| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aduma
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pomoc w ustaleniu Id nazwiska i herbu...

Witam,
Ostatnio pod wpływem przeczytanych książek,postanowiłem zabrać się za odnalezienie korzeni mojej rodziny(SURDYK-dość popularne w Polsce) i herbu-oczywiście jeżeli takowy istnieje.
Tak wiec po przeszukaniu najprostszych i najbardziej dostępnych źródeł (internet) nie udało mi się znaleźć za wiele w temacie -parę wzmianek,jedno drzewko od ok.1730r. ale nic na temat pochodzenia nazwiska i herbu.
Przeglądając to forum zwracam się o pomoc w nakierowaniu mnie na właściwy trop:),linki, publikacje książki, informacje gdzie szukać...
Z góry dziękuje.

Pon 08 Paź, 2012 14:10

Powrót do góry
Amica
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3596
Pochwał: 18
Skąd: Brenno
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Surdyk - etym. od dawnego siurdać, szurdać ‘dąsać się’, od łacińskiego surdus ‘głuchy’.
W celu dotarcia do informacji o osobach noszących interesujące Ciebie nazwisko, wpisz je w okienko „SURNAME” wyszukiwarki Genealogy Surname Navigator. Otrzymasz wiele danych o osobach, o tym nazwisku, znajdujących się w zasobach Internetu.
http://www.geneaservice.nl/navigator/index.html

Pon 08 Paź, 2012 14:33

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.