| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Szczelina

Ciesze sie ze Mietek Bojko napisal o Szczelinie.
Choc kilka wydarzen troche zmienil lub niedopowiedzial.
Nie pojawily sie watki o bursztynowych okladzinach wyneisionych ze sztolni, nie bylo nic o zlotych kielichach, o tym ze te brazowe popiersia ktos z historykow okreslil pozniej na kilka wiekow p.n.e.
kilka spraw zostalo zas przesadzonych... sprawa obrazow willmanna jest dla mnie nieprawdziwa. Bo na temat obrazow Willmanna wiadomo praktycznie wszystko. Z kilkudziesieciu dziel nieznane sa losy tylko 3, a w dodatku 2 z nich po wojnie przyjechaly do Warszawy i zaginely przekazane do stolecznych kosciolow.

Z jajkami bym uwazal, bo jesli zostaly jakies znalezione w Szczelinie to raczej nie pochodzily z serii Imperial Eggs czyli carskich. mogly byc wytworem warsztaty Faberge dla rodziny Romanowow, ale kuzynow i braci (ksiazat). z drugiej strony przy okazji Szczeliny pojawil sie watek mafii rosyjskiej specjalizujacej sie w podrobkach wlasnie Faberge. Nie wiadomo wiec czy jajka ktore pojawily sie w Sudetach nie byly "podlozone" zeby osiagnely wyzsza cene...

W sprawie bralo rowniez udzial wiecej osob i wiecej osob posredniczylo tez w zalatwianiu pewnych spraw... ale to nie wazne.

Ja bym sie jednak czepial opracowania redakcyjnego. Bo troche to ciezko sie czyta.

Osobiscie wole sluchac Mietka niz czytac Uśmiech



Opis załącznika:

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Czw 23 Gru, 2004 15:44

Powrót do góry
marecki
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

witam

generalnie ja również numer trzeci oceniam wysoko
spodziewałem się tylko troszkę więcej o głuszycy przeczytać , ale mam nadzieję że autor artykułu wruci jeszce do tematu i podał nam narazie tyle ( z tym że zaznaczam odrazu nie chodi mi o riese )
cieszę się także z art o słowackiej napaści i wale pomorskim , który jest mi dość bliski z racji wielorazowych wypraw
miło mi również znów poczytać radka szewczyka ( jestem tylko ciekaw czy dali ci pogalopować na takim koniku Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing )według mnie pismo staje się z kazdym numerem coraz lepsze i mam nadzieję że tak juz zostanie

pzdr

Sob 25 Gru, 2004 15:45

Powrót do góry
Polewoj
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

[color=red]nie rozumiem uwagi kolegi szponiastego o filmie z nr3 OH? co ma oznaczać to eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, film jest chwalony, czy ganiony? bo my tu się liczymy z autorytetami, choćby w innych barwach Wink chyba, że to tylko libacyjne odruchy, że się tak wyrażę, sugerowane przez innych uczestników forum?[/color

Pon 27 Gru, 2004 0:35

Powrót do góry
Polewoj
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

coś mi się z oznaczeniem koloru poplątało Embarassed głupio. nieprofesjonalnie

Pon 27 Gru, 2004 0:37

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee - to był libacyjny odruch , i okrzyk w formie "ej Kruku",
Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy

Pon 27 Gru, 2004 11:59

Powrót do góry
Polewoj
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

aaaaaaaaaaaa, to teraz rozumiem (to był odruch wywołany piciem kawy Wink )
Tylko dalej nie wiem, co kolega szponiasty chciał powiedzieć o filmie? mogę się tylko domyślać, że upił się z rozpaczy, kiedy zobaczył takie.......?

Pon 27 Gru, 2004 12:19

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

to było pytanie o ocenę filmu przez Kruka,
"a jak fim kruku ???"
a ja jestem pełen uznania dla ludzi ktorzy coś robią więcej, i kończą sprawy, ten film jest dowodem że można zrobić coś gdy się chce,
jest fajniasty technicznie bosko dopracowany,
a że to smutna historia to fakt ,
pzodr

Pon 27 Gru, 2004 12:41

Powrót do góry
kruku
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 314
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

potwierdzam relacje kolegi Szponiastego Bardzo szczęśliwy.

(a filmu dalej nie widzialem Smutny ) ale nadrobie na dniach obiecuje Bardzo szczęśliwy


Pozdrawiam

_________________
kruku
---------------------
Wortal Poszukiwaczy Skarbów
www.poszukiwania.pl

Pon 27 Gru, 2004 13:00

Powrót do góry
past
Plutonowy

Plutonowy




Posty: 71
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

kurcze 3 numer jest o kilka klas wyżej jak 2 poprzednie , a już artykuło o szczelinie jest napisany rewelacyjnym językiem , aż sie przyjemnie czyta.

Pon 27 Gru, 2004 18:30

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich!!!
Mnie się ten numer bardzo podoba. Nie wszystko przeczytalem i napewno niektorych artykulow nie bede czytal. Po rpostu tematyka nie jest moja. Natomiast jako, ze lubie czytac to mam satysfakcje, iż artykuly sa dlugie, poszerzone i nawet jesli zawieraja bledy to i tak wrazenie jest bardzo pozytywne. Nie widze tandeciarstwa jak u "O"konkurencji. Tekst Pana Mietka o "szczelinie" jest fajny. Moim zdaniem duzo tam lipy i koloru albo - jesli dobrze wyczytalem - to autor moze dostal takowe zlecenie od (pst...!). I nawet jesli to nieprawda to i tak wrazenie jest ogromne. A w koncu przeciez o to chodzi. Nowoscia byla dla mnie publikacja o plebanie-faszyscie. Nie, zebym o nim nic nie wiedzial. Nie znalem szczegolow. Podoba mi sie takze udostepnienie miejsca innemu spojrzeniu na te same wydarzenia (niemcy, ukraincy). Moze tylko jakas dyskusja redakcyjna by sie przydala zeby nie burzyc naszej racji stanu i byc w zgodzie z poprawnoscia polityczna Bardzo szczęśliwy
Tak trzymac!!!! Laughing Laughing Laughing

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Sro 29 Gru, 2004 0:02

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2 Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.