| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Krafft
Schütze

Schütze




Posty: 2
Skąd: się biorą dzieci?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Plansze, rysunki

Witam!

Otóż mam pewien pomysł [pozostawiam waszej ocenie czy dobry] aby powstał w piśmie specjalny dział o umundurowaniu. Osobiście bardzo mnie to pasjonuje i jeszcze bardziej zachęciło by mnie do kupowania IOH. Można by tam umieszczać zdjęcia czy też plansze z rysunkami (tak jak w książkach wydawnictwa Barwa i Broń czy Ospreyach).

pzdr Uśmiech

Pią 03 Mar, 2006 12:21

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

wiadomość testowa

jeśli ktoś napsize artykuł z ilustracjami, lub zbierze barwne plansze i je fachowo opisze to z pewnością redakcja to opublikuje...
_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Pią 03 Mar, 2006 13:02

Powrót do góry
Krafft
Schütze

Schütze




Posty: 2
Skąd: się biorą dzieci?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Temu właśnie dałem ten temat. Może znajdzie się jakieś obeznany z tematem człowiek, któremu ołówek i pędzelki nie obce. Z pewnością ubarwiło by to IOH.

pzdr

Pią 03 Mar, 2006 14:41

Powrót do góry
Jarecki
Redakcja
Sierżant

Sierżant





Posty: 86
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ołowkiem i pędzelkiem ubarwiać można. Ale do tego jest potrzebna fachowa ręka (i głowa), by to, co namalowane, opisać. A ludzi znających się na mundurach jak na lekarstwo. A co gorsza, w tym fachu panuje ścisły podział - jeden tylko od 2wś, drugi - napoleonista, trzeci - marynista itp.
Ale jeżeli post Kraffta wywoła jakieś nie duchy, ale rzeczyswistych autorów, to ma on u mnie Piwo

Jarecki

_________________
Quidquid agis, prudenter agas et respice finem.

Czw 09 Mar, 2006 13:47

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zaproście do współpracy dr. Aleksandra Smolińskiego z UMK
http://www.his.uni.torun.pl/wydzial/instkat/historia/zaklady/hw/as.html

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Czw 09 Mar, 2006 22:02

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,
jestem jak najbardziej za, tylko nie rysunki!!! To muszą być fotki, ponieważ taki materiał może posłyżyć początkującym kolekcjonerom do odróżniania fałszywek. Kiedyś Szponiastemu zaproponowałem, aby utworzyć taki cykl np. o mundurach, hełmach, bagnetach, odznakach itp. z kartkami dodanymi luzem do danego numeru "iOH", wówczas można by je sukcesywnie zbierać i archiwizować w segregatorze. Pomysł jest warty świeczki, tylko,że do tego trzeba by wielu kolekcjonerów, którzy udostępniliby swoje zbiory do zdjęć - można by było nawet u nich na miejscu fotografować. Wówczas taki suplement, byłby niezmiernie wartościowy.
Tak samo można byłoby zrobić z monetami .... Mam nadzieję,że redakcja skorzysta z pomysłu.

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Nie 12 Mar, 2006 14:09

Powrót do góry
Ady
Leutnant

Leutnant




Posty: 341
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przegladajac wlasnie ten watek, chcialem zapytac czy cos w tym kierunku juz nastopilo?

Wto 15 Kwi, 2008 11:13

Powrót do góry
elrex
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 320
Pochwał: 1
Skąd: Wpisz w google...Najstarsze góry w Polsce
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

...co do rysunków to coś tam umiem heheh niżej fotka rysunku heheh Wink(Oczywiście mojego autorstwa).


Opis załącznika:

_________________
carum est, quod rarum est
- drogie jest to co rzadkie.

Wto 15 Kwi, 2008 21:57

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Panowie.

Takie coś to utopia. Podam przykłady z mojego podwórka (dwś). Faktycznie na mundurach dobrze zna się niewiele osób. Jeśli chodzi o mundury brytyjskie to wiem o trzech wielkich specach w Polsce. Z amerykańskimi podobnie. Powiedzmy, że ktoś by chciał artykuł o mundurach spadochroniarzy amerykańskich i co?? Poprosicie Marka Bando czy Michela de Treza o napisanie? Kto za to zapłaci?? Laughing

Może powstać tylko następny koszmarek "pseudo" znawców. Podobny do tego, który się ukazał całkiem niedawno w pewnym piśmie (nie napiszę jakim, kto siedzi w branży powinien się domyślić).

Wto 15 Kwi, 2008 22:09

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja to pismo znam i je nie uwielbiam Laughing A co do umundurowania, znalazło by się coś, nawet gotowce, tylko trzeba mi uprzednio powiedzieć, jakie te rysunki mają być. Znam osobę, która mogłaby pomóc, ale na razie nie mamy o czym mówić.
_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Wto 15 Kwi, 2008 22:46

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,
jeśli ktoś się zadowoli rysunkami to powinien sobie kupić książeczki Osprey'a i po krzyku. Cała trudność polega na tym, ażeby zebrać do kupy np. jeden rodzaj odznaczenia i zrobić dobrej jakości duże zdjęcia, aby móc czytelnikowi pokazać różnice w wariantach w zależności od wytwórcy. Oczywiście jest to do zrobienia, tylko wymaga to przede wszystkim chęci zarówno redakcji jak i kolekcjonerów, czasu, pewnych uzgodnień itp. Za darmo swojego zbioru oraz swojej wiedzy raczej też nikt nie udostępni, ponieważ obecnie na rynku jest olbrzymie zapotrzebowanie na dobrą literaturą z zakresu mundurówki, ekwipunku, odznaczeń oraz innych militariów, w związku z czym pisanie książek bogato ilustrowanych świetnymi kolorowymi fotografiami, podpartymi szeroką wiedzą jest w cenie.
Jeśli redakcja miała by się za to wziąć to sugerowałbym dodatek w formie wkładki np. brystolowej ze zdjęciami i opisem do wpinania w segregator. Wkładki dotyczyłyby jednego, konkretnego tematu, byłyby ponumerowane i stanowiły jedną serię, po jej zakończeniu można byłby rozpocząć kolejną.
Szkoda, że nie pomyślano o tym wcześniej, ponieważ ostatnie artykuły o np. MP 38/40 czy PPSz wz. 41 można by było dodać w formie właśnie takich wkładek brystolowych.

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Czw 17 Kwi, 2008 14:25

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Monsun napisał:
Jeśli redakcja miała by się za to wziąć to sugerowałbym dodatek w formie wkładki np. brystolowej ze zdjęciami i opisem do wpinania w segregator.

Monsunie, pomysł może i świetny, ale przy częstotliwości wydawania pisma można o nim zapomnieć Rolling Eyes . To nie Hachette Laughing Wink .

No a poza tym pismo aspiruje do miana "wypełniacza" pomiędzy opracowaniami stricte naukowymi, a popularnonaukowymi. IMHO chodzi bardziej o zbiór opracowań na różne tematy niż rozczłonkowanie ich na plansze, bo gdyby tak było to np. okręty opisywane cyklicznie przez IT mogłyby stanowić odrębne wkładki. Podobnie można byłoby uczynić z cała resztą (monety, pieczęcie) i w efekcie mamy kolekcję wkładek do segregatorów zamiast poważnego pisma historycznego.

Nie zrozum mnie źle. Nie "wsiadam" na Ciebie, ale uważam, że wkładki to raczej ewentualna jednorazowa akcja.

Pozdrawiam,
Marmik

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Czw 17 Kwi, 2008 20:42

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witaj Marmiku,
masz oczywiście rację, jednakże myślałem tu głównie o takich "wkładkach", których nie uraczy się w innych pismach, no i biorąc pod uwagę, że najwięcej czytelników IOH to miłośnicy II WŚ, wkładki byłyby właśnie z tej tematyki. Ale to tylko oczywiście pomysł.

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Pią 18 Kwi, 2008 11:01

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.