| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Idź do strony 1, 2, 3 ... 24, 25, 26  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hex
Master Sergeant

Master Sergeant




Posty: 105
Skąd: Wrocław
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Lotniczy Konkurs Identyfikacyjny 2006

A może by taki mały konkursik??


Od WERTTREW: Dobrze, będzie konkursik, ale na następujących zasadach! Bardzo szczęśliwy
--------------------------------------------------------------------------------


ZASADY OGÓLNE "Lotniczego Konkursu Identyfikacyjnego 2006"

0. Konkurs polega na zidentyfikowaniu samolotów na zdjęciach. Dobór zdjęć zależy wyłącznie od zadającego zagadkę. Jednorazowo do identyfikacji można umieścić maksymalnie 3 zdjęcia!
1. W konkursie biorą udział tylko zarejestrowani uczestnicy forum.
2. Nagrody:
a) wyróżnienie pisemne.
b) ranga specjalna: Myśli-wiec
c) upominek rzeczowy, związany z tematyką lotniczą (książka/model) ufundowany przez WERTTREW'a.

3. W przypadku braku poprawnej identyfikacji zdjęć w czasie 48h od zadania pytania, pytający zobowiązany jest podać prawidłowe odpowiedzi, po czym zamieścić następne zdjęcia. Jeżeli tego nie zrobi powinien uczynić to któryś z moderatorów działu.
4. Zadający zagadkę musi potwierdzić prawidłowość odpowiedzi (na forum w tym temacie lub na PW).
5. Jeśli forumowicz, który udzielił poprawnej odpowiedzi, w ciągu 48h nie zada następnego pytania, czyni to poprzedni pytający. Jeżeli tego nie zrobi powinien uczynić to któryś z moderatorów działu. Wyjątek stanowią weekendy lub okresy świąteczne, gdy nie każdy uczestnik może mieć dostęp do komputera. W takim przypadku czekamy z dalszą zabawą do pierwszego dnia "roboczego".
6. Pytania zadaje tylko osoba, która zidentyfikuje najwięcej zdjęć w aktualnym zadaniu. Jeżeli wystąpi "remis" i wszyscy punktujący w aktualnym zadaniu będą mieli po 1 punkcie - pytanie zadaje WERTTREW.
7. Uczestnik po zadaniu pytania nie odpowiada na następne, czyli zadane przez tego który odgadł jego pytanie!
8. Z powodów oczywistych WERTTREW nie może brać czynnego udziału w konkursie.
9. Zakończenie konkursu i podanie oficjalnych wyników na rok 2006 przewidziane jest na dzień 11.12.2006.

X. W przypadku wystąpienia innych problemów regulamin będzie rozszerzony.

Podpisano: WERTTREW dn. 20.01.06.

--------------------------------------------------------------------------------------

GRAND PRIX "LoKI 2006" Ostatnia aktualizacja: 11.12.2006. Godzina 12.14

(nick, ilość zdobytych punktów)

maxikasek 24 PKT.
Grendel 13 PKT.
franekh 9 PKT.
Maciek76 8 PKT.
katrol 5 PKT.
baranekbxl 5 PKT.
Hex 4 PKT.
Marmik 4 PKT.
Grot-Dziobecki 3 PKT.
Oberst 3 PKT.
Dad 2 PKT.
Krzychu74 1 PKT.
Stary Wirus 1 PKT.
Artur P. 1 PKT.
Ark(o)Royal 1 PKT.
danzinger 1 PKT.
szron 1 PKT.
deVillars 1 PKT.
pilot 05 1 PKT.



Opis załącznika:
3.

Opis załącznika:
2.

Opis załącznika:
1.

_________________
__________________________________________

__________________________________________

Jak powiadał stary Góral ,Polska bedzie az po Ural.
Za Uralem beda Chiny...was nie bedzie skur........!!

Czw 19 Sty, 2006 17:49

Powrót do góry
katrol
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 326
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Ja bym nie miał nic przeciwko Razz

1. B-17 (nie jestem pewny)
2. Tu-160
3. B-17

_________________

Czw 19 Sty, 2006 23:30

Powrót do góry
Hex
Master Sergeant

Master Sergeant




Posty: 105
Skąd: Wrocław
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Pierwsza odpowiedz niestety błedna.Druga poprawna trzecia takze.
Jak na razie 4 pkt.Uśmiech
Fota nr 3 to pierwszy B-17 trafiony przez Me262 z działka 20 mm bodajze.
Czekamy na tego kto zgarnie 5 pkt.

_________________
__________________________________________

__________________________________________

Jak powiadał stary Góral ,Polska bedzie az po Ural.
Za Uralem beda Chiny...was nie bedzie skur........!!

Czw 19 Sty, 2006 23:37

Powrót do góry
katrol
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 326
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

To może ta pierwsza to B-29 ? Rolling Eyes
_________________

Czw 19 Sty, 2006 23:39

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

20mm i urwalo caly nos???
Bzdura - wybacz...

Grendel

Pią 20 Sty, 2006 0:15

Powrót do góry
Hex
Master Sergeant

Master Sergeant




Posty: 105
Skąd: Wrocław
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

łoł stary ale to nie był pojedynczy strzał. Pod zdjeciem był opis na temat Me262 ktory zaatakował tego B-17 i odstrzelił mu cały nos. Nie podano ze strzał był pojedynczy.Zgadzam sie z toba ze najprawdopodobnej to była seria.

Posta wyzej Tak to B-29 strącony nad Pacyfikiem. Zgarniasz wszytskie punkty.

_________________
__________________________________________

__________________________________________

Jak powiadał stary Góral ,Polska bedzie az po Ural.
Za Uralem beda Chiny...was nie bedzie skur........!!

Pią 20 Sty, 2006 0:35

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Nawet gdyby to byla seria...bzdura po raz drugi i to wierutna!
Dlaczego?
Z tego prostego powodu, ze Me-262 byl uzbrojony w dzialka o kalibrze trzydziesci milimetrow!Jedynie jeden egzemplarz testowy ME 262A-1/U1 mial dwa 20mm MG151 procz dwoch Mk 103.mysliwsko-bombowe ME 262A-2a/U1 mialy dwa Mk 108.
O innych powodach, dla ktorych uwazam ten opis za bzdure napisze pozniej, jesli wciaz beda watpliwosci.
Natomiastgdyby to byly pociski z 30mm (dwa, trzy), to juz nieco inna historia.
Lub nawet jeden z 5cm BK 5.
Moge zapytac z jakiej publikacji pochodzi ten opis?
Pozdrowienia
Grendel

Pią 20 Sty, 2006 1:01

Powrót do góry
Hex
Master Sergeant

Master Sergeant




Posty: 105
Skąd: Wrocław
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Ano pochodzi z podpisu na fotce ktora sciagnełem z netu.Wiec napisałem to co tam było jeśli to nie jest prawda to coz poczac.Moja wina w tym ze nie sprawdziłem.Zmienie opis na fotce zebym ewentualnie pozniej jakiegos babola nie strzelił.Dzieki.
_________________
__________________________________________

__________________________________________

Jak powiadał stary Góral ,Polska bedzie az po Ural.
Za Uralem beda Chiny...was nie bedzie skur........!!

Pią 20 Sty, 2006 1:26

Powrót do góry
Hex
Master Sergeant

Master Sergeant




Posty: 105
Skąd: Wrocław
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Kolejna odsłona konkursu.


Opis załącznika:
3

Opis załącznika:
2

Opis załącznika:
1

_________________
__________________________________________

__________________________________________

Jak powiadał stary Góral ,Polska bedzie az po Ural.
Za Uralem beda Chiny...was nie bedzie skur........!!

Pią 20 Sty, 2006 1:46

Powrót do góry
Krzychu74
Moderator
Chu I

Chu I





Posty: 546
Pochwał: 1
Skąd: Kłodzko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Witam!
Zdjęcie pierwsze przedstawia Spitfire Mk Vb, na którym 18-go listopada lądował przymusowo P/O (Sous Lt.) Bernard Scheidhauer służący w Wolnych Francuzach ( 131 "County of Kent" Sqn. RAF). Samolot nie był zbyt uszkodzony i posłużył Niemcom do testów. Zamiast standardowego silnika (Merlin 45) zamontowali Deimler-Benz 601 (z Me-109).
Z tego co czytałem to ten Spit miał lepsze osiągi od Me-109 i Spitfire, ale nie wiem czy to na 100% prawda.

Pozdrawiam.

Pią 20 Sty, 2006 2:34

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

#2 -Tu-4
#3 - MiG-3

Co do Spitfire z DB-601, to nie wiem, czy byl szybszy, ale napewno mial wyzsza predkosc wznoszenia niz ME 109Fi jeszcze gorzej odczuwalny w nim byl moment obrotowy smigla.Tyle pamietam z tego, co czytalem.

Pozdrowienia
Grendel

Pią 20 Sty, 2006 4:44

Powrót do góry
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Re: Konkurs na spostrzegawczosc.

Hex napisał:
... punktacje np. 1 pkt za łatwy do odgadniecia samolot 3.pkt za srednio-trudny samolot do odgadniecia i 5 pkt za samolicik bardzo trudny do odgadniecia...


Taaaa, idea słuszna, pomysł konkursu już tu kiedyś wykiełkował, ale rozwinięto go na całą IIWŚ i tam sobie działa. Mnie osobiście nie przeszkadza niezależny lotniczy, ale zasady powinny obowiązywać takie jak w przypadku tego działającego już "drugowojennego".
A ta punktacja to trochę śmieszna, bo co to znaczy "łatwy", "śednio-trudny", etc.? Bardzo szczęśliwy To jest bardzo względne, więc darujmy sobie taką gradację. Punkt to punkt!

Pozwoliłem sobie zmienić tytuł konkursu na bardziej oddający jego sens.
Mam nadzieję, że Grot-Dziobecki nie będzie miał do mnie pretensji za podczepienie się pod większą część zaproponowanych przez niego zasad konkursowych Uśmiech

Zachęcam do zapoznania się z nimi i stosowania do nich. Postaram się by punktacja Grand Prix była aktualizowana w miarę mozliwości na bieżąco!

No to do roboty zgodnie z zasadami foty wrzuca Grendel!

_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/

Pią 20 Sty, 2006 9:32

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Melduje poslusznie, ze zadanie przygotowane.
I tak:



Opis załącznika:
Trudne, choc nie do przesady.

Opis załącznika:
Latwiejsze, choc nie proste.

Opis załącznika:
Juz zupelnie latwe.

Pią 20 Sty, 2006 17:01

Powrót do góry
katrol
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 326
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

#1 Amiot 143

reszty niestety nie wiem Smutny

_________________

Pią 20 Sty, 2006 21:41

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

#1 - trafiony - zatopiony.
Pozostaja jeszcze dwa do odgadniecia.
Na razie podpowiedzi nie bedzie.

Pozdrowienia
Grendel

Pią 20 Sty, 2006 22:03

Powrót do góry
Grot-Dziobecki
Major

Major





Posty: 1908
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

#2 Letov ?-50
#3 Avia B-534 chodź głowy bym nie dał Uśmiech

Sob 21 Sty, 2006 20:04

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

#2 trafiony-zatopiony

#3 ciagle nierozpoznany.Podpowiedziec?

Pozdrowienia
Grendel

Sob 21 Sty, 2006 20:16

Powrót do góry
katrol
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 326
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

WERTTREWIE, wydaje mi się że powinienem mieć 4 pkt Razz
_________________

Sob 21 Sty, 2006 21:47

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

wygląda jak B-534, ale kabina z tyłu w 534 jest zabudowana. B-634 czy bułgarska B-534.4 zwane Dogan?

Sob 21 Sty, 2006 22:45

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Pudlo.
W grze w "cieplo-zimno" powiedzialbym, ze "lodowato".
Jutro bedzie podpowiedz.
Pozdrowienia
Grendel

Sob 21 Sty, 2006 23:56

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Panowie,
Proponuje, byscie UWAZNIE przypatrzyli sie znakom przynaleznosci panstwowej.To naprawde ulatwi zadanie.
Pozdrowienia
Grendel

Nie 22 Sty, 2006 6:48

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

fokker C X
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Nie 22 Sty, 2006 17:29

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Brawo!

Pozdrowienia

Grendel

Nie 22 Sty, 2006 18:22

Powrót do góry
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

katrol napisał:
WERTTREWIE, wydaje mi się że powinienem mieć 4 pkt Razz


Zapewne, zapewne. Tylko weź pod uwagę, że ja nie siedzę na forum 24 godziny na dobę i nie czatuję żeby tylko dokonać aktualizacji punktów! Napisałem, że będę starał się robić ją na bieżąco i tak będzie! Odrobinę cierpliwości Koledzy! Bardzo szczęśliwy
A przy okazji to mam nadzieję, że widzisz iż przy punktacji wpisywana jest data kiedy dodawałem ostatnie punkty, więc spoko.

_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/


Ostatnio zmieniony przez WERTTREW dnia Pon 23 Sty, 2006 10:39, w całości zmieniany 1 raz

Pon 23 Sty, 2006 10:20

Powrót do góry
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Ponieważ w zadaniu Grendela punktowało trzech zawodników i każdy zdobył po punkcie, więc zgodnie z punktem 6. regulaminu naszego konkursu, (jako, że wystąpil remis) pytanie następne zadam ja!

Zastanawiam się, czy dla wyeliminowania "remisów" nie ograniczyć każdej zagadki do JEDNEGO zdjęcia, po prostu? Co Wy na to?



Akualne zdjęcie do identyfikacji:



Opis załącznika:

_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/

Pon 23 Sty, 2006 10:38

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2, 3 ... 24, 25, 26  Następny Strona 1 z 26

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.