| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tygrys300
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzieki za link ,pieniądze to nie wszystko Piwo

Pią 23 Lis, 2007 17:56

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wiesz, ja doskonale rozumiem co to sa marzenia. Bez nich to przeciez nie zajmowalibysmy sie takimi starociami Rolling Eyes
Natomiast jesli wezmie sie pod uwage co bylo skladowane w Bohrau to juz sprawa sie zaczyna komplikowac. Otoz tam byly papierzyska oraz szklo. Szkielka wywieziono do Mietkowa tak wiec jesli cokolwiek pozostawiono czy nawet jak wolisz ukryto to dzis znajdziesz tylko resztki zbutwialego materialu.
Co do tej skrupulatnosci Niemcow.... Pozwole sobie miec troche odmienne zdanie. Poczytaj chocby pamietniki ksiedza Peikerta. Skrupulatnosc mogla dotyczyc spraw wojny a nie ratowania zabytkow. Grundmann nie byl wszechmocny. Raczej napewno mial "krzywo" w NSDAP. Srodki tez mial baaardzo ograniczone, a Bohrau nie byla priorytetowa skladnica. Ja mysle, ze w takich systuacjach gdy nie mozna bylo czegos ewakuowac to nie robiono z tym nic. Po prostu pozostawiano liczac na cud. Oczywiscie nie mowie o skrytkach prywatnych. To zupelnie inna sprawa.

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Pią 23 Lis, 2007 18:26

Powrót do góry
tygrys300
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zgadzam sie z Toba ale nie do konca ,czy tylko tam były te rzeczy? Graf Schwerin miał swoje zbiory na pewno i tez wszystkiego nie zdązył ewakuowac.?w 90 latach szwedali sie niemcy i wiosna nastepnego roku znalazłem miejsce ich działalnosci niestety tylko okucia zawiasy i troche takich smieci , i to napewno nie był depozyt ludnosci ale z wiadomych przyczyn nie wypowiem sie dalej na ten temat .Jestes dobrze zorietowany, czy czasami nie było w tej skrytce obrazow i zbiorow monet?

Pią 23 Lis, 2007 19:18

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

He,he Mr. Green
Przykro mi Rolling Eyes szeroko rozumiane wyroby z papieru (ksiazki, archiwa itp.) i szklane plytki. Szklo napewno bylo wywiezione a papierzyska tez. Nic mi nie wiadomo o losie zbiorow prywatnych. No, ale o tym napewno nie pisano w zadnych dokumentach.

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Pią 23 Lis, 2007 22:19

Powrót do góry
tygrys300
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No to dzieki za wyjasnienia Wyluzowany Piwo Ksiązki były i to jakie Zszokowany ,a o drukarni cos słyszałes?

Pią 23 Lis, 2007 22:41

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jeszcze nie... Jeszcze Rolling Eyes
_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Pią 23 Lis, 2007 22:57

Powrót do góry
tygrys300
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam .i jak tam Krecio cos wyryłeś na temat drukarni? Jak będę miał czas wstawię trochę foto czcionek Uśmiech pozdro


Opis załącznika:

Wto 18 Gru, 2007 20:15

Powrót do góry
blackmoore
Szeregowy

Szeregowy





Posty: 19
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam, a te czcionki wykopane w okolicy pałacu? Gdzie mniej więcej ta drukarnia była?
Pozdrawiam! Uśmiech

Sob 29 Gru, 2007 15:26

Powrót do góry
tygrys300
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

napisz na gg umowimy się

to ci pokaże gdzie to było i było trochę więcej około 2-3 tysięcy ale 25 lat temu .Teraz co wkleiłem to jakieś resztki z szuflady(dziadka heheh dobry tekst gdzieś przeczytany ) ,być może to było w składzie do tych,, papierzysk" co napisał Pan Krecio (moim zdaniem tez 10-30 kg księgach),bo z tym była spora ilość odlewów żeliwnych portretów oraz płytek cynowych z jak by naklejonym papierem wytłoczonym takim tekstem z tych czcionek .To tyle bo znowu będę musiał sie ratować marzeniami Wink pozdrowienia

Nie 06 Sty, 2008 15:25

Powrót do góry
Krzysiek 2
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Właściciel Pałacu

Witam
Dawno nie odwiedzałem tej strony. Puściłem pierwszą wiadomość rok temu i długo była cisza. A tu nagle ... Bardzo się cieszę.
Ten pałac to Bohrau z listy Grundmanna. Były tu zbiory książek i monet. Rzeczywiście odkryłem puste dwa zamurowane pomieszczenia. Niestety sądząc po dwóch butelkach po wódce z Polmosu im. dzierżyńskiego z Oleśnicy, zostały wcześniej odkryte też przez kogoś w latach 50. Nic nie wiem o monetach i innych rzeczach znalezionych w pałacu w trakcie remontu. Może robotnicy coć wynieśli. Ja jestem tylko właścicielem tego domku więc mi nikt nic nie powie. Znalazłem za to mapę i zeszyt z roku 1945 (do chemii), który zaczynał się słowami "w imię Boże chemia". Przekazałem to Liceum w Długołęce.
Odkryłem też kilka zamurowanych kominków i parę niespodzianek. O pałacu mogę opowiadać godzinami.

Jeśli ktoś ma ochotę to zapraszam na zwiedzanie. Będę wdzięczny za telefon. Mój nr to 664 011 406.

Pozdrawiam Piwo

Czw 31 Sty, 2008 23:01

Powrót do góry
Krzysiek 2
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zaproszenie do Palacu w Borowej

Zapraszam do Palacu w Borowej. Jeszcze jest remont ale i tak jest pare ciekawych rzeczy.

KJ

Czw 31 Sty, 2008 23:07

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Zaproszenie do Palacu w Borowej

Krzysiek 2 napisał:
Zapraszam do Palacu w Borowej. Jeszcze jest remont ale i tak jest pare ciekawych rzeczy.

KJ


No to z ogromna checia skorzystam z takiej okazji Mr. Green Mr. Green Mr. Green Wraz z kudim przybedziemy w Twoje progi pod koniec kwietnia Piwo Oczywiscie damy wczesniej znac o sobie Rolling Eyes

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Czw 31 Sty, 2008 23:19

Powrót do góry
Krzysiek 2
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Oficyna w Borowej

Ktoś na forum pytał o datę budowy oficyny pałacowej. Dokładnej daty nie znamy ale stało się to w latach 20. Pałac został wybudowany w 1905 r. Na zdjęciach z 1913 roku pałac ma inną wieżę, mniejszą oficynę i inną elewację północną. Ze śladów spalenizny znalezionych w trakcie remontu wynika, że najprawdopodobniej pod koniec I wojny św. pałac częściowo się spalił. Znalazłem resztkę planu budowy oficyny z lat 20.

Pozdrawiam

KJ

Czw 31 Sty, 2008 23:27

Powrót do góry
tygrys300
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Napewno tez skorzystam z zaproszenia.

Witam nowego właściciela ,z milą chęcią posłucham co Pan ma za wiadomości o tym uroczym budynku,po postępie prac i podejściu Pana do tematu widać ze nie jest Pan z tych co tylko kupili i na tym koniec.Mam szczerą nadzieje ze w końcu jest konkretna osoba która wróci dawny blask ,szkoda ze właściciele stajen są jacy są i chcą ile chcą ,bo wtedy tylko park i kompleks w komplecie .Wpadnę z kolegą tym od pocztówek oczywiście po wcześniejszym umówieniu i tez parę ciekawostek mogę przekazać mniej historycznych ale powojennych i ciekawych.Często oglądam postęp prac ale tylko spoza bramy Smutny ,ale rozumie to bo wandalizm w naszym kraju jest straszny.Czekam na 1-3 maj wtedy będzie już ładnie i to by była super pora ,gdyby tak jeszcze tą część parku ze stawkami i zarybić to by było pięknie (uwielbiam łowić) .No tyle bazgrania resztę na miejscu Uśmiech pozdrawiam.
ps.proszę jeśli jeszcze są zabezpieczyć Niemieckie dekle od studzienek ten przy lewym małym balkoniku bo niestety i na to są chętni ,a ja postaram sie dowiedzieć o kulach z głównej bramy może uda sie je odzyskać.

Pią 01 Lut, 2008 23:06

Powrót do góry
Krzysiek 2
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kule

Witam

Kule z bramy znajdują się w ogródku domu za murem pałacu w kierunku kościoła. Myślę, że nie będzie problemu z ich odzyskaniem.

Jest ciekawsza rzecz. U któregoś z mieszkańców w okolicy znajduje się marmurowa kula z napisami na cześć Krzysztofa Kurta von Schwerin. Zabrał ją z parku i podobno trzyma na podwórku.

A najbardziej interesują mnie zdjęcia i opisy pałacu a zwłaszcza wnętrz. W środku prawie nic nie zachowało się w dawnym kształcie. Robię co mogę aby odtworzyć te resztki. Byłbym niezmiernie wdzięczny za pomoc w tym zakresie. Może są jakieś zdjęcia wnętrz robione po wojnie przez mieszkańców? A może ktoś ma zdjęcia wnętrz przed 1945...

Rzeczywiście od pewnego czasu staram się odnowić całe założenie pałacowo - parkowe. Na wiosnę zaczne powoli prace związane z oczyszczeniem i odnowieniem parku. Niestety chyba nie uda mi się odrestaurować całego założenia. Trudne o ile wogóle możliwe wydaje się porozumienie z właścicielami wozowni i stajni. A park i teren pałacu został po wojnie podzielony pomiędzy 11 podmiotów. Może kiedyś odrestauruję całe założenie (oczywiście z wyłączeniem dawnych budynków gospodarczych wyburzonych przez gminę), choć obecni właściciele za te ruiny chcą kasę jak za nowy dom w centrum Warszawy.

Do zobaczenia

KJ

Sob 02 Lut, 2008 0:11

Powrót do góry
Krzysiek 2
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dla zainteresowanych, mam jeszcze kilka zamkow. W trzech pozasypywane sa rzezby z parkow. Jeden jest gotycko-renesansowy, drugi barok, a trzeci neogotyk. Zapraszam i tam. Potrzeba kilku zapalencow, zeby wydobyc to co niewidoczne.

Sob 02 Lut, 2008 12:10

Powrót do góry
tygrys300
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Brama

Witam.kule z bramy są tam właśnie i trzeba porozmawiać z obecnym gospodarzem myślę ze nie będzie problemu gdyż nie służą mu do niczego, a o marmurowej kuli z dedykacją niestety nic nie wiem a wręcz pierwsze słyszę Zszokowany może i ktoś ma ale nie sądzę po prostu bym to wiedział.Było sporo mebli luster krzeseł komody i obrazów u ludzi na wiosce a do 47r stały jeszcze bryczki bardziej pod karety.Zdjęcia może i były jakoweś ale będzie na pewno ciężko coś trafić . No i oczywiście dużo miejscowych legend Uśmiech i faktów jak wszędzie .Można prosić o fotki reszty obiektów tak z ciekawości jeśli to nie sprawia problemu.Pozdrawiam.[/b]

Sob 02 Lut, 2008 20:48

Powrót do góry
blackmoore
Szeregowy

Szeregowy





Posty: 19
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

I ja chętnie umówiłbym się na zwiedzanie, także jestem chętny do pomocy z tymi pomnikami Uśmiech
Czy można wiedzieć jakich pałaców jeszcze jesteś właścicielem? Btw, szukam jakiegoś kontaktu do właściciela Śliwic, może akurat dobrze trafiłem?
Pozdrawiam
Krzysiek Uśmiech

Pon 04 Lut, 2008 0:34

Powrót do góry
Krzysiek 2
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Niestety Sliwice nie sa moje. W okolicy Wroclawia mam jedynie Borowa. Ale pozostale na pewno tez znacie. Jak sie spotkamy to Wam powiem. Pozdrawiam. KJ Piwo

Wto 05 Lut, 2008 1:40

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wlasnie bylem goszczony przez nowego Pana na Borowej. Powiem tylko tyle - wspanialy czlowiek i pasjonat. To co robi ma gleboki sens i czlowiek jest bardzo przyjaznie nastawiony do ludzi. Tak wiec jesli Koledzy z Borowej, ktorzy oferowali swoja pomoc nadal to podtrzymuja to ja mysle, ze powinni sie odezwac do Krzyska. Zasluguje na to. Ja ze swej strony pragne niniejszym podziekowac za Jego czas poswiecony pokazywaniu swojego dziela. Dzieki Krzysztofie Piwo Mr. Green Piwo
_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Wto 06 Maj, 2008 19:12

Powrót do góry
Goth
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No proszę, jaki ten świat mały Uśmiech
Na to forum trafiłem przez przypadek, szukając na necie informacji o Borowej -> miejscowości do której się przeprowadziłem kilka miesięcy temu z Wrocławia Uśmiech
Widzę, że jest tutaj kilka osób, które mają sporą wiedzę, chętnie posłuchałbym jakichś opowieści związanych z tą miejscowością jak i innymi sąsiednimi (np. w tym roku zaskoczył mnie zapomniany cmentarz w lesie w Rakowie, sądząc po napisach na nagrobkach, jeszcze poniemiecki).
A Pana, Panie Krzysztofie, nowy właścicielu pałacu, miałem przyjemność poznać jeszcze w 2006 roku gdy oferowałem sprzedaż materiałów do centralnego ogrzewania do pałacu (jestem przedstawicielem hurtowni z tym asortymentem). Szkoda, że wcześniej tutaj nie zajrzałem Uśmiech

Pon 03 Lis, 2008 22:08

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jesli chcesz posluchac ciekawych i rzetelnych opowiesci o palacu to najblizej masz do jego wlasciciela. Napewno Cie nie przegoni, opowiadac umie. To obecnie najszybsze i najpewniejsze zrodlo. Gdzies wyzej masz nawet telefon do niego. Moge potwierdzic - odbiera. Enjoy Piwo
_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska


Ostatnio zmieniony przez krecio dnia Nie 09 Lis, 2008 13:14, w całości zmieniany 1 raz

Czw 06 Lis, 2008 20:19

Powrót do góry
blackmoore
Szeregowy

Szeregowy





Posty: 19
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie zaglądałem do tego wątku już bardzo dawno, natomiast wczoraj wpadł w moje ręce najnowszy numer "Odkrywcy". Jakie było moje zdziwienie kiedy zobaczyłem piękne zdjęcie dzieła Pana Krzysztofa Bardzo szczęśliwy oraz dość obszerny artykuł o pałacu, który zaraz z wielką ciekawością pochłonąłem. Gratuluję znaleziska, jak i postępu prac renowacyjnych Bardzo szczęśliwy Pałac wygląda naprawdę kapitalnie, mam nadzieję że kiedyś będę miał okazję odwiedzić właściciela i jego rezydencję Bardzo szczęśliwy .
Pozdrawiam
Krzysiek

Nie 09 Lis, 2008 11:45

Powrót do góry
JOLANTA
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 2
Skąd: WROCŁAW
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Gratulacje

Dzień dobry Krzysztofie 2.
Właśnie parę dni temu wpadł mi w ręce artykuł z jakiegoś "babskiego" czasopisma, z którego dowiedziałam sie o Panu i Pana działaniach. Takich ludzi nam potrzeba na Dolnym Śląsku, bo posiadamy taki potencjał w postaci pieknych, zabytkowych budynków, które niszczeją, a mogłyby być chlubą. Kocham sie w takich budynkach i gdybym tylko mogła (miała za co), też robiłabym to co Pan. Śmieję się, ze w jakimś poprzednim wcieleniu byłam królewną i stąd moje zainteresowanie. Przesyłam Panu link do artykułu o zamku w Mokrzeszowie- to coś, co nie pozwala mi spać. Może Pana również zainteresuje.
http://www.sudety.it/index/artykuly/ID,39
Pozdrawiam, podziwiam.
Jolanta

Pią 04 Lut, 2011 16:12

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Fajnie, pieknie... tyle, ze to co obecnie jest w Mokrzeszowie trudno nazwac zamkiem. To byl w tej formie "od zawsze" szpital.
_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Sro 09 Lut, 2011 19:36

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.