| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ZIECIU
Kapitan

Kapitan





Posty: 1215
Pochwał: 3
Skąd: Festung Brieg
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

PYTANKO O NAJCIEKAWSZE MIEJSCA NA ŚLĄSKU

Witam
Pytanko może dość dziwne ale mój kuzyn zapalony fotograf spytał mnie o ciekawe miejsca np : zamki, twierdze, cmentarze, stare zabudowania które są gdzieś najlepiej między Opolem a Wrocławiem tak żeby mógł robić zdjęcia a ja przy okazji mógł bym pobiegać z wykrywką lub również porobić jakieś zdjęcia...
Prosił bym o podanie kilku ciekawych miejsc na podanym terenie, szkoda że Kopice zamknięte... bo może zdążyłem zwiedzić podziemia ale praktycznie żadnej pamiątki w postaci zdjęć nie mam...
Z góry dziękuję za pomoc Piwo
Pozdrawiam Andrzej

_________________
Kto nie był buntownikiem za młodu ten będzie świnią na starość.

Józef Klemens Piłsudski

Czw 05 Lip, 2012 20:57

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bardzo trudno jest odpowiedziec na Twoje pytanie. Sam biegam z aparatem i moge stwierdzic, ze w zasadzie w kazdym miejscu w jakim sie znalazlem jest cos ciekawego. Zwlaszcza jesli sie przed taka wyprawa przygotujesz : poczytasz, poszperasz w starych ksaizkach. Po to aby wiedziec gdzie jestes. Ja proponuje organizacje "planowych" wycieczek. Tzn. okresl sobie jakas konkretna okolice i zwiedzaj. Obszar pomiedzy Opolem a Wroclawiem to spory teren. W zasdzie tak polowa Dolnego Slaska. Ale oczywiscie mozesz sie skupic na "klasykach" czyli wspomniane juz Kopice, Moszna, Goszcz, twierdza srebrnogórska. Zreszta popatrz sobie na rozne strony o tych okolicach i sam zdecydujesz gdzie jechac.
_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Sob 07 Lip, 2012 7:42

Powrót do góry
Kirst 1
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 4
Skąd: Polska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak zdecydowanie Moszna z prywatnym...cmentarzem poza tym naturalnie zamek Książ, zamek (Czocha miejscowość Zielna),Srebrna Góra vel Silberberg też fajne miejsce ,pałac w Pszczynie ale to raczej do obejrzenia niż fotografowania , nie pamiętam ale chyba nie wolno robić zdjęć w środku.Pozdrawiam!

Pią 13 Lip, 2012 22:24

Powrót do góry
ArturJr
Major

Major





Posty: 1836
Pochwał: 9
Skąd: Leśna/Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Krist 1 napisał:
zamek Czocha (miejscowość Zielna)

miejscowość Sucha (ok. 3 km od Leśnej, jakieś 170 km na zachód [można nawet powiedzieć - pd.-zach.] od Wrocławia) Wink

Pią 13 Lip, 2012 23:55

Powrót do góry
ZIECIU
Kapitan

Kapitan





Posty: 1215
Pochwał: 3
Skąd: Festung Brieg
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ogólnie piękne dzięki za informacje !!! Piwo na pewno po odwiedzeniu tych miejsc "pochwalę się co udało się uwiecznić"
Pozdrawiam Andrzej

_________________
Kto nie był buntownikiem za młodu ten będzie świnią na starość.

Józef Klemens Piłsudski

Sob 14 Lip, 2012 21:35

Powrót do góry
Kirst 1
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 4
Skąd: Polska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ArturJr napisał:
Krist 1 napisał:
zamek Czocha (miejscowość Zielna)

miejscowość Sucha (ok. 3 km od Leśnej, jakieś 170 km na zachód [można nawet powiedzieć - pd.-zach.] od Wrocławia) Wink

Taa masz racje ,nie wiem czemu mi sie skojarzyło z "Zielną",dawno tam nie byłem to i nie pamiętam.

Nie 15 Lip, 2012 10:32

Powrót do góry
nauczyciel
Chorąży

Chorąży




Posty: 188
Pochwał: 1
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,Nie wiem czy ten wątek jest jeszcze aktualny,ale jeśli tak...Polecam:
- Henryków-klasztor cysterski-wspaniały kościół z elementami romańskimi,
-Ziębice-rynek i Muzeum Gospodarstwa Domowego,
-Dobroszyce/koło Olesnicy/-odrestaurowany pałac ze wspaniałymi podziemiami,
Sobótka-Ślęża-przy wejściu na szczyt wspaniałe "drobiazgi",
-Bardo.
A tak w ogóle-to prawie wszystko na Dolnym Śląsku jest do zobaczenia.
Pozdrawiam

Pon 11 Lut, 2013 13:32

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witaj Adamie!
A może skoro jestes dolnoslazakiem (tak zakladam) napisalbys cos o ciekawych choc mniej znanych miejscach na DS?

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Pon 11 Lut, 2013 17:55

Powrót do góry
daro
Major

Major





Posty: 1515
Pochwał: 4
Skąd: Schömberg
Archiwum: WSW
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam.
Kilka miejsc z mych okolic (Kamienna Góra)
Kolorowe jeziora w Wieściszowicach, stare wyrobiska górnicze.
Kilka fotek z sieci

https://www.google.pl/search?q=wie%C5%9Bciszowice&hl=pl&client=firefox-a&hs=5PL&tbo=u&rls=org.mozilla:pl:official&tbm=isch&source=univ&sa=X&ei=NksZUdfFMe6M4gTRh4GYDQ&ved=0CDIQsAQ&biw=1024&bih=594

Dla miłośników barokowej architektury; pocysterski zespół klasztorny w Krzeszowie, z Bazyliką i Mauzoleum Piastów. Z okolicznych wzgórz ciekawa panorama.
Kilka zdjęć z sieci

https://www.google.pl/search?q=krzesz%C3%B3w&hl=pl&client=firefox-a&hs=R0f&tbo=u&rls=org.mozilla:pl:official&tbm=isch&source=univ&sa=X&ei=A0oZUZvRB8myhAfBx4CQAw&ved=0CFUQsAQ&biw=1024&bih=594

Będą w Krzeszowie warto pojechać kilka kilometrów dalej do Gorzeszowa gdzie są Głazy Krasnali. Miejsce gdzie przyroda i czas stworzyły ciekawe formy skalne.
Z sieci

https://www.google.pl/search?q=g%C5%82azy+krasnoludk%C3%B3w&hl=pl&client=firefox-a&hs=pUL&tbo=u&rls=org.mozilla:pl:official&tbm=isch&source=univ&sa=X&ei=XEwZUbOINoSyhAfB5oAY&ved=0CCwQsAQ&biw=1024&bih=594

Stopniowo przesuwamy się do Chełmska Śląskiego, małej miejscowości, która działa jak magnes na każdego turystę, jak już tam był to wraca. Warte obejrzenia zabytkowe kamienice, domki tkaczy czyli Dwunastu Apostołów.
Z sieci

http://www.walbrzych.ui.pl/okolice/chelmsko_slaskie

Jak ktoś czuje się na siłąch i jest dobrym piechurem, może pokusić się na rajd pieszy do Czech. Gdzie przez przejscie turystyczne w Chełmsku po około 20 km docieramy do Aderszpachu (Skalne Miasto)

Parę zdjęć z sieci

https://www.google.pl/search?q=adrspach&hl=pl&client=firefox-a&hs=NbL&tbo=u&rls=org.mozilla:pl:official&tbm=isch&source=univ&sa=X&ei=8k0ZUeSOA4WnhAeRqoC4CQ&ved=0CEIQsAQ&biw=1024&bih=594

Ot tak pokrótce
Pozdrawiam. Darek

_________________
Szukajcie .........i aby Was nie znaleźli.
Pozdrawiam.Dariusz

Pon 11 Lut, 2013 22:03

Powrót do góry
tobiasz
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 141
Skąd: Polska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Od kiedy to Pszczyna jest na dolnym śląsku? Kirst 1

Wto 12 Lut, 2013 16:36

Powrót do góry
nauczyciel
Chorąży

Chorąży




Posty: 188
Pochwał: 1
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

odpowiedź na wezwanie

Witam, to od dzisiaj będę zamieszczał różne fakty, podania i legendy dot. Dolnego Śląska. Pierwszą już zamieściłem-o Białej Damie z Dobroszyc. Jeśli będzie zainteresowanie służę swoją wiedzą.
Pozdrawiam-Adam

Pon 11 Mar, 2013 20:54

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.