| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jms-bytom
Moderator
Major

Major

Pochwał: 4
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To moze nie "dziwny przedmiot"-raczej ciekawostka-puszka z gniazdkiem elektrycznym sygnowana H.G.W.-czyli Hermann Goering Werke-produkcja najprawdopodobniej ktoregos ze stalagow okresu 1940-45 r

Oraz "listwa zasilania" -bakelicik z lat 60 tych-kiedys trzeba bylo takie recznie robic....

Pią 10 Lut, 2012 14:48

Powrót do góry
jms-bytom
Moderator
Major

Major

A propo`s sygnaturek zastanawia mnie logo gwiazdy i wysoki numer 36058 K ktore sa nabite na obudowie oraz to samo na srubie-w scisku ze zdjecia-co o tym sadzicie?

Sob 11 Lut, 2012 11:17

Powrót do góry
jms-bytom
Moderator
Major

Major

Dzis ostrzalka do zyletek firmy ALLEGRO -pomomo kilkudziesieciu lat wspaniale dzialajaca

Wto 12 Mar, 2013 9:15

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni

Pochwał: 35

Cytat:
bakelicik z lat 60 tych-kiedys trzeba bylo takie recznie robic....

Nie tak dawno wyrzuciłem w robocie, też ręcznie robioną, ale z lat 90-tych. BHP by mnie zagryzł gdyby ją zobaczył w użyciu dalej. Laughing

http://www.powrotlegendy.pl/

Wto 12 Mar, 2013 9:30

Powrót do góry
Bati
Generał brygady

Generał brygady

Pochwał: 18

jms-bytom napisał:
Dzis ostrzalka do zyletek firmy ALLEGRO -pomomo kilkudziesieciu lat wspaniale dzialajaca

W życiu bym nie pomyślał, że to coś służy do ostrzenia żyletek, a przecież w swoim czasie to było raczej popularne urządzenie.
Prawdopodobnie wiele przedmiotów dnia codziennego z czasów obecnych przejdzie do historii i ludzie będą się zastanawiać "co i do czego to mogło służyć".

Wto 12 Mar, 2013 21:50

Powrót do góry
jms-bytom
Moderator
Major

Major

Bati napisał:

Prawdopodobnie wiele przedmiotów dnia codziennego z czasów obecnych przejdzie do historii i ludzie będą się zastanawiać "co i do czego to mogło służyć".

I temu miedzy innymi mial sluzyc ten dzial forum.

waracajac do przedmiotu
Zapomnialem wspomniec- ma 3 typy "ostrzalki" przekrecane-jeden skora, drugi jakby bakielit ,trzeci jakby guma-sadze ze ostrzenie odbywalo sie trzystopniowo

Sro 13 Mar, 2013 12:12

Powrót do góry
Tomas88
Podporucznik

Podporucznik

Pochwał: 1

Cytat:
Zapomnialem wspomniec- ma 3 typy "ostrzalki" przekrecane-jeden skora, drugi jakby bakielit ,trzeci jakby guma-sadze ze ostrzenie odbywalo sie trzystopniowo

To z tego co wiem podobnie jak ostrzenie brzytwy. Mój dziadek zawsze najpierw brzytwę ostrzył na tzw. "marmurku" a potem na szerokim wojskowym pasie, więc być może w tym przypadku było podobnie Uśmiech

A co do listwy bakelitowej to do tej pory u mnie na uczelni są obecne na pracowniach Bardzo szczęśliwy

Szczęście to po prostu dobre zdrowie i zła pamięć.
Ernest Hemingway

Sro 13 Mar, 2013 13:35

Powrót do góry
Idź do strony Poprzedni  1, 2 Strona 2 z 2
Szybka odpowiedź
Użytkownik:
Zamknij Tagi
Bardzo szczęśliwy Uśmiech Smutny Zdziwiony Zszokowany Zniesmaczony Wyluzowany Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Neutral Mr. Green Piwo Czołg2 Kciuk w dół Kciuk do góry Zdziwko Super W szoku Eureka
 Więcej Ikon 

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach