| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cashern
Private 1st Class

Private 1st Class





Posty: 22
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Błekitna Armia

Mój pradziadek jak dowiedziałłem sie od dziadka był halerczykiem. Stanisław Słodowicz (według mojego dziadka) był dowódcą plutonu altylerii. Czy coś takiego było możliwe? Jak wygladał skład takiego plutony w wojsku francuskim? Czy mozliwe było by błekitna armia miała jednostki obrony wybrzeża lub cos w tym rodzaju?

Sob 07 Sty, 2012 18:20

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8555
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Twój pradziadek mógł być dowódcą plutonu, przecież to w przeważającej większości była polska armia.Wprawdzie służyli w niej francuzi,ale zajmowali głównie stanowiska, na ogół jako dowódcy dywizji wchodzących w skład armii.

Sob 07 Sty, 2012 18:41

Powrót do góry
cashern
Private 1st Class

Private 1st Class





Posty: 22
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To że służył to owszem ale, inaczej... ile armat wchodziło w skład plutonu w czasie I wojny światowej? Bo myśle że sposób organizacji błekitnej armii był taki sam jak organizacja jednostek francuskiej armii?

Sob 07 Sty, 2012 18:48

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kilka ciekawych informacji nt. Błękitnej Armii wyposażenia i organizacji z DWS-u:

http://www.dws.org.pl/viewtopic.php?f=77&t=129120&st=0&sk=t&sd=a&sid=1b514bf0a33e5e2df7c0034583c8dc37

Sob 07 Sty, 2012 18:48

Powrót do góry
cashern
Private 1st Class

Private 1st Class





Posty: 22
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dziękuje bardzo Seth Uśmiech
Miałbym jeszcze pytanie: Czym różnił się mundur artylerzysty, jaki kolor był tej broni? Jakieś linki z mundurami tej formacji znacie? Jeżeli mój pra był dowódcą plutonu to posiadał stopień oficerski czy podoficerski?

Sob 07 Sty, 2012 19:10

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pluton to zwykle połowa baterii i składa się z kilku działonów. Francuskie w tym okresie były chyba 4 działowe (baterie) a artyleri polowej, więc pluton to dwa działa.
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Sob 07 Sty, 2012 19:10

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.