| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przeprosiny Generała

W wydanym oświadczeniu przed XXX rocznicą ogłoszenia stanu wojennego generał Jaruzelski przeprasza za największą tragedię okresu PRL. Stan zdrowia generała jest bardzo zły, a niektórzy twierdzą, że generał jest umierający.
Cytat:

"Szanowni Państwo, rodacy. Przed trzydziestoma laty 13 grudnia, zwróciłem się do Państwa z orędziem, ogłaszając wprowadzenie Stanu Wojennego. Decyzja ta spowodowana była wyższą koniecznością. Gdybym w identycznych okolicznościach miał dziś decydować, uczyniłbym to samo" - powiedział gen. Jaruzelski.


Przebaczenie rzecz ważna, ale mam pewne ale Question
Cytat:
Decyzja ta spowodowana była wyższą koniecznością. Gdybym w identycznych okolicznościach miał dziś decydować, uczyniłbym to samo" - powiedział gen. Jaruzelski.

Ten rachunek sumienia nie trafia do mnie. Ja pamiętam stan wojenny został ogłoszony także przeciwko mnie. Do dzisiaj pamiętam BWP-y na terenie kopalni na której wtedy pracowałem. Embarassed

Nie 11 Gru, 2011 17:59

Powrót do góry
sergiuszg44
Kapitan

Kapitan





Posty: 1205
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dziwne jest że oceniając generała Wojciecha Jaruzelskiego wszyscy ograniczają się tylko do opiniowania celowości i słuszności stanu wojennego .

Zapomina się co było potem rządy Generała trwały 9 lat i doprowadziły do kompletnej ruiny gospodarki Przez cały ten okres rząd nie potrafił zapewnić obywatelom podstawowych artykułów konsumpcyjnych, do 1989 roku w PRL-u istniał system kartek kuriozum nawet w RWPG



Generał nie dał społeczeństwu demokracji i to można przeboleć (kraj może świetnie rozwijać się bez demokracji), ale nie mogę mu wybaczyć braku wolności gospodarczej

Cała władza była skupiona w jego rekach mógł iść śladem Pinocheta , Franco, Tajwanu czy Korei Południowej i dać ludziom możliwość bogacenia się
Niestety nie było wolności gospodarczej ,był za to marazm , emigracja i postępująca ruina gospodarcza
Zamiast Wilczka i jego rewelacyjnej ustawy o działalności gospodarczej mieliśmy bajkę o "chrupiących bułeczkach" ministra Krasińskiego

Generał powinien przeprosić nie za stan wojenny ale za za totalną indolencję w rządzeniu państwem

_________________
HEMOS PASADO !

Nie 11 Gru, 2011 22:31

Powrót do góry
Robert05
Pułkownik

Pułkownik




Posty: 4535
Pochwał: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

[quote="sergiuszg44"]
Cytat:
Dziwne jest że oceniając generała Wojciecha Jaruzelskiego wszyscy ograniczają się tylko do opiniowania celowości i słuszności stanu wojennego .
Witam, jest to niestety siła skutecznej propagandy. Wielu osobom i siłą politycznym zależy na tym aby ograniczyć dyskusję do bezproduktywnych polemik. Dzięki temu skutecznie mogą odwrócić uwagę opinii publicznej od przestępstw, które popełnił Jaruzelski i jego wspólnicy.

Cytat:
Generał nie dał społeczeństwu demokracji i to można przeboleć (kraj może świetnie rozwijać się bez demokracji), ale nie mogę mu wybaczyć braku wolności gospodarczej
Cała władza była skupiona w jego rekach mógł iść śladem Pinocheta , Franco, Tajwanu czy Korei Południowej i dać ludziom możliwość bogacenia się
Nie wprowadził "wolności gospodarczej" ponieważ był jedynie figurantem, który robił tylko to, na co pozwalali jego mocodawcy.
Pozdrawiam.

Nie 11 Gru, 2011 23:35

Powrót do góry
sergiuszg44
Kapitan

Kapitan





Posty: 1205
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Myślę że mocodawcy pozwoliliby na zasadzie eksperymentu na luz gospodarczy kosztem gwarancji przewodniej siły PZPR w kraju coś na kształt symbiozy kapitalizmu i komunistycznej partii w obecnych Chin. Pewne próby wprowadzenia wolnorynkowych zasad były tzw "spółki polonijne"
_________________
HEMOS PASADO !

Pon 12 Gru, 2011 0:11

Powrót do góry
Douglas Mac Artur
Porucznik

Porucznik




Posty: 572
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Za decyzje podjęte się nie przeprasza nie ma to sensu bo życia i zdrowia nikomu nie wróci. Zrobił co zrobił i historia go oceni. Ci co dostali pałami zawsze będą go krytykować a Ci co byli w PZPR uznają decyzje za słuszną. W kraju są ważniejsze rzeczy jak osądzanie przez Sąd nad historią. Ocenianie przez TK konstytucyjności Stanu Wojennego jest także niepoważne bo dekret nie obowiązuje poza tym sprawdzanie konstytucyjności aktu który wygasł nie ma sensu prawnego.

Jestem ciekawy tylko ilu przeciwników prezydenta Wojciecha Jaruzelskiego będzie w stanie uszanować jego śmierć tak tak ja uszanowałem śmierć polskiego prezydenta.

Pon 12 Gru, 2011 1:32

Powrót do góry
czarny olek
Porucznik

Porucznik





Posty: 705
Pochwał: 1
Skąd: obecnie Belfast, poprzednio Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

sergiuszg44 napisał:
Myślę że mocodawcy pozwoliliby na zasadzie eksperymentu na luz gospodarczy kosztem gwarancji przewodniej siły PZPR w kraju coś na kształt symbiozy kapitalizmu i komunistycznej partii w obecnych Chin. Pewne próby wprowadzenia wolnorynkowych zasad były tzw "spółki polonijne"

Naprawdę uważasz, że kremlowskie żywe trupy poluzowałby cugli "bratniej" Polsce ludowej? A dlaczego akurat nam?

Pon 12 Gru, 2011 2:24

Powrót do góry
mboro
Major

Major





Posty: 2313
Pochwał: 35
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie należy zapominać, że jednym ze skutków wprowadzenia stanu wojennego było częściowe embargo na handel z PRL. Kończyły się dewizy, a tego nie mógł pokryć handel z państwami RWPG i innymi "bratnimi" krajami "rodziny socjalistycznej"...
_________________
"Dwie rzeczy są bezgraniczne: Wszechświat i Głupota Ludzka; choć co do Wszechświata nie jestem pewien"
Albert Einstein

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"
Stanisław Lem

Pon 12 Gru, 2011 9:53

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A czy przypadkiem bratni ZSRR nie zoowiązał się zrekompensować tych sankcji PRL? Uśmiech Jeżeli pamieć mnie nie myli to nawet coś w tym kierunku zaczęto na poważnie robić...Uśmiech
_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Pon 12 Gru, 2011 10:01

Powrót do góry
red25
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3080
Pochwał: 4
Skąd: UE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

sergiuszg44 napisał:
Myślę że mocodawcy pozwoliliby na zasadzie eksperymentu na luz gospodarczy kosztem gwarancji przewodniej siły PZPR w kraju coś na kształt symbiozy kapitalizmu i komunistycznej partii w obecnych Chin. Pewne próby wprowadzenia wolnorynkowych zasad były tzw "spółki polonijne"



Bardzo mnie interesuje-jako miłośnika historii i politologa- na jakiej podstawie można wysnuć takie przypuszczenia. W 1981r ZSRR był rządzony przez Breżniewa który był typowym betonem a zimna wojna toczyła się swoim rytmem. Na terenie Polski stacjonowała silna grupa wojsk radzieckich a w PZPR i to nie na szeregowych stanowiskach była grupa twardogłowych, którym marzył się powrót do "korzeni" marksizmu-leninizmu. Szanse na odwilż i luz gospodarczy w tych okolicznościach są gdzieś na poziomie zera. Co do spółek polonijnych i liberalizacji gospodarki (jakkolwiek śmiesznie to dzisiaj brzmi) to miło to miejsce kilka lat później gdy lokatorem Kremla był zupełnie ktoś inny a sytuacja w ZSRR i całym bloku komunistycznym była zupełne inna.
Przykład Chin jest tutaj zupełnie nieprzystający; Partia Komunistyczna wpuściła kapitalizm i nieźle na nim zarabia ale wynika to w dużej części z niewolniczej pracy której gwarantem jest właśnie zachowanie status quo; niewielu "demokratycznych" polityków ma odwagę wspomnieć o łamaniu praw człowieka w tym kraju.

_________________
Żeromski, Daszyński, Pużak, Ciołkosz, Gustaw Herling-Grudziński byli socjalistami... ich też nazwiecie lewakami?
http://www.youtube.com/watch?v=6KZKyUQblWU

Pon 12 Gru, 2011 10:48

Powrót do góry
mboro
Major

Major





Posty: 2313
Pochwał: 35
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

marek8888 napisał:
A czy przypadkiem bratni ZSRR nie zoowiązał się zrekompensować tych sankcji PRL? Uśmiech Jeżeli pamieć mnie nie myli to nawet coś w tym kierunku zaczęto na poważnie robić...Uśmiech

Rubel transferowy vs. dewizy ??
Nie miało to szansy powodzenia, poza tym...
...nie mieszajmy myślowo dwóch różnych systemów walutowych. Nie bądźmy Peweksami...

Piwo

_________________
"Dwie rzeczy są bezgraniczne: Wszechświat i Głupota Ludzka; choć co do Wszechświata nie jestem pewien"
Albert Einstein

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"
Stanisław Lem

Pon 12 Gru, 2011 11:46

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

sergiuszg44 napisał:


Zapomina się co było potem rządy Generała trwały 9 lat i doprowadziły do kompletnej ruiny gospodarki


To raczej wynik poprzedniej działalności towarzysza Gierka, który doprowadził kraj do głębokiego kryzysu.

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Pon 12 Gru, 2011 12:04

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie no przepraszam tow. Gerek dobrze chciał ino Towarzysze się takie niegramotne i co niektórzy złodziejskie okazali...Uśmiech
A na serio - nie wolno też zapominać, ze praktycznie 90 % obecnych tuzów rodzimego biznesu mocno w tym czasie wystartowało od dna Uśmiech
No i nawet Tow. Rakowski w 1988 roku podjął decyzję o zakupie Boeingów także Uśmiech Także chyba należało się poważnie zastanowić czy w istocie rządził taki beton jak się to próbuje tłumaczyć Uśmiech Jakoś kłopotliwie pojawiają się ludzie którzy jednak to takich się za bardzo nie zaliczali...
Pozdrawiam

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Pon 12 Gru, 2011 12:52

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

http://www.youtube.com/watch?v=b59epvvcqgY&feature=player_embedded&noredirect=1

Pamiętam takie klimaty i nie wierzę jakoś dziadkowi.

Pon 12 Gru, 2011 14:57

Powrót do góry
Robert05
Pułkownik

Pułkownik




Posty: 4535
Pochwał: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam, najlepsze w tym oświadczeniu jest to, że Jaruzelski nie przepraszał za stan wojenny, on jedynie przeprosił "wszystkich którzy ucierpiały w jego wyniku". Czyli te przeprosiny dotyczą także żołnierzy którzy się przeziębili, oraz milicjantów którzy nadwyrężyli sobie ręce od pałowania. Pozdrawiam.

Wto 13 Gru, 2011 0:03

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A czy nie takie przeprosiny mają największą wartość? Co dziś komu po 30 latach w odgrzewaniu smutnej sprawy w której co zabawne jakoś pałęczkę przejmują nie ci którzy cokolwiek ze SW mieli wspólnego lecz ludziska urodzone po...Uśmiech Ktoś chce być chyba bardziej święty od papieża, ze posłużę się przenośnią... Może wystarczyłoby zajrzeć do portretu psychologicznego Generała przygotowanego przez CIA? Uśmiech Jeżeli prawdziwy swiadczy o ciekawej przemianie...
Groteska - jak widać imprezy w stylu "pogrzeb generałowej Sowińskiej" - mające tyle wspólnego i z realną sytuacją polityczną i pamiecią historyczną co nic wciąż w miejsce rzeczowej refleksji bardziej popularne...Smutny
Pozdrawiam

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Wto 13 Gru, 2011 10:29

Powrót do góry
czarny olek
Porucznik

Porucznik





Posty: 705
Pochwał: 1
Skąd: obecnie Belfast, poprzednio Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

znalezione w onecie:
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/gen-jaruzelski-dzisiaj-rowniez-wprowadzilbym-stan-,1,4964954,wiadomosc.html

Wto 13 Gru, 2011 11:26

Powrót do góry
Robert05
Pułkownik

Pułkownik




Posty: 4535
Pochwał: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

[quote="marek8888"]
Cytat:
Może wystarczyłoby zajrzeć do portretu psychologicznego Generała przygotowanego przez CIA? Uśmiech Jeżeli prawdziwy swiadczy o ciekawej przemianie...
Witam, a gdzie można znaleźć ten portret psychologiczny? Ja znalazłem tylko taki artykuł. Pozdrawiam. http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/134539,kuklinski-jaruzelski-to-tchorz-i-karierowicz.html

Wto 13 Gru, 2011 12:20

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja może nie pamiętam czasów stanu wojennego, ale zadam pytanie tym, którzy go pamiętają. Zapewne nie ma tu osób, którzy pikietowali przed domem gen. Jaruzelskiego, bo głównie do nich ono jest skierowane. Wolelibyście stan wojenny, czy wejście Armii Czerwonej do Polski, jak w Czechosłowacji w 1968 roku? Wolelibyście takie straty w ludziach, jakie były, czy istną rzeź, którą mogliby zgotować nasi "przyjaciele ze Wschodu", jeśli znaleźli by się w naszym kraju?
Swoją drogą denerwuje mnie już to, że ludzie nie chcą dać już spokój schorowanemu generałowi i ciągle mu zarzucają ten stan wojenny, no ale patrząc na to z perspektywy czasu, zahamował on zbrojną ingerencję Rosjan w naszym kraju. O tym, że ginęli w nim ludzie, zostawali ranni, trzeba pamiętać, ale również i o tym, że większych cierpień nasz naród nie przeżywał.

_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Wto 13 Gru, 2011 14:57

Powrót do góry
zbV
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 455
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Napisałem to na TVN24 ale się nie pojawiło Wink Dodam do tego tematu.

Dokumenty NATO ? To super NATO było tak samo zaskoczone stanem wojennym jak później upadkiem komunizmu. Do niczego są te ich dokumenty.

1. Komunistom z NRD historia z 1939 była obojętna. Honecker chciał wmaszerować, cały czas napierał na Rosjan i miał gdzieś historię. W 1968r. musieli sobie odpuścić, ale w 1981 by już nie odpuścili. Wystarczy poczytać niemieckie źródła. NVA miała dokładne plany inwazji. Z ustalonymi hasłami włącznie. I do tego mieli apetyt na Szczecin i okolice, których by już nie oddali. Jednego oficera nawet postawili pod sąd, bo stacjonując w lesie koło granicy puszczał pro-polskie slogany w obieg.

2. Afganistan nie był aż tak ważny. Coś w rodzaju eksperymentu. Ważna była sytuacja w Europie. Dlaczego generała Aczałowa odwołano z tak ważnego Afganistanu i wysłano go na "wycieczkę" po Warszawie ? -->"Tajna misja generała Aczałowa".
Według marszałka Ustinowa: "ZSRR w tej chwili ma faktycznie trzy fronty. Jeden front to Afganistan. Kłopotliwy, ale ostatecznie można z nim żyć, od niego ZSRR się nie rozpadnie. [...] Jest zarysowujący się Front Chiński, ale to mimo wszystko sprawa odległa [...] I jest trzeci, Front Polski, który dla nas ma kluczowe znaczenie. Polska staje się koniem trojańskim Zachodu, dalej trudno utrzymać taki bieg wydarzeń. [...] Sami rozumiecie Wojciechu Władysławowiczu, że jeśli się ma takie trzy fronty, to zasadą nie jest otwieranie kolejnego, ale likwidowanie tego, który może okazać się najbardziej groźny".
A co ze rosyjskimi zwiadowcami chowającymi się po polskich lasach ?

3. Co z innymi źródłami ? Np. armii czechosłowackiej. Nikt nie kwapi się tam zaglądnąć.

4. Już to widzę jak to Rosjanie i NRD pozwalają na przecięcie strategicznych powiązań między nimi przez jakąś tam neutralną Polskę. I (już nie L)WP z nadzwyczajnym statusem w Układzie Warszawskim. Jak Rumunia.

Moim zdaniem wkroczenie wojsk UW zależało jak daleko posunęła by się Solidarność.

Wto 13 Gru, 2011 16:53

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A kogo tak na poważnie interesuje rzetelne wielostronne zbadanie żródeł i faktów...Smutny Ma być nowa świecka tradycja walki ze złem w postaci stanu wojennego to jazda... może się uda i jednemu z drugim coś przy okazji ukręcić... Twisted Evil
Pozdrawiam

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Wto 13 Gru, 2011 17:17

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

marek8888 napisał:
Ma być nowa świecka tradycja walki ze złem w postaci stanu wojennego to jazda... może się uda i jednemu z drugim coś przy okazji ukręcić... Twisted Evil
Pozdrawiam

Chciałbym zaprotestować, powiedzieć nie masz racji Exclamation
Niestety trafiłeś w sedno Embarassed

Wto 13 Gru, 2011 19:17

Powrót do góry
red25
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3080
Pochwał: 4
Skąd: UE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

O stanie wojennym ciężko napisać coś dobrego ale oceniając tamte czasy trzeba pamiętać jaka była wtedy rzeczywistość. Zimna wojna w rozkwicie, silny Breżniew, wojska radzieckie w Polsce i sąsiedzi którzy mieli olbrzymia ochotę zaprowadzić "porządek" w PRL a do tego mocna grypa "twardogłowych" we władzach PZPR. Wiosną 1981r kontrwywiad donosił o działaniach czechosłowackich służb na Śląsku - rozmawiałem z człowiekiem, który brał udział w zatrzymaniu jednej z takich grup, która jak się okazało zajmowała się zbieraniem informacji o drogach i koleji w tym regionie. Co do zamiarów Sowietów to dopóki nie poznamy ich archiwum trudno rzetelnie ocenić jakie mieli zamiary - stawianie wniosków, że Breżniew był gotów darować sobie Polskę pachnie fantastyką.
_________________
Żeromski, Daszyński, Pużak, Ciołkosz, Gustaw Herling-Grudziński byli socjalistami... ich też nazwiecie lewakami?
http://www.youtube.com/watch?v=6KZKyUQblWU

Wto 13 Gru, 2011 21:00

Powrót do góry
histmark44
Plutonowy

Plutonowy




Posty: 79
Skąd: Bydgoszcz i ok.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Łatwo oceniać fakty historyczne z perspektywy czasu, gdy zna się ich następstwa. W mojej ocenie, Jaruzelski nie miał zbyt dużego pola manewru. Rosjanie nie pozwolili by mu na żadne większe zmiany, ani polityczne ani gospodarcze. Kwestia czy groźba wkroczenia wojsk radzieckich była realna, ma znaczenie, ale ważniejsze jest to czy Jaruzelski w nią wierzył, a wygląda że tak. Dzisiejsze zapewnienia Rosjan że nie planowali interwencji, nie są dla mnie wiarygodne. Wystarczył by zresztą jeden telefon z Moskwy do Jaruzelskiego żeby go wystraszyć. Myślę że pomija się również gospodarcze skutki stanu wojennego. Wiadomo że system był niewydolny, ale ciągłe strajki w skali całego kraju pogarszały tylko sytuację. Jaruzelski tak to pewnie widział, dlatego podjął takie a nie inne decyzje, dlatego nie przepraszał za nie tylko za tragedię ofiar.

Wto 13 Gru, 2011 21:13

Powrót do góry
Douglas Mac Artur
Porucznik

Porucznik




Posty: 572
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tu nie chodzi o czczenie ofiar tylko o to kto ile może na tym zyskać. Z resztą każdy jest mądry po 30 latach a ciekawe czy znalazłby się ktoś odważny aby podjąć taką decyzję na miejscu generała w takich warunkach jakie były wówczas.

Sro 14 Gru, 2011 1:22

Powrót do góry
sergiuszg44
Kapitan

Kapitan





Posty: 1205
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sprawę słuszności wprowadzanie stanu wojennego odsunąłbym od dyskusji ,argumenty za i przeciw są powszechnie znane interesuje mnie to co było potem .
Ten temat jest totalnie przemilczany w PR

Dużo prawdy jest w słowach Roberta

"Witam, jest to niestety siła skutecznej propagandy. Wielu osobom i siłą politycznym zależy na tym aby ograniczyć dyskusję do bezproduktywnych polemik. Dzięki temu skutecznie mogą odwrócić uwagę opinii publicznej od przestępstw, które popełnił Jaruzelski i jego wspólnicy. '

Jak obrońcy konieczności wprowadzenia stanu wojennego oceniają rządy Jaruzelskiego 1982-89
Co zrobił ? a przede wszystkim czego nie zrobił generał w celu wyjścia z totalnego kryzysu.

_________________
HEMOS PASADO !

Sro 14 Gru, 2011 10:55

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.