| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Złota Kolekcja

Wrocław będzie miał złotą kolekcję wystawiną na aukcji.
"Dom aukcyjny w Bremie dał Muzeum Miejskiemu prawo pierwokupu. Taka okazja może się już nie powtórzyć"
Według informacji dzisiejszego Teleexpresu część pieniędzy potrzebnych na wykup przeznaczą przemysłowcy z regionu, najdroższy złoty puchar będzie darem ministerstwa kultury, a dużą część kwoty to datki mieszkańców.
więcej na:
http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,3103294.html

Nie 19 Lut, 2006 18:25

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czy czasem nie zrabowali tego naziści a my to teraz kupujemy ?
Czy czasem nie znalazł ktoś tego w jakiejś dziurze , wywiózł z kraju a my to teraz kupujemy ?

Nie 19 Lut, 2006 19:38

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

szponiasty napisał:
Czy czasem nie zrabowali tego naziści a my to teraz kupujemy ?
Czy czasem nie znalazł ktoś tego w jakiejś dziurze , wywiózł z kraju a my to teraz kupujemy ?

Dom aukcyjny w Bremie twierdzi, że wywieziono ją z Wrocławia w latach 30, ale to nie jest takie pewne. Teoretycznie możesz mieć rację, ale w praktyce to nic nie znaczy, aby odzyskać dzieło sztuki pochodzace nawet z nazistowskiej grabieży musisz udowodnić właścicielowi dzieła sztuki działania w złej wierze, a to nie jest takie proste. Jeżeli nie udowodnisz, że działał w złej wierze musi otrzymać odszkodowanie. To jest chore, ale nic nie zrobisz. Płacz i płać. Twisted Evil

Nie 19 Lut, 2006 19:58

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam! Bardzo szczęśliwy
"Złota kolekcja" została legalnie wywieziona z Wrocławia w latach 30. To fakt. Rzeczywiście kilka obiektów może budzić wątpliwości, ale żadnych dowodów na to nie ma. Mówi się, że szanse są na pozyskanie tylko części obiektów (około 15 sztuk??). Zobaczymy. Oby jak najwięcej. Tak czy owak byłby to sukces.
Pozdr. wars98

Nie 19 Lut, 2006 21:07

Powrót do góry
kojakk
Chorąży

Chorąży





Posty: 189
Skąd: WALDENBURG
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

szponiasty napisał:
Czy czasem nie zrabowali tego naziści a my to teraz kupujemy ?
Czy czasem nie znalazł ktoś tego w jakiejś dziurze , wywiózł z kraju a my to teraz kupujemy ?


Witaj Szponiasty Exclamation

Naziści raczej tego nie zrabowali, bo to był chyba ICH skarb narodowy Wink
A jak oni go ukryli to inny problem Wink jeśli mamy takie prawo iż znalazca dostaje dyplom to co się dziwić, ludzie chcą żyć Exclamation

Pon 20 Lut, 2006 21:26

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam! Bardzo szczęśliwy
Kojakk! Z całym szacunkiem, ale piszesz bzdury Exclamation Zniesmaczony
Znalazcy należy się tzw. znaleźne, a dyplom może być co najwyżej na dokładkę Exclamation Exclamation Razz
Wiem co piszę jestem prawnikiem. Jak znajdziesz skarb to wal do mnie! Załatwimy to! Wink
Pozdrawiam
wars98 Mr. Green

Pon 20 Lut, 2006 21:56

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To prawda. Te przedmioty nie pochodza z rabunku. Po co rabowac swoja wlasnosc? Uśmiech Ewentualnie ewakuowano je w czasie wojny, bo inna ewentualnosc bylaby nielogiczna. Jesli zabytki te wywieziono by z Wroclawia w latach 30. to nikt dzis nie oferowalby ich zakupu Wroclawowi. Po co? Skoro wlascicielem mogloby byc miasto do ktorego puchary trafily w latach 30. Jesli Niemcy oferuja prawo pierwokupu Wroclawowi to by oznaczalo, ze poczuwaja sie do prawa wlasnosci i chca aby zabytki wrocily do miejsca, z ktorego pochodza.
Tylko czy wladze bedzie stac na te zabytki? Uśmiech

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Pon 20 Lut, 2006 21:58

Powrót do góry
palacz
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 340
Skąd: Festung Breslau
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

wars98 napisał:
Witam! Bardzo szczęśliwy
Kojakk! Z całym szacunkiem, ale piszesz bzdury Exclamation Zniesmaczony
Znalazcy należy się tzw. znaleźne, a dyplom może być co najwyżej na dokładkę Exclamation Exclamation Razz
Wiem co piszę jestem prawnikiem. Jak znajdziesz skarb to wal do mnie! Załatwimy to! Wink
Pozdrawiam
wars98 Mr. Green


Ale z tego co pamietam dla znalezionych zabytkow jest gorny limit takiego znaleznego, chyba 30 krotnosc sredniej krajowej?
Wiec jak znajdziesz Bursztynowa Komnate to nie licz na kokosy Wink

Pon 20 Lut, 2006 22:54

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam! Bardzo szczęśliwy
Palacz. Bzdura Exclamation Twisted Evil
Wysokość nagród owszem jest określona według >przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej w poprzednim roku kalendarzowym, ogłaszanym dla celów emerytalnych przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego w Dzienniku Urzędowym RP "Monitor Polski<, ale dla zabytków archeologicznych (nota bene wynosi ona 25-krotność tego wynagrodzenia).
Znaleziska pozostałe są wyceniane przez rzeczoznawców według zasad wolnorynkowych zgodnie z ustawą Kodeks cywilny do której odsyła ustawa o zabytkach.
Pozdrawiam
wars98 Razz

Pon 20 Lut, 2006 23:47

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wars właśnie chodzi o to, że zwykły obywatel pogubiony w gąszczu nie zawsze zrozumiałego prawa błądzi. Ja wiem, że nie znajomość prawa nie zwalnia od jego przestrzegania, ale jakie z tym bywają problemy to Ty jako prawnik wiesz najlepiej. Nasze prawo i to nie zależnie od tego czy dotyczy archeo, czy innych "skarbów" pozostawia wiele do życzenia, a zresztą, aby stwierdzić czy masz do czynienia z archeo, czy skarbem też potrzebujesz wiedzy- lub biegłego. Nasze prawo dyskryminuje znalazcę i dlatego w efekcie pewnych rzeczy musimy szukać nie tam, gdzie być powinny(mam namyśli muzea). Ale to już inna parafia. Wink

Pon 20 Lut, 2006 23:59

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam!
Cześć Siwy. Siwy i reszta. Jak znajdziecie skarb, to wiecie przynajmniej do kogo uderzyć. Wink Twisted Evil Laughing Laughing
P.S. 10% z wynegocjowanej sumy dla mnie Exclamation Razz
Pozdrawiam
wars98

Wto 21 Lut, 2006 0:03

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

wars98 napisał:
Witam!
Cześć Siwy. Siwy i reszta. Jak znajdziecie skarb, to wiecie przynajmniej do kogo uderzyć. Wink Twisted Evil Laughing Laughing
P.S. 10% z wynegocjowanej sumy dla mnie Exclamation Razz
Pozdrawiam
wars98

No i to jest to na pewno skorzystam, ale co do procentów to pogadamy jak znajdę. Przy dobrych układach i 45% trunkach napewno się dogadamy.
Wink

Wto 21 Lut, 2006 0:10

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

:czolg: Załatwione! Bardzo szczęśliwy Czołg2

Wto 21 Lut, 2006 0:15

Powrót do góry
KudłatyHD
Major

Major





Posty: 1587
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kilku prywatnych inwestorów wywaliło kase na kielichy, najdroższy, puchar cesarza Rudolfa II wart 200tyś euro ma dla Wrocławia zakupić minister kultury.

Mozna tez pieniądze wpłacac na specjalne konto. Nazwiska wszystkich, którzy wpłacili, zostaną wydrukowane w katalogu.
oto numer konta:
60109023980000000104825432

Ja już przelew zrobiłem:)

_________________
Harley Davidson;]


www.motozloty.com

www.facebook.com/motozloty

www.facebook.com/easyrider.wroclaw

Wto 21 Lut, 2006 9:47

Powrót do góry
KudłatyHD
Major

Major





Posty: 1587
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Barokowy kubek za 30 tys euro kupi Lukas Bank. To już piąty eksponat, skarbu z Bremy który sponsorzy przekażą muzeum.
Pierszy kupiła izba Gospodarcza, drugi PCC Rokita w brzegu, trzeci właściciel epi marketu, czwarty maciej K. Mazur. i piąty Lukas.
Zobaczymy kto nastepny nam zasponsoruje skarb.
Z datków wrocławian będzie jeden plus jeden od ministra.
narazie jest więc 7 zaklepanych kielichów.

_________________
Harley Davidson;]


www.motozloty.com

www.facebook.com/motozloty

www.facebook.com/easyrider.wroclaw

Wto 21 Lut, 2006 11:06

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cała kolekcja to pięćdziesiąt precjozów, najbardziej cennych, związanych z Wrocławiem eksponatów jest 38. Oczywiście sama inicjatywa włączania się sponsorów jest godna uwagi, ale to do końca nie załatwia sprawy.
"Całą kolekcję wyceniono na dwa miliony euro, ale w ostateczności możemy kupić tylko część związaną z Wrocławiem. To 38 przedmiotów wartych ok. miliona euro."
Na aukcji ceny przeważnie pną się w górę. A milion euro z samej zbiórki uzyskać trudno Crying or Very sad
Zostaje jeszcze 31 eksponatów. Może warto śladem KudłategoHD małe co nieco posłać by zasilić tą ważną inicjatywę Question

na zdrowie z tekiego pucharka to dopiero brzmi dumnie Wink

Wto 21 Lut, 2006 12:02

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

osobiscie mam odmienna, skrajna postawe w stosunku do zrzutek spolecznych. za kulture odpowiada panstwo, a nie obywatele. Nasze panstwo jasno zbiera swoje zniowo - czeterdziesci pare procent co miesiac. Kiedy czlowiek odpracuje dodatkowo swoje "dziesiat" lat nie moze nawet liczyc na porzadna opieke lekarska.
cel szczytny owszem, ale zla ideologia.
zapewniam Was ze za czas antenowy ktory wykorzystuja koledzy z "psisu" zeby lansowac swoje populistyczne pomysly mozna sprzedac reklamodawcom i za te pieniadze odkupic, odrestaurowac, czy wydobyc niejeden zabytek.
ja stoje na stanowisku ze panswo jest dla obywatela a nie obywatel dla panstwa.

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Wto 21 Lut, 2006 12:17

Powrót do góry
KudłatyHD
Major

Major





Posty: 1587
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

JA nie zrobiłem przelewu dla państwa a dla mojego miasta Wrocławia:))
Stara tradycją, bo kiedyś mieszczanie kupowali równiez różne skarby dla swoich miast:)

_________________
Harley Davidson;]


www.motozloty.com

www.facebook.com/motozloty

www.facebook.com/easyrider.wroclaw

Wto 21 Lut, 2006 12:35

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

kudi masz rację, ale w tym przypadku liczy się pośpiech.
Taka szansa może się już w tym stuleciu nie powtórzyć.
A liczyć na to co zrobią politycy i to niezależnie od opcji- szkoda śliny na klawiaturę przelewać Wink

Wto 21 Lut, 2006 12:38

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

siwy i kudlay macie racje.
napisalem tylko ze nie wierze w takie akcje... urzednicy nie sa w wiekszosci zainteresowani by odzyskiwac jakies zabytki. a tym bardziej jesli potrzeba na to pieniedzy. mam namiary na takie zabytki i nikt sie tym nie interesuje. co tu gadac "okazje" zeby na aukcjach odkupic wywieziona w czasie wojny wlasnosc pojawiaja sie dosc czesto. i prawie zawsze potrzeba na to pieniedzy.
ta akcja moze sie zakonczyc dobrze tylko dlatego ze ktos o nie napisal, a ile jest takich o ktorych nie wiemy? ile jest takich ktore sa tylko kawalkiem papieru na urzedniczej kupce?
i nas poszukiwaczy nazywa sie rabusiami...
faktem jest ze we wroclawiu byly piekne zbiory... widzialem zdjecia zabytkow sredniowiecznych. cacka...

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Wto 21 Lut, 2006 13:16

Powrót do góry
KudłatyHD
Major

Major





Posty: 1587
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dlatego dobrze, że Wyborcza nagłośniła sprawęUśmiech)
_________________
Harley Davidson;]


www.motozloty.com

www.facebook.com/motozloty

www.facebook.com/easyrider.wroclaw

Wto 21 Lut, 2006 13:38

Powrót do góry
kojakk
Chorąży

Chorąży





Posty: 189
Skąd: WALDENBURG
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

wars98 napisał:
Witam! Bardzo szczęśliwy
Kojakk! Z całym szacunkiem, ale piszesz bzdury Exclamation Zniesmaczony
Znalazcy należy się tzw. znaleźne, a dyplom może być co najwyżej na dokładkę Exclamation Exclamation Razz
Wiem co piszę jestem prawnikiem. Jak znajdziesz skarb to wal do mnie! Załatwimy to! Wink
Pozdrawiam
wars98 Mr. Green


Mówisz Warsiu Bzdury Question Exclamation
A więc jako prawnik chyba możesz mi wymienić choć by jeden taki przypadek w którym Pan Minister uczciwie nakazał wypłacić znaleźne Wink
I oczywiście zostało ono wypłacone Uśmiech
Co zaś tyczy się twojej oferty pomocy przy odzyskiwaniu znaleźnego, to chyba będziesz pierwszym w Polsce prawnikiem zajmującym się takimi sprawami Wink i oby takich więcej Exclamation

Wto 21 Lut, 2006 20:02

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam! Uśmiech
Ustawa o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami jest z lipca 2003 roku i od momentu jej wejścia w życie jeszcze nikt nie zgłosił żadnego znaleziska! Co było pod rządami poprzednio obowiązującej ustawy (ustawy o ochronie dóbr kultury z lat 60.), to już inna bajka. Tamten twór był jeszcze bardziej niedoskonały.
Chętnych do zgłębiania problematyki zabytków/znalezisk/skarbów itp. nie widzę. Wink Razz
Dla mnie lepiej. Więcej można będzie zarobić. Mr. Green
Pozdr. wars98

Wto 21 Lut, 2006 20:17

Powrót do góry
palacz
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 340
Skąd: Festung Breslau
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Chwila chwila, pozostaje aspekt wejscia w posiadanie "skarbu"
No bo jezeli kopalismy z wykrywka bez pozwolenia na poszukiwania (99% przypadkow) nie ma chyba mowy o znaleznym bo weszlismy w posiadanie przedmiotu niezgodnie z prawem
Myle sie czy nie?

Wto 21 Lut, 2006 22:01

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak. Zgada się. Masz rację. Uśmiech
Ale załatwianie pozwoleń na poszukiwania to również moja specjalność! Razz Wink
Laughing Laughing Laughing

Wto 21 Lut, 2006 22:16

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.