| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Szkoda ... Crying or Very sad
Odpowiedz daję w nowym poście ponieważ historia ta jest jak z bajki / byc moze jest to bajka ...
groszek napisała
Cytat:
Postać to na poły legendarna. Bowiem rzeczywisty Mały Jaś zmarł otruty ... pono. Jednakże jak głosi legenda dzieci w kołysce podmieniono


Jest pewna ksiązka ... pono autentyczna autobiografia pono fals ... Istoria di re Giannino napisana przez Giovanniego Baglioni ze Sieny.
O tym Giannim mozemy tez poczytac u kronikarza Sigismondo Tizio zamieszkałego własnie w Sienie w 1458/1528 r .
Onże Gianni był pono autentycznym synem Ludwika X i Klemencji Wegierskiej ( siostra Karola Roberta męża Elzbiety Lokietkównej Wink ) Dzieci podmieniono gdy Hrabina Matylda chciała przedstawic małego Króla Jana dostojnikom i całkiem słusznie bo dziecko zmarło ... Synka Marii de Carsy pochowano jako Króla a syna Klemencji wychowywała Maria.
Podobnież Gianni jak i jego potomkowie mieli na ramieniu krzyz znak charakterystyczny francuskiej rodziny królewskiej.
Historia samego Gianniego jest tragiczna....więziony i torturowany umiera w więzieniu w 1363 r.
Niektórzy historycy uważają ze owa autobiografia
Istoria została napisana w XVI w Siennie i jest od początku do końca bajką . Moze tak może nie , któż to wie .
Maurice Duron w swoich "Królach przeklętych '.ową historie całkiem ciekawie przedstawił .

P.S.
Nowe pytanko pozostawiam chętnemu

_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Czw 15 Lis, 2012 12:59

Powrót do góry
mboro
Major

Major





Posty: 2313
Pochwał: 35
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Proszę pomyśleć Wink o podsumowaniu tej edycji konkursu...
_________________
"Dwie rzeczy są bezgraniczne: Wszechświat i Głupota Ludzka; choć co do Wszechświata nie jestem pewien"
Albert Einstein

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"
Stanisław Lem

Czw 27 Gru, 2012 11:45

Powrót do góry
Amica
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3596
Pochwał: 18
Skąd: Brenno
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Konkurs średniowieczny A.D. 2012

wyniki

1. groszek 24 Winner
2. ArturJr 18
3. loslos 11
4. Amica 8
5. borys 7
6. EdNil 3
-- Gutex 3
-- Kolicki 3
9. andi 1
-- czarny tulipan 1
-- Groteska 1
-- razzak 1
-- soda 1
-- malyxxl 1
-- zeus99 1

Z racji posiadanej chwilki wolnego czasu postanowiłam podsumować tegoroczną edycję tej miłej zabawy. Gratulacje dla wszystkich uczestników którzy wzięli udział, za ich wkład i zaangażowanie oraz chęć dzielenia się wiedzą Brawo Brawo Brawo

Czw 27 Gru, 2012 16:39

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 Strona 14 z 14

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.