| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pokłosie

Ostatnio w mediach i nie tylko rozpoczęła się prawdziwa wojna zwolenników jak i przeciwników filmu. Przekaz jest jasny ostro narysowany zmuszający do myślenia. Być może miejscami przejaskrawiony, ale gdyby było inaczej jakakolwiek dyskusja byłaby możliwa Question
Co sądzicie o filmie Question

Czw 22 Lis, 2012 11:34

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dobry bardzo dobry.....gdyby nie był dobry nie wywołałaby takich emocji. Łacznie z posądzeniem Macieja o przynależność wiadomą rasową .
Temat kontrowersyjny a i podejście do niego Pasikowskiego nie należy do łagodnych . Pasikowskiego znamy i co jak co ale jego filmy delikatnością nie grzeszą .
Obsada dobra a i nazwiska Starski i Edelman zachęcają do zobaczenia.
Hmmm...ludzie nie lubia tematów przypominających iż nikt nie jest doskonały

_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Czw 22 Lis, 2012 15:04

Powrót do góry
Robert05
Pułkownik

Pułkownik




Posty: 4535
Pochwał: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

[quote="groszek"]
Cytat:
Dobry bardzo dobry.....gdyby nie był dobry nie wywołałaby takich emocji.
Witam, film wywołał takie emocje, nie dlatego że jest dobry, on jest po prostu kontrowersyjny. Zaczynając od początku to ten film jest koprodukcja polsko, rosyjsko, holendersko, słowacką, jednak większość pieniędzy pochodzi z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Pasikowskiemu udało się nakręcić thriller o Holokauście, co samo w sobie jest bardzo kontrowersyjne. Nie można wykorzystywać takiej zbrodni jak Holokaust, do kręcenia fikcji filmowej. Film ten jest zwykłą bajką, nie opartą na żadnych konkretnych wydarzeniach. Niestety w dzisiejszych czasach aby film odniósł sukces, producent powinien mieć dużo kasy na promocję lub musi wywołać skandal. Pasikowski wybrał tą tańszą drogę. Pozdrawiam.

Czw 22 Lis, 2012 17:43

Powrót do góry
ArturJr
Major

Major





Posty: 1836
Pochwał: 9
Skąd: Leśna/Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie mogłem się powstrzymać Mr. Green


Opis załącznika:
http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/2012/11/8c63704ffa5c1d01a4fc8558c7d00846_original.jpg?1353538399

Czw 22 Lis, 2012 18:34

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Też sądze że chodziło o zrobienie szumu aby się dobrze towar sprzedał, nie oglądałem, ale obejrzę Uśmiech
_________________
Pozdrawiam
Przemek

Czw 22 Lis, 2012 18:41

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Witam, film wywołał takie emocje, nie dlatego że jest dobry, on jest po prostu kontrowersyjny

Kontrowersyjny i dobry...pono krytykuje niespełniony twórca...tak na marginesie Wink

Cytat:
Nie można wykorzystywać takiej zbrodni jak Holokaust, do kręcenia fikcji filmowej.

Mozna a nawet trzeba.....zresztą wszystkie filmy mówiące o historii poniekąd są fikcją .
W tym filmie nie tyle o fakty historyczne ile o postawe ludzi wobec pewnych zdarzeń ...
Zreszta co tam komu sie podoba . Piwo

_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Czw 22 Lis, 2012 19:42

Powrót do góry
Robert05
Pułkownik

Pułkownik




Posty: 4535
Pochwał: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Mozna a nawet trzeba.....zresztą wszystkie filmy mówiące o historii poniekąd są fikcją .
Witam, to jest kwestia moralna, ja nie popieram wykorzystywania ludobójstwa do celów komercyjnych.
Cytat:
W tym filmie nie tyle o fakty historyczne ile o postawe ludzi wobec pewnych zdarzeń ...
Niestety film nie mówi ani o "faktach historycznych" ani o "postawach ludzi". Wszystko pokazane w tym filmie jest tylko wymysłem scenarzysty i nigdy się nie wydarzyło. Próba wykorzystania przez producentów tego filmu, zbrodni w Jedwabnem do celów reklamowych, jest delikatnie mówiąc niestosowna. Pozdrawiam.

Pią 23 Lis, 2012 2:05

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ciekawe, że Pasikowskiemu zdarzył się dobry ponoć film dopiero wtedy, jak się wziął za wiadomy, kontrowersyjny temat. Jakoś wcześniej mu nie wychodziło Twisted Evil
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Sob 24 Lis, 2012 18:15

Powrót do góry
amina
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 4
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ja bym tego tak nie oceniała. To jego pierwszy od 11 lat film dla szerokiej publiczności, wcześniej tez robił dobre filmy, Psy to już klasyka. Co do jakości filmu - wolę, zeby nasi reżyserzy robili jeden film na 10 lat, jeśli ma być tak dobry, n iż by produkowali kac wawy Super

Pon 10 Gru, 2012 17:18

Powrót do góry
nauczyciel
Chorąży

Chorąży




Posty: 188
Pochwał: 1
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pokłosie

A może ten film pomoże Polakom spojrzeć na siebie; jesteśmy w końcu antysemitami czy nie? Bo z tymi naszymi postawami wobec naszych rodaków pochodzenia żydowskiego różnie bywało. I bywa!!!

Pon 11 Lut, 2013 21:25

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Chyba temat należałoby przemyśleć na szerszej płaszczyźnie niż tylko antysemityzm... czy wbrew obiegowej teorii o lechickiej tolerancji nie mamy sporego problemu z akceptacją odmienności i inności wobec także innych nacji w skali szerszej niż jednostka czy pojedyńcza rodzina.
Pozdrawiam

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Wto 12 Lut, 2013 12:29

Powrót do góry
Magdalenka
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 0
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W Polsce temat antysemityzmu jest bardzo delikatnym tematem i według mnie każde bardziej radykalne ujęcie tematu (obojętnie w którą stronę) spotka się z ostrą krytyką. Jeśli ktoś powie, że Polacy byli antysemitami jak i że nie byli. Pasikowski w swoim filmie twierdzi, że byli. Bardzo uogólnia, bardzo radykalnie podchodzi do tematu. Oczywiście ma do tego prawo jako reżyser, ale powinien się liczyć z tym, że jego film będzie często rozpatrywany jako film historyczny a nie fabularny. Chodzi o to, aby nie przedstawiać pewnych wydarzeń w kategoriach białych i czarnych, bo tak nie było na pewno. Wiele osób będzie uczyło się historii z filmu Pasikowskiego i to mnie najbardziej martwi. Osobiście nie uważam się za antysemitę, w swoim otoczeniu nie znam nikogo kto negatywnie wyraża się o Żydach, ale film Pasikowskiego nie podobał mi się.

Wto 19 Mar, 2013 14:50

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Magdalenka;


Cytat:
Jeśli ktoś powie, że Polacy byli antysemitami jak i że nie byli. Pasikowski w swoim filmie twierdzi, że byli.



Piękne stwierdzenie. Każdy, nawet Żyd, ma prawo być antysemitą. Mnie film się podobał, ani mnie wzruszył, ani oburzył. Ciekawe dlaczego...... Rolling Eyes

Wto 19 Mar, 2013 18:54

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.