| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
powolniak57
Sierżant

Sierżant




Posty: 87
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ludwikowice Kłodzkie zagadka podziemnego obiektu

Czy ktoś z kolegów wie coś na temat zagatkowej góry w Ludwikowicach Kłodzkich na ul.Kol.Jana Kasprowicza oznaczona na mapie jako wzgórze 641 między Sowiną Sokolcem a Nowym Miłkowem/zaznaczam jest to nowy obiekt dotąd nie znany nie fabryka amunicji w Miłkowie/ i w ostatnim czasie w pobliżu tej góry odkrytego tunelu zaminowanego.Ponoć nawet saperzy go nie rozminowali ponieważ system zabezpieczeń minowych był zbyt skomplikowany i pordzewiały.Pod tym wzgórzem ma znajdować się dużych rozmiarów obiekt podziemny zabezpieczony od czasów wojny.Mogę przysłać mapę tego rejonu z zaznaczonym obiektem.

Ostatnio zmieniony przez powolniak57 dnia Sob 03 Lis, 2012 9:59, w całości zmieniany 1 raz

Pią 26 Paź, 2012 18:49

Powrót do góry
Bolek i Lolek
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 18
Skąd: z nikąd
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czy chodzi ci o wzgórze za Sokolcem w kierunku na Jugów na którym jest uprawa drzewek?
Ciekawe masz info. Czy możesz rozwinąć? Tzn skąd takie rewelacje i czy są wiarygodne. Wiesz, ostatnio dużo fantastyki wkradło się w temat G Sowich.
Pozdrawiam.

Pon 29 Paź, 2012 11:19

Powrót do góry
powolniak57
Sierżant

Sierżant




Posty: 87
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ludwikowice Kłodzkie

Informacje mam bezpośrednio od mieszkańców i wiesz mi ciężko było mi je zdobyć kilku z mieszkańców było w tunelu który bezpośrednio prowadzi pod to wzgórze lecz tunel na pewnym odcinku był zamurowany i zabezpieczony ładunkami saperskimi.Powiadomieni saperzy nie poradzili sobie z tym ładunkiem ponieważ był zbyt skomplikowany i pordzewiały prawdopodobnie zabezpieczyli ten tunel aby tam nikt nie wchodził.Jezeli chcesz mogę ci wysłać mapkę gdzie to dokładnie jest ale tylko na pocztę e-mail bo tu mi się nie wkleja.

Pon 29 Paź, 2012 21:13

Powrót do góry
powolniak57
Sierżant

Sierżant




Posty: 87
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ludwikowice Kłodzkie

Na tym wzgórzu jest pseudo uprawa choinek po prostu są tak gęsto wsadzone że w środku są suche i uniemożliwiają wejście na wzgórze pozatym całość terenu jest ogrodzona własność prywatna.

Pon 29 Paź, 2012 21:17

Powrót do góry
powolniak57
Sierżant

Sierżant




Posty: 87
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ludwikowice Kłodzkie

Przesyłam wam zdjęcie satelitarne terenu

Nie 04 Lis, 2012 14:18

Powrót do góry
zyzny
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 50
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

sorry powolniak57

wybacz sceptycyzm ale od Ciebie mamy:

a. zdjęcie z Google z kępą krzaków,
b. historię o saperach w której mocne jest słowo "ponoć"


tyle dowodów, a może i nawet więcej mogę Ci dostarczyć zarówno na istnienie Jezusa jak i UFO.

masz zatem konkrety w temacie?

Pon 05 Lis, 2012 20:18

Powrót do góry
powolniak57
Sierżant

Sierżant




Posty: 87
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ludwikowice Kłodzkie

Masz racje żadnych konkretów nie ma ale dlatego bo dowiedziałem się o tym w ostatnim dniu pobytu w Ludwikowicach Kłodzkich nie miałem innej możliwości sprawdzenia jak relacja czterech nie znających się osób.Dlatego napisałem na forum czy ktokolwiek zna tą historię albo czy może sprawdzić jak tam bliżej mieszka.Ja mieszkam zbyt daleko.
Pozatym jakbym miał coś konkretnego że mógłbym tam wejść to najpierw bym wszedł zobaczył co jest a dopiero bym napisał albo i nie.

pozdrawiam Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy

Pon 05 Lis, 2012 22:25

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Szkoda, bardzo - ale takie opowieści są cudowne. Oczywiście dla mnie to niewiarygodne, ale super.

pozdrawiam i liczę że coś poszperasz dalej, ja często tam jestem mogę podjechać, mogę wziąć żelazko i przesłuchać autochtona - no probelm Super

Wto 06 Lis, 2012 14:26

Powrót do góry
powolniak57
Sierżant

Sierżant




Posty: 87
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ludwikowice Kłodzkie

Uśmiech

Wto 06 Lis, 2012 19:14

Powrót do góry
onibusek
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 141
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Opowieść się zgadza ale osadzenie obiektu jest nieprawidłowe. Wysokość wzgórza też mniej więcej się zgadza ale to nie jest to miejsce.
Co do opowieści to oczywiście są one super rozbudzają emocję ale jak zwykle jest w nich tylko źdźbło prawdy Bardzo szczęśliwy
Analiza zdjęć z 1945 nie potwierdza w tym miejscu żadnej aktywności, informacje świadków też mówią o czystym polu, faktem jest wzgórze rozpala emocje bo jest takie nietypowe na dodatek teraz ogrodzone Bardzo szczęśliwy


Zapraszam:
http://www.nazi-secret.eu



Opis załącznika:

Pon 12 Lis, 2012 9:18

Powrót do góry
powolniak57
Sierżant

Sierżant




Posty: 87
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ludwikowice Kłodzkie

Wzgórze jest to które oznaczyłem byłem tam osobiście i je widziałem nawet próbowałem tam wejść ale jest tak gęsto porośnięte że nie da się wejść bez maczety.Wzgórze pokazali mi mieszkańcy Ludwikowic Kłodzkich.Nawet powiedzieli mi że na wzgórzu są jakieś wylewki betonowe płaskie nie wiedzieli do czego mogły służyć .Mogę się mylić tylko co do lokalizacji tunelu pod wzgórzem bo to tylko znam z opowieści mieszkańców ale nikt mi nie pokazał miejsca dokładnego położenia prawdopodobnie mieści się na prywatnej posesji.

Pon 12 Lis, 2012 18:00

Powrót do góry
powolniak57
Sierżant

Sierżant




Posty: 87
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ludwikowice Kłodzkie

Wydaje mi się że jeżeli faktycznie pod wzgórzem jest jakiś obiekt to zdjęcia z 1945 r nic nie dadzą bo do tego momentu zostało wszystko zamaskowane a i w trakcie budowy także mogło być maskowane jedynym potwierdzającym faktem było by dotrzeć do odkrytego tunelu lub do osób które w nim były .Byłby to niezbity dowód na istnienie obiektu

Pon 12 Lis, 2012 18:11

Powrót do góry
onibusek
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 141
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wzgórze jest nietypowe to fakt, ale istnieje już na mapach z okresu lat 30 tych. Zdjęcia lotnicze wyraźnie pokazują infrastrukturę wokół obiektów budowanych a w tym wypadku nie pokazują nic. Zatem nie można budować czegoś pod ziemia bez infrastruktury naziemnej, a jeśli już się pod ziemią coś zbudowano to po to, żeby czemuś służyło i nie ma możliwości, żeby była sobie tylko dziurka w ziemi a wokół nic. Pisząc, że opowieść się zgadza tylko obiekt jest źle osadzony miałem na myśli, że obiekt czy raczej obiekty takie znajdują się bardzo bliziutko, również na wzgórzu o podobnej wysokości ale to nie jest to miejsce. Na dodatek też sięgnąłem po relacje osób znających to miejsce i okazuje się, że tam nic nie było, owszem było pole i łąka. Co do betonowych śladów na szczycie, może to być pozostałość linii elektrycznej wysokiego napięcia z elektrowni w Ludwikowicach, tych betonowych podestów pod słupy trakcji jest pełno w okolicy. Nawet na bieżących mapach, to wzgórze jest na linii zasilania wysokiego napięcia idącego w tamtym okresie z elektrowni w Ludwikowicach przez Nowy Miłków do Rzeczki, jest nawet ślad wycięty w lesie koło Miłkowa, jedna wycinaka na Rzeczkę druga duża magistrala na Pieszyce.

Wto 13 Lis, 2012 18:26

Powrót do góry
powolniak57
Sierżant

Sierżant




Posty: 87
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ludwikowice Kłodzkie

Sam już nie wiem co o tym sądzić brakło mi czasu aby dotrzeć do ludzi którzy byli w tym tunelu ale wybieram się jak zwykle na przyszły rok to będę miał na uwadze poszperać i poszukać potwierdzenia lub zaprzeczenia tej rewelacji.Najbardziej sensacyjne wydają mi się relacje mieszkańców którzy niechętnie opowiadają o tym wzgórzu a jak zaczynają mówić to sam nie wiem co o tym sądzić wygląda to wiarygodnie. Zszokowany

pozdrawiam

Wto 13 Lis, 2012 19:58

Powrót do góry
onibusek
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 141
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bo napisałem przecież, że opowieść jest po trosze prawdziwa tylko nie dotyczy tego miejsca. Bardzo szczęśliwy No tego wzgórza bo dotyczy ono wzgórza ale nie tego.

Wto 13 Lis, 2012 23:52

Powrót do góry
zyzny
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 50
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

onibusek napisał:
Bo napisałem przecież, że opowieść jest po trosze prawdziwa tylko nie dotyczy tego miejsca. Bardzo szczęśliwy No tego wzgórza bo dotyczy ono wzgórza ale nie tego.


a na jakiej podstawie powstało Twoje stwierdzenie o pomyłce. Wszak powolniak57 po rozmowach z autochtonami wskazał domniemane wejście jak i wzgórze...

Sro 14 Lis, 2012 13:16

Powrót do góry
powolniak57
Sierżant

Sierżant




Posty: 87
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ludwikowice kłodzkie

Wzgórze które wskazałem na zdjęciu satelitarnym jest tym wzgórzem które wskazali mi mieszkańcy nie może być mowy o pomyłce jeżeli uważasz ze to jest inne wzgórze pokaż na zdjęciu satelitarnym które to wzgórze jest według ciebie.Przesyłam zdjęcia jakie zrobiłem tego wzgórza na miejscu

Sro 14 Lis, 2012 17:46

Powrót do góry
powolniak57
Sierżant

Sierżant




Posty: 87
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ludwikowice Kłodzkie

To jest drugie zdjęcie

Sro 14 Lis, 2012 17:48

Powrót do góry
onibusek
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 141
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wszystko byście chcieli na gotowo, a nie łaska w rączki wsiąść mapy topo z różnych okresów, popatrzeć, gdzie w pobliżu jest o podobnej wysokości i znaleźć w nim występujące wcięcia, drogi itp.
Nawet macie napisane jak krowie na rowie, że bliziutko i to bardzo.
Ja też znam te opowieści od miejscowych tylko je bardziej zweryfikowałem.
W szoku

Sro 14 Lis, 2012 21:19

Powrót do góry
grzes
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec





Posty: 39
Skąd: Jugów
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A co powiecie na temat oddalonego o może kilometr lub dwa w stronę Ludwikowic "Łysego Wzgórza", któremu nawet Pan Wołoszański poświecił uwagę w jednym z odcinków swoich "Skarbów III Rzeszy" :

http://www.ipla.tv/Skarby-iii-rzeszy-skarb-lysego-wzgorza/vod-5696571

Wto 24 Gru, 2013 14:25

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

grzes napisał:
A co powiecie na temat oddalonego o może kilometr lub dwa w stronę Ludwikowic "Łysego Wzgórza", któremu nawet Pan Wołoszański poświecił uwagę w jednym z odcinków swoich "Skarbów III Rzeszy" :

http://www.ipla.tv/Skarby-iii-rzeszy-skarb-lysego-wzgorza/vod-5696571


Założę się, że posadzę tam brzozę, zwykłą omszoną, i na 100% tam wyrośnie (chyba, że jakiś kretyn, któremu będzie zależało żeby legenda istniała nadal zadba, żeby ona tam nie wyrosła..).Tyle mogę powiedzieć.

Sro 25 Gru, 2013 0:51

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Są tacy co powsadzali tam swoje drzewko i czekają na wynik (rok/dwa).

Ciekawostka: znaleziono silos betonowy w okolicy Miłkowa. Nie byłem tam nie widziałem jeszcze, znajomy mi mówił który z kolegami tam dłubie no i.. znaleźli (silos). Bardzo szczęśliwy

Pon 13 Sty, 2014 20:05

Powrót do góry
Patryk888
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 6
Skąd: Mieroszów
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem cały kompleks Risen pozostawiono po to aby nikt nie interesował się innymi rzeczami, jak wiadomo to o czym mówi autor też należy do kompleksu (Bynajmniej tak mówią). Historie o saperach którzy nie mogli rozbroić zaminowanego wejścia też słyszałem, aczkolwiek nie jest nigdzie to potwierdzone.
Napisz do tej osoby sądzę, że Ci pomoże
http://www.youtube.com/user/RieseOlbrzym

Wto 14 Sty, 2014 22:58

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W ludwikowicach kł. znowu zaczyna się dziać, i nie mam tu na myśli trasy turystycznej. Ciekawą sprawą jest to, że mogło by się wydawać, że wszystko tam jest już znane a tak nie jest. Wystarczy, że ktoś wie gdzie się wkopać..

Zupełnie osobna sprawa to kopalnia; Ja wciąż nie wierzę, że Niemcy adoptowali głębsze podziemia Wacława pod jakąś fabrykę. Tam jest tak duże zagrożenie wybuchem CO2, że tylko rusz.. Nie pamiętam kto to opowiadał (chyba slavorow) że jego dzadek/ojciec zginął kiedyś w kopalni, poszedł do zrobu jak przycisnęła go dwójka i już nie wrócił.. zdjął spodnie, kucnął i tak padł (CO2). Neutral jeden wdech wystarczy Exclamation węglówka to węglówka.

Pon 20 Sty, 2014 19:09

Powrót do góry
kapuchy
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 22
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

wybuch CO2....?

Pon 20 Sty, 2014 20:21

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.