| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mercator
Starszy marynarz

Starszy marynarz





Posty: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bożków - składnica i nie tylko...

O historii Bożkowa i jej perypetiach długo by pisać... Niestety duża część informacji może powodować tylko smutek.

Zaniedbałem forum kartograficzne nie przez niesolidność lecz z powodu przeprowadzki z Torunia w Kotlinę Kłodzką... do Bożkowa. Zamek - pałac znalazł w końcu solidnego "opiekuna" a ja zostałem "nadwornym" konserwatorem, prowadzącym projekt od strony konserwatorskiej.

Poszukuję wszelkich szczątkowych nawet informacji, plotek, podań, legend, itp., itd. na temat

- zamku
- jego wyposażenia
- zdjęć archiwalnych
- wszystkiego pozostałego

mercator vel komandor tarkin vel ptyś

Wszelkie informacje, zdjęcia, materiały w jak najlepszej jakości proszę wysyłać na [email protected] nie zaniedbując oczywiście forum i pozostałych zainteresowanych ! ! !

Dzięki ! ! !

_________________
nie zna życia kto nie służył w marynarce!!!...

Sro 08 Lut, 2006 12:31

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W klodzkim muzeum masz kilka oryginalnych mebli z palacu. Nawet tego nie ukrywaja. Jesli obecny wlasciciel ma tytul wlasnosci to chyba powinien windykowac cos co nalezalo do palacu.
W okolicznych chalupach tez mozna poszukac. W roku 2002 odbywal sie tam rabunek snycerki i elementow wyposazenia glownej klatki schodowej. "Zniknely" m.in. drewniane rzezby z kolumn glownej klatki schodowej.
Poza tym rozejrzalbym sie np. co w okolicy uchodzi za wlasnosc (glownie meble) palacu w Zelaznie. Jest duze prawdopodobienstwo, iz faktycznie bylo to z Bozkowa. Po prostu jakies 100 lat temu w Zelaznie z okazji pobytu cesarza urzadzono "imprezke", a ze brakowalo stolow i krzesel to okolczne palace udzielily pomocy w tym zakresie. W duzej mierze pomocy bezzwrotnej.
Moje fotki wnetrz z sierpnia 2002 roku sa w tut. galerii. Jesli chcesz oryginaly to daj znac.

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Sro 08 Lut, 2006 21:12

Powrót do góry
mercator
Starszy marynarz

Starszy marynarz





Posty: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

dzięki

Dzięki...
Generalnie wiem o tym o czym napisałeś, ale fotki może się przydadzą.

pozdrawiam
Piotr

_________________
nie zna życia kto nie służył w marynarce!!!...

Wto 14 Lut, 2006 14:00

Powrót do góry
R-PANZER
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 6
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bożków

Witam


Cieszę się , że w końcu znalazł sie Pan na Bożkowie . Sam ostatnio "reanimowałem" Trzebieszowice ( projekt architektoniczny z "agroturystyki" na hotel 4 gwiadzkowy ) . Obawiam się , że za duzo materialów i sprzętów się juz dzisiaj nie zdobędzie , ale ... życzę naprawdę powodzenia . Następny , wspanialy budynek zostanie uratowany .
Robiliśmy poszukiwania po kotlinie z inwestorem - wiadomości , faktów , wskazań było mnóstwo - raz info - jest starszy pan i ma galerie obrazów olejnych z pałacu w trzebieszowicach - inwestor dzwoni 23.00 - Jedziemy jutro !!! ok - jesteśmy na miejscu - no są ...oleodruki z Wilhelmem i jego małżonką Uśmiech
Więcej "ciekawostek" znaleźliśmy przy robotach renowacyjnych - strop drewniany z malowidłami renesansowymi przykryty deskami z aplikacjami secesyjnymi , kawałki zbroi ( charlottenburg czyli taka dekoracja ) wciśniete w kanał ciepłowniczy itd.

Gdybym mógł jakoś pomóc z racji swojego zawodu , służę pomocą .

Pozdrawiam serdecznie i zyczę sukcesów
Rafał Maciejewski architekt

Pon 01 Maj, 2006 10:50

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.