| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
puzondm
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 8
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ten świadek to pracownik - stróż budynku znajdującego się koło transformatora, przy drodze budynek z trafostacją stoi do dziś, po drugiej stronie drogi były drążone sztolnie, pisaliście o nich w wyżej w tym wątku, wg Wołoszańskiego wieczorną porą konwój ciężarówek z motocyklem zjechał z góry od strony Pobiednej i wjechał od strony fabryki do sztolni świadek podszedł łąką za trafostacją i zobaczył wspomnianą egzekucję, udało mu się pozostać niezauważonym. Dziwne jest to bo w tej górze wszystkie sztonie są niedokończone, a świadek wskazuje sztolnię obecnie zakratowaną, która jest krótka i nie kończy się zawałem, bez sensu tez jest to że konwój jechał od Pobiednej a nie od strony Baworowa czyli z Czochy lub miasta, albo tam jest w samym jarze jeszcze jedna sztolnia co mi się wydaje bardzo nieprawdopodobne, albo koleś świadomie łże i jest inkasentem w dodatku, poza tym wzgórze jest z granitu i na mapie geologicznej nie ma ani kszty amfibolitu więc nic nie wskazuje na "turkis", mam na ten temat inne zdanie, i mam kandydata na miejsce tej skrytki, za parę tygodni będę w Leśnej to coś napiszę, porobię też zdjęcia miejsc gdzie dokładnie były 2 filie obozów w obecnym Baworowie i Miłoszowie, chce porobić zdjecia aresztu ss w pałacu znajdującego się przy obozie.

Pon 14 Sty, 2013 16:10

Powrót do góry
Krzysiu
Chorąży

Chorąży





Posty: 150
Skąd: Świdnica
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: mapa geologiczna 1935rok

Leuthen napisał:
puzondm napisał:
Wg naocznego świadka z Leśnej do tego obiektu wjechał konwój ciężarówek, a 2 ssmanów zabiło resztę obstawy ss wraz z więźniami

Mam jedno pytanie: ten naoczny świadek to jeden z dwu wspomnianych esesmanów, którzy przeżyli? Mr. Green

Daj spokój, Niemcy przez całą wojnę nie zbudowały tylu ciężarówek, ile wjechało do tych zakichanych sztolni w Sudetach. Gdyby ich naprawdę tyle było, to kompas by się odchylał, a tu nic.

_________________
www.altkreytzen.org.pl

Pon 14 Sty, 2013 17:27

Powrót do góry
Leuthen
Kapitan

Kapitan




Posty: 839
Pochwał: 6
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: mapa geologiczna 1935rok

Krzysiu napisał:
Daj spokój, Niemcy przez całą wojnę nie zbudowały tylu ciężarówek, ile wjechało do tych zakichanych sztolni w Sudetach. Gdyby ich naprawdę tyle było, to kompas by się odchylał, a tu nic.

Krzysiu, nie wierzysz takiemu autorytetowi, jak Boguś W.?

puzondm napisał:
wg Wołoszańskiego

Czapki z głów normalnie Exclamation Informacja jest w 100% wiarygodna, skoro podał ją sam "Boss" Mr. Green Na na na Laughing

Pon 14 Sty, 2013 20:58

Powrót do góry
J53
Kapral

Kapral




Posty: 48
Skąd: Poznań
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

sztolnie w leśnej

z tym tuerkis`em to nie tak

Pon 14 Sty, 2013 22:49

Powrót do góry
J53
Kapral

Kapral




Posty: 48
Skąd: Poznań
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

kryptonimy

W kwietniu 1944 roku, na polecenie Speera ustalono zasady nadawania kryptonimów podziemnym obiektom. Nazwy minerałów takich jak "Tuerkis" - turkus, czy "Eisenglanz" - błyszcz żelaza (odmiana hematytu), były przeznaczone dla nowo wykutych sztolni i nie miały nic wspólnego z miejscem występowania tych minerałów.
pozdro

Pon 14 Sty, 2013 22:56

Powrót do góry
puzondm
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 8
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

chodzi o to że w tym przypadku występuje zbieżność, i w pobliżu znajdują się złoża tego minerału, więc może to przypadek albo celowo nazwano sztolnię, pominięcie tej zbieżności w poszukiwaniach byłoby niepoważne dla tego kto szuka, tak przynajmniej mi się wydaje:D

Wto 15 Sty, 2013 13:38

Powrót do góry
J53
Kapral

Kapral




Posty: 48
Skąd: Poznań
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Stawiał bym raczej na przypadek, bo stosowanie kryptonimów ma na celu ukrycie istoty rzeczy, a nie dekonspirację przy pomocy sugestii. Można jednak sprawdzić taką możliwość, bo to nikomu nie szkodzi.

Wto 15 Sty, 2013 19:05

Powrót do góry
robertinno
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sztolnie na trasie Leśna-Świecie/Pobiedna

Ciekawostka dla Was chłopaki. Jako łepek wraz z kolegami, braliśmy na plecy plecak z akumulatorem oraz silną lampę halogenową i łaziliśmy po wszystkich tych sztolniach. Jest jedna ciekawa sprawa która dotyczy pierwszej niezakratowanej (kiedyś) sztolni przy drodze do Pobiednej/Świecia (pierwsza sztolnia skręcając przed mostem w lewo) Otóż po wejściu do środka i przejściu około 20-25 metrów natraficie na rozgałęzienie tunelu w prawo. Odgałęzienie to jest krótkie, ma około 4-6 metrów jednak co ciekawe ewidentnie widać że coś tam ukryto. Na końcu tunelu wyraźnie widać wysadzony lub nawieziony urobek, próbowaliśmy to nawet odkopywać ale jest tego masa. Zasypana część musi prowadzić w miejsce gdzie jest dostęp z zewnątrz gdyż ewidentnie było czuć jak ciągnie wiatrem po nogach. Po kilku naszych wejściach do tej sztolni została ona zakratowana (podobno dla ochrony nietoperzy w co nie wierzę) ot i tak temat się zakończył, ale chętnie powrócę do niego. Starsi mieszkańcy Leśnej opowiadali że podobno jedna ze sztolni jest połączona z zamkiem Czocha, w lesie około 2 km od zamku znajduje się "studnia" bez wody, która może mieć jakiś związek z tematem, jest dobrze ukryta więc wątpię że ktokolwiek na nią trafił oprócz mnie i moich znajomych. Znam jeszcze kilka innych sztolni i ciekawych miejsc o których mało kto słyszał Uśmiech
Chętnie wybrał bym się na małe odkrycia Uśmiech
Pozdrawiam Bardzo szczęśliwy

Wto 19 Lut, 2013 10:25

Powrót do góry
franc
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 12
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Najnowsze doniesienia Laughing z Leśnej Czołg2
Od strony drogi sztolnie są zakratowane.. Kciuk w dół
Ale może ktoś z weteranów powspomina dobre czasy Bardzo szczęśliwy



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Nie 28 Lip, 2013 17:41

Powrót do góry
tower
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Skąd: Bydgoszcz
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam!

Trafiłem na Wasze forum szukając informacji o sztolniach w okolicy Leśnej, z nadzieją że choć jedna została udostępniona tak jak sztolnie w Górach Sowich. Niestety widzę że sytuacja wygląda zupełnie inaczej:-( W tym tygodniu, prawdopodobnie w piątek, wybieram się do Leśnej i zastanawiam się czy zostało choć jedno otwarte wejście do sztolni? Co jeszcze polecacie zwiedzić? Czytałem o filiach obozu, wierzy wisielców,pozostałościach hamowni silników. Może ktoś z Was posiada mapkę pokazującą gdzie znajdują się te miejsca?

Pozdrawiam
Krzyszyof

Sro 21 Sie, 2013 9:06

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jeśli będziesz tylko w Leśnej to i tak masz dużo do zobaczenia. Sztolnie są faktycznie zamkniete, ale... jeśli nie jesteś zbyt wielki to może sobie poradzisz. Pozostałości hamowni są na terenie zakładów "Baworowo". Nie sposób tam nietrafic. Zresztą każdy Ci powinien wskazać jak tam dojść. To co nazywasz wieżą wisielców to jest relikt późnośredniowiecznego prawa. To zwykła szubienica i obecnie jest wkomponowana jako część bydynku kawiarni na terenie ośrodka koło zapory złotnickiej. Sama zapora jest również godna uwagi, tak samo jak ta leśniańska. Pomiędzy nimi masz zamek Czocha. W takim samym oddaleniu od miasteczka lecz w kierunku południowym masz ruiny innego zamku - Świecie. Jak Ci tego mało, to polecam lekturę forum. Tu akurat w "tych" sprawach znajdziesz prawie wszystko. Miłego zwiedzania Super
_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Czw 22 Sie, 2013 16:24

Powrót do góry
n.lukasz
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 3
Skąd: dolnyśląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dawno mnie tu nie było oto zdj rzekomej sztolni w Miłoszowie odkopanej przez grupę Czechów.


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Pią 09 Sie, 2019 16:25

Powrót do góry
n.lukasz
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 3
Skąd: dolnyśląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

mnie tu nie było oto zdj rzekomej sztolni w Miłoszowie odkopanej przez grupę Czechów.


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Pią 23 Sie, 2019 14:24

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2 Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.