| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mirul
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Poszukiwania skarbu okolice Cherb Starych

Zainteresował mnie artykuł "Poszukiwania żołnierskiego skarbu". Chciałbym przytoczyć opowieść mojego dziadka. Gdy dziadek był w obozie koncentracyjnym pewien jeniec rosyjski przekazał mu szkic z którego wynikają następujące szczegóły: Gdy rosjanie wycofywali się w 1914 r. w kierunku Częstochowy(?) 3 żołnierzy jadąc wozem 2 kołowym z jakimiś zrabowanymi(?) kosztownościami przez las w okolicach Cherb Starych (woj. Częstochowskie) wpadli prawdopodobnie w zasadzkę z której przetrwał tylko 1 z nich. Ukrył on skrzynię na jednej z łąk znajdujących się w lesie. Ze szkicu który posiadam udało mi się zidentyfikować 1 punkt topograficzny. Droga która jest zaznaczona na mapie kiedyś istniała, w tej chwili jest ona tylko leśną dróżką. Ja sam nie prowadziłem dokładniejszych poszukiwań gdyż nie mam map tego rejonu z tamtych lat ani też nie jestem pewny tej historii. Być może ktoś zna jakieś bliższe szczegóły. Jeszcze jedna sprawa dotycząca tematu "Poszukiwania żołnierskiego skarbu" znam człowieka który znalazł szablę wbitą w drzewo ale był to świerk tylko dąb (okolice wsi Lipnik woj. Częstochowskie)


Jestem pierwszy raz na tym forum i nie znam zasad tu panujących. Proszę o kontakt na e-mail [email protected] osoby chcące podzielić się swoimi uwagami.

Nie 19 Gru, 2004 12:53

Powrót do góry
marecki
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

czemu na email a nie na forum odrazu , które od tego jest ??

Mad

Sro 29 Gru, 2004 20:05

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.