| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
EK
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6826
Pochwał: 21
Skąd: Wschowa/Fraustadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bati napisał:
Jurku, tak już jest, że wszystko ma swój awers i rewers.Dla jednych Jaruzelski będzie bohaterem dlatego, że "nie utopił Polski w morzu krwi", dla drugich zwykłym bandytą.
Osobiście posunę się trochę dalej, uważam tego Pana za zbrodniarza, który przyczynił się do śmierci wielu ludzkich istnień i doprowadził do tragedii nie jedną rodzinę.Tym bardziej wydaje sie to dziwne, że człowiek pochodzący z ziemiańskiej rodziny z tradycjami patriotycznymi był zdolny do tylu zbrodni.
Ilu oficerów musiało opuścić kraj podczas czystek antysemickich w latach 67-68.
Nie wspominając już o doprowadzeniu kraju do całkowitej ruiny gospodarczej.To tak w skrócie inne jego "sukcesy"
Niestety niektórzy mają krótką pamięć.Oby tylko nie chcieli stawiać pomników i nazywać jego imieniem ulic, jak to się dzieje obecnie z Gierkiem.
Tacy jak oni zasługują tylko na zapomnienie.


Bati zaczym zapomnimy o naszych szanownych generałach i innych z tamtych czasów, chciałbym usłyszeć z ust Polskiego Sądu takie historyczne slowo.

Winny !!

I wcale już mi nie chodzi o karanie i wsadzanie dziadków do więzienia.Niedługo nimi zajmie się wszechmogący .A przeprosiny?? No cóż. W obliczu śmierci największe kanalie, zbrodniarze, komuniści wołali o ksiedza i wybaczenie.

_________________
Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma .
Jur,,EK,,

Sro 13 Lut, 2013 23:28

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

EK napisał:
.

1./...jestem nadal w Niemczech gdzie muszę doczekać emerytury.Bo takowej w Polsce to ja już sobie nie wyrobię.....

. 2./ ...Jaruzelskiemu pomników nie będę stawiał....

3./.....A co do ,,avatar,, .... Piwo


PT Ek

Z natury szalenie obawiam sie stanu gdy ktos mnie lubi a co gorsza ... szanuje. To chyba zasada Wergiliusza " Quidquid id est, timeo Danaos et dona ferentes". a także szanownego biskupa Ignacego K. ze słynnym szczurem na ołtarzu .

ad 1./ a mozna wyrobic , bez cudów tylko tutaj przeszkadza te nie lubiane przez Waści stwierdzeni jednego z " twórców " ( własciwie winno byc filozofa którego naciagnieto jak zawsze w ... polityce )systemu , jaki tepisz ' BYT okresla ŚWIADOMOŚC .. " ( winno pomóc Karolek miał obywatelstwo niemiecki ) Czyli blizsza koszula ciału .
Na marginesie uwielbiam Bayern bo to nie ... Niemcy . sporo lat tam zostawiłem . Oczywiscie ... za chlebem , ale jam nie patriota . Dlatego tez rozumiem moja Coitke , która od dziesiatków lat jest patriotka za Wlk. Wodą manifestujac to kolorem samochoów - karoseria zawsze biała , a skórzany srodek czerwony . Flaga Polska ) a jakie hasła na ustach ... ba ) . Mnie osobiscie kojarzy sie to z rzodkiewka .

ad 2./ Ja tez nie żądam ( przepraszam za słowa ) mnie wystarczy spokojnie ...ocenic osobe .

ad 3 / Nooo , tom sie doczekał , nie sadziłem ,że Waśc ubierzesz mnie w szaty " głupoty rozumienia ". A kolekcjonuj sobie nawet Schillerowskiego ... krokodyla lub szczeble z drabiny jaka przysniła sie zacnemu Jakubowi. To normalne .

Mnie chodziło tylko o.... obecny adres podany w tym avatarze. To takie proste . a tu szukaja jak zwykle podtekstów. A stale mówie ....bez emocji . Łatwiej.

Na marginesie Ulm jest .. piekny , aczkolwiek mam lepsze klimaty na Bawarii . Po drugie ma ...krakowskie barwy . Ot nostalgia . Powodzenia jednak zycze . I tak kazdy z nas dostanie po ... krzyzu.

PS. Ostanie zdanie rozumuj Waszec jako ..żywo chcesz .

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Czw 14 Lut, 2013 3:38

Powrót do góry
EK
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6826
Pochwał: 21
Skąd: Wschowa/Fraustadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

I za to lubię Twoje posty Super U Ciebie nigdy nie ma tak o po prostu.

Pozdrawiam potrochę też ,,Krakus,, Matka z Bolechowic ,ojciec z Poręby Wielkiej.A ja...... czy komuś to się podoba czy nie,czy z gołym tyłkim czy w mercedesie ,,S,, klasa zawsze Polak . Mr. Green

_________________
Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma .
Jur,,EK,,

Czw 14 Lut, 2013 8:55

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Także podkreślam raz jeszcze- interwencja w ogóle nie wchodziła w grę!

Czyli Kukliński kłamał Amerykanom, alarmując o wysokim prawdopodobieństwie sowieckiej interwencji pod koniec 1980 czyna początku 1981 ? Wink Myliły się zachodnie wywiady pisząc o tym samym aż do kwietnia 1981? Co takiego zmieniło się od jesieni 1980, kiedy Sowieci w pełni byli gotowi na interwencję, prawdopodobnie wyznaczono również datę- grudzień 1980- tylko Polacy nie zgodzili się na wejście bratnich sił "na ćwiczenia", aż do grudnia 1981 kiedy na prośbę JAruzelskiego stwierdzili, że musi sobie sam poradzić? I czy Jazruzelski prosił o interwencję "zamiast" czy "jeśli nie damy rady"?
Może to że od grudnia 1981 trwały przygotowania do SW, pod nadzorem marsz. Kulika i Sowieci widać bardziej optymistycznie od Polaków oceniali możliwości uspokojenia sytuacji polskimi siłami. Zdaje się Kukliński, jako jeden z głównych "ojców" SW- dość dobrze to opisał.


Cytat:
Także podkreślam raz jeszcze- interwencja w ogóle nie wchodziła w grę!

Na grudzień 1981 owszem. Ale tylko dlatego, że mieli plan awaryjny- SW. A co jeśli Jaruzelski "zawiódł by"? Tow. Molczyk i Moczar- raczej by nie zawiedli. Tylko wtedy wymagałoby to wkroczenia wojsk UW a i nie skończyłoby się na setce ofiar. Przypomnę, że w 1968 Czechów też zapewniano, że nie wejdą.
Opinie , że ZSRR nie dałby rady bo 100 tys. ludzi miał w Afganistanie, a gospodarka się chwiała-tozbytni optymizm. I wojna czeczeńska, Nadniestrze było w jeszcze gorszych warunkach.
Te 600 czołgów przewiezionych w 1981 do Bornego Sulinowa to na remont jak sądzę Laughing Nie ważne czy chcieli ich użyć czy miał to być element nacisku na polskie władze- tak jak grupy rozpoznawcze DDR, które błąkały się w okolicach Drwawska i Koszalina, bo "pobłądziły" Wink Czy zgrupowanie wojsk DDR i Czechosłowacji przy granicy- o czym meldowali nasi pogranicznicy i wojskowi. Ważne, że polskie władze nie znały przebiegu tajnych rozmów w Moskwie i musiały opierać się na wersji przekazanej oficjalnie. A jak pisałem wyżej- Czechów też Breżniew zapewniał osobiście, że nie wejdą.
Jeśli ktoś liczy, że ZSRR pozwoliłby wypaść Polsce z układu i stracić najkrótsze drogi transportowe do DDR a także dać zielone światło innym demoludom- to jest zbytnim optymistą.
Nie oceniam tu Jaruzelskiego czy mógł zrobić lepiej czy gorzej- zrobił tak jak uważał za słuszne. Tak jak Piłsudski w 1926 topiąc Polskę we krwi, bo też uważał to za słuszne dla Polski. Jaruzelski miał gorzej- bo miał za plecami sowieckie bagnety.

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Czw 14 Lut, 2013 9:30

Powrót do góry
Jan Skrzynecki
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 13
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No naprawdę biedny Jaruzel z tymi bagnetami za plecami. Szkoda tylko, że sam je sobie pod tyłek podtykał.
A co powiesz na to, że akcja Jodła była dopięta na ostatni guzik na rok przed wybuchem stanu wojennego? Ot przypadek...
Nie ma co się łudzić bohaterstwem Jaruzelskiego bo jemu o wszystko chodziło tylko nie o dobro Polski, a porównywanie go do Piłsudskiego uważam, za co najmniej nie stosowne.

Czw 14 Lut, 2013 11:13

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przepraszam PT Moderatorów za OT . Mam nadzieje ,ze zrozumieja potrzębe odpowiedzi własnie na Forum.

EK napisał:


1./ ...nigdy nie ma tak o po prostu...
.
2./ ...Matka z Bolechowic ,ojciec z Poręby Wielkiej....

'3./ A ja...... zawsze Polak . ...



Szanowny PT EK

ad1./ Nie ma poprostu - bo zycie jest .... od poczatku ...WYBOREM. , w przeważajacej wielkosci z wieloma niewiadomymi , o czym 99.99% nie chce wiedzieć . O ile decyzja a priori z reguły wymaga szybkosci ( z trafnością gorzej ) to posteriori mamy czas aby była trafna.
Ten schemat tyczy całości postepowania człowieka .

ad 2./ Wasci raczej jesteś z pochodzenia ( o ile te Bolechowice są ... Zabierzowskie ) taki poł -Góral krakowski - ... niskopienny . Mam nadzieje że Wasc umiesz sie śmiać. Tereny mi bardzo dobrze znane poprzez perpedes ( pochodna Mercedes ) sprzed lat .

ad 3./ .. Tyz piyknie jako mawiaja - ale dlaczego z CHARAKTEREM tradycyjnych ... głupot . Lepiej juz poprostu byc ... CZŁOWIEKIEM. Człowiek jak mawiam ma dwie rzeczy do stracenia ; Materie i ducha . Czyli dobra materialne ( pieniadze itp ) oraz NAZWISKO . Jak się straci to pierwsze , zawsze je mozna odzyskac ale jak straci sie to drugie - to szans zadnych. Boc nie szata zdobi CZŁOWIEKA , Tutaj równiez kłania się ; " hominem quaero " tego od beczeki .

A co do SW - wole Wielopolskiego czy Jaruzelskiego od Warneńczyka , Wysockiego czy Bora - Komorowskiego lub Andersa . Polityka wymaga myslenia ( no cóż pietno Stańczyków sie kłania ) . Nieszczególna to cecha narodowa. A sadzic mogą ... RÓWNI. Dlatego szalenie ostroznie wypowiadam sie w temacie np. porodu czy innych które osobiscie sa mi NIEZNANE .

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85


Ostatnio zmieniony przez krakus57 dnia Czw 14 Lut, 2013 14:18, w całości zmieniany 1 raz

Czw 14 Lut, 2013 13:26

Powrót do góry
Jan Skrzynecki
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 13
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

krakus57 napisał:
A sadzic mogą ... RÓWNI. Dlatego szalenie ostroznie wypowiadam sie w temacie np. porodu czy innych które osobiscie sa mi NIEZNANE


Zawsze budzi się we mnie sprzeciw kiedy słyszę tego rodzaju argumentację. Toż to kardiolog dopóki sam nie przeżyje zawału nie ma prawa wypowiadać się na jego temat?
Czy historyk nie ma prawa rozprawiać o średniowieczu bo nie miał okazji żyć w tych czasach.
Jest to argument zamykający jakąkolwiek dyskusję

Czw 14 Lut, 2013 13:47

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jan Skrzynecki napisał:
krakus57 napisał:
A sadzic mogą ... RÓWNI. Dlatego szalenie ostroznie wypowiadam sie w temacie np. porodu czy innych które osobiscie sa mi NIEZNANE


Zawsze budzi się we mnie sprzeciw kiedy słyszę tego rodzaju argumentację. Toż to kardiolog dopóki sam nie przeżyje zawału nie ma prawa wypowiadać się na jego temat?
Czy historyk nie ma prawa rozprawiać o średniowieczu bo nie miał okazji żyć w tych czasach.
Jest to argument zamykający jakąkolwiek dyskusję


PT Jan Skrzynecki

A niewiele wyżej pisałem , bez EMOCJI . Jak również stale podkreslam :' czytac ze zrozumieniem ! ". Czy zwrot : " ...szalenie OSTROŻNIE wypowiadam sie itd ... " jest tautologiczny w treści z : " ... nie dopuszcza WYPOWIEDZI oraz OCENY FAKTU posteriori ? . Czy raczej przywołuje zasade prawna ; " Z nalezytą STARANNOŚCIA ... " . Ot najpierw napisał potem bedzie myslał . Jakie to popularne zachowanie .

Ps . Ja lubie dyskutować -ale wybacz Waśc - nie cierpię rodzeństwa bliżniaczego czyli głupoty i chamstwa ( obojetnie jak ukrytych ).
Uzyty zwrot : " RÓWNI " oznacza osoby posiadające wiedze w temacie w sposób maksymalny zblizony do stanu istoty rzeczy . Gwoli ułatwienia zrozumienia mojej wypowiedzi. Przykład kardiologa jest znamienny wobec faktu że brat był prze 30 lat ordynatorem jednego z oddziałów Intensywnej Terapii Collegium Medicum UJ. Więc domniemuje (? ) ,ze chyba coś sie dowiedziałem /wiem.
Tak na marginesie - chciałbym wiedziec wg Waści ; o co " chodziło Jaruzelskiemu "? O ile mozliwosci bez komunałów w rodzaju : utrzymac władze komuchów , stołki itp. Nie lubie ornamentyki ( typu bagnety rosyjskie ) jej miejsce np w ... baroku a nie w deliberacji czy jak to nazwać.

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Czw 14 Lut, 2013 15:56

Powrót do góry
Jan Skrzynecki
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 13
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

krakus57 napisał:

Ps . Ja lubie dyskutować -ale wybacz Waśc - nie cierpię rodzeństwa bliżniaczego czyli głupoty i chamstwa ( obojetnie jak ukrytych ).


Jeśli widzisz w mojej wypowiedzi głupotę- Twoje prawo, ale chamstwa nie wiem jak przenikliwie patrząc ja tam nie dostrzegam, ale może to różne systemy wartości...

krakus57 napisał:

Tak na marginesie - chciałbym wiedziec wg Waści ; o co " chodziło Jaruzelskiemu "? O ile mozliwosci bez komunałów w rodzaju : utrzymac władze komuchów , stołki itp.


Nie odkryję ameryki jeśli napiszę, że Jaruzelskiemu chodziło o rozprawienie się z Solidarnością. Akcja "Jodła" i akcja "Klon" dobitnie o tym świadczą i nie ma co dorabiać ideologi bo o dobro Polski na pewno tu nie chodziło. Mam nadzieję, że w tej wypowiedzi komunałów głupoty i chamstwa się nie dopatrzysz

krakus57 napisał:

Nie lubie ornamentyki ( typu bagnety rosyjskie ) jej miejsce np w ... baroku a nie w deliberacji czy jak to nazwać.


Określenie bagnetów użyłem w odniesieniu do poprzedniej wypowiedzi- ergo- czytać ze zrozumieniem

Czw 14 Lut, 2013 20:50

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A co powiesz na to, że akcja Jodła była dopięta na ostatni guzik na rok przed wybuchem stanu wojennego? Ot przypadek...

Nie wiem czy była zapięta na ostatni guzik- śmiem wątpić, biorąc pod uwagę, że SW nie był zapięty na ostatni guzik nawet w dniu wprowadzenia Wink. A i operacja Jodła cały czas ewoluowała. Na pewno była przygotowywana od sierpnia 1980 albo i wcześniej. Od tego była SB w końcu. Osobiście uważam, że jeśli w SB nie pracowali sami idioci (a nie podejrzewam ) to założenia takiego planu i listy proskrypcyjne powinni mieć i uaktualniać cały czas od 1945 roku. Zgodnie ze starą anegdotą o Moltke i planie wojny z Francją.
Cytat:
Szkoda tylko, że sam je sobie pod tyłek podtykał.

Nie musiał, one cały czas były. Jaruzelski próbował uratować status quo PZPR, bo nie wierzył imho że oddanie władzy Solidarności skończy się pokojowo i bezkrwawo.

Cytat:
Akcja "Jodła" i akcja "Klon" dobitnie o tym świadczą i nie ma co dorabiać ideologi bo o dobro Polski na pewno tu nie chodziło.

Czyli War Plan White i jego kolejne klony dotyczyły chęci rozprawy rządu amerykańskiego z własnym społeczeństwem? A listy ADEX ze 100 tys. nazwisk sporządzone przez FBI w latach 1960/70? A Rex 84?
Jaruzelski uważał, że "S" może spowodować zamieszki i interwencję z zewnątrz - postanowił więc sam zażegnać niebezpieczeństwo. Problem w tym, że nie dopilnował swoich ludzi i doszło do rozlewu krwi. Podobnie jak PIłsudski w 1926, po nieudanych negocjacjach na moście, przekazał dowodzenie w ręce Becka i Orlicz-Dreszera i poszedł spać, prawdopodobnie czekając na aresztowanie- ci rozpętali walki. A może to legenda wymyślona przez piłsudczyków, aby zdjąć odium krwi z Dziadka Wink

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/


Ostatnio zmieniony przez maxikasek dnia Czw 14 Lut, 2013 21:22, w całości zmieniany 1 raz

Czw 14 Lut, 2013 21:13

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

PT Maxikasek

Bardzo dziekuje za przykłady " orzeżwiające ' współczesnych polskich l’Incorruptible. Tylko dlaczego oni sami są bliżniaczo podobni do Dantona ?

PS. Czy ... zrozumieja ?

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85


Ostatnio zmieniony przez krakus57 dnia Czw 14 Lut, 2013 22:24, w całości zmieniany 1 raz

Czw 14 Lut, 2013 22:02

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jan Skrzynecki napisał:
[i bo o dobro Polski na pewno tu nie chodziło.


PT Jan Skrzynecki

Jako wywołany do tablicy przez ...ergo .(b. taktowne wręcz z gracją ale nie grecka ) .

Właśnie ...dobro. Ot słowo pojemnik . Zatem polecam fragment z twórczości Julisza S ( ulubieniec Józefa P " Dziadka " ) jakże aktualne od stuleci :

"... Szli krzycząc: „Polska! Polska!” – wtem jednego razu
Chcąc krzyczeć zapomnieli na ustach wyrazu;
Pewni jednak, że Pan Bóg do synów się przyzna,
Szli dalej krzycząc: „Boże! Ojczyzna! Ojczyzna!”.
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: „Jaka?” ..."


Znany - lubo tylko " troche " (?) zapomniany w epoce edukacji wszechwiedzy ( hahaha ) elektronicznej . Tutaj klik , tam klik i jest jak w słynnym wąwozie . Znowu troche bezsensownej galopady ale efektownej .

PS. Wyjasnienie Wascine było powalajace ( szczególnie sens tego Wascinego " rozprawienia " . Może lepiej byłoby uzyc ..." Endlösung " bo przecież taki jest podtekst . A co , idżmy na całośc jak to niejeden raz w historii tego Narodu . Boso bo boso , ale jakie ...ostrogi ) pomimo iż takowego się spodziewałem .

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Czw 14 Lut, 2013 22:30

Powrót do góry
EK
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6826
Pochwał: 21
Skąd: Wschowa/Fraustadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Slowa,słowa,słowa.....Można budować piękne zdania dobierać piękne wyrazy.....

Ale tak wracając do meritum sprawy. Skoro Jaruzelski jest OK i uważa że zrobił właściwie to w takim razie za co przeprasza?? Jeśli jestem niewinny to nie muszę przepraszać.

_________________
Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma .
Jur,,EK,,

Czw 14 Lut, 2013 22:33

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

EK napisał:
uważa że zrobił właściwie to w takim razie za co przeprasza??


PT EK

Jaruzelski nie przeprasza za SW . Cały czas podkresla ,że za wszystko co było w tym okresie bierze osobistą odpowiedzialność ( jako polityk i... człowiek ) i głosi to od długiego czasu . A o tym się mediach raczej milczy - bo to nie pasuje do postaci " krwawego Wojtka ' , taka odwaga cywilna człowieka ( na dodatek jeszcze .. herbowego i katolika . A feee. ). Rzecz rzadka u polityków wogóle a u miałkich wogóle nie spotykana . Przeprosiny jakie wystosował tycza zwykłych ludzi których ten stan wojenny w sposób szczególny dotknął ( czyli "uboczna " cena ponoszona przez zwykłych ludzi za polityke ). I tak to trzeba rozumiec . Metody z listopada 31 czy wspólczesnej Rumuni mnie nie ekscytuja . Najpierw strzelać póżniej ...celowac . Efekty opłakane .

PS. A tak na marginesie - chciałbym zobaczyc np. Józefa P za 26 na ławie oskarzonych . A karnistów i konstytucjonalistów było wtedy wielu i to na poziomie o jakim sie dzisiejszym nie sniło. Jaki byłby wyrok ?
Rzym miał ma i bedzie miał .. rację . Panem et circenses. Tylko tutaj nad Wisła zawszeć wiecej circenses niz panem dlatego przedstawienia sa niekończace. Gdyby panem było pod dostatkiem circenses straciłoby szybko i na stałe racje ... bytu. Jak to jest u ..myslacych społeczeństw u których np. zwykła winda nie jest kojarzona z izolatka więzienną..

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Pią 15 Lut, 2013 2:14

Powrót do góry
Jan Skrzynecki
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 13
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wybacz Panie -Krakus 57- ale Twoje przemakaronizowane wypowiedzi są dla mnie bełkotliwe. Nie bierz tego do siebie to nie jest inwektywa pod Twoim adresem może po prostu poziom mojej percepcji do Twojej nie dorasta.
Ale wracając do jak to napisałeś "krwawego Wojtka" (odsyłam do baroku), nie wiem czy człowiek wydający polecenia i nie chodzi tu już tylko o SW, które godzą w interes narodowy, gospodarczy, a wreszcie i w samych obywateli może być posądzony o działanie w imieniu dobra państwa. Mi ta mantra Jaruzelskiego o konieczności... i że zrobiłby to samo.. wychodzi bokiem. Bo co miałby teraz powiedzieć- sory, chciałem was czapkami nakryć?
Poza wszystkim Jaruzelskiego powinno się potępić przede wszystkim za to, a co za tym idzie każdą jego decyzję polityczną, że był namiestnikiem obcego imperium panoszącego się w naszym kraju.

Pią 15 Lut, 2013 11:11

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jan Skrzynecki napisał:


1./ ...Twoje ....wypowiedzi są dla mnie bełkotliwe. ...

2./ ....nie wiem czy człowiek wydający polecenia i nie chodzi tu już tylko o SW, które godzą w interes narodowy, gospodarczy, a wreszcie i w samych obywateli może być posądzony o działanie w imieniu dobra państwa.....

3./ ...Poza wszystkim Jaruzelskiego powinno się potępić przede wszystkim za to....że był namiestnikiem obcego imperium panoszącego się w naszym kraju....


PT Jan Skrzynecki ( czyzby potomek ... generała vel" Skrzynka " , alibo brak własnego nazwiska - bez urazy )

ad 1./ Często się to zdarza w tych czasach edukacyjnych . Nie moja wina . Antidotum : nie czytac .

ad 2./ Czekam z niecierpliwoscia na KONKRETNE wyjasnie mi znaczenia tego " interesu " bez ...bełkotu . Bo ze strony Waszeci jak do tej pory takowych ... brak w przeciwieńtwie do en mode frazesów .

ad 3./ No i mamy drugiego ... Zajaczka . Tamten tez był Namiestnikiem . Wszystko jasne . Tylko jeden Namiestnik jest poza -- to Namiestnik Bozy. Szalenie popularny nad Wisła gdzie ma zawsze rację .

PS . A to panoszenie jakie ... było okropne , toć nawet murzyni w w latach 50- 60 tych w kraju super demokracji mieli lepiej . Wasci zył w tych czasach czy zna je z ...opowiadań ( co troche prawdziwsze ) czy z literatury ? Czy zna postać Wielopolskiego czy takiego Czartoryskiego -chodzi o Adama Jerzego . Mówi to Waszeci coś.? Ubawiło mnie setnie w tak logicznych wywodach słowo " kazdą decyzję " li tylko że był namiestnikiem . ( vide " Alternatywy 4 " , cyt : " Panie kierowniku to złodziej i pijak . Bo każdy pijak to złodziej " )

Kończac , odpowiedż nie jest wymagana .

EOT

serdecznie pozdrawaim MJR technokrata

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Pią 15 Lut, 2013 12:12

Powrót do góry
Jan Skrzynecki
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 13
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie:
Czy władza nielegalnie narzucona jakiemukolwiek społeczeństwu może wydawać legalne decyzje nawet w najbardziej błahych sprawach (pomijam fakt, że SW był nielegalny nawet według konstytucji PRL)?

Odpowiem jeszcze jednym pytaniem na pytanie:
jakież to dobre owoce przyniosła nam komunistyczna okupacja z SW w swej agonalnej postaci? (tylko proszę nie pisz że uchroniła nas przed rozlewem krwi bo to nie prawda)

Nie mówię że Twoich tekstów nie rozumiem, tylko że są dla mnie bełkotliwe, a to zasadnicza różnica. Nie o stylu tu jednak mowa ale o tym, że pod płaszczykiem tych wszystkich frazesów nic się nie kryje. A z drugiej strony mamy:
- ponad 10 tysięcy aresztowanych zaraz na pocz. SW- akcja "Jodła"
- zostali aresztowani na skutek wcześniejszego ponad rocznego rozpracowania- akcja "Agora"
- 8 tys. których nie aresztowano było łamanych ażeby podpisali lojalki- akcja "Klon"
- próba rozbicia Solidarności poprzez zastąpienia internowanych działaczy "S" przez TW, agentów i umiarkowanych działaczy Solidarności- akcja "Renesans"
- totalna inwigilacja społeczeństwa, kontrola połączeń tel i listów (od pocz. SW do końca 1982 roku SB przeczyta 82 mln. listów i otworzyła 3 mln. paczek, a 1 mln. przesyłek w ogóle nie dotarł do adresatów)- akcja Azalia

można by jeszcze wymieniać długo... ale jeśli ktoś nie chce zobaczyć to nie zobaczy czym był SW i system, który go zrodził.

Pią 15 Lut, 2013 14:23

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jan Skrzynecki napisał:


Nie mówię że Twoich tekstów nie rozumiem, tylko że są dla mnie bełkotliwe, a to zasadnicza różnica.


PT Jan Skrzynecki

Ciekawa sprzecznośc w przydawce . Bywa i tak - logika nie wszystkim jest pisana bez urazy , jak ... mniemam . Za co z góry przepraszam PT Adwersarza.

Wg Słownik Języka Polskiego - PWN ; inkryminowany wyraz ma trzy znaczenia .

Znaczenie słowa bełkot potocznie ( poz. 2 ) : pozbawiony sensu.

Jako technokrata lubię materię . I to naprawdę już mój EOT w tej erystyce . „Roma locuta, causa finita” jako powiedział niejaki św. Augustyn. Wyjaśnienia co do znaczeń akcji jasno podał PT Maxikasek . I nie są one trudne ( bo nie bełkotliwe ) do zrozumienia i .... udzielenia responsu . Nieprawdaż ? Nie wiedziałem że w PRL był system ...komunistyczny. Oj ja durny , to ta skleroza. Niektórzy filozofowie socjalizmu przewracają się w grobach . Życząc powodzenia na Forum


Jan Skrzynecki napisał:
....w swej agonalnej postaci(tylko proszę nie pisz że uchroniła nas przed rozlewem krwi bo to nie prawda)....

.


PT Jan Skrzynecki

Ja pamiętam dobrze 1956 i Budapeszt miałem wtedy 10 lat , jak nosilismy , dary , leki do punktów zbiorczych . Pamietam jak kupowalismy sól, cukier i...swieczki . Jak widmo wojny stało przed ludżmi którzy ledwie 11 lat wcześniej przezyli to piekło. A tu prosze - nie znam , nie wiem , nie widziałem a wiem wszystko. No i po jakiej słusznej linii. Pusty śmiech człowieka ogarnia .

A Waści sobie tak lekko i PEWNIE mówi - to NIEPRAWDA .
Oczywiście , masz Waść racje . Powstanie Warszawskie to też ...nie prawda i w efekcie ...RZEZ . Budapeszt to był taki .. chyba teatrzyk dla niegrzecznych . A zmiana systemu w Rumuni to wręcz modelowy idylliczny obraz społeczeństwa .

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Pią 15 Lut, 2013 15:27

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
- ponad 10 tysięcy aresztowanych zaraz na pocz. SW- akcja "Jodła"


Cytat:
- 8 tys. których nie aresztowano było łamanych ażeby podpisali lojalki- akcja "Klon"

NA 10 mln członków "S", nie licząc innych ugrupowań mniejszych. Zaiste- zamknęli cały ruch za drutami Wink Uderzyli punktowo i to wystarczyło. MOja kuzynka, przewodnicząca MKS w mojej miejscowości nii tylko nie została aresztowana, ale nawet nie zwolniono jej z pracy. Do dziś pamiętam ojca jak śmiał się czytając "postulaty" strajkowe, które mu przyniosła- poza obowiązkowymi chyba trzema pierwszymi politycznymi, reszta to ekonomiczne w stylu- "zwiększyć przydział miesięczny papieru toaletowego o 2 rolki". Nie czarujmy się, większość członków "S" nawet nie wiedziała o co chodzi.
CO do totalnej inwigilacji- poczytaj założenia dzisiejszego SW, wg ustaw. Poczytaj co mieli zaplanowane Amerykanie, gdyby musieli u siebie wprowadzić SW- to całkiem normalne działanie w czasie SW.

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Sob 16 Lut, 2013 21:04

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 Strona 4 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.