| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kilka zdjęć Spitfire'a

Cóż, nie mieszkam gdzieś tam daleko za granicą , gdzie można wejść do muzeum lub na jakiś "airszoł" i narobić zdjęć samolotów na pęczki, ale akurat wczoraj potknąłem się o kilka fotek, które zrobiłem kilka ładnych lat temu w Góraszce. W tamtych latach (to chyba był 1998?) zobaczenie tzw. "zachodniego" samolotu z IIWŚ w kraju naszym uroczym było niezłą gratką. W Góraszce wtedy za taką atrakcję robił latający Spitfire z "sexowną" nalepą sponsora. Kilka zdjęć, które wtedy zrobiłem wrzucam poniżej, jako ciekawostkę, dla tych którzy nie pamiętają tamtych "ciężkich czasów"... Bardzo szczęśliwy

Zdjęcia słabe, za co przepraszam, bo to scany niestety. O cyfraku wtedy nie marzyłem jeszcze nawet!



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/


Ostatnio zmieniony przez WERTTREW dnia Wto 14 Mar, 2006 9:45, w całości zmieniany 1 raz

Pon 13 Mar, 2006 14:42

Powrót do góry
Hex
Master Sergeant

Master Sergeant




Posty: 105
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ostatnio w TV mowili o 70 urodzinkach Spita.Pokazywali ostatnie 4 ciagle latajace Spity co ciekawe albo mi sie wydawało albo jeden miał biało-czerwona szchownice .Uśmiech
_________________
__________________________________________

__________________________________________

Jak powiadał stary Góral ,Polska bedzie az po Ural.
Za Uralem beda Chiny...was nie bedzie skur........!!

Pon 13 Mar, 2006 18:10

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hieh...4 ostatnie?Chyba ostatnio odrestaurowane ;o)
Samych Mark V latajacych moge doliczyc sie pieciu (w tym jedna z nich pojawiala sie z polskimi znakami).Mark I i II po jednym egzemplarzu.Mark VII i VIII - co najmniej 5.Mark IX - co najmniej 19!Pozniejszych wersji nie licze.Zreszta na webie sa dosc dokladne wykazy.Ja przestalem moja liste aktualizowac dwa lata temu.
Spitfire'ow w powietrzu nie brakuje, jak widac.
Procz tego - w Kanadzie buduja teraz kompozytowa kopie w skali 0.75 (z dwuosobowa kabina).
A propos - ten Mark XVI z Krakowa jest egzemplarzem statycznym, czy lata?
Pozdrowienia
Grendel

Wto 14 Mar, 2006 7:28

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A propos tego latajacego ze zdjec - w Dayton stoi taki sam PR IX w stanie zdolnym do lotu (zdaje sie muzeum nie odnowilo mu certyfikatu z powodow czysto prozaicznych - musialo by placic duzo wyzsze ubezpieczenie!).Dolaczam zdjecie.
Pozdrowienia
Grendel



Opis załącznika:
Supermarine Spitfire PR IX

Sro 15 Mar, 2006 6:36

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.