| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dlugi134
Chorąży

Chorąży





Posty: 170
Skąd: Brzeg
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Co o tym myślicie

Witam wszystkich.
Nie bardzo wiem gdzie temat wrzucić, więc dałem tutaj.

Na antenie radia Opole usłyszałem taką informację.

http://www.radio.opole.pl/2012/maj/wiadomosci/pocisku-z-ii-wojny-swiatowej-zlodzieje-nie-zabrali.html

Zostawiam to bez komentarza

_________________
Historia jest najlepszym nauczycielem
ale ma najgorszych uczniów.
(Mahatma Gandhi)

Czw 17 Maj, 2012 17:13

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8555
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja natomiast bym to skomentował, aczkolwiek nie zrobię tego ponieważ jestem dobrze wychowany i nikogo nie chcę obrażać (nawet jak na to zasługuje).Z drugiej jednak strony nasze kochane "Państwo" ma to wszystko w nosie i wszyscy podnoszą larum po fakcie takiego wydarzenia, więc nie wiem czy taki szaber nie jest lepszy od tego by to wszystko bezpowrotnie zgniło w ziemi.

Czw 17 Maj, 2012 17:26

Powrót do góry
dlugi134
Chorąży

Chorąży





Posty: 170
Skąd: Brzeg
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

OK. Ale czy nie powinno się pozostawić po sobie porządku?
Dzięki takiemu postępowaniu wszyscy jesteśmy "ładowani do jednego worka".

_________________
Historia jest najlepszym nauczycielem
ale ma najgorszych uczniów.
(Mahatma Gandhi)

Czw 17 Maj, 2012 18:26

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8555
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Widocznie bardzo się spieszyli, pewnie nie chcieli by ktoś ich zobaczył.
Po drugie są eksploratorzy pasjonaci i są zwykłe hieny. Tych "archeologów" można spokojnie zaliczyć do tej drugiej grupy.Upraszczając sprawę mój dziadek mawiał: Cham pozostanie chamem, na wieki wieków, amen.

Czw 17 Maj, 2012 19:39

Powrót do góry
dlugi134
Chorąży

Chorąży





Posty: 170
Skąd: Brzeg
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Odgrzeję temat. To co dzisiaj zobaczyłem, to mnie przeraziło. Parę dołów sam zasypałem. Teren wygląda jak pobojowisko.


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
Historia jest najlepszym nauczycielem
ale ma najgorszych uczniów.
(Mahatma Gandhi)

Nie 02 Cze, 2013 16:55

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

dlugi134;

Cytat:
To co dzisiaj zobaczyłem, to mnie przeraziło


Bo pokolenie gimbusów z niczym, z nikim się nie liczy. Zarzuciłem chodzenie w wykrywką dawno temu, i nie żałuję. Być w jednym worze z gimbusami Evil or Very Mad

Nie 02 Cze, 2013 17:44

Powrót do góry
dlugi134
Chorąży

Chorąży





Posty: 170
Skąd: Brzeg
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Szkoda tylko że nie złapałem "na gorącym". Człowiek sobie gdzieś wyskoczy czasami w niedzielę a tu takie coś. Po prostu brak słów.
_________________
Historia jest najlepszym nauczycielem
ale ma najgorszych uczniów.
(Mahatma Gandhi)

Nie 02 Cze, 2013 18:16

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bydło trafia się w każdym środowisku Twisted Evil
Mnie osobiście bardziej wq... śmieci w lesie Evil or Very Mad

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Nie 02 Cze, 2013 18:19

Powrót do góry
ryniosanok
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 11
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Niestety jak sie pisze na forum tym lub podobnym ze "poszukiwacze" nie zasypuja po sobie dołkow to zaraz temat dostaje mase odpowiedzi i wszyscy twierdza ze zasypuja po sobie a rzeczywistość jest zupelnie inna.Ponad 50% osób n forum nie zasypuje za soba.
Kazdy ma swój rozum,umie czytac z zrozumieniem i powinno to do kazdego dotrzeć ze takim postepowniem robi opinie wszystkim a szczegolnie tym z ktorymi chodzi na wyprawy.

Wracajac do wypowiedzi w radiu to powiem tylko tyle:szkoda slów na kometarz do tej wypowiedzi

Nie 02 Cze, 2013 18:23

Powrót do góry
dlugi134
Chorąży

Chorąży





Posty: 170
Skąd: Brzeg
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Osobiście kiedyś spotkałem tamtejszego strażnika lesnego i pierwsze pytanie było o dołki. Zobaczył że zasypane i sam podał miejscówkę w okolicy. Jak widać można. Wink
_________________
Historia jest najlepszym nauczycielem
ale ma najgorszych uczniów.
(Mahatma Gandhi)

Nie 02 Cze, 2013 18:29

Powrót do góry
ryniosanok
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 11
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja ostatnio mialem spodkanie z Strażą Leśna w Rzepedzi,sprawdzili plecak a jak zobaczyli wykrywke to pytali co szukam i co trafilem.Pokazali gdzie mozna cos jeszcze trafić.Mowili ze rozumieja nasze hobby ale potepiajatych co rozkopuja mogily

Nie 02 Cze, 2013 18:32

Powrót do góry
dlugi134
Chorąży

Chorąży





Posty: 170
Skąd: Brzeg
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Rozkopywanie mogił to już gruuuuuba przesada. To po prostu hieny.
_________________
Historia jest najlepszym nauczycielem
ale ma najgorszych uczniów.
(Mahatma Gandhi)

Nie 02 Cze, 2013 18:40

Powrót do góry
ryniosanok
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 11
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Masz racje ale niestety i tacy w naszym srodowisku sie zdarzaja

Nie 02 Cze, 2013 18:41

Powrót do góry
saddam44
Major

Major





Posty: 1700
Pochwał: 6
Skąd: Guantanamo Bay
Archiwum: Langley, Virginia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czesto takie doły rozkopuja dziki wyglada to identycznie jak dolek wykopany saperka tyle co do wiekszosci dolkow... Wyluzowany
SMiesznie to troche brzmi zlodzieje ukradli przedmioty zakopane przez Niemcow padlem na cycki i sie smialem 5 minut Gupi WYglada na to ze nasi Niemcow okradli z dobytku a to ptice haha. Ukradli stary niemiecki pasek stary niemiecki but i stara niemiecka ksiazke o wartosci 5 zl skok tysiaclecia hahaha

_________________
Tatarska jazda, półksiężyc i gwiazda.

Czw 06 Cze, 2013 14:43

Powrót do góry
dlugi134
Chorąży

Chorąży





Posty: 170
Skąd: Brzeg
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

saddam44 napisał:
Czesto takie doły rozkopuja dziki wyglada to identycznie jak dolek wykopany saperka tyle co do wiekszosci dolkow... Wyluzowany



Akurat te na zdjęciach to zrobiły dziki na dwóch nogach.Dzik tak równiutko nie kopie.

_________________
Historia jest najlepszym nauczycielem
ale ma najgorszych uczniów.
(Mahatma Gandhi)

Pią 07 Cze, 2013 17:50

Powrót do góry
xnitro
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4059
Pochwał: 6
Skąd: wroclaw
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zgodzę się, że zostawianie po sobie kraterów w lasach to pełna wiocha, a przede wszystkim niszczenie krajobrazu.
Natomiast jeśli chodzi o pola, to histeryzować aż tak nie trzeba, o czym miałem okazję się przekonać ostatnio. Któregoś jesiennego popołudnia szukałem zgubionych kluczy od domu na zaoranym i zabronowanm polu (chyba przygotowanym pod zasiew). Dołki zakopywałem. Sąsiednie pole wielkości Teksasu było już obsiane rzepakiem ozimym (rośliny wysokości około 10 cm), a moim kluczom z minuty na minutę stawało się coraz bardziej obojętne gdzie ich będę szukał... Na cud przyszło mi czekać niecałe dwa kwadranse: rolnik leci miedzą na czerwonym traktorku (kolor jego twarzy takiż). Zatrzymałem go i zapytałem czy ta roślina ma za zadanie dać ostatecznie plon, czy może zostanie zaorana wiosną i posłuży jako nawóz, a jeśli tak, to czy można byłoby delikatnie postawić tam stopę i wydłubać kilka maleńkich jamek. Spojrzał na mój szpadel, następnie na krzywiznę globu dającą się obserwować w obrębie tego pola, jeszcze raz na mój szpadel i oznajmił, że mogę się tam czuć jak u siebie, a ograniczeń nie ma żadnych. Upewniłem się jeszcze czy to jego pole. "Koooleeegiiii", krzyknął odjeżdżając. "Ale może pan sobie tutaj kopać do woli i robić WSZYSTKO, co pan zechce". Kurde, minister rolnictwa nie ująłby tego lepiej, a i też dosłownym rozumieniem pojęcia "WSZYSTKO" deklasował ten czerwonoskóry najwybitniejszych mężów stanu. A że siły tego pojęcia uczył się kilka dni później od samego MNIE, zrozumieliśmy się doskonale awansem już wtedy.
Zaprosiłem trzech kolegów i rozpoczęliśmy kilkutygodniową demolkę. Żaden dołek nie został zasypany, a rzepak poznał pojęcie "holocaustu". Jednak okazało się, że wszystko samo staje się płaskie po każdym większym deszczu. Nawet rozległe "groby" kopane przez kolegę z Minelabem, który to sprzęt ma raczej kiepski pinpointer. Panowie, umówmy się, że te nasze 30-to centymetrowe dołki to w sam raz głębokość bieżnika opon współczesnych dużych maszyn rolniczych. Człowieka z sierpem lub kosą nie widziałem już dość dawno więc raczej nikt nóg nie powinien połamać na takich wykrotach. Nadmienię, że pan rolnik ani razu nie interweniował mimo, że mieszkał w sąsiedztwie pola, a odbywające się na jego oczach nasze działania naprawdę zapowiadały się na takie, które nie pozostaną bez wpływu na PKB, jak zresztą większość klęsk żywiołowych.
Nic takiego jednak się nie stało. Przejeżdżałem tamtędy ostatnio i... aż się bałem spojrzeć czy uratowała się chociaż jedna roślina. Gęsty dywan rzepaku żółcił się po horyzont!! Żadnego uszczerbku uprawom nie uczyniliśmy (chyba z identycznym skutkiem można by się wybrać wyposażonym w nożyczki do skórek z zamiarem wycięcia dżungli amazońskiej).
Ok, absolutnie nie chciałbym dawać sobie lub komuś innemu prawa do niszczenia maleńkiej, przydomowej grządki truskawek, ale chcę jedynie powiedzieć, że na tych wielkich polach naprawdę nie ma potrzeby panikować ani zadręczać się później za pomocą tzw. wyrzutów sumienia. Do niszczenia innych niż truskawki upraw też nie namawiam, ale na tym specyficznym przykładzie widać, że ciężko im zaszkodzić jedną saperką.
Podkreślam, że niezasypane dołki w lasach lub gdziekolwiek poza polem też budzą mój niesmak.

_________________
bierzcie, a będzie wam dane
______________________________________
Niemieckie odznaki i odznaczenia na sprzedaż:
https://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=26411&start=0


Ostatnio zmieniony przez xnitro dnia Nie 09 Cze, 2013 8:17, w całości zmieniany 1 raz

Sob 08 Cze, 2013 22:44

Powrót do góry
janek22
Major

Major




Posty: 2008
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

dlugi134 napisał:
Rozkopywanie mogił to już gruuuuuba przesada. To po prostu hieny.

To i tacy się zdarzają co mogiły odkopują? Brak mi słów. A co do rozkopanych dołków -to przecież można wziąć i je zakopać co komu szkodzi , wykopałem no to trzeba zakopać dół i po sprawie. Człowiek człowiekowi jednak nie równy.

Nie 09 Cze, 2013 2:24

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.