| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zdrajca w KG AK ????

„Odszedł z tamtego terenu nie tylko on, ale i całe dowództwo Okręgu. 9 grudnia gestapo aresztowało w Warszawie ukrywającego się tutaj inż. "Korebkę", producenta suchedniowskich stenów dla "Ponurego". 9 stycznia na moście w Białobrzegach w zasadzkę żandarmerii radomskiej wpadł serdeczny druh "Ponurego" por. "Czarka", wiozący ciężarówką zimową odzież dla chłopców w lesie. A 28 stycznia, na polecenie kontrwywiadu KG AK, został przez "Nurta" na kwaterze w Milejowicach aresztowany, przesłuchany i rozstrzelany ppor. "Motor" Jerzy Wojnowski, szef taborów Zgrupowań, przyjaciel ich wszystkich, "Wachlarzowiec", uczestnik akcji pińskiej, a jednocześnie - agent gestapo.”

Tyle piszą tu - http://www.rzeczpospolita.pl/specjal_040612/specjal_a_12.html


Tak tylko rozkaz z KG AK – brzmiał „Motor agentem Gestapo. Rozstrzelać bez przesłuchania”
„Nurt” – złamał rozkaz i przesłuchał „Motora”. Co powiedział „Motor” ?
Potem rozstrzelano go – strzał w tył głowy i zakopano na drodze by nie leżał w lesie tam gdzie leżeli żołnierze AK. Dlaczego ktoś się bał przesłuchania „ Motora” ? Ktoś z KG AK ?
A jeszcze istotne namierzył go wywiad pocztowy, a po jego egzekucji wykonano też wyrok na żonie „Motora” – która była w ciąży. „Nurta bolała bardzo śmierć „Czarka” – którego gestapo ściągnęło z wozu razem z „Motorem” – którego to z kolei wypuścili, podobno dlatego go przesłuchał. „Motor” – śpiewał bez bicia , mówił wszystko – raczej prawie wszystko, potem dostał tylko symbolicznie wyciorem i do dołu na drodze. Może ten ktoś kto bał się tego przesłuchania z KG AK miał związek z późniejszym aresztowaniem Grota ?

Nie 05 Lut, 2006 22:23

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

dziwne. Nawet jak wszystko wiedzieli to dobrze przesłuchać dla potwierdzenia tego.
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Nie 05 Lut, 2006 23:03

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
rozkaz z KG AK – brzmiał „Motor agentem Gestapo. Rozstrzelać bez przesłuchania”

skąd wiesz?

jeśli wiesz że:
Cytat:
złamał rozkaz i przesłuchał „Motora”.

to czemu nie wiesz
Cytat:
Co powiedział „Motor” ?

Skąd te informacje?

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Nie 12 Lut, 2006 15:54

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Proszę bardzo oto rozkaz likwidacji Motora – pierwszy raz publikowany. Wynika z niego jasno że ktoś miał niechęć z KGAK do przesłuchania – bo też z tamtąd przyszedł rozkaz przez przyspieszonego kuriera.

Co powiedział Motor – ja wiem tylko tyle – „ zasłużyłem na śmierć, szantażowali mnie moją matką , że ją zabiją „

Skąd to wiem , ano od „Kazika” – który nie był bezpośrednio przy przesłuchaniu a to co powiedział „Motor” powtórzył „Kazikowi” „Nurt”.



Opis załącznika:

Wto 14 Lut, 2006 13:40

Powrót do góry
Stary Wirus
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 280
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Szponiasty, a zapytaj tego "Kazika" co to jest to Go, cytuję:
Motor Agent Go Question Question Question
No bo agent Go, to jak z chińskiej gry, albo skrót od jego - tylko co to wtedy za ON 9tzn. GO). Question Question Question
SW

_________________
No i cóż z tego, że niektórzy nie są inteligentni. Ważne jest to, że nie chcą się uczyć!

Pią 17 Lut, 2006 23:27

Powrót do góry
Jones
Porucznik

Porucznik





Posty: 656
Skąd: Rzeczpospolita Słowiańska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Stary Wirus napisał:
Motor Agent Go Question Question Question

GO=GestapO


Ostatnio zmieniony przez Jones dnia Pią 17 Lut, 2006 23:39, w całości zmieniany 1 raz

Pią 17 Lut, 2006 23:37

Powrót do góry
Stary Wirus
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 280
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No to fajnie, że wyręczyłeś Szponiastego. Ja tam się nie znam na tych zawiłościach niemiecko-merytoryczno-gestapowskich. Stą przeprosiny za idiotyczne pytania.
SW

_________________
No i cóż z tego, że niektórzy nie są inteligentni. Ważne jest to, że nie chcą się uczyć!

Pią 17 Lut, 2006 23:38

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.