| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kris551
Kapral

Kapral

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Identyfikacja urządzenia - dioptromierz

Witam wszystkich
Z góry przepraszam, jeśli zamieściłem ten temat w nieodpowiednim miejscu. Otóż bardzo proszę wszystkich Forumowiczów o pomoc w odgadnięciu, co to jest za urządzenie, które znajduje się na przedstawionych zdjęciach. Ja nie mam zielonego pojęcia co to jest ani do czego się to wykorzystuje/stywało Uśmiech Otrzymałem ten sprzęt od kolegi, który również nie wie co to jest Uśmiech Uśmiech Za WSZELKIE Uśmiech pomysły z góry bardzo dziękuję.
Pozdrawiam

Pon 12 Gru, 2011 18:28

Powrót do góry
daro
Hauptmann

Hauptmann

Pochwał: 4
Archiwum: WSW

Cosik podobne do mikroskopu. Tylko czy nim faktycznie jest ...
Pozdr

Pon 12 Gru, 2011 20:16

Powrót do góry
Amica
Podpułkownik

Podpułkownik

Pochwał: 18

Mikroskopem raczej nie ale pewnym rodzajem urządzenia optycznego. Wyprodukowany przez S - L "Société des Lunetiers" firmę działającą w latach 1849-1972 i specjalizującej się w tego typu maszynach. Jest to frontofokometr (focimeter), urządzenie wykorzystywane w okulistyce .
http://www.museyeum.org/detail.php?t=objects&type=all&f=&s=focimeter&record=7

Pon 12 Gru, 2011 21:04

Powrót do góry
daro
Hauptmann

Hauptmann

Pochwał: 4
Archiwum: WSW

Sugerując się ostatnim załącznikiem - wygląda jak zdekompletowany mikroskop Wink
Ale, bądź co bądź, pochwała @Amice się należy - nieprawdzaż Kris Wink
Pozdr

Wto 13 Gru, 2011 17:02

Powrót do góry
saddam44
Major

Major

Pochwał: 5
Archiwum: Langley, Virginia

OK
Widać coś przez optykę tego urządzenia?

Wto 13 Gru, 2011 17:14

Powrót do góry
kris551
Kapral

Kapral

Więc po kolei Uśmiech Przede wszystkim wielkie dzięki Amica. Naprawdę jestem pełen podziwu dla Ciebie Uśmiech Oczywiście plus wędruje do Ciebie. Poza tym, pozostałym też dziękuję za sugestie Uśmiech A jeśli chodzi o to co widać przez optykę : przez okular widać pole widzenia w kształcie tarczy strzeleckiej Uśmiech a w tej drugiej części optyki widoczna jest pionowa podziałka od -20 do + 20 dioptrii przesuwana pokrętłem, która jednak widoczna jest dopiero gdy poświeci się w nią latarką. Uśmiech Mam nadzieję, że cokolwiek z tego zrozumiecie co napisałem Uśmiech

Wto 13 Gru, 2011 19:02

Powrót do góry
Bati
Generał brygady

Generał brygady

Urządzenie służyło do pomiarów szkieł okularowych.Obecnie stosowane urządzenia tego typu wyglądają trochę inaczej.Temat proponuję przenieść do nowego działu na forum Zabytki Techniki.

Wto 13 Gru, 2011 20:56

Powrót do góry
Amica
Podpułkownik

Podpułkownik

kris551 napisał:
Więc po kolei Uśmiech Przede wszystkim wielkie dzięki Amica. Naprawdę jestem pełen podziwu dla Ciebie Uśmiech Oczywiście plus wędruje do Ciebie. Poza tym, pozostałym też dziękuję za sugestie Uśmiech A jeśli chodzi o to co widać przez optykę : przez okular widać pole widzenia w kształcie tarczy strzeleckiej Uśmiech a w tej drugiej części optyki widoczna jest pionowa podziałka od -20 do + 20 dioptrii przesuwana pokrętłem, która jednak widoczna jest dopiero gdy poświeci się w nią latarką. Uśmiech Mam nadzieję, że cokolwiek z tego zrozumiecie co napisałem Uśmiech

Dziękuję bardzo. Cieszę się, że mogłam pomóc Piwo Inna nazwa urządzenia to dioptromierz i służyło do pomiaru mocy soczewek. Wink

Wto 13 Gru, 2011 21:04

Powrót do góry
Strona 1 z 1
Szybka odpowiedź
Użytkownik:
Zamknij Tagi
Bardzo szczęśliwy Uśmiech Smutny Zdziwiony Zszokowany Zniesmaczony Wyluzowany Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Neutral Mr. Green Piwo Czołg2 Kciuk w dół Kciuk do góry Zdziwko Super W szoku Eureka
 Więcej Ikon 

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach