| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
John_Brown
Porucznik

Porucznik





Posty: 616
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Na całunie jest wiele plam powstałych w czasie pożaru i po próbach ratowania go. A jeśli chodzi o krew, to przecież znaleziono zacieki z krwi z grupy AB. Kiedyś gotów byłem uznać całun za falsyfikat, ale nie mam pojęcia jak ktoś w średniowieczu wykonałby takie płótno. Nawet Leonardo da Vinci by tego nie dokonał Wink
_________________
"Kwintyliuszu Warusie, oddaj mi moje legiony!"

Nie 10 Gru, 2006 19:08

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
nie wiem jak Wy ale ja jestem troszeczkę zbyt głupi, aby przeciwstawiać się twierdzeniom JP II.

A skąd taka samokrytyka? Opinia JP II jest co najwyżej świadectwem jego wiary, a nie wiedzy. Autentyczność całunu nie została potwierdzona żadnymi metodami naukowymi, natomiast te które w odniesieniu do niego zostały zastosowane - dają podstawy do poważnego powątpiewania w tą autentyczność. Nie świadczy na korzyść całunu historia - ponieważ pierwsze o nim wiarygodne wzmianki pochodzą dopiero z XIV w. (!), nie świadczą tak badania przeprowadzone w 1988 r., w wyniku których określono wiek całunu na circa 600 lat...

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Nie 10 Gru, 2006 19:10

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A może całun nie jest ani podróbka ani tez przedmiotem z właściwej epoki, być może powstał naturalnie kilkaset lat temu (okręcony nim jakiś człowiek) a w późniejszym czasie dopisano mu historie z Jezusem (z pewnością musieli go ówcześni potraktować jako cud).
_________________
Pozdrawiam
Przemek

Nie 10 Gru, 2006 20:46

Powrót do góry
John_Brown
Porucznik

Porucznik





Posty: 616
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To możliwe, ale zwolennicy teorii, że w całun owinięto ciało Jezusa mają za sobą najdziwniejszy fakt dotyczący płótna: jest ono negatywem, a więc musiało zostać naświetlone. Według wierzących jest to widoczny skutek zmartchwychwstania. Poza tym człowiek z całunu ma typowowe żydowskie rysy twarzy ciałą, grupę krwi także, a poza tym z pewnością wisiał na krzyżu i wskutek tego zmarł.
_________________
"Kwintyliuszu Warusie, oddaj mi moje legiony!"

Nie 10 Gru, 2006 21:00

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiście, taka wersja jaką przedstawił Indiana Jones jest logiczna, spójna i nie kłóci się z wynikami badań naukowych. Z punktu widzenia wiedzy jaką posiadam na temat sprawy, wersja ta wydaje mi się być dosyć prawdopodobną.
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Nie 10 Gru, 2006 21:11

Powrót do góry
John_Brown
Porucznik

Porucznik





Posty: 616
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ale właściwie czemu wersja z Jezusem znanym z ewangelii owiniętym w całun jest nie do przyjęcia? Wink
_________________
"Kwintyliuszu Warusie, oddaj mi moje legiony!"

Nie 10 Gru, 2006 21:14

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie, z dwóch głównych powodów: datowania metodą węgla 14C oraz braku wzmianek o całunie przed XIV w.
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Nie 10 Gru, 2006 21:24

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

John_Brown napisał:
Poza tym człowiek z całunu ma typowowe żydowskie rysy twarzy ciałą, grupę krwi także, a poza tym z pewnością wisiał na krzyżu i wskutek tego zmarł.


A jaka to jest typowo żydowska grupa krwi ?Twisted Evil Laughing

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Nie 10 Gru, 2006 21:51

Powrót do góry
John_Brown
Porucznik

Porucznik





Posty: 616
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zanim zostanę posązony o antysemityzm Laughing to chce napisać, że w czasach Chrystusa większość Żydów zamieszkujących Palestynę miała grupę krwi AB.
_________________
"Kwintyliuszu Warusie, oddaj mi moje legiony!"

Nie 10 Gru, 2006 21:58

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dowiódł tego Rzymsko-Palestyński Czerwony Krzyż ? Twisted Evil Czy zachowały się próbki w miejscowym Banku Krwi Laughing
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Nie 10 Gru, 2006 22:08

Powrót do góry
John_Brown
Porucznik

Porucznik





Posty: 616
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie mów mi, że nie można sprawdzić jaką grupę krwi mieli starożytni Żydzi. Zajmuje się tym pewnie genealogia, albo jakaś inna nauka z tej serii Wink
_________________
"Kwintyliuszu Warusie, oddaj mi moje legiony!"

Nie 10 Gru, 2006 22:20

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie jestem znawcą- ale genealogia zajmuje się badaniem głownie na podstawie dokumentów pisanych. rzadziej mówionych.
CO do grupy krwi to cie zmartwię. Grupa AB jest podstawową na świecie. Grupa Rh- to mutacja występująca tylko w Europie lub wśród ludzi mających przodków europejczyków. W Europie ma ją 16% ogółu (Rh). Grupa AB więc występuje powszechnie w Afryce, Amerykach czy Azji. A więc wszyscy Indianie, Chińczycy czy Murzyni to Żydzi Twisted Evil

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/


Ostatnio zmieniony przez maxikasek dnia Pon 11 Gru, 2006 0:12, w całości zmieniany 1 raz

Nie 10 Gru, 2006 22:31

Powrót do góry
John_Brown
Porucznik

Porucznik





Posty: 616
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dobra poddaje się, kiedyś w jednym programie słyszałem o całych tych grupach krwi. Ale dzięki za pouczenie. Zmotywuje mnie ono do dalszej systematycznej pracy Wink
_________________
"Kwintyliuszu Warusie, oddaj mi moje legiony!"

Nie 10 Gru, 2006 22:39

Powrót do góry
John_Brown
Porucznik

Porucznik





Posty: 616
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Chociaż właściwie nie powinienem się poddać Wink , bo ciągle słyszę, żę grupa AB jest najrzadsza na świecie. A co do tej krwi znalazłę mcoś ciekawego http://www.kosciol.pl/article.php/200502161756048 Patrz linijka pod "Krew Jezusa".
_________________
"Kwintyliuszu Warusie, oddaj mi moje legiony!"

Nie 10 Gru, 2006 22:43

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

w/g mnie grupa krwi niczego nie dowodzi, żaden to dowód, skoro posiada ja ileś tam procent populacji ludzi na ziemi, krew była by przydatna tylko w przypadku możliwości zbadania kodu DNA z żyjącymi potomkami - czyli zupełnie nie realne.
_________________
Pozdrawiam
Przemek

Nie 10 Gru, 2006 23:14

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

John_Brown napisał:
Chociaż właściwie nie powinienem się poddać Wink , bo ciągle słyszę, żę grupa AB jest najrzadsza na świecie. A co do tej krwi znalazłę mcoś ciekawego http://www.kosciol.pl/article.php/200502161756048 Patrz linijka pod "Krew Jezusa".


MAsz rację wyraziłem się nieściśle. Najwięcej jest grupy A (41%). Grupa AB powstała z wymieszania grup A i B ok. 8 wieku n.e. A więc nie mogła w żaen sposób pojawić się w czasach Jezusa (wg naukowców). Co do tej strony autor cytuj badania z lat 70-tych. To tak jakby porównywać osiągnięcia dzisiejszej motoryzacji na przykładzie Poloneza Laughing

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Pon 11 Gru, 2006 0:24

Powrót do góry
John_Brown
Porucznik

Porucznik





Posty: 616
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja już nic o tej krwi nie wiem Laughing Po prostu słyszałem tak w kilku programach i to tyle na ten temat Wink
_________________
"Kwintyliuszu Warusie, oddaj mi moje legiony!"

Pon 11 Gru, 2006 16:50

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A ja musiałem się znajomego patologa zapytać Laughing
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Pon 11 Gru, 2006 16:56

Powrót do góry
John_Brown
Porucznik

Porucznik





Posty: 616
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Trzeba było tak od razu zrobić. Dzięki za informacje Bardzo szczęśliwy
_________________
"Kwintyliuszu Warusie, oddaj mi moje legiony!"

Pon 11 Gru, 2006 18:15

Powrót do góry
John_Brown
Porucznik

Porucznik





Posty: 616
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mam dla Was kolejny temat. Mianowicie: Jakub Młodszy. Dopiero niedawno poznałem tą postać w nowym świetle. Interesuje mnie co słyszeliście na jego temat. Konkretnie chodzi mi o założony przez niego Kościół judeochrześcijan. Czy to prawda, że nie uważali Jezusa za Boga? Pośród tylu świętych Jakubów, trudno zwrócić uwagę na właśnie tego, zwłaszcza, że raczej mało się mówi, iż był prawdobodobnie bratem Jezusa, a z całą pewnością Jego krewnym. Najbardzije ekumeniczna wersja brzmi, iż był synem Józefa z pierwszego małżeństwa. Ja osobiście uważam, że był on rodzonym bratem Jezusa, w dodatku młodszym, ale przekonany jeszcze nie jestem.
_________________
"Kwintyliuszu Warusie, oddaj mi moje legiony!"

Pon 11 Gru, 2006 20:41

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

I tu wchodzisz na całkiem grząski grunt. Jak to Dziewica i dwa razy rodziła Laughing
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Pon 11 Gru, 2006 20:59

Powrót do góry
John_Brown
Porucznik

Porucznik





Posty: 616
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Grunt zależy od dogmatu. Według protestantów Jezus miał kilku braci, ale to już zależy od odłamu. Nie mówie za wszystkich. Ale najbardziej interesuje mnie Kościół założony przez Jakuba, jego spotkania z apostołami i Pawłem (zresztą w swych listach Paweł nazywa Jakuba "bratem pańskim").
_________________
"Kwintyliuszu Warusie, oddaj mi moje legiony!"


Ostatnio zmieniony przez John_Brown dnia Wto 12 Gru, 2006 16:55, w całości zmieniany 1 raz

Pon 11 Gru, 2006 21:15

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jakub zasiadał w jerozolimskim sanhedrynie i był powszechnie uważany za brata Jezusa o ile pamiętam został ukamienowany.Prawdopodobieństwo że społeczność żydowska była w stanie uznać człowieka za boga,bądż jego syna jest mniej niż prawdopodobne,natomiast rzymska i owszem czego dowodem jest istniejąca do dzisiaj chrześćjańska religia Wink

Pon 11 Gru, 2006 22:37

Powrót do góry
John_Brown
Porucznik

Porucznik





Posty: 616
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie chodzi mi o prawdopodobieństwo, bo gdyby Jezus przyszedł do swoich uczniów i oznajmił, że jest Bogiem to by mu uwierzyli. Chodiz o ot czy Jakub w to wierzył, w końcu był bliskim Jezusa, więc mógł znać prawdę. Na pewno uznaawał Jezusa za Mesjasza.
_________________
"Kwintyliuszu Warusie, oddaj mi moje legiony!"

Pon 11 Gru, 2006 23:00

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W książce Jerozolima miasto trzech religii autorstwa K. Armstrong jest hipoteza że Jakub dalej działał ,co dziwne zasiadał we władzach które wcześniej przyczyniły się do śmierci Jezusa.

Wto 12 Gru, 2006 19:05

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny Strona 4 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.