| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tomekkkk
Kapral

Kapral





Posty: 49
Skąd: dolnyśląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Fisher F2 wzbudza sie na wilgoć

Witam mam problem z Fisherem F2 wykrywacz wzbudza się przy większej wilgotności powietrza np. zamglenie, mżawka, deszcz, wariuje podobnie jak na telefon komórkowy, linie wysokiego napięcia zmniejszenie czułości trochę pomaga ale i tak są zakłócenia. Jest to denerwujące bo przy jesiennej lub wczesnowiosennej aurze to naprawdę problem, masakra piszczy ,że aż głowa boli a o poszukiwaniach można zapomnieć. Przeszukiwałem fora są podobne tematy ale o takich dużych wzbudzeniach nikt nie pisze na ogól winą obarczana jest cewka, kabel lub gniazdo wtykowe cewki. Ja przy takiej pogodzie mogę zapomnieć o poszukiwaniach, morze ktoś z was ma F2 i niema takich problemów wtedy mogę przypuszczać ,że mój sprzęt jest jakiś trefny czy popsuty.

Pozdrawiam

_________________
Każdy dzień jest podróżą przez historię.

Nie 28 Paź, 2012 21:49

Powrót do góry
Rybak2012
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 4
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam.
Kiedyś czytałem, że pomaga założenie reklamówki(zwykłej siatki) na cewkę, więc polecam spróbować. Dzięki temu cewka nie będzie miała kontaktu z wilgocią i nie powinny występować fałszywe sygnały. Proszę napisać czy pomogło.
Pozdrawiam.

Pon 29 Paź, 2012 22:44

Powrót do góry
tomekkkk
Kapral

Kapral





Posty: 49
Skąd: dolnyśląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wiesz co ostatnio próbowałem tyle, że popełniłem mały błąd, wyszedłem w teren jak była mżawka wykrywacz wariował cewka była mokra musiałem zakończyć poszukiwania. Po powrocie do domu rozłożyłem sprzęt do osuszenia, główkowałem czy to cewka, czy elektronika. Wymyśliłem, że założę na elektronikę i cewkę foliowy worek i skleję taśmą. I tu mój błąd nie poczekałem żeby do końca wszystko odparowało założyłem te worki i poleciałem w teren i lipa to samo. Muszę spróbować jeszcze raz ale założyć te worki na suchy sprzęt i sprawdzić może to akurat będzie lekarstwem.

Pozdrawiam Tomek

_________________
Każdy dzień jest podróżą przez historię.

Pon 29 Paź, 2012 23:02

Powrót do góry
Rybak2012
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 4
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Życzę powodzenia, sam planuje zakupić Fishera f2, ale gdy czytam o takich problemach jak kolega opisał to sam nie wiem. W tej cenie nie widzę nic lepszego, ale to wzbudzanie się fisherka to porażka Smutny

Wto 30 Paź, 2012 16:58

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.