucznik

Porucznik





Posty: 532
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam bardzo prosze o identyfikacje szelek

witam bardzo prosze o identyfikacje szelek na metalowych hakach jest napis (42 mss) czy szelki są wojenne i czy cos było w nich kombinowane bub przerabiane pozdrawiam

Sob 15 Gru, 2012 18:20

Powrót do góry
Litzmannstadt
Hauptmann

Hauptmann




Posty: 1022
Pochwał: 6
Skąd: Litzmannstadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

"tropikalne" parciane szelki niemieckie ( pod koniec bardzo powszechne produkowane i używane ze względu na znacznie tańszy koszt produkcji niż skórzanych ). Niestety nie kompletne; brak tylnego paska ( ten widoczny na zdjęciu to pasek do puszki do maski p.gaz ) oraz brak skórzanej podkładki pod O-ring. Czyli w skrócie ; okradzione z części szelki parciane z II wojny.

Sob 15 Gru, 2012 19:06

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zdarzały się i ze zwykłym skórzanym paskiem, więc można uzupełnić, bo sam parciany jest niemal nieosiągalny.
_________________
Pozdrawiam
Przemek

Sob 15 Gru, 2012 19:16

Powrót do góry
karas
Porucznik

Porucznik





Posty: 532
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

witam dzis godzine temu je nabylem od pewnego dziadka miał je w szopie wisiały na haku zapytałem go czy chce sprzedać odpowiedział ze chce ale 50 zł musze dać więc dałem myśle ze się opłaciło i nie stracilem

Sob 15 Gru, 2012 19:21

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

za 50 to na pewno nie straciłeś Super Mr. Green
_________________
Pozdrawiam
Przemek

Sob 15 Gru, 2012 20:32

Powrót do góry
karas
Porucznik

Porucznik





Posty: 532
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

witaj zastanawiam sie ile takie szelki moga kosztować w takim stanie zachowania

Sob 15 Gru, 2012 20:55

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

nie siedze ostatnio w temacie, ale sądze że jakieś 3-4 setki.
_________________
Pozdrawiam
Przemek

Sob 15 Gru, 2012 22:32

Powrót do góry
karas
Porucznik

Porucznik





Posty: 532
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

fajnie wlasnie je założyłem na manekina tylko ciężko z tym tylnym paskiem ale nic nie szkodzi ważne ze coś jest dobrego i oryginalnego w kolekcji bo teraz to coraz to mniej

Sob 15 Gru, 2012 23:19

Powrót do góry
daro2904
Oberleutnant

Oberleutnant





Posty: 790
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pokaż foto manekina jak to wygląda

Nie 16 Gru, 2012 0:24

Powrót do góry
karas
Porucznik

Porucznik





Posty: 532
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cześć jeszcze jest nie kompletny i jak oceniasz moje nowo nabyte szelki od pijaczyny kupiłem wczoraj Uśmiech

Nie 16 Gru, 2012 15:13

Powrót do góry
daro2904
Oberleutnant

Oberleutnant





Posty: 790
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Szele fajne dobra cena .Ja mama już cały komplet na manekina ale nie mama gdzie go postawić Fotki w dziale kolekcje

Nie 16 Gru, 2012 17:16

Powrót do góry
karas
Porucznik

Porucznik





Posty: 532
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

moja drobnica

Witaj oto moja drobnica

Nie 16 Gru, 2012 20:14

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Te przygnite odznaczenia lepiej trzymaj w innym miejscu z dala od dobrych, cynk jest strasznie wrednym materiałem, zaraza może ci się poprzerzucać na inne
_________________
Pozdrawiam
Przemek

Nie 16 Gru, 2012 20:40

Powrót do góry
karas
Porucznik

Porucznik





Posty: 532
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

foto

Nie 16 Gru, 2012 20:44

Powrót do góry
gumis1793
Porucznik

Porucznik




Posty: 589
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

hehe dawaj tego manekina Wink a druga gablota gdzie Bardzo szczęśliwy

Nie 16 Gru, 2012 20:56

Powrót do góry
altekameraden
Chorąży

Chorąży




Posty: 158
Pochwał: 1
Skąd: fliegerhorst Sorau,Sagan-Kupper,Sprottau
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Indiana Jones napisał:
Te przygnite odznaczenia lepiej trzymaj w innym miejscu z dala od dobrych, cynk jest strasznie wrednym materiałem, zaraza może ci się poprzerzucać na inne




Litości z ta zarazą cynkową.Mam cynkowe,aluminiowe ziemniaki sprzed 10, 20,30 lat wyciągnięte z początkami utlenień ,różnie zaawansowanych-większych lub mniejszych i naprawdę niewiele się zmieniły od tamtej pory jeżeli chodzi o postęp utlenień nie mówiąc o "przerzutach" na zdrowe egzemplarze trzymane razem.To osobiście dla mnie ,na podstawie wieloletnich obserwacji mit, coś jak w rodzaju że komary przenoszą hiv-a.Warunek,zostały wcześniej wyczyszczone i odpowiednio zabezpieczone.Jedynie co zauważyłem na podstawie ich zdjęć z różnych okresów to niestety powolne lecz skuteczne wchłanianie srebrzeń poprzez cynk ale to też dość długotrwały proces

Nie 16 Gru, 2012 22:57

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Niestety ale kilka razy spotkałem się z szybką degradacją, więc nie do końca to jest "mit", szybko zjadało mi monety i guziki cynkowe pochodzące z gleby.
Białe purchle a pod nimi głębokie wżery

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Nie 16 Gru, 2012 23:42

Powrót do góry
altekameraden
Chorąży

Chorąży




Posty: 158
Pochwał: 1
Skąd: fliegerhorst Sorau,Sagan-Kupper,Sprottau
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Indiana Jones napisał:
Niestety ale kilka razy spotkałem się z szybką degradacją, więc nie do końca to jest "mit", szybko zjadało mi monety i guziki cynkowe pochodzące z gleby.
Białe purchle a pod nimi głębokie wżery



Bo za słabo je wyczyściłeś,biały syf siedział w środku i mógł robić swoje,dodatkowo po wyciągnięciu z gleby zmieniłeś im, nazwijmy to mikroklimat.Tak samo ma się rzecz do wyciąganej z gleby lub wody skóry,drewna etc.Trzeba szybko działać bo postęp degradacji posuwa się w takim przypadku w szalonym tempie .Jeżeli to wydrapiesz lub usuniesz innych sposobem (biały syfilis) i odetniesz takiemu delikwentowi w tym miejscu "dopływ tlenu" to naprawdę nic się nie dzieje przez dłuuugie lata.Inna sprawa że po zabiegu oczyszczenia może zostać pół odznaki Laughing .no ale to widać już na początku z czym ma się do czynienia i czy zawracać sobie tym głowę.Ja niektóre z delikatnymi śladami zarazy nie czyściłem i naprawdę w ciągu wielu lat nie powiększyło się to ani jotę nie mówiąc o przerzutach na inne zdrowe organizmy.Pzdr

Pon 17 Gru, 2012 20:56

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

wydaje mi się że duże znaczenie ma skład stopu szajsmetalu, kiedyś wyczyściłem fenigówki, długi czas nic, aż po jakiś 2 latach znów wylazło Rolling Eyes złapało może trochę wilgoci z powietrza czy co tam (sam nie wiem) i znów sajgon na monetach Rolling Eyes

po czyszczeniu zazwyczaj połowa reliefu znika Wink strasznie niepoczciwy materiał

ps w miare możliwości staram się pozyskiwać odznaczenia tombakowe, ale nie zawsze się tak da Wink

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Pon 17 Gru, 2012 22:03

Powrót do góry
altekameraden
Chorąży

Chorąży




Posty: 158
Pochwał: 1
Skąd: fliegerhorst Sorau,Sagan-Kupper,Sprottau
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

po czyszczeniu zazwyczaj połowa reliefu znika Wink strasznie niepoczciwy materiał

Ano cynkal tak ma.Zanim zaczniesz czyścic trzeba się głęboko zastanowić czy po usunięciu nalotu nie zaniknie połowa widocznych szczegółów,co do fenisi z gleby to prawie pewność że tak się stanie.Podobnie ma się to do usuwania patyny z przedmiotów wszelkiego stopu mosiądz/miedź.Wygląda dobrze a po usunięciu patyny wychodzą kratery jak na wulkanie i przebarwienia od utlenień.Tutaj niestety jedynym sposobem podewzięcia dobrej decyzji co do sposobu postępowania z danym przedmiotem jest już tylko dobre doświadczone oko czy warto usuwać patynę.

Pon 17 Gru, 2012 22:39

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.