| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zbrodnie Erharda Milcha

Sądzony podczas II procesu norymberskiego za zbrodnie przeciw ludzkości.
Akt oskarżenia objął: dokonanie zbrodni wojennych w postaci organizowania pracy przymusowej cywilów (w tym ich masowych deportacji w tym celu) i alianckich jeńców wojennych, nadzorowanie przeprowadzania eksperymentów pseudomedycznych na więźniach obozów koncentracyjnych na rzecz Luftwaffe oraz dopuszczenie się zbrodni przeciw ludzkości, obejmujących zabijanie, maltretowanie, więzienie i głodzenie pracowników przymusowych.
Nieudowodniono pseudomedycznych eksperymentów. Skazany na dożywocie po czym karę zamieniono 15 lat wyszedł już w roku 1954r.
Ciekawostka o feldmarszałku;
"Erhard Milch- Dowodził on siłami powietrznymi, kiedy Hermann Goering pogrążył się w nałogu morfinizmu. Milch był ceniony przez Hitlera. Do czasu, kiedy na jego biurku wylądowały fotografie nagrobka ojca Erharda Milcha: grobowiec stał na wrocławskim cmentarzu żydowskim (przy dzisiejszej ulicy Sudeckiej; stoi tam do dziś). Milcha uratowała matka, zaświadczając, że syn nie jest dzieckiem swojego ojca, lecz owocem romansu z aryjczykiem. Po tej aferze, kiedy ktoś usiłował przypomnieć o domniemanym pochodzeniu Milcha, Hitler warknął w bawarskim dialekcie: "Wer Jud ist stimme I" ("Ja decyduję, kto jest Żydem"). Poza grobem ojca czy też ojczyma Milcha do dziś zachowały się pozostałości jego posiadłości w Suchym Dworze nieopodal Wrocławia. "
Zmarł 25 stycznia 1972 roku. Jego nekrolog zawierał sformułowanie: Erhard Milch, feldmarszałek, odmeldowuje się.
Ciekawostka z artykułu wprost.



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Wto 07 Mar, 2006 21:44

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Zbrodnie Erharda Milcha

siwy napisał:
... Hitler warknął w bawarskim dialekcie: "Wer Jud ist stimme I" ("Ja decyduję, kto jest Żydem").


Prawidlowo powinno byc z tym cytatem: "Wer Jud is, bestimme I". A poprawnym niemieckim: Wer Jud ist, bestimme ich

Nie 12 Mar, 2006 18:46

Powrót do góry
pg701
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 12
Skąd: poznan
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

niektóre żródła podają,że to Goering zmusił matkę Milcha do podpisania oświadczenia,że Milch jest dzieckiem aryjczyka,oraz to,że to właśnie Goering wypowiedział słowa"Ja decyduję ,kto jest Żydem".

Wto 21 Lis, 2006 13:27

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja też czytałem, że to Goering powiedział.
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Wto 21 Lis, 2006 15:51

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.