| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Frozzer
Porucznik

Porucznik




Posty: 685
Pochwał: 2
Skąd: Olsztyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kilka moich szmatek i gratów.

Cześć

Od jakiegoś czasu czytuje to forum - lecz nic nie piszę. Chyba pora to zmienić i zamiast oglądania pokazać co nieco Uśmiech

Zacznę od szmat - których stanowczo za mało mam w kolekcji Uśmiech

na początek znalezisko z lumpeksu - dołożony jedynie orzeł - bo ktoś na sortowni pewnie odpruł. (oczywiście i pas i odznaczenia oraz aguilette również dołożone - jednak reszta obszyć oryginalna)

Kurtka garnizonowa leutnant'a kawalerii. Wykonana z wełny Trykot. Żołnierz do którego uprzednio należała był wysoko odznaczony, o czym świadczą oryginalne pętle do mocowania odznaczeń. Pagony w stopniu leutnant'a oraz z barwą broni (waffenfarbe) w kolorze ciemnożółtym odpowiadającym oddziałom kawalerii. Na pagonach oryginalnie naniesiony numer "24" oraz gotycka litera "A" - Aufklärung (rozpoznanie, zwiad).
Dzięki tym symbolom mamy pewność, że poprzedni właściciel należał do 24 Infanterie Division - gdyż tylko ta posiadała 24 Aufklärungs-Abteilung.

Na prawym ramieniu przewieszone aguilette, na lewej piersi na szczycie szpanga za walkę w blizkiej odległości, żelazny krzyż I klasy, odznaka Algemine sturmabzeichen oraz czarna odznaka za rany.

Pas oficerski, z klamrą dwubolcową.



Druga kurtka - a raczej moja pierwsza w kolekcji, odkupiona od osoby, która ją znalazła podczas sprzątania domów w Niemczech.

Dienstrock oberleutnanta służb medycznych. Wykonana z wełny 'Trikot', podpisana wewnątrz na metce nazwiskiem poprzedniego właściciela. Czapka oficerska jak również pagony obszyte lamówkami w kolorze ciemnoniebieskim - typowym dla służb medycznych. Orzeł wyszywany bajorkiem w kolorze srebrnym. Przez oczko od drugiego guzika od góry przewleczona wstążka od medalu za front wschodni, na lewej kieszeni odznaka za rany w klasie czarnej - wzoru zapoczątkowanego dla jednostek Legion Condor. Powyżej kieszeni baretka od Kriegsverdienstkreuz II klasse z mieczami.



Trzecia to M43 HBT znaleziona w Polsce gdzieś na strychu budynku kolejowego - były dwie, kto ma drugą ?Uśmiech

Jest to letnia bluza mundurowa wykonana z drelichu. Pagony w barwie żółtej - jednostki łączności. Postać wyposażona jest w skórzany pas z ładownicami do karabinu Mauser 98k oraz szelki szturmowe. Na szelkach przyczepiony jest plecak szturmowy (A-Rama) wraz z przytroczoną torebką oraz menażką. Poniżej chlebak, manierka, puszka na maskę przeciwgazową oraz bagnet z pokrowcem na saperkę. Z przodu na lewej ładownicy zawieszony hełm m-42. Całość kompletu dopełnia furażerka m34.



Płaszcz m44 w bardzo przyzwoitym stanie

Niemiecki płaszcz (Mantel) m44. Płaszcz posiada pagony panzergrenadiera (kolor zielony) w stopniu "shutze". Ekwipunek stanowią szelki szturmowe m.39, pas skórzany wraz z klamrą stalową oraz ładownicami do karabinu Mauser 98k. Na prawej ładownicy wisi hełm m40 z jedną kalkomanią w postaci orła narodowego. Płaszcz sygnowany wewnątrz kodem RBNr.



Póki co to tyle - muszę pozmniejszać zdjęcia reszty i jeszcze dziś postaram się wrzucić.


Ostatnio zmieniony przez Frozzer dnia Pon 16 Sty, 2012 9:27, w całości zmieniany 1 raz

Czw 05 Sty, 2012 23:41

Powrót do góry
xnitro
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4059
Pochwał: 6
Skąd: wroclaw
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No, fanty raczej nie słabe Rolling Eyes A jakość zdjęć i ekspozycja fantastyczne Exclamation Kciuk do góry Piwo Piwo
_________________
bierzcie, a będzie wam dane
______________________________________
Niemieckie odznaki i odznaczenia na sprzedaż:
https://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=26411&start=0

Pią 06 Sty, 2012 0:23

Powrót do góry
Stizek
Chorąży

Chorąży




Posty: 197
Skąd: Gorzów Wlkp
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No to dzisiaj mam pospane Bardzo szczęśliwy rozwaliłeś mnie... piękna ekspozycja pzdr Piwo Piwo Piwo Piwo

Pią 06 Sty, 2012 0:30

Powrót do góry
Frozzer
Porucznik

Porucznik




Posty: 685
Pochwał: 2
Skąd: Olsztyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dobra, jadziem dalej Uśmiech

Ostatni model kurtki obsługi jednostek dział szturmowych. Kurtka z końcowej fazy produkcji, bardzo kiepski jakościowo materiał z domieszkami różnych włókien m.in. w kolorze niebieskim, jakichś traw itp.
Na lewym rękawie ślad po odprutym szerwonie w stopniu gefreitera. Na lewej piersi odznaka PAB in bronze. Czapka oraz pagony podoficerskie. w komplecie słuchawki wykorzystywane w pojazdach pancernych

Sygnowana kodem RBNr



Kurtka zimowa (parka) w kamuflażu błotnym (stumpftarnumster). Zestaw przedstawia wyposażenie grenadiera pancernego z przełomu 1944/45 roku. W skład zestawu oprócz kurtki zimowej wchodzi drugi model podhełmówki (z wycięciami oraz wstawką filcową na uszy), szelki i pas wykonane z party, stalowa klamra, ładownice do g43 wykonana z winylu oraz druga typowa ładownica do karabinu mauser 98k. Całości zestawu uzupełniają okulary przeciwko refleksom świetlnym, pagony panzergrenadiera w stopniu szeregowego (schutze), nieśmiertelnik, odznaka za szturmy pancerne dla jednostek zmotoryzowanych nie będących jednostkami pancernymi oraz instrukcja objaśniająca niszczenie broni pancernej środkami wyposażenia piechoty.



Ostatnio zmieniony przez Frozzer dnia Pią 06 Sty, 2012 0:59, w całości zmieniany 1 raz

Pią 06 Sty, 2012 0:48

Powrót do góry
daro2904
Oberleutnant

Oberleutnant





Posty: 790
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Piękne fanty ładna ekspozycja Kciuk do góry

Pią 06 Sty, 2012 0:58

Powrót do góry
wladcamarcin
Major

Major





Posty: 1867
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ujmę to tak "Ro..ebałeś mi wątrobę, rozpie..oliłeś mi serce" czyli bardzo mi się podoba, oczywiście z naciskiem na podoba Kciuk do góry Mr. Green
_________________
Pozdrawiam Marcin

Pią 06 Sty, 2012 1:08

Powrót do góry
Frozzer
Porucznik

Porucznik




Posty: 685
Pochwał: 2
Skąd: Olsztyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Szmaty się skończyły - jak widać cierpię na brak spodni do prawie wszystkich moich bluz Smutny

teraz nakrycia głowy

Na pierwszy ogień Standardowa czapka (feldmutze m43) noszona przez żołnierza z jednostki strzelców górskich - o czym świadczy naszyta szarotka na lewej stronie czapki. Ciekawostką jest naszycie szarotki odwrotnie )łodygą w prawą, a nie lewą stronę), jednak jak potwierdzają zdjęcia z epoki, takie błędy się zdarzały - wszak to sami żołnierze naszywali te emblematy.



furażerka m34



Czapka podoficera feldgendarmerie - i tu małe oszustwo bo ta czapka na zdjęciu Stug-wrapa udaje czapkę artylerii Uśmiech waffenfarbe ma na tyle kontrowersyjne - że dopiero po jakimś czasie dowiedziałem się, że to czapka feldgendarmerie..



Podhełmówka w kamuflażu błotnym (Sumpftarnmuster)



Czapka oficera służb medycznych.



Niemiecki hełm m42, znaleziony w Rosji w okolicach Czerkas. Zachowany kamuflaż wykonany farbą, częściowo zmyty prawdopodobnie przez wiosenne deszcze, już po kampanii zimowej. sygnatury na dzwonie słabo widoczne. Podpinka sygnowana kodem RFNr.



Hełm niemiecki model m35 z jedną kalkomanią. Dzwony hełmów m35 charakteryzowały się tym, że miały podwinięte ranty do wewnątrz a nity były nabijane jako osobne elementy. Podpinka niesygnowana, rozmiar dzwonu - 64, rozmiar wkładki - 59. Oryginalny sznurek do fasunku. Na nakarczu numer serii "206 2", z lewej strony skrót producenta oraz rozmiar "EF 64" (Emaillierwerke Fulda)



Hełm niemiecki model m42. Bez nałożonych kalkomanii. Faktura nałożonej farby zapobiegała powstawaniu refleksów na powierzchni dzwonu. Podpinka skórzana, sygnowana kodem RFNr. Dzwon sygnowany na nakarczku "hkp 64" i numerem "3428". Fasunek sygnowany rozmiarem "56" oraz od wewnątrz "P57 Febr. 44" co pozwala nam sądzić, że został wyprodukowany w lutym 1944 roku. Oryginalny sznurek do wiązania fasunku.



i na koniec pika Uśmiech

Pią 06 Sty, 2012 1:23

Powrót do góry
wladcamarcin
Major

Major





Posty: 1867
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

zdjęcia mistrzostwo Wyluzowany
_________________
Pozdrawiam Marcin

Pią 06 Sty, 2012 1:33

Powrót do góry
wojtgda84
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki





Posty: 1362
Pochwał: 1
Skąd: Grudziądz,Gdynia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

piękna pickelchauba Piwo
_________________
Pozdrawiam Wojtek

Pią 06 Sty, 2012 8:30

Powrót do góry
e-maus
Moderator
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 7008
Pochwał: 19
Skąd: z Polski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Widać że @Frozzer to stara gwardia kolekcjonerska .
Profesjonalizm w kolekcji i profesjonalizm w prezentacji Kciuk do góry

Jacek

ps: mnie urzekł wrap Piwo

Pią 06 Sty, 2012 10:06

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8555
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jestem pod naprawdę mocnym wrażeniem.Chylę czoła i szczerze życzę aby kolekcja się rozrastała. Kciuk do góry

Pią 06 Sty, 2012 10:57

Powrót do góry
Stizek
Chorąży

Chorąży




Posty: 197
Skąd: Gorzów Wlkp
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Piwo Piwo Piwo Piwo Zszokowany Zszokowany Zszokowany

Pią 06 Sty, 2012 11:22

Powrót do góry
Sepp666
Major

Major





Posty: 1910
Pochwał: 3
Skąd: Heilsberg\Lidzbark Warmiński
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hej Michał znam ze zdjątek Twoje szmatki nie od dziś ale ciągle nie mogę się napatrzeć!
Wrap - mistrzostwo świata... kiedyś będzie mój Wink
Pozdrawiam
Tomasz

Pią 06 Sty, 2012 12:05

Powrót do góry
torpeda3945
Major

Major





Posty: 1787
Pochwał: 4
Skąd: Gotenhafen
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

nieźle wyeksponowane Kciuk do góry odczucia jak w muzeum i te zdjęcia perfekcyjnie zrobione to razem robi wrażenie Kciuk do góry
_________________
pozd Darek

Pią 06 Sty, 2012 14:26

Powrót do góry
PiotrS
Plutonowy

Plutonowy





Posty: 64
Skąd: Trójmiasto
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kolekcja mi już znana, jednak nie powstrzymam się od publicznej pochwały tak wspaniałych eksponatów na wysokim poziomie.
Osobiście mi i jak widzę nie tylko mi najbardziej przypadł do gustu Wrap.
Tak trzymaj.

P.S
Jak tam manekin? Wink

Pią 06 Sty, 2012 14:55

Powrót do góry
Frozzer
Porucznik

Porucznik




Posty: 685
Pochwał: 2
Skąd: Olsztyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Manekina jeszcze nie ma - Chińczycy nie przysłali - zaproponowano mi innego ale z dziwnym wyrazem twarzy, więc szukam gdzie indziej.

Dalej:




Pią 06 Sty, 2012 15:46

Powrót do góry
Frozzer
Porucznik

Porucznik




Posty: 685
Pochwał: 2
Skąd: Olsztyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Krzynki do mg





Ostatnio zmieniony przez Frozzer dnia Pon 16 Sty, 2012 9:31, w całości zmieniany 1 raz

Pią 06 Sty, 2012 15:53

Powrót do góry
nordland76
Moderator
Oberstleutnant

Oberstleutnant





Posty: 2953
Pochwał: 18
Skąd: Białystok
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Trochę z tych wszystkich fantów miałem już okazje widzieć wcześniej i co tu dużo pisać-I-wsza liga w pięknych stanach oraz ładnie wyeksponowana Piwo
Bardziej jednak się cieszę że postanowiłeś zacząć tu się udzielać i mam nadzieję że zagościsz u nas na dłużej i czasem wspomożesz swą wiedzą mniej doświadczonych kolekcjonerów Piwo Piwo Piwo
Pozdrawiam
N.

Pią 06 Sty, 2012 16:06

Powrót do góry
drozd
Chorąży

Chorąży




Posty: 158
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zbiory rewelacyjne, zdjęcia znane, fajnie by to wyglądało na manekinach. Laughing

Pią 06 Sty, 2012 21:19

Powrót do góry
Frozzer
Porucznik

Porucznik




Posty: 685
Pochwał: 2
Skąd: Olsztyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No niestety zastój w kolekcji, brak funduszy, czasu na szukanie fantów - więc nic nowego nie jestem w stanie pokazać. Wiem, że i zdjęcia pojawiały się np. na WAF - ale chciałem i tu założyć wątek ponieważ jak już wcześniej pisałem, sam lubię przeglądać Wasze kolekcje, i nie chcę tylko brać - a również coś dać od siebie.

Dobra. Teraz coś z ostatniej chwili (sprzed 15 minut).
Nie myślałem, że takie rzeczy mogą się mi przytrafić. Moja żona dostała telefon:

- "Hanka, twój Michał ciągle zbiera te graty ? Bo mój teść znalazł hełm SS, może by mu się przydał do tej jego złomowni"

coś mniej więcej w tym stylu.

Ja, jak to Ja - jak słyszę, że ktoś ma mi hełm przynieść, i to jeszcze SS - bo niemiecki gar to każdy był SS przecież. Już miałem przed oczami widok zardzewiałego strucla oblepionego gliną, w najlepszym wypadku czerep cały w smole z dospawaną rączką.
W sumie to niczego nie oczekiwałem, bałem się nawet - że będę musiał wziąć ten strucel i jeszcze ładnie się uśmiechać a w najlepszym wypadku flaszkę postawić.

Przyszli goście - przynieśli hełm...





Pią 06 Sty, 2012 23:37

Powrót do góry
e-maus
Moderator
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 7008
Pochwał: 19
Skąd: z Polski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zszokowany - flaszkę postawiłeś ?

Jacek

Pią 06 Sty, 2012 23:53

Powrót do góry
Frozzer
Porucznik

Porucznik




Posty: 685
Pochwał: 2
Skąd: Olsztyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Flaszkę, to ja zaraz sam muszę wypić - bo jeszcze nie ochłonąłem.
Miły komplet do palemek Bardzo szczęśliwy

W hełmie była wsadzona obręcz 66 (po uprzednim przecięciu i zrobionym zakładzie 2cm, z dopiętą oryginalną podpinką - jednak w do mocowania obręczy zamiast nitów użyto aluminiowych kołków rozklepanych na obu stronach a sam fasunek dorobiony był z dermy przez jakiegoś rzemieślnika - bez wątpienia w latach powojennych.
Bebechy usunąłem.
Niemniej podpinka i obręcz jest Uśmiech

Pią 06 Sty, 2012 23:57

Powrót do góry
killero32
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 103
Skąd: Londyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie często bywam na forum z braku czasu no ale dziś jestem w szoku po tym co zobaczyłem Zszokowany
Frozzer gratulacje za wytrwałość w kolekcjonowaniu tak pięknych fantów.
Zycze Ci żebyś miał więcej takich telefonów , a Twoja kolekcja powiększała się cały czas . Ja kolekcjonuje monety ale po tym co tu zobaczyłem to jeszcze się zastanowię Bardzo szczęśliwy
Pozdrawiam.

_________________
Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.

Sob 07 Sty, 2012 0:07

Powrót do góry
e-maus
Moderator
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 7008
Pochwał: 19
Skąd: z Polski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Frozzer napisał:
Flaszkę, to ja zaraz sam muszę wypić - bo jeszcze nie ochłonąłem.Miły komplet do palemek Bardzo szczęśliwy


No tak Uśmiech ... po zapłaceniu za palmy też musiałem się napić żeby ochłonąć Mr. Green
Szczerze gratuluję Kciuk do góry

Jacek

Sob 07 Sty, 2012 0:16

Powrót do góry
nordland76
Moderator
Oberstleutnant

Oberstleutnant





Posty: 2953
Pochwał: 18
Skąd: Białystok
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja to zaraz też się napiję patrząc na wasze fanty Mr. Green
Piękny ten garciołek Piwo
Pozdrawiam
N.

Sob 07 Sty, 2012 0:28

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny Strona 1 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.