| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
graboluu
Chorąży

Chorąży




Posty: 157
Skąd: Tomaszów Maz.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nad rzeką.

Witam mam pytanie odnośnie terenów polnych nad rzeką.Jak to jest z szukaniem na polach które są nie używane zarośnięte roślinnością.Czy może ktos sie przyczepić że kope sobie. Question Bardzo szczęśliwy pozdrawiam

Pią 03 Lut, 2006 19:01

Powrót do góry
Jaro5
Porucznik

Porucznik





Posty: 775
Pochwał: 10
Skąd: Shangri-La
Archiwum: A co to ??
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przyczepic to się zawsze ktoś może, choćby z tego powodu że mu sie nie spodobasz Smutny

Taka to juz wredna ludzka natura Bardzo szczęśliwy

To że pole jest nieuprawiane i zarośniete nie znaczy wcale że nie ma właściciela.

Pozdrawiam

_________________
"Życie jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz na co trafisz."

Pią 03 Lut, 2006 20:18

Powrót do góry
mariusz35
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 328
Skąd: radomsko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

rzeka

Ja czesto szukam nad rzeką mieszkam nad Wartą i jeszcze nikt mi sie nie doczepił tak samo na łąkach czy nieuzytkach tylko jak na czyjejs posesji to tak :okret4: Czołg2 :czolg:

Sob 10 Lut, 2007 22:32

Powrót do góry
jms-bytom
Moderator
Major

Major





Posty: 2149
Pochwał: 4
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wsystko jest czyjas wlasnoscia-prywatna,grunty gminne,wlasnosc rolna Skarbu Panstwa,czy PP Lasy Panstwowe... tak ze zawsze moze znalezc sie ktos kto tego pilnuje-w realu jest jak w zyciu-"swojego patrzysz", gminne-juz srednio ,a panstwowe...Uśmiech
Lecz mozna trafic na jakiegos "upierdliwca" - wtedy odpowiedzialnosc-staje sie odwrotna-im wyzej tym gozej-z gospodarzem sie dogadasz,gmina-powinna odstapic, ale gdy sprawa trafi na sama gore....

A zdazyl mi sie taki upierdliwy policjant-na widok wykrywacza/w bagazniku/ dostal goraczki-widac chcial sie wykazac.... a jak sie okazalo-sprzysluchujac sie jego rozmowie z dyzurnym-nawet nie mial uprawnien by sprawdzic rejestracje naszego auto....

Ale nie martw sie-wiekszosc z nich to normalni ludzie- i pomimo ze caly czas balansujemy na pograniczu prawa,oni monitoruja takie fora,maja specjalne wydzialy i szkolenia-nie jest zle... Uśmiech ...ja juz czekam na wyrok.

Polska to dziwny kraj-jak mawial Zulu Gula

Nie 11 Lut, 2007 19:52

Powrót do góry
graboluu
Chorąży

Chorąży




Posty: 157
Skąd: Tomaszów Maz.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jms-bytom ma rację wszystko jest czyjeś.A najgorsi są chłopi na wsiach pilnują swego jak nikt inny i niezli z nich agresorzy Wink

Pon 12 Lut, 2007 13:03

Powrót do góry
Jaro5
Porucznik

Porucznik





Posty: 775
Pochwał: 10
Skąd: Shangri-La
Archiwum: A co to ??
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

graboluu napisał:
A najgorsi są chłopi na wsiach pilnują swego jak nikt inny i niezli z nich agresorzy Wink


A Ty byś swojego nie pilnował Wink Question

Fakt faktem ze niekoniecznie trzeba robić szkody żeby zostac wyproszonym z pola. Ale takie już prawo właściciela Uśmiech

Pozdrawiam

_________________
"Życie jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz na co trafisz."

Pon 12 Lut, 2007 19:45

Powrót do góry
czarnobylski
Porucznik

Porucznik





Posty: 719
Pochwał: 1
Skąd: 53°02' N 18°37' E
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

zdarza mi się kopać nad rzekami i faktem jest, że fajne graty można tam wykopać. Pomijając aspekt własności gruntu (bardzo ważny i omówiony przez Kolegów powyżej) należy pamiętać, że często rzeki wraz z przyległymi terenami na pewnych fragmentach tworzą rezerwaty przyrody i wówczas kopanie jest jak najbardziej ZABRONIONE. Przykład: ujście Drwęcy do Wisły w Złotorii koło Torunia.
_________________
czarnobylski

Nie zabieraj swoich narządów do nieba, tam wiedzą, że potrzebne są one tylko na ziemi

www.krewniacy.pl

Sro 14 Lut, 2007 9:30

Powrót do góry
elpas
Moderator
Major

Major





Posty: 1626
Pochwał: 19
Skąd: Kołobrzeg-Grudziądz
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pamiętaj o noszeniu paczki fajek z sobą, nawet jak nie palisz . Jak ktoś podejdzie i zacznie marudzić, wyjmujesz i pytasz: zapalisz pan, bo mnie nerw już wziął,, no masz pan racje... I gadka wtedy przeważnie idzie inna, chłop mięknie i przeważnie innym okiem patrzy. Kiedyś też łaziłem po krzaczorach jak przyleciał właściciel. Tak go zgadałem, że jeszcze mnie fajami częstował jak jeszcze paliłem.
Wszystko zależy jednak od podejścia drugiej osoby i ciebie samego. Ale generalnie przy rzece śmigaj śmiało. (tylko ponton w pogotowiu )

Sro 14 Lut, 2007 12:14

Powrót do góry
graboluu
Chorąży

Chorąży




Posty: 157
Skąd: Tomaszów Maz.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jaro chodziło mi o to że sie czepiają nawet jak sie idzie przez ich pole do rzeki a nie widzę innej drogi do wody Zniesmaczony

Sro 14 Lut, 2007 21:06

Powrót do góry
black zulu
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 18
Skąd: zachodniopomorskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Z tego co się orientuję, nie wolno wchodzić na ogrodzony lub oznakowany teren, a na terenie innym (nieogrodzonym i nie oznakowanym) należy opuścić teren na żądanie właściciela (facet nie musi przy tym okazywać się dokumentem własności gruntu). Jeżeli chodzi o tereny nad wodami, kiedyś obowiązywała strefa ochronna 5 metrów od wody (nie mogło to być sprzedane) ale w życiu i Naszym państwie różnie z tym bywa, napewno właściciel terenu musi umożliwić przejście przez jego teren wzdłuż wody, dotyczy to rzek i jezior, natomiast inaczej ma się sprawa jeżeli woda stojąca zamknięta (bez odpływu) lub stawy hodowlane są własnością prywatną - tam nie ma strefy ochronnej 5 m.
Ale nie jest tak źle, z każdym idzie się dogadać, tylko trzeba do tego odpowiednio podejść.

Pią 16 Lut, 2007 14:10

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.