| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rybson
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 219
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Klamry w plecaku - rdza

Witam, posiadam amerykański haversack z 1942 r. Stan byłby mintowy, tylko gdyby nie te nieszczęsne okucia i klamerki, które ładnie pokryła rdza w skutek niewłaściwego przechowywania. Brudzą one materiał i nie chcę dopuścić do tego aby na tych lekko zainfekowanych klamrach rdza dalej postępowała.Proszę o jakieś pomysły co z tym zrobić. Zniesmaczony


Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
Pozdrawiam

Wto 19 Cze, 2012 14:35

Powrót do góry
Goldsucher
Stabsfeldwebel

Stabsfeldwebel





Posty: 182
Pochwał: 1
Skąd: Częstochowa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Według mnie nie ma jak tego wyczyścić, ale na to też jest sposób

Kup Cortanin, lub Brunox (droższy bo niemiecki)
I pomaluj jedną warstwe, odczekaj 24 godziny
pomaluj drugą warstwę, znowu czekaj 24 i możesz ewentualnie jeszcze raz przejechać jak będziesz widział kolor "Fioletowy"

Później delikatnie na małym pędzelku bezbarwny lub paraloid B44 (Jak to woli)
Wink

Sob 30 Cze, 2012 1:44

Powrót do góry
jms-bytom
Moderator
Major

Major





Posty: 2149
Pochwał: 4
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ale pod Cortaninem zostanie i tak warstwa rdzy ...korozja bedzie znacznie wolniejsza ale bedzie.
Widze to na fantach ktore oddawalem ok 10 lat temu do konserwacji /Cortaninem/ profesjonaliscie-warstwa zaczyna odpadac..

Osobiscie zczyscilbym to papierem sciernym /sprzaczki nie sa takie delikatne/ pozniej potraktowal fosolem lub zwyklym octem /slaby kwas/-by usunac resztki i ocynkowal-po jakims czasie cynk zmatowieje i praktycznie nie bedzie roznicy wizualnej-a moze byly wersje ocynk?

_________________
„Będziecie zabijani, tak jak wy zabijaliście, będziecie bombardowani tak jak i wy bombardowaliście" - Osama Bin Laden

Sob 30 Cze, 2012 10:09

Powrót do góry
Goldsucher
Stabsfeldwebel

Stabsfeldwebel





Posty: 182
Pochwał: 1
Skąd: Częstochowa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Grubszą wartswe można jeszcze odpukać a reszte fosolem i dopiero zabezpieczyc Super

Sob 30 Cze, 2012 11:44

Powrót do góry
jms-bytom
Moderator
Major

Major





Posty: 2149
Pochwał: 4
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Na "pukanie" to juz troche delikatne..
Super

_________________
„Będziecie zabijani, tak jak wy zabijaliście, będziecie bombardowani tak jak i wy bombardowaliście" - Osama Bin Laden

Nie 01 Lip, 2012 21:01

Powrót do góry
Falkenburg696
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 106
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Multiszlifierka z mosiężną szczoteczką i po problemie.

Nie 01 Lip, 2012 22:34

Powrót do góry
rybson
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 219
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki Panowie za pomysły. Chyba mechanicznie to oczyszczę tak jak piszecie, następnie pokryję jakimś lakierem bezbarwnym, bo ocynkować raczej tego nie dam rady. Lakier powinien zabezpieczyć przed powrotem korozji?
_________________
Pozdrawiam

Sob 18 Sie, 2012 22:51

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ja bym to ładnie naokoło pozakrywał i wyczyścił mechanicznie, nic bardziej sensownego nie da się z tym zrobić.
W domowych warunkach nie powinnno zbytnio dalej rdzewieć, a przynajmniej nie w sposób widoczny.

ps czasem miałem tak że jak postało coś na półce ze 2 lata to rdza tak wyschła że sama zaczynała odpadać, łuszczyła się i odlatywała Mr. Green

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Nie 19 Sie, 2012 9:08

Powrót do góry
jms-bytom
Moderator
Major

Major





Posty: 2149
Pochwał: 4
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

rybson napisał:
bo ocynkować raczej tego nie dam rady.


Dasz rade-oczysc mechanicznie,odtlusc chemicznie,potem lutownica,kalafonia i cyna-z nadkladem,pozniej papierkiem sciernym wygladzisz.
Cyna zabezpieczy,pozapycha ubytki i /juz niekoniecznie ale.../ gotowe do malowania.

najlepsza cyna do tego to 60-tka -dla blacharzy dachowych jezeli nie masz to odezwij sie na priv-odstapie za pol ceny-mam zapas Uśmiech

Cytat:
czasem miałem tak że jak postało coś na półce ze 2 lata to rdza tak wyschła że sama zaczynała odpadać, łuszczyła się i odlatywała


normalne-po cortaninie /jak pisalem wyzej/ ten proces byl zwolniony ale trwal,
A czy zwrociles uwage ze tak dzieje sie ze stala, z kutym zelazem jest troche gorzej-z reguly nie bardzo chce odpadac ?
A i bardzo duze znaczenie ma skad pochodzi przedmiot /piasek,glina,bagno.../

_________________
„Będziecie zabijani, tak jak wy zabijaliście, będziecie bombardowani tak jak i wy bombardowaliście" - Osama Bin Laden

Pon 20 Sie, 2012 10:01

Powrót do góry
Marynarz
Podporucznik marynarki

Podporucznik marynarki





Posty: 221
Skąd: Dzierżoniów
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Crotanin

Ja rdzawe elementy smaruje crotaninem. Moze korozzja postepuje wolniej ale to jest naturalny proces ktorego sie nie zachamuje. Predzej ja umre niz te metale sie rozpadna wiec niech sie pozniej o to martwi ktos kto odziedziczy moja kolekcje.

Rafal

Wto 27 Sie, 2013 2:34

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.