| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Douglas Mac Artur
Porucznik

Porucznik




Posty: 572
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Śmierć Kim Dzong Ila (1942-2011)

Dzisiejsze media donoszą o śmierci ukochanego mordercy. Zakitował w sobotę z powodu wielkiego napięcia umysłowego i fizycznego faktycznie mogła żyłka mu wysiąść z powodu ciągłego sprawowania władzy. Dawno mu się to należało, lepiej późno niż wcale. Jedyna niejasność to los Półwyspu ale ukochany morderca już nie wstanie z grobu.

O ile śmierć Havla wprawiła mnie w smutek to Śmierć Kima napełnia mnie radością.


Ostatnio zmieniony przez Douglas Mac Artur dnia Pon 19 Gru, 2011 10:49, w całości zmieniany 2 razy

Pon 19 Gru, 2011 10:07

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8557
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mam tylko nadzieję, że jego syn nie okaże się większym bandytą od ojca.

Pon 19 Gru, 2011 10:13

Powrót do góry
Douglas Mac Artur
Porucznik

Porucznik




Posty: 572
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja sobie piwo otworzyłem z radości

Pon 19 Gru, 2011 10:19

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8557
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Trochę nie za wcześnie na piwo? Mr. Green

Pon 19 Gru, 2011 10:25

Powrót do góry
Douglas Mac Artur
Porucznik

Porucznik




Posty: 572
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Takie okazje zdarzają się rzadko. Nie codziennie umierają zwierzęta w ludzkiej skórze.

Pon 19 Gru, 2011 10:37

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pytanie kiedy tak naprawdę umarł Wink MOże toast spóźniony o rok-dwa
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Pon 19 Gru, 2011 10:43

Powrót do góry
red25
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3080
Pochwał: 4
Skąd: UE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Od samego początku mojego funkcjonowania na tym Forum jestem pouczany, że to jest forum historyczne a nie polityczne. Na temat zmarłego nie mam dobrego zdania nie mniej uważam, że tytuł tego wątku nie bardzo pasuje do jego oceny historycznej a co najwyżej do politycznej. W tym wypadku ja bym użył dosadniejszego określenia ale hamuje mnie regulamin forum.
_________________
Żeromski, Daszyński, Pużak, Ciołkosz, Gustaw Herling-Grudziński byli socjalistami... ich też nazwiecie lewakami?
http://www.youtube.com/watch?v=6KZKyUQblWU

Pon 19 Gru, 2011 10:44

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Masz rację- tytuł zmieniłem, choć niechętnie. Bo nie nazywajmy szamba perfumerię- jak mawiał klasyk. Proszę też o powstrzymanie się od epitetów, dla zwykłej kultury wypowiedzi.
A ponieważ o zmarłych zwykło sie mówić dobrze, albo wcale. Więc nic nie napiszę o nim Wink

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Pon 19 Gru, 2011 11:15

Powrót do góry
Douglas Mac Artur
Porucznik

Porucznik




Posty: 572
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W tym wypadku tytuł był adekwatny ale uszanuję Twoją zmianę Maxi. Naprawdę nie potrafię ukryć swojej radości z powodu jego śmierci zważywszy na to ilu ludzi przez niego zginęło stąd taki tytuł.

Tak naprawdę KRLD to państwo faszystowskie nie komunistyczne. i Śmierć Kima mało zmienia aczkolwiek może wewnątrz klanu może dojść do jakiś przepychanek Myślę że faktycznym wodzem może być tutaj Chang Sung-taek.


Ostatnio zmieniony przez Douglas Mac Artur dnia Nie 11 Mar, 2012 22:04, w całości zmieniany 1 raz

Pon 19 Gru, 2011 11:37

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Tak naprawdę KRLD to państwo faszystowskie nie komunistyczne.

Faszyzmowi dużo brakuje do komunizmu. Ja rozumiem, że potocznie myli się nazizm z faszyzmem, ale bez przesady. To jest państwo komunistyczne ze wszystkimi jego odchyleniami i zbrodniami.

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Pon 19 Gru, 2011 11:42

Powrót do góry
KK
Sangwi

Sangwi





Posty: 1006
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Epitety, to jedyne na co stać Wielce Szanownego Kolegę "Douglas Mac Artur" - wielokrotnie tego dowiódł.
A wracając do tematu, to może Kim Dzong Un, podobno wyuczony w Europie, wniesie nieco świeżości do swojego kraju. Mógłby zmodernizować armię Kciuk do góry

Warto zobaczyć
http://youtu.be/pSWN6Qj98Iw

Pon 19 Gru, 2011 12:34

Powrót do góry
Douglas Mac Artur
Porucznik

Porucznik




Posty: 572
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

KK napisał:
Epitety, to jedyne na co stać Wielce Szanownego Kolegę "Douglas Mac Artur" - wielokrotnie tego dowiódł.
A wracając do tematu, to może Kim Dzong Un, podobno wyuczony w Europie, wniesie nieco świeżości do swojego kraju. Mógłby zmodernizować armię Kciuk do góry

Warto zobaczyć
http://youtu.be/pSWN6Qj98Iw


Filmik fajny. W KRLD nic się nie zmieni tam rządzi dynastia Dżucze do której należy około 120 osób - (mogę się mylić), do organizacji paramilitarnych 7 mln ludzi więc szansa na zmiany jest 0,00001%. czyli praktycznie żadna. Trzeźwo oceniając bez emocji.

Maxi KRLD mimo że potocznie jest kojarzona z komunizmem, a ma z nim niewiele wspólnego - Dżucze jest kompletnym jej zaprzeczeniem.

Cytat:
Z braku własnych specjalistów Kim Ir Sen oddał aparat propagandy w ręce… tych samych ludzi, którzy pracowali w nim pod okupacją japońską. Nic dziwnego, że wszelkie komunistyczne slogany (o walce klas, typowości, socjaliście, socrealizmie itd.) pełniły wyłącznie rolę fasady: w rzeczywistości stworzono nacjonalistyczny, rasowy i wręcz faszystowski system ideologiczny, zgodnie z którym Koreańczycy to najdoskonalsza i najczystsza rasa na świecie, otoczona przez ludzi niedoskonałych moralnie.


1.Żaden komunistyczny kraj nie przekazuje władzy z ojca na syna.
2.Nie neguję żadnych zbrodni dokonanych przez reżim
3 powyższy cytat dobitnie dowodzi faszyzmu a pochodzi ze strony
http://ciekawostkihistoryczne.pl/2011/06/19/korea-polnocna-radziecki-wypadek-przy-pracy/

Pon 19 Gru, 2011 13:55

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
1.Żaden komunistyczny kraj nie przekazuje władzy z ojca na syna.

Żaden faszystowski również Wink Duce rozstrzelali i powiesili, Caudillo przekazał władze synowi króla.
Jedyne takie kraje to monarchie i.... USA (ale tu też jedna kadencja przerwy była Wink ).

Cytat:
3 powyższy cytat dobitnie dowodzi faszyzmu a pochodzi ze strony

Wybacz , ale ten cytat świadczy że kolejny gość myli nazizm z faszyzmem. Faszyzm wywodzi się z nacjonalizmu, ale znane nam dwa przykłady- WŁochy i Hiszpania nie traktowały (zwłaszcza Włochy) nacjonalizmu etnicznie. DLa włoskiego faszysty każdy obywatel WŁoch był - o ile jest wierny krajowi równoprawny. Arabowie mogli normalnie służyć w "Czarnych Koszulach", natomiast nie słyszałem o batalionach pełnokrwistych Żydów w SS Wink W Hiszpanii prześladowano Basków i Katalończyków, ale za ich separatyzm, a nie narodowość.
Faszyzm z Portugalii- mało o nim wiem, ale tam też nie prześladowano mniejszości narodowych jako takich.
Natomiast Slowacja i Tiso- tu moim zdaniem bardziej odmiana nazizmu (podobnie jak Rumunia Antonescu czy strzałokrzyżowcy na Węgrzech) niż faszyzm.
A już powiązania faszyzmu z Japonią... Wybacz naprawdę "ęntęligęnty" gość musiał na to wpaść

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Pon 19 Gru, 2011 14:18

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mac Artur ;
Cytat:
Nie codziennie umierają zwierzęta w ludzkiej skórze

MacArtur proszę zwierzaków nie obrażać Mr. Green .
Azjatyckie 'spojrzenie " na świat ich mentalność często niezrozumiała dla nas Europejczyków , specyficzny komunizm/socjalizm , specyficzna dyktatura.
Chyba nie nam oceniac ich postepowanie , aczkolwiek zagrozenie pozostaje. Świat jako totalna wioska połączona sojuszami i każdy nawet najmiejszy konflikt może przerodzić sie w Wojnę Światowa , niestety.
Jak to się mówi..pożyjemy zobaczymy.

_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Pon 19 Gru, 2011 14:36

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

OOO widzę że Szwajcara wspiera reżim Korei Północnej - bo jak inaczej nazwać to co poniżej - za wiki.


Kim Dzong Un urodził się prawdopodobnie w Pjongjangu. Jego matką była Ko Young Hee, zmarła w 2004 druga partnerka (nie licząc żony) Kim Dzong Ila. Matka nazywała go "Królem Porannej Gwiazdy". Kim Dzong Un kształcił się w elitarnej szkole w Korei Północnej, przeznaczonej dla dzieci dygnitarzy Partii Pracy Korei (PPK).

Następnie uczęszczał do Międzynarodowej Szkoły w Bernie w Szwajcarii. Po powrocie ze Szwajcarii Kim Dzong Un nie pojawiał się publicznie. Według informacji uzyskanych od szefa kuchni Kim Dzong Ila, Kim Dzong Un był faworyzowany przez ojca, który widział w nim najwięcej swoich cech.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kim_Dzong_Un

Pon 19 Gru, 2011 14:42

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8557
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Widzę wątek się rozbudowuje.Nie wiem tylko czy jest sens poświęcania czasu takiej kreaturze.Śmierć wodza narodu prawdopodobnie niczego nie zmieni w tym biednym i zniewolonym kraju.Nawet gdyby jego syn, obyty przecież z zachodnią kulturą, patrzący na świat chyba trochę inaczej niż ojciec chciał coś zmienić w kraju to biuro polityczne , składające się w znakomitej większości z działaczy, których średnia wieku dawno już przekroczyła osiemdziesiątkę nie pozwoli na to.Z drugiej strony tak samo w interesie koreańczyków z południa nie jest aby lawina ludzi z północy ruszyła na południe.Przecież większość obywateli Korei Północnej nie ma świadomości, że świat może wyglądać zupełnie inaczej.

Pon 19 Gru, 2011 15:38

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W KRLD nic się nie zmieni tam rządzi dynastia Dżucze

czy ty wiesz w ogóle o czym piszesz? Dżucze to nie żadna dynastia tylko doktryna samowystarczalności KRLD w różnych dziedzinach. Jeśli mamy do czynienia z jakąkolwiek dynastią, to co najwyżej z dynastią Kimów.
A co do tych wszystkich epitetów to już nawet szkoda słów, by komentować..

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Pon 19 Gru, 2011 15:40

Powrót do góry
Douglas Mac Artur
Porucznik

Porucznik




Posty: 572
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

de Villars napisał:
Cytat:
W KRLD nic się nie zmieni tam rządzi dynastia Dżucze

czy ty wiesz w ogóle o czym piszesz? Dżucze to nie żadna dynastia tylko doktryna samowystarczalności KRLD w różnych dziedzinach. Jeśli mamy do czynienia z jakąkolwiek dynastią, to co najwyżej z dynastią Kimów.
A co do tych wszystkich epitetów to już nawet szkoda słów, by komentować..


Wiem o czym piszę Dżucze to ideologia samowystarczalności. Ciekawi mnie tylko teraz w jakim czasie dojdzie do potężnego incydentu z udziałem KRLD.
Fakt pozostaje faktem totalnie się nic nie zmieni będzie tak jak jest bo brat do brata strzelać nie będzie. W KRLD nie ma kto się zbuntować nawet jeśli by do tego doszło to tylko w osobnym odizolowanym punkcie, bez szans na jakikolwiek sukces.

Pon 19 Gru, 2011 19:32

Powrót do góry
Robert05
Pułkownik

Pułkownik




Posty: 4537
Pochwał: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam, KRLD jest protektoratem Chin i narazi Pekinowi nie zależy na żadnych istotnych zmianach. Dlatego należy spodziewać się kontynuacji dotychczasowej polityki wewnętrznej i zewnętrznej Koreii Północnej. A co się tyczy nowego przywódcy, to Kim Dzong II wybrał najbardziej bezwzględnego ze swych synów, zachowanie dynastii jest najważniejsze.
PS. mam nadzieję, że Kim Dzong IL jest tam gdzie jego ojciec. Pozdrawiam.

Pon 19 Gru, 2011 22:38

Powrót do góry
Douglas Mac Artur
Porucznik

Porucznik




Posty: 572
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jeszcze nie jest, ale po pogrzebie wyląduje w mauzoleum.

Pon 19 Gru, 2011 23:05

Powrót do góry
Grot-Dziobecki
Major

Major





Posty: 1908
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Oby to Koreańczykom wyszło na dobre. Jak widziałem te filmiki z lamentującymi tłumami, to mi się ich zrobiło żal. Nie dlatego, że żyją w takim reżimie, tylko z powodu ich nieświadomości. Miałem takie uczucie, jakbym oglądał jakieś reality show... Chociaż, część z pewnością płakała szczerze.

Wto 20 Gru, 2011 0:28

Powrót do góry
Douglas Mac Artur
Porucznik

Porucznik




Posty: 572
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Grot-Dziobecki napisał:
Oby to Koreańczykom wyszło na dobre. Jak widziałem te filmiki z lamentującymi tłumami, to mi się ich zrobiło żal. Nie dlatego, że żyją w takim reżimie, tylko z powodu ich nieświadomości. Miałem takie uczucie, jakbym oglądał jakieś reality show... Chociaż, część z pewnością płakała szczerze.


Ci ludzie nie znają innej rzeczywistości to co się dziwić? Szkoda że są podludzie którzy tak potrafią traktować własny naród który przecież nie jest niczemu winny.

Wto 20 Gru, 2011 10:16

Powrót do góry
Misiu
Itto Hei

Itto Hei




Posty: 29
Skąd: Pasieki
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W obronie zwierząt

Lekkie nadużycie w porównaniu ILA i jego osobowości do zwierząt krzywdzące zwierzęta.

Wto 20 Gru, 2011 13:29

Powrót do góry
Misiu
Itto Hei

Itto Hei




Posty: 29
Skąd: Pasieki
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ku Obiektywności

Obraz Korei i reżimu tam panującego który buduje świadomość i sądy przeciętnego człowieka zachodu jest wytwarzany rozpowszechniany aparat propagandowy zbójeckiego państwa USA i nijak się ma do rzeczywistych stosunków tam panujących . Korea jest typowym państwem zbudowanym na ideologi utopi Marksistowskiej opartej na feudaliżmie i niczym się nie różni od Chin , Tajwanu , Kuby itd . Jest państwem satelickim Chin i spełnia swoja role straszaka w regionie , a Ameryke denerwuje że nie ma wpływów w tamtym regionie by móc swoja utopię narzucać i rabować do woli ot i co ,dlatego też jakakolwiek analiza tematu nie powinna opierać się na emocjach i uprzedzeniach i stereotypach jeno na bazie wnikliwych badań z wielożródła.

Wto 20 Gru, 2011 13:57

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dokładnie wreszcie trafna Piwo uwaga uwzględniająca realia regionu, który z całym szacunkiem jest nam w ogóle nieznany...
Wypisywanie bzdur o podludziach ... wybaczcie ale darujcie sobie

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Wto 20 Gru, 2011 14:30

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.