| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aklog
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 208
Skąd: O/S Hindenburg
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Gwardia przyboczna Paula Hindenburga

Szukam informacji odnośnie składu osobowego gwardii przybocznej Paula Hindenburga. Wg informacji rodzinnych służył tam brat babci.

Czw 05 Sty, 2012 16:14

Powrót do góry
redbaron
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 830
Pochwał: 3
Skąd: Toruń
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hmmm przyznam szczerze, że nie słyszałem o czymś takim. Może chodzić o dwie rzeczy: albo jakąś kompanię wartowniczą czy zabezpieczenia Wielkiej Kwatery Głównej (ew. Ober-Ostu) albo o jakiś pułk gwardii pruskiej.
Zdjęcie mogłoby nieco pomóc w rozwikłaniu tej zagadki.

_________________
Pozdrawiam!
Jarosław Centek
http://www.home.umk.pl/~jcentek/

Czw 05 Sty, 2012 23:04

Powrót do góry
Zubek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hmmm, nie wiem czy to coś pomoże, bo to już czasy powojenne, ale - takie skojarzenie tylko Rolling Eyes ...
Paul von Hindenburg był honorowym obywatelem Loetzen ( Giżycka), bardzo zresztą lubił wypoczywać w tym kurorcie, podczas swych pobytów dokonywał także inspekcji pododdziałów miejscowego garnizonu ( piechoty, saperów i artylerii fortecznej) i w ogóle hołubiony był tam ponoć strasznie, więc może chodzić by mogło o jakiś pododdział sprawujący pieczę nad pobytem feldmarszałka i prezydenta i tak dalej?, a czy to zwyczajowo, czy to z jakichś doświadczeń z okresu stacjonowania tam sztabu feldmarszałka, czy dla większej chluby wojacy nazwali się "gwardią przyboczną" Wink ?
Tak sobie dywaguję tylko Wyluzowany
Pozdrawiam

Sob 07 Sty, 2012 14:10

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.