| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tobiasz
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 141
Skąd: Polska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

o ciekawy zbiór dzięki, przyda sie. a wracając do tematu powiedzcie cos wiecej o pracach na Włodyce

Nie 30 Gru, 2012 22:55

Powrót do góry
onibusek
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 141
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

O Włodyce na razie cisza i tak na razie musi zostać, będą stosowne pozwolenia, będą efekty to wtedy będzie pełna informacja.
Zajrzyj sobie na naszą stronę, tam trochę fotek jest, masz też tam forum, niedługo o Włodyce będzie trochę więcej materiałów.

Nie 30 Gru, 2012 23:58

Powrót do góry
tobiasz
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 141
Skąd: Polska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ok Dzięki , to bardzo interesujące miejsce i wydaje mi się że tam bardziej bym upatrywał sensacji i ciekawych odkryć

Wto 01 Sty, 2013 21:38

Powrót do góry
onibusek
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 141
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No masz w 100% rację a nawet w 1000%,
Na razie nic dodać nic ująć.
Na naszym forum po woli zaczynają się ukazywać wstępne informacje. Sukcesywnie odsłaniając sedno sprawy czyli podziemny kompleks Włodyka. Uśmiech

A jako ciekawostkę załączam znalezisko z Włodyki (część, reszta w naszych archiwach).
Dla zainteresowanych zwracam tylko uwagę na nr... ponad 9 tyś.
Więc ile tam osób pracowało i gdzie?



Opis załącznika:

Wto 01 Sty, 2013 22:26

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja Wam za to powiem, że ruszyła ekspedycja eksploracyjna na GW jak mnie poinformowano e-mailowo. Nie wiem co to za jedni i drudzy, ale cel ich jest jasny, spenetrowanie i zbadanie GW. Z tego co mi powiedziano to biorą ze sobą niezły sprzęt, jaja będą bo wygląda na to, że są to dwie różne ekipy i jedna o drugiej pewnie nic nie wie - tak wnioskuje po e-mailach jakie dostałem (a głównie pytają o miejsca wlotów do sztolni zaznaczając "i tak znajdziemy" Wink ) Pewnie za jakiś czas w jakimś szmatławcu przeczytamy artykuł z nagłówkiem: "Spenetrowano GW, znaleziono nieznane dotąd sztolnie" , o GES oczywiście nikt nawet słowem nie wspomnie, bo przecież nie my znaleźliśmy tylko oni... Jestem ciekawy tych onych, komu (której to grupie) przypadnie ta gloria i chwała. Bardzo szczęśliwy

Sob 05 Sty, 2013 11:01

Powrót do góry
tonieja
Porucznik

Porucznik





Posty: 711
Skąd: dolny śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

he he, jeszcze nikt nic nie znalazł, a już zaczyna się spór o jakiś przyszły sukces, który nie wiadomo czy nastąpi... W szoku

Nie 06 Sty, 2013 12:06

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Odnośnie tego tuneliku który niektórych zaciekawił, i nie tylko...macie tu: http://pj-blog.pl/pj/

Nie 06 Sty, 2013 21:16

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pawle,
Nie wykorzystuj forum jako reklamy dla swojego bloga. Opisz swoje domysly tutaj. Adres do bloga mozesz umiescic w stopce i kto bedzie chcial to tam trafi. A dyskutuj tu z tymi, ktorzy chca rozmawiac.

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Pon 07 Sty, 2013 17:18

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

krecio spokojnie, nie reklamuje bloga tylko art. który tam zamieściłem. Bloga każdy zna, więc po co miałbym blog reklamować, zwłaszcza tu na forum historyków, gdzie pewnie większości nie obchodzi psychologia społeczna, mój trening, survival i spojrzenie na rzeczywistość. Dałem tylko link do art. o eksploracji, a po przeczytaniu kto będzie chciał ze mną o jego treści podyskutować to zrobimy to właśnie TUTAJ a nie na blogu.

krecio Twoje zdrowie Piwo

Pon 07 Sty, 2013 18:40

Powrót do góry
onibusek
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 141
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Krecio dobrze kombinuje, wszystko co napiszesz i wkleisz tutaj jest własnością IOH-a. Wiesz to cwaniaki, za chwilę Szponiasty papiery złoży i będzie leciał po GW. Więc zalecał bym pisz mniej i dawaj sygnatury na fotkach i wklejaj wszelkie prawa zastrzeżone. Żebyś nie obudził się z ręką w nocniku. Zdziwko

Pon 07 Sty, 2013 19:41

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

onibusek;

Cytat:
Wiesz to cwaniaki, za chwilę Szponiasty papiery złoży i będzie leciał po GW.



Napisz wprost co masz na myśli, bo nadszedł czas aby Szponiasty poleciał po GW Exclamation

Pon 07 Sty, 2013 19:55

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8555
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Fuj, Szponiasty czyta "Gazetę Wyborczą", a nie "Nasz Dziennik" Wink

Pon 07 Sty, 2013 19:58

Powrót do góry
onibusek
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 141
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

seth napisał:
Napisz wprost co masz na myśli, bo nadszedł czas aby Szponiasty poleciał po GW Exclamation


A tak może bardziej konkretnie, bo pytanie trochę skomplikowane w swojej formie.

Do czego mam się odnieść do lotów Szponiastego, czy do myśli?

Pon 07 Sty, 2013 20:04

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

onibusek;


Cytat:
Do czego mam się odnieść do lotów Szponiastego, czy do myśli?



To że na forum IOH są cwaniaki to wiem, sam do tej grupy należę. Że Żydzi to pewne, vide mój podpis. Ale o lotach i tej niewypowiedzianej myśli, to oczekuję obszerniejszego wyjaśnienia. Nie krępuj się, obnażaj.

Pon 07 Sty, 2013 20:15

Powrót do góry
onibusek
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 141
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

seth napisał:
To że na forum IOH są cwaniaki to wiem, sam do tej grupy należę. Że Żydzi to pewne, vide mój podpis. Ale o lotach i tej niewypowiedzianej myśli, to oczekuję obszerniejszego wyjaśnienia. Nie krępuj się, obnażaj.


Wiesz ja nie przepadam za takimi zaczepkami. Kto ci k***a napisał o jakiś żydach. (ocenzurowano) się sam nie wiesz do czego.

No ale ok załatwmy to w miłym kulturalnym nastroju.
Szanowny kolego co do cwaniactwa to nie muszę Ci chyba pisać no bo sam niejako bezwiednie je zdefiniowałeś i określiłeś w swoim poście.
Co do myśli i latania to chyba doskonale wiesz, tak jak i ja w jaki sposób działa się w tej szanownej rodzince jaką są eksploatatorzy, więc proponuję, żebyśmy tu nie bili piany, nie spuszczali się nad rzeczami oczywistymi i znanymi powszechnie. Szkoda mojego czasu na tego typu dywagacje bo rzeczywiście mogę go poświęcić na prawdziwe spuszczanie się co da mi więcej satysfakcji.

Pon 07 Sty, 2013 20:27

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8555
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

...i po co tyle złych emocji.

Pon 07 Sty, 2013 20:49

Powrót do góry
Leuthen
Kapitan

Kapitan




Posty: 839
Pochwał: 6
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Paweł_J napisał:
Ja Wam za to powiem, że ruszyła ekspedycja eksploracyjna na GW jak mnie poinformowano e-mailowo. Nie wiem co to za jedni i drudzy, ale cel ich jest jasny, spenetrowanie i zbadanie GW. Z tego co mi powiedziano to biorą ze sobą niezły sprzęt, jaja będą bo wygląda na to, że są to dwie różne ekipy i jedna o drugiej pewnie nic nie wie - tak wnioskuje po e-mailach jakie dostałem (a głównie pytają o miejsca wlotów do sztolni zaznaczając "i tak znajdziemy" Wink ) Pewnie za jakiś czas w jakimś szmatławcu przeczytamy artykuł z nagłówkiem: "Spenetrowano GW, znaleziono nieznane dotąd sztolnie" , o GES oczywiście nikt nawet słowem nie wspomnie, bo przecież nie my znaleźliśmy tylko oni...

Mojemu imiennikowi sugeruję udanie się na spotkanie z głuszyckim specjalistą od rzeczywistości alternatywnej Dariuszem Kwietniem (dość szeroko pisałem o nim i jego radosnym blogu http://moje-riese.blogspot.be/ tutaj
http://forum.sudety.it/viewtopic.php?p=42218&highlight=#42218), które odbędzie się 19 stycznia b.r. o godz. 14.00 w kompleksie "Włodarz"
(szczegóły
http://www.wlodarz.pl/kwiecien.html)

Wystarczy, Paweł_J, że wyłożysz 90 zł i znajdziesz odpowiedzi na wiele interesujących Cię pytań (pewnie dowiesz się, że w sztolniach pod Wiadomą Górą na Wiadomych Wzgórzach była fabryka wykorzystująca "technologię obcych" Laughing ). Dzwoń lub mailuj, bo liczba miejsc na spotkanie jest ograniczona Mr. Green

Pon 07 Sty, 2013 21:04

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Leuthen napisał:
Paweł_J napisał:
Ja Wam za to powiem, że ruszyła ekspedycja eksploracyjna na GW jak mnie poinformowano e-mailowo. Nie wiem co to za jedni i drudzy, ale cel ich jest jasny, spenetrowanie i zbadanie GW. Z tego co mi powiedziano to biorą ze sobą niezły sprzęt, jaja będą bo wygląda na to, że są to dwie różne ekipy i jedna o drugiej pewnie nic nie wie - tak wnioskuje po e-mailach jakie dostałem (a głównie pytają o miejsca wlotów do sztolni zaznaczając "i tak znajdziemy" Wink ) Pewnie za jakiś czas w jakimś szmatławcu przeczytamy artykuł z nagłówkiem: "Spenetrowano GW, znaleziono nieznane dotąd sztolnie" , o GES oczywiście nikt nawet słowem nie wspomnie, bo przecież nie my znaleźliśmy tylko oni...

Mojemu imiennikowi sugeruję udanie się na spotkanie z głuszyckim specjalistą od rzeczywistości alternatywnej Dariuszem Kwietniem (dość szeroko pisałem o nim i jego radosnym blogu http://moje-riese.blogspot.be/ tutaj
http://forum.sudety.it/viewtopic.php?p=42218&highlight=#42218), które odbędzie się 19 stycznia b.r. o godz. 14.00 w kompleksie "Włodarz"
(szczegóły
http://www.wlodarz.pl/kwiecien.html)

Wystarczy, Paweł_J, że wyłożysz 90 zł i znajdziesz odpowiedzi na wiele interesujących Cię pytań (pewnie dowiesz się, że w sztolniach pod Wiadomą Górą na Wiadomych Wzgórzach była fabryka wykorzystująca "technologię obcych" Laughing ). Dzwoń lub mailuj, bo liczba miejsc na spotkanie jest ograniczona Mr. Green


nie dziękuję, nie skorzystam. Wystarczy, że poczytałem Ciebie jak pisałeś o szybach pod wieżą ną GW i G.św. Anny..itp. i nie musiałem płacić 90 zł.

Pon 07 Sty, 2013 21:17

Powrót do góry
Leuthen
Kapitan

Kapitan




Posty: 839
Pochwał: 6
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Paweł_J napisał:
nie dziękuję, nie skorzystam. Wystarczy, że poczytałem Ciebie jak pisałeś o szybach pod wieżą ną GW i G.św. Anny..itp. i nie musiałem płacić 90 zł.

No proszę, ja napisałem o szybach, które wyjęto z okien wież widokowych i składowano pod nimi, a Ty to opacznie zrozumiałeś Mr. Green
Ale tego, że nie płacisz nic za internet, to Ci zazdroszczę Bardzo szczęśliwy

Pon 07 Sty, 2013 23:22

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Leuthen napisał:
Paweł_J napisał:
nie dziękuję, nie skorzystam. Wystarczy, że poczytałem Ciebie jak pisałeś o szybach pod wieżą ną GW i G.św. Anny..itp. i nie musiałem płacić 90 zł.

No proszę, ja napisałem o szybach, które wyjęto z okien wież widokowych i składowano pod nimi, a Ty to opacznie zrozumiałeś Mr. Green


hehe, dobre dobre Super





Odnośnie tematu, i tego co tu dzisiaj powyżej pisaliście. Cieszy mnie rosnące zainteresowanie. Początkowo wyglądało to tak, że były tylko drobne wycieczki, ktoś tam kogoś widział ubranego w moro, ktoś się kręcił, badał teren na którym działamy, itp. Teraz mamy już konkurencję z prawdziwego zdarzenia. Osobiście poniekąd uważam to za sukces. Z drugiej strony było to nie do uniknięcia skoro postanowiliśmy jakaś część naszych dokonań publikować w necie. Teraz już nie tylko my (GES) działamy na GW, jednak póki co to tylko my mamy tam sukcesy Wink no i byliśmy tam w tym pierwsi. Kciuk do góry Ja się nawet cieszę z tego, że działają tam teraz też inni, okaże się teraz ile są warci. A może akurat coś nowego znajdą ? Jak by nie patrzył to nowy dla nich teren, znany eksploracyjnie tylko tyle ile podałem oficjalnie na blogu i tyle ile uzyskali od nas wskazówek poufnie (nie wiele). Natomiast nasze działania tam skoncentrują się teraz wokół takiego jednego konkretnego miejsca, naprawdę twardy orzech (i szczerze mówiąc ja nie mam jak dotąd pomysłu jak się za to zabrać), ale jeżeli się uda to prawdopodobnie znajdziemy to połączenie podziemnie z Ludwikowicami Kłodzkimi.

Wto 08 Sty, 2013 0:46

Powrót do góry
Gonzo
Sierżant

Sierżant




Posty: 90
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czy to już koniec prowokacji?
Prowokacji że tak to nazwę: kilograma ścięgien i grama rozumu?

Pią 15 Mar, 2013 3:04

Powrót do góry
Anonymous
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie Bardzo szczęśliwy
Na pewno wszyscy znają tak reklamowany tutaj przez autora blog eksploracyjny Pawła_J. Blog w którym że smakiem, finezją i wyczuciem, rzetelnie i solidnie przekazuje nam najświeższe nowinki na temat eksploracji jak również własnej rzeźby ciała Laughing W jednym z artykułów tam zamieszczonych, ów autor opisuje sensacyjne odkrycie nowego kompleksu Riese. Cóż za elektryzująca informacja Exclamation

Czy więc naprawdę odkryty został nowy kompleks?
Czy tajemnica Riese została wreszcie rozwikłana?
Czy Hankę naprawdę mogły zabić kartony?

Oto link do opisu odkrytego przez badacza i jego grupę kompleksu:
http://pj-blog.pl/pj/?p=1198
Badacz czcigodny prezentuje tam szereg ekscytujących fotografii ukazujących odkryty przez siebie podziemny system.
Moją uwagę przykuło szczególnie drugie zdjęcie od góry, ponieważ nie mogłem oprzeć się wrażeniu że gdzieś to miejsce już widziałem... Oto zdjęcie z artykułu w powiększeniu:
http://pj-blog.pl/pj/?attachment_id=1199

A poniżej zamieszczam zdjęcie korytarza technicznego znajdującego się przy nadszybiu szybu "Nowy I" kopalni "Nowa Ruda" pole "Słupiec":
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=376060889133078&set=pb.256514311087737.-2207520000.1365607343&type=3&theater

Serdecznie zachęcam do porównania obu fotografii Wink
(szczególnie warto zwozić uwagę na charakterystyczne zacieki od smaru na prawej ścianie na obu zdjęciach)

Dla zainteresowanych więcej zdjęć szybu "Nowy I":
http://www.facebook.com/pages/NIE-dla-zburzenia-szybu-KWK-S%C5%82upiec-Nowy-1/256514311087737?id=256514311087737&sk=photos_stream
Wspaniała konstrukcja ale kompleks Riese to to nie jest, jak by nie patrzeć...

Czw 11 Kwi, 2013 8:47

Powrót do góry
riko
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 108
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Aust ,o może byś tak wrzucił zdjęcia szybu w Jedlinie , Wink

Czw 11 Kwi, 2013 20:58

Powrót do góry
M.A.K.
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

riko napisał:
Aust ,o może byś tak wrzucił zdjęcia szybu w Jedlinie , Wink


Zapraszam do zapoznania się na aktualnym numerem NIEZALEŻNEGO czasopisma Sztolnie:

http://sztolnie.podziemia.eu/

Każdy znajdzie tam coś dla siebie, nawet Ty.

Pią 12 Kwi, 2013 19:48

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie było mnie chwile (byłem w Tatrach na treningu turystyki wysokogórskiej – patrz art. i foto w albumie na blogu)) a tu o blagę mnie oskarża.. Aust Laughing . Sherlock który po wejściu do sztolni nr 3 w soboniu stwierdził że zawał powstał tak sobie sam, ze starości, nie wiadomo tylko jakim cudem rura ciśnieniowa do napędzania młotów znalazła się tuż pod nim a nie na przodku – ale co tam.. drobny szczegół Bardzo szczęśliwy . Już wcześniej podejrzewałem Aust, że jesteś król intelektu, Twoje teorie powalają na kolana, podobnie jak jakoś wykonywanych robót. Egon, po pierwsze ja znam chyba każdą możliwą dziurę w mojej okolicy o większości których istnieniu ty pojęcia nie masz. Kompleks Ludwikowice – GW istnieje, popytaj miejscowych starszej daty – powiedzą ci to samo, popytaj o tunele za stara plebania (dawna jednostka wojskowa) oraz połączeniu ich ze Spitzbergiem i jak wielkie tam są lochy, ja po tych podziemiach łaziłem, po innych także, a to że jakieś inne zdjęcie zamieściłem (jest tego powód), powiedz czy pod tym zdjęciem widzisz gdzieś by pisało „nowo odkryty kompleks Riese” hm ?? Obiecuje, że poświecę grupie SGE i tobie mistrzu odpowiednią ilość czasu na moim blogu. Masz to u mnie jak w banku, w końcu tak się poświęciłeś, że przewertowałeś u mnie archiwum by wykopać ten wpis, więc jak mógłbym pozostać obojętny ?

Sro 17 Kwi, 2013 19:24

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny Strona 4 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.