| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
siwy
Major

Major

Posty: 1594
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Holocaust w białych rękawiczkach.

Jesteśmy przyzwyczajeni do "brutalnej" wersji Holocaustu, w naszą pamięć wrył się obraz Getta z wychudzonymi mieszkańcami, szmalcownik szantażujący ofiarę czy też rampa obozu zagłady wypełniona transportem ofiar. W Europie jednak nie wszędzie tak było. Urzędnik kolaborujący z nazizstami, mało tego całe rządy jeżeli weźmiemy pod uwagę Francję pod kierunkiem marszałka Pétaina, a wreszcie sami współobywatele z chciwą zajadłością uczestniczący w tzw. aryzacji sklepów i fabryk na okupowanych terenach. Tak naprawdę ta historia okrywa dopiero te karty. Dla przeciętnego Francuza II wojna to "niezłomność i heroizm francuskiego społeczeństwa podczas okupacji", ten przeciętny obywatel obwiniał o zbrodnie "garstkę szubrawców" reżimu Petaina.

Cytat:

Tak, w zbrodniczym szaleństwie okupanta uczestniczyli Francuzi i francuskie państwo. 53 lata temu 450 policjantów i żandarmów, Francuzów, na rozkaz swoich zwierzchników spełniło żądanie nazistów. Tego dnia w stolicy i regionie paryskim prawie 10 tys. Żydów – mężczyzn, kobiet i dzieci – zostało o świcie aresztowanych i odprowadzonych na posterunki policji... Francja uczyniła tego dnia rzecz niewybaczalną. Złamała dane słowo i wydała tych, których obiecała chronić, w ręce prześladowców


Podobnie było w Holandii, gdzie rękami holenderskich urzędników wprowadzono wzorcowe zasady dotyczące przejmowania żydowskich majątków.
Cytat:

Zdaniem badaczy, modelowy przykład sprawnie zorganizowanej grabieży Żydów stanowiła Holandia. Władze okupacyjne dokonały najpierw rejestracji wszystkich obywateli, do których zastosować można było ustawy norymberskie. Następnie, pod szyldem istniejącego niegdyś szacownego banku żydowskiego Lippman, Rosenthal&Co (Liro), utworzono instytucję imitującą działanie banku, ale w istocie stanowiącą przemyślną pułapkę. Zgodnie z rozporządzeniem władz okupacyjnych, Żydzi zostali zmuszeni do przeniesienia wszystkich swoich kont, depozytów, polis ubezpieczeniowych, patentów, umów oraz innych roszczeń i zobowiązań do Banku Liro. Tutaj musieli także zdeponować papiery wartościowe, biżuterię, dzieła sztuki i akty własności.

Tak tam białe kołnierzyki pozbawiały Żydów majątku później jeden podpis w białej rękawiczce i niedawny współobywatel deportowany z dotychczasowej ojczyzny jechał transportem w wschodnim kierunku do obozów zagłady.
Cytat:
27 marca 1942 ruszyły z Francji pierwsze transporty Żydów do obozu Auschwitz. Powszechną praktyką było rozdzielanie rodziców i dzieci; rodziców wysyłano do obozów zagłady jako pierwszych. Szacuje się, że w Auschwitz zginęła większość (11 000) tych dzieci. Ostatni transport Żydów odjechał w lipcu 1944. 80 do 90% przywożonych zabijano w Auschwitz w ciągu pierwszego dnia pobytu

Wcale się nie dziwię tym "Europejczykom" lepiej zapomnieć.
Więcej pod adresem:
http://www.polityka.pl/historia/1520224,1,zrabowane-mienie-europejskich-zydow.read#ixzz1cwceFGOx

Nie 06 Lis, 2011 19:05

Powrót do góry
sergiuszg44
Kapitan

Kapitan

Posty: 1205
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mam wrażenie, że zamiast uczyć o holokauście, handluje się nim."
Rabin Arnold Jacob Wolf

_________________
HEMOS PASADO !

Czw 10 Lis, 2011 15:44

Powrót do góry
sm112
Podporucznik

Podporucznik
Posty: 478
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam

Polecam film„La Rafle”.

Bardzo dobry film.

Francuzi podjeli odwazna probe pokazania "czasu wstydu"

Pozdrawiam Wyluzowany

Sob 19 Lis, 2011 16:08

Powrót do góry
Ted1
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowanyPosty: 1044
Pochwał: 7
Skąd: Wrocław/UK
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

re

Co do Francji i ich wstydliwym temacie. 16 lipca była 70-a rocznica łapanki .
Jak podają dzisiaj historycy w czasie wspomnianej łapanki 16 lipca 1942 roku francuska policja kolaborująca z Niemcami schwytała blisko 13 tysięcy Żydów z Paryża i okolic, w tym 4 tysięcy dzieci. Zostali oni następnie wywiezieni do obozów zagłady.
Spośród ofiar tej łapanki holokaust przeżyło tylko 25 osób.

Nazwa "łapanka Vel' d'Hiv" (skrót słów francuskich - "Velodrome d'Hiver", czyli "zimowy tor kolarski") pochodzi od nazwy dawnego welodromu w Paryżu, gdzie policja zapędziła wszystkich schwytanych 16 lipca 1942 roku Żydów.
Historycy szacują, że w latach 1942-1944 w sumie około 76 tys. Żydów zostało deportowanych z Francji do obozów zagłady.

min. za http://massviolence.org/the-vel-d-hiv-round-upOpis załącznika:
Velodrom 1942

Pon 10 Wrz, 2012 7:01

Powrót do góry
siwy
Major

Major

Posty: 1594
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: re

Ted1 napisał:
Co do Francji i ich wstydliwym temacie.

„Historia antysemityzmu”, Francois de Fontette, podrozdział Francja okresu Vichy
Dobra pozycja, gdyż zajmuje się historią antysemityzmu Holokaust to jego pokłosie. Polecam Exclamation

Czw 13 Wrz, 2012 11:30

Powrót do góry
anyżek
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany
Posty: 43
Skąd: Pszczyna
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

holocaust - ciekawe a jakie osobistości

"21 czerwca 1933 r., w kilka tygodni po dojściu Hitlera do władzy Zionistische Vereinigung für Deutschland (ZVfD) – prężna organizacja syjonistów niemieckich stała się nieoczekiwana podpora NSDAP (partii nazistowskiej)"

Na dwa miesiące przed mianowaniem Hitlera kanclerzem, egzekutywa Agencji żydowskiej [Agencja żydowska została stworzona w celu zapewnienia kontaktów międzynarodowej społeczności żydowskiej z władzami brytyjskimi sprawującymi mandat w Palestynie oraz Żydami osiedlającymi się w Palestynie od końca XIX wieku. Palestyna, oderwana od Turcji na mocy Traktatu Wersalskiego z 1918 r. została powierzona przez społeczność międzynarodową Brytyjczykom, którzy 2 listopada 1917 r. (Deklaracja Balfoura) przyznali Żydom prawo do utworzenia "siedziby narodowej".

W rzeczywistości Agencja Żydowska pełniła najprawdopodobniej funkcje rządu tworzącego się państwa izraelskiego. Wysłała do niego telegram z Jerozolimy w celu zapewnienia go, ze “yishow” (wspólnota pionierów, to znaczy Żydów z Palestyny) nie ma zamiaru przyłączać sie do bojkotu Niemiec.

21 czerwca 1933 r., w kilka tygodni po dojściu Hitlera do władzy Zionistische Vereinigung für Deutschland (ZVfD) – prężna organizacja syjonistów niemieckich stała się nieoczekiwana podpora NSDAP (partii nazistowskiej): Wierzymy, że to właśnie nowe Niemcy mogą, dzięki swej zdecydowanej woli, rozwiązać problem żydowski, znaleźć rozwiązanie problemu, który w istocie rzeczy powinien być rozwiązany przez wszystkie narody europejskie [...] Wdzięczność narodu żydowskiego staje się podstawa szczerej przyjaźni z narodem niemieckim wraz z jego realiami narodowymi i rasowymi. [...] My również jesteśmy przeciwni mieszanym małżeństwom i pragniemy utrzymać czystość żydowskiej grupy etnicznej. [...] Aby osiągnąć te praktyczne cele, syjonizm ma nadzieje, że będzie zdolny do współpracy z rządem nawet zasadniczo wrogim Żydom… [wedlug cytatu w "Les guerriers d'Israel"; E. Ratier, wyd. Facta 1995].

W tym samym czasie przywódca NSDAP, baron Leopold Itz von Mildenstein, poprzednik Eichmanna na stanowisku kierownika Biura ds. żydowskich przy SS, zostaje zaproszony przez syjonistów do Palestyny. Po zwiedzeniu tego kraju wzdłuż i wszerz (…) i zwróceniu szczególnej uwagi na problem kibuców, specjalny wysłannik, któremu towarzyszył Kurt Tuchler, działacz syjonistyczny z Berlina, publikuje serie dytyrambicznych artykułów w dzienniku Jozefa Goebbelsa “Der Angriff” ["Ein Nazi fahrt nach Palastina", "Der Angriff" 26 września-9 października 1934 r.(...)]. Ten każe z tej okazji wybić pamiątkowy medal, na którego jednej stronie widnieje swastyka, a na drugiej – gwiazda Dawida. W następstwie podroży von Mildensteina organ SS – “Das Schwartz Korps” – oficjalnie ogłosi swoje wsparcie dla syjonizmu [to wsparcie będzie ponowione przez Reinhardta Heydricha, szefa służby bezpieczeństwa SS, a w 1937 r. przez Alfreda Rosenberga, teoretyka narodowo-socjalistycznego rasizmu. Tom Segev donosi, nie określając dokładnie daty, ze Wilhelm Frick, minister spraw wewnętrznych w rządzie Hitlera, spędził swój miodowy miesiąc w Jerozolimie.]

Z funtami i markami do Ziemi Obiecanej

W czasie, gdy Mildenstein zwiedzał brzegi Jordanu, Arthur Ruppin, pruski Żyd osiadły od 25 lat w Palestynie, wysłany został przez Agencje Żydowską do Niemiec [Ruppin, który prowadził badania nad pochodzeniem rasy żydowskiej, a szczególnie nad podobieństwem fizycznym i profilem myślowym Żydów, wykorzystał tę podróż w celu spotkania się w Jenie z niemieckim antropologiem Hansem F. K. Guntherem, znanym ze swych prac poświęconych rasom.(...)], gdzie na czele delegacji syjonistycznej miał negocjować z ministrem finansów porozumienie w sprawie “haavara” (po hebrajsku: przewozu). Porozumienie podpisane 7 sierpnia 1933 r. umożliwiało wszystkim niemieckim Żydom, posiadającym świadectwo imigracyjne Agencji Żydowskiej, wyjazd i osiedlenie w Ziemi Obiecanej, a także wywóz 1 000 funtów szterlingów w walucie obcej [była to znaczna kwota. W tym okresie czteroosobowa rodzina mogla dostatnio przeżyć rok za 300 funtów szterlingów] oraz towarów na łączną sumę 20 000 marek. (…)

Lewicy Agencji, a zwłaszcza Dawidowi Ben Gurionowi, dawnemu marksiście, mianowanemu w 1935 r. przewodniczacym egzekutywy Agencji Żydowskiej i przyszłemu premierowi Izraela [wielu przyszłych premierów Izraela, takich jak Moshe Sharett, Levi Eshkol czy Golda Meir, przyjmowało to porozumienie i publicznie go broniło] chodziło o wykorzystanie antysemityzmu narodowych socjalistów (…) aby zachęcić jak największą ilość Żydów do wyjazdu i osiedlenia się w Palestynie. Jako dobrzy syjoniści, potępiali politykę asymilacji przeważająca we wspólnocie żydowskiej w Niemczech, a także antynazistowską krucjatę prowadzona przez Żydów ze Stanów Zjednoczonych. Tygodnik partii Mapai “Hapoel Hatsair” posuwał się nawet dalej, twierdząc, że pierwsze kroki podjęte przeciw Żydom ze strony III Rzeszy są “kara”, jaką ponoszą ci Żydzi, którzy próbowali zintegrować się z niemieckim społeczeństwem, zamiast wyjechać do Palestyny.

“Nowy człowiek” w Palestynie

Syjoniści z partii pracy, którzy kontrolowali Agencję, pisze izraelski dziennikarz Tom Segev [w "Le septieme million - Les Israeliens et le genocide" (Siódmy milion - Izraelici a ludobójstwo). Wyd. Liana Levi, 1993], uważali, że należy stworzyć nowe społeczeństwo, którego życie różniłoby się całkowicie od tego, jakie cechowało Żydów na wygnaniu. Chcieli, by naród żydowski mógł powrócić do pracy na roli. Ich zdaniem życie w mieście było symbolem degeneracji społecznej i moralnej; powrót do ziemi zrodziłby “nowego człowieka”, którego mieli nadzieje ukształtować w Palestynie. Stad preferencje przyznawane młodym i zdrowym Żydom, którzy mogliby się stać dobrymi “haloutzim” (pionierami).

Porozumienie przyjęte w sierpniu 1933 r. przez Kongres syjonistyczny w Pradze nie zostało bynajmniej zatwierdzone jednogłośnie przez syjonistów. W paradoksalny sposób najbardziej zagorzałymi jego przeciwnikami okazali się “rewizjoniści” [syjonistami "rewizjonistami" określano te osoby, które pragnęły "rewizji" polityki prowadzonej przez Agencje żydowską wobec Brytyjczyków, uznając ją za zbyt pojednawczą], a szczególnie ich lider Włodzimierz (zwany Zeev) Żabotyński (*), który dał się poznać we wrześniu 1921 r. jako sygnatariusz porozumienia z rządem ukraińskim na wychodźstwie w sprawie powołania żandarmerii żydowskiej, mimo ze szef rządu ukraińskiego – Siemion Petlura – był znanym antysemitą, oskarżonym o organizowanie pogromów na tysiącach Żydów. W podobny sposób Żabotyński nie okazał żadnych skrupułów, kiedy w 1934 r. zasiadł do negocjacji z faszystowskimi władzami Włoch w kwestii szkolenia jednego z oddziałów Betaru [Betar został założony przez Żabotyńskiego w Rydze (Łotwa) w 1923 r. W przededniu II wojny światowej liczyl okolo 100 000 członków w 26 różnych krajach] w prowadzonej przez “czarne koszule” Szkole Morskiej w Civitavecchia.
Jeden z głównych współpracowników Żabotyńskiego, Wolfgang von Weisl, wybitna postać ruchu “rewizjonistycznego” w Palestynie, wyrażał publiczne zadowolenie ze zwycięstwa faszystowskich Włoch w Abisynii, upatrując w nim triumf rasy białej nad czarna. Z kolei Mussolini nie okazywał żadnej wrogości wobec Żydów i wielokrotnie przyjmował przywódców syjonistycznych, zarówno Chaima Weizmana, przyszłego pierwszego prezydenta Izraela, w styczniu 1923 r. i we wrześniu 1926 r., jak i Nahuma Goldmana, przewodniczącego Światowej Organizacji Żydów w październiku 1927 r.

“Nikczemny sprzeciw” Żabotyńskiego

Sprzeciw Żabotyńskiego wobec “haavara” – pisał on, że porozumienie jest nikczemne, haniebne i godne pogardy – jest tym bardziej zdumiewający, ze przywódca “rewizjonistów” usprawiedliwiał w jakiś sposób antysemityzm, przyznając, ze była to odpowiedź obrzydliwa, chociaż naturalna na anomalię żydowską i że otwarcie wyznawał poglądy rasistowskie: Nie może być mowy o asymilacji. Nie pozwolimy na takie rzeczy jak mieszane małżeństwa, ponieważ zachowanie integralności naszego narodu jest możliwe tylko poprzez utrzymanie czystości rasy [...]. Z krwi człowieka wypływa źródło uczucia narodowego [...], znajduje się ono w typie fizyczno-rasowym.

Można zrozumieć, ze Żabotyński, mimo że dostąpił inicjacji w loży Wielkiego Wschodu we Francji w 1931 lub 1932 r. [został z niej jakoby wykluczony w 1936 r. z powodu swych faszystowskich poglądów], był nieustannie oskarżany przez swych syjonistycznych rywali o sympatie do ustrojów totalitarnych [w tygodniku "Mapai", począwszy od 1932 r., Chaim Weizmann nie waha się uważać "rewizjonistów" za "dzieci igrające z żydowską swastyka"]. W 1931 r. w Gdańsku Żabotyński, którego Ben Gurion nazwał “Włodzimierzem Hitlerem”, dał się wybrać na najwyższego wodza Betaru (“Rosh Betar”) wraz z wszelkimi pełnomocnictwami (“shilton”), wzorując się w oczywisty sposób na “Führerprinzip”. Bojownicy Betaru, naśladując S.A., noszą brunatne koszule. (…)

Pod ochroną Gestapo

(…) W Niemczech działacze Betaru odnoszą się z największym uznaniem do reżimu hitlerowskiego. Od 1932 r. kierownictwo ruchu żąda od swych członków, by okazywali nazistom uprzejmość i nigdy nie wypowiadali się w sposób, który mógłby zostać uznany za obelgę wobec narodu niemieckiego, jego instytucji lub panującej ideologii [Informacja powielona 29 czerwca 1932 r. znajdująca się w Archiwum Zabotynskiego (cyt. przez Toma Segeva, op.cit.)]. Ponieważ taka postawa spowodowała wykluczenie Betaru niemieckiego ze Światowej organizacji syjonistycznej w maju 1933 r., przybiera on nowa nazwę: Nazional Jugend Herzlia.

Po dojściu Hitlera do władzy członkowie Betaru przez kilka następnych miesięcy paradują w mundurach po ulicach Berlina. W grudniu 1934 r., kiedy ruchy młodzieży żydowskiej otrzymują zakaz noszenia mundurów, Herzlia Betar, jako jedyne stowarzyszenie ma ten zakaz na kilka miesięcy uchylony, a członkowie mogą jeszcze występować w mundurach na spotkaniach prywatnych, wycieczkach i letnich obozach. Pewnego dnia, opowiada Tom Segev, grupa SS zaatakowała letni oboz Betaru. Wtedy szef ruchu złożył skargę w Gestapo i w kilka dni później tajna policja oświadczyła, ze winni esesmani zostali ukarani. Zapytano na Gestapo, jaki rodzaj zadośćuczynienia byłby dla Betaru najbardziej odpowiedni. Wtedy ruch poprosił, by uchylono wprowadzony ostatnio zakaz noszenia brunatnych koszul i prośba ta została spełniona. Rozporządzenie to będzie uchylone dopiero w 1939 r., kiedy powołanie Reichsvereinigung des Juden in Deutschland (Powszechnego Związku Żydów w Niemczech) spowoduje rozwiązanie ruchu.

O bezkonfliktową koegzystencję

Jeden z przywódców Herzlia-Betar, Georg Kareski założył w 1926 r. Judisches Volkspartei, której celem było zwalczanie zjawiska małżeństw mieszanych i ochrona Żydów przed jakimikolwiek wpływami z zewnątrz. W 1932 r. prowadził wielokrotnie rozmowy z Georgiem Strasserem, jednym z przywódców NSDAP. W opublikowanym 23 grudnia 1935 r. wywiadzie dla jednego z „Der Angriff”, dziennika Goebbelsa (…) potwierdza rasistowskie ustawy norymberskie, przyznając, ze całkowita segregacja kultury dwóch narodów (narodu niemieckiego i narodu żydowskiego) jest wstępnym warunkiem bezkonfliktowej koegzystencji. [Ustawy Norymberskie zakazujące małżeństw i związków seksualnych miedzy Żydami i Niemcami były również aprobowane przez "Judische Rundschau", organ prasowy kontrolowany przez Zionistische Vereinigung fur Deutschland (ZVfD)].

Niemcy szkolili emigrantów żydowskich

W okresie od 1933 do 1939 r. blisko 60 000 Żydów niemieckich, to znaczy prawie 10 proc. ich wspólnoty, osiedliło się w Palestynie dzięki porozumieniu haavara. (…) Światowa Organizacja Syjonistyczna otrzymała pozwolenie na utworzenie na terytorium Niemiec około czterdziestu ośrodków szkolenia zawodowego i rolniczego dla przyszłych emigrantów. Władze nazistowskie udostępniły im gospodarstwa rolne. Ci z emigrantów, którzy zostali zwolnieni ze swoich zakładów pracy, mieli w dalszym ciągu otrzymywać w Palestynie zasiłki dla bezrobotnych, skrupulatnie przelewane przez skarb Rzeszy. SD [Sicherheitsdienst: służba bezpieczeństwa i informacji SS], który z bliska obserwuje całą sprawę, nawiązał w Palestynie kontakty z Feiblem Folkesem, zastępcą kierownika Haganah [Żydowska milicja obronna założona w 1920 r.], który wyraził swe zadowolenie z radykalnej polityki Niemiec, dzięki której do tego stopnia wzrośnie liczba ludności żydowskiej w Palestynie, że w najbliższej przyszłości przewyższy liczbę Arabów (…).

Porozumienie haavara działało aż do wybuchu Drugiej Wojny Światowej, mimo wzrastających zastrzeżeń ze strony syjonistów wobec niemieckich Żydów, którzy okazali się mało przydatni do pracy na roli [od 1934 r. Agencja Żydowska uskarżała się, ze materiał ludzki przybywający z Niemiec (jest) coraz gorszy. Nie maja ani ochoty, ani zdolności do pracy {zależy, o jaką pracę chodzi, he he - admin}. Świadectwa emigracyjne zostaną cofnięte Żydom powyżej 35 roku życia, którzy oddają się handlowi lub innej podobnej działalności]. Rośnie również sprzeciw ze strony pewnych frakcji w III Rzeszy, mianowicie w Auslandorganisation (AOO przy NSDAP. Założona w 1930 r., w celu zorganizowania komórek narodowo-socjalistycznych w społecznościach niemieckich za granica, organizacja czuwała nad losem 2000 Niemców rasy aryjskiej osiedlonych w Palestynie od XIX wieku. Ci koloniści, którzy żyją z owoców swoich gospodarstw rolnych, niechętnie patrzą na Żydów przybyłych z Niemiec, a z chwila gdy zostaje podpisane porozumienie haavara, uskarżają się, że mimo iż nie są Żydami, muszą wszelkie swoje transakcje ze starym krajem przeprowadzać przez Havaara Trust i Transfer Office

Pierwsze zamieszki arabskie

Obawy kolonistów niemieckich pogłębiają się w kwietniu 1936 r., podczas pierwszych zamieszek arabskich wywołanych wskutek masowego napływu żydowskich imigrantów. W miesiąc później brytyjskie ministerstwo ds. kolonii tworzy komisje śledczą, a jej przewodnictwo powierza lordowi Robertowi Peel, który w lipcu 1937 proponuje plan podziału Palestyny miedzy Arabów, Żydów i Anglików. (…)

Współpraca syjonistów z Gestapo

Arabowie (…) chcą przekonać III Rzesze, by zrezygnowała z wysyłania Żydów do Palestyny. W październiku 1937 r. Hadz Amin El-Husseini, Wielki Mufti Jerozolimy, główny inspirator arabskich zamieszek w Palestynie, wysyła do Berlina swego emisariusza Musse Alami, który zostaje bardzo grzecznie odprawiony przez niemieckiego ministra spraw zagranicznych. Również następny wysłannik, Said Iman, przybyły do stolicy Niemiec 24 listopada 1937 r. nie odnosi większych sukcesów u przywódców NSDAP, mimo solidnych listów polecających [Admiral Canaris, szef Abwehry, który się z nim potajemnie spotkał w Bejrucie w 1938, był jak się zdaje pierwszym oficjalnym przedstawicielem Niemiec, który potraktował go serio]. Wielki Mufti doprowadzi do swojego wyjazdu do Berlina w listopadzie 1941 r. Jego spotkanie z Hitlerem spowoduje, ze III Rzesza dokona wyboru na korzyść Arabów. Będzie

patronował tworzeniu się muzułmańskich dywizji SS w Bośni (Handschar) i Albanii (Skanderberg)].

Walter Dohle, generalny konsul Niemiec w Jerozolimie, z którym Wielki Mufti spotkał się 15 lipca 1937r., również stara się przekonać swój rząd, by zrezygnował z haavary. Spotyka się ze sprzeciwem Otto von Hentiga, od lipca 1937 r. dyrektora Departamentu Bliskiego Wschodu na Wilhemstrasse, uważającego, ze haavara jest (…) najlepszym sposobem przekonania Żydów do opuszczenia Niemiec. Pogląd ten podzielają również minister spraw zagranicznych, Constantin von Neurath, minister spraw wewnętrznych, Wilhelm Frick, szef policji i SS Heinrich Himmler oraz dwaj następujący po sobie ministrowie gospodarki: Hjalmar Schacht i Walter Funk.

Hitler: emigracja Żydów będzie popierana

W 1938 r. Hitler po rozmowie z Alfredem Rosenbergiem, dyrektorem biura spraw zagranicznych przy NSDAP oświadcza, ze emigracja Żydów z Niemiec będzie w dalszym ciągu popierana wszelkimi możliwymi sposobami. W jego rozumieniu chodzi tu jedynie o emigracje w kierunku Palestyny, jak to potwierdza w swoim liście z 14 czerwca 1938 r. Wilhelm Frick: Z wyjątkiem Palestyny żaden inny kraj nie wchodzi w gre jako miejsce masowej imigracji [Żydów].

O ile Hitler nie wierzy, by Żydzi zdolni byli stworzyć państwo, inni przywódcy III Rzeszy nie są tego tak pewni i obawiają się, czy utworzenie syjonistycznego organizmu nie wzmocni wpływów światowego judaizmu. Obawy te znikają, gdy nowa komisja śledcza, której tym razem przewodzi Sir John Woodhead, dochodzi do wniosku, ze podział Palestyny jest nie do przeprowadzenia. Projekt Państwa żydowskiego na razie został zawieszony.

Heydrich czarteruje statki

17 maja 1939 r. w trosce o dobro Arabów Londyn (…) zrywa z polityka zapoczątkowaną przez Deklaracje Balfoura: Żydzi maja zakaz kupowania ziem na prawie całym terytorium powierniczym. W lipcu brytyjski minister ds. kolonii podejmuje decyzje o zawieszeniu na okres sześciu miesięcy, począwszy od 1 października, wszelkiej imigracji żydowskiej do Palestyny. Ogłoszenie tej decyzji następuje w momencie, kiedy przedstawiciele Agencji Żydowskiej są w trakcie negocjacji porozumienia z Eichmannem o organizacji wyjazdu 10 tysięcy Żydów niemieckich droga przez Hamburg. Wypowiedzenie przez Anglię wojny 3 września 1939 r. oznaczało fiasko tego projektu, ale o ile Ben Gurion i Agencja żydowska musieli się pozornie podporządkować decyzjom brytyjskim, o tyle “rewizjoniści” próbują popierać tajną emigrację. W lecie 1938 r. przybyli do Berlina dwaj agenci syjonistyczni, Pinhas Ginsburg i Max Zimels w celu przestudiowania wraz z SD metody obejścia brytyjskiej blokady [Jon i David Kimche, "The Secret Roads", Secker & Warburg, Londyn, 1954 r.]. W założeniu przewiduje się wysyłanie 400 Żydów tygodniowo. Aby wyczarterować statki, Reihard Heydrich – prawa ręka Himmlera, któremu w styczniu 1939 r. powierzono kierowanie Centralnym Biurem Rzeszy ds. emigracji Żydów – odwołał się do grecko-niemieckiego armatora.

Żydzi chcą walczyć u boku Niemiec

Ginsburg i Zimels będą musieli opuścić Niemcy po wypowiedzeniu wojny, ale współpraca miedzy SD a tajnymi służbami syjonistycznymi będzie się ciągnęła do 1941 r.[w marcu 1942 r. w Neuendorf ciągle był czynny kibuc szkoleniowy dla kandydatów na emigracje]. W styczniu tegoż roku, kiedy Afrykański Korpus Rommla usiłuje wkroczyć do Egiptu, wysłannik z grupy Stern [od nazwiska założyciela Abrahama Sterna, który zostanie zgładzony przez Anglików w lutym 1942 r., jednak jej prawdziwa nazwa brzmiała: Lehi (skrót od "Lohamei Herut Yisrael": Bojownicy o wolność Izraela). Grupa, która zrodziła partie Herout miała swój dziennik zatytułowany po prostu "Terroryzm"] Naftalski Lubenczyk przybywa do Bejrutu (wówczas pod kontrola rządu Vichy), by spotkać się z Otto von Hentigiem i przekazać mu tekst memorandum, w którym stwierdza się, że ustanowienie Państwa żydowskiego na gruncie narodowym i totalitarnym, sprzymierzonego traktatem z Rzesza Niemiecka przyczyniłoby się do utrzymania i wzmocnienia obecności Niemiec na Bliskim Wschodzie. Po wygłoszeniu tej zasady przywódcy grupy Stern wysuwają propozycje wzięcia czynnego udziału w wojnie u boku Niemiec!

Memorandum podpisał Szamir

Memorandum zostaje przesłane do Berlina 11 stycznia 1941 r. i jest przedmiotem dyskusji z Franzem von Papenem, wówczas ambasadorem Rzeszy w Ankarze. Nigdy nie spotka się z odpowiedzią. Otto von Hentig przestrzega swojego rozmówce: istnieje w Niemczech nurt, który jest przychylny utworzeniu państwa żydowskiego w Palestynie, ale OKW, naczelne dowództwo Wermachtu, podjęło już decyzje zapewnienia sobie w walce z Anglia poparcia Arabów, którzy są nieporównanie liczniejsi od Żydów (…).

Dzisiaj wiemy z cala pewnością, ze jednym z sygnatariuszy memorandum był Izaak Shamir (prawdziwe nazwisko – Jeziernicki), przyszły premier Izraela. Będzie nawet osobiście odpowiadać za opóźnienia wynikające z finansowania podroży Naftalskiego Lubenczyka do Bejrutu [na próżno Shamir będzie starał się zanegować swą rolę w tej sprawie. W Izraelu została ona ujawniona przez Davida Yisraeli ("The Palestine Problem in German Politics, 1889-1945", University Bar Ilan, Ramat-Gan, 1974), a w Anglii przez Leni Brennera ("The Iron Wall. Zionist Revisionnism from Yabotinsky to Shamir", Zed Books, Londyn, 1984)].

Begin zrywa rozejm z Anglia

W styczniu 1944 r., kiedy wydaje się, ze wojna jest już przez Niemców przegrana, inny przyszły premier Izraela Menahem Begin, dawny przywódca Betaru w Polsce i nowy szef Irgunu [tajna grupa stworzona w 1931 r., w której kilka tysięcy członków pochodziło z Betaru Irgun Zvai Leumi (Narodowa Organizacja Militarna); dopuszczała się aktów terroryzmu zarówno wobec Brytyjczyków, jak i Arabów] zrywa rozejm z Anglikami, jaki tuż przed swoja śmiercią zdołał narzucić Żabotyński, w chwili gdy wybuchła II wojna światowa [w reakcji na ten rozejm bojownicy opuścili Irgun w celu stworzenia grupy Stern. Begin nazywał ich "naszymi towarzyszami w rewolcie", podkreślając w ten sposób zbieżność punktu widzenia, czy wręcz uzupełnianie się obu organizacji (zob. "Les guerriers d'Israel", Facta, 1995)]. Znowu maja miejsce zamachy na brytyjskich żołnierzy, co czyni z Irgunu spóźnionego, ale lojalnego sojusznika III Rzeszy.

Tysiące kolaborantów w Europie skazano, szargając ich imię za dużo mniejsze przewinienia. (…) Pamięć bywa zadziwiajaco selektywna.
– Jean-Claude Valla

Czw 20 Wrz, 2012 1:21

Powrót do góry
panc
Moderator
Podpułkownik

Podpułkownik

Posty: 3106
Pochwał: 29
Skąd: W-wa ,Pl. Na Rozdrożu 2 m. 183
Archiwum: Grzegorz Gąsienica-Poszepszyński
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

http://www.bibula.com/?p=25019

http://pl.wikipedia.org/wiki/Plagiat

Powstrzymam się od komentarzaOpis załącznika:
Stirlitz poleca kultowy : "Materiał do przemyślenia"

_________________
Ministry, Animosity :

https://www.youtube.com/watch?v=L2ayask8pck&list=RDL2ayask8pck

Svoboda je prevara, zakufana prevara

Czw 20 Wrz, 2012 2:06

Powrót do góry
siwy
Major

Major

Posty: 1594
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: holocaust - ciekawe a jakie osobistości

anyżek napisał:
Tysiące kolaborantów w Europie skazano, szargając ich imię za dużo mniejsze przewinienia. (…) Pamięć bywa zadziwiajaco selektywna.
– Jean-Claude Valla

I bardzo dobrze sprawcy mniejszych czy większych "przewinień" trafili tam, gdzie ich miejsce. A pamięć jak to pamięć wybiórczą bywa czego przykładem są te powyższe wypociny.

Czw 20 Wrz, 2012 15:26

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany
Posty: 7603
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

panc;

Cytat:
Powstrzymam się od komentarzaDlaczego ? Przecież anyżek zajumał tekst nie podając adresu strony, czyli złamał regulamin. Takich mądrych co to wklejają teksty bez podania adresu jest sporo. A przecież to zwykła kradzież.

Czw 20 Wrz, 2012 16:05

Powrót do góry
panc
Moderator
Podpułkownik

Podpułkownik

Posty: 3106
Pochwał: 29
Skąd: W-wa ,Pl. Na Rozdrożu 2 m. 183
Archiwum: Grzegorz Gąsienica-Poszepszyński
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieję , że jest już tego świadomy i nie będzie sadził tego rodzaju kwiatków w przyszłości bo wtedy otrzyma komentarz do ostrzeżenia
pozdr

_________________
Ministry, Animosity :

https://www.youtube.com/watch?v=L2ayask8pck&list=RDL2ayask8pck

Svoboda je prevara, zakufana prevara

Czw 20 Wrz, 2012 19:22

Powrót do góry
tobiasz
Starszy sierżant

Starszy sierżant

Posty: 141
Skąd: Polska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

a może odnieść sie do tematu pomijając plagiat

Pią 12 Kwi, 2013 14:24

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany
Posty: 7603
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

tobiasz;

Cytat:
a może odnieść sie do tematu pomijając plagiat


Nie krępuj się. Błysnąłeś już na forum negacją komór gazowych i Holocaustu, czas na udowodnienie tych pomysłów. Oczekuję konkretnej, rzeczowej dyskusji opartej o prace historyków.

Pią 12 Kwi, 2013 18:04

Powrót do góry
tobiasz
Starszy sierżant

Starszy sierżant

Posty: 141
Skąd: Polska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Seth polecam analize:

http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/mit-6-milionow/

ja naprawde nie neguje tego że niemcy mordowali bestialsko ludzi jednak mozliwe że nie na taką skale jak nam wmawiano

Pią 12 Kwi, 2013 21:18

Powrót do góry
red25
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel

Posty: 3078
Pochwał: 4
Skąd: UE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

tobiasz napisał:
Seth polecam analize:

http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/mit-6-milionow/

ja naprawde nie neguje tego że niemcy mordowali bestialsko ludzi jednak mozliwe że nie na taką skale jak nam wmawianoNo tak a te kilka milionów europejskich Żydów przeszło na wyższy stopień egzystencji i stało się niewidzialną materią?? Wybacz ale trollujesz w różnych wątkach i klepiesz brednie z którymi nie da się dyskutować....nic konkretnego nie piszesz, źródeł nie podajesz więc zamilknij .... chyba, że któryś z Szanownych Moderatorów się zlituje

_________________
Żeromski, Daszyński, Pużak, Ciołkosz, Gustaw Herling-Grudziński byli socjalistami... ich też nazwiecie lewakami?
http://www.youtube.com/watch?v=6KZKyUQblWU

Pią 12 Kwi, 2013 23:58

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany
Posty: 7603
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

tobiasz;


Cytat:
Seth polecam analize:


Zadałem pytanie o konkretne źródła Twoich inspiracji, a Ty wyjeżdżasz z debilną stronką dla przygłupów. Nie odmawiam Tobie prawa do przekonań, że Holocaustu nie było, a tym bardziej komór gazowych, ale wymagam abyś swoje rewelacje należycie udokumentował. Książki, autorzy, tytuły. Niczego więcej nie oczekuję.

Sob 13 Kwi, 2013 15:36

Powrót do góry
tobiasz
Starszy sierżant

Starszy sierżant

Posty: 141
Skąd: Polska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

teraz pytanie: ile osób (logistycznie) był w stanie unicestwić tego typu system (zwieźć + zabić + zniszczyć szczątki) w czasie funkcjonowania obozu w auschwitz?
4 miliony - tyle wynosiły pierwsze "szacunki" przedstawione nam jako fakt!jednak po pewnym czasie ktoś bystry zaczął kwestionować tę liczbę jako absurdalną wykazując, iż byłoby to niemożliwe fizycznie... w końcu po wielu latach wyzywania dociekliwych ludzi od rewizjonistów i innych ludobójców, a nawet zamykania ich w więzieniach... dziś już nawet sam IPN, wykipedia, nie sięga wyżej niż milion z groszami, jeśli chodzi o auschwitz.Opis załącznika:

Sob 13 Kwi, 2013 20:13

Powrót do góry
tobiasz
Starszy sierżant

Starszy sierżant

Posty: 141
Skąd: Polska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

jeszcze jedno najważniejsze :

Ja nie neguje holokaustu. Chodzi jedynie o liczbę pomordowanych. W tym wypadku dyskusja jest dopuszczalna a nawet wskazana. Nie ma tu podstaw do żadnych sankcji .

Sob 13 Kwi, 2013 20:23

Powrót do góry
tobiasz
Starszy sierżant

Starszy sierżant

Posty: 141
Skąd: Polska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

kolejne , drogi sethcie proszę o wyjaśnienie :
Jedyne zdjecie na swiecie ;kominek przez ktory ss mani wsypywali zyklon b do srodka komory gazowej.
Z drewnianym gazoszczelnym deklem jak od wiejskiego sracza. bardzo gazoszczelne to

A co sadzicie o tym braku blekitu pruskiego na scianch pomieszczenia gdzie 'zagazowano' pre milionow Zydow?
Moze konkretnie?Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sob 13 Kwi, 2013 20:47

Powrót do góry
tobiasz
Starszy sierżant

Starszy sierżant

Posty: 141
Skąd: Polska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

a może odniesiesz sie rzeczowo do tego miast pluć jadem

http://www.holocaustsurvivors.org/data.show.php?di=record&da=photos&ke=97

Przyjaciele w gettcie w Czestochowie.

Podpis mowi ,ze musieli nosic NIEBIESKO -BIALE OPASKI z gwiazda dawida.

Z tego co pamietam-poprawcie mnie prosze jesli nie mam racji- kolory bialy i niebiski zostaly przyjete i uzywane dopiero PO POWSTANIU IZRAELA a w czasie wojny byly albo zolte gwiady albo opaski z żółta gwiazda.

ps.Nota bene .Zolte gwiazdy bylu pommyslem zydowskim w 1930 roku i organizacje żydowskie w Niemczech zachęcały Żydów do noszenia jako jako czegoś w rodzaju wyróżnienia aby odróżniać -z duma- sie od pogardzanych Niemcow. Ot ,mala poprawka.

Jeszcze jedna bohaterka odzyskala "cudownie' pamiec ,ktora utracila na dlugich 50 lat i przypomniala sobie ,ze byla czescia holokaustu!
Razem z kuzynka napisala ksiazke i ot,nastepny dowod na holokaust."One Hell Of A Story

Auschwitz was liberated three months earlier (Jan 1945), and the Russians were almost in Germany. These must have been important Jews for Hitler to decide to fight through Russian lines, and break into Auschwitz!!"
"Jest tylko male,bardzo malutkie :"ALE":
Zgodnie z tym co przypomniala sobie nasz bohaterka , ja i jej rodzine wyslano w kwietniu 1945 z obozu w Bergen-Belsen do Oswiecimia aby ich,oczywiscie , zagazowac.
Po dwoch tygodniach koszmarnej podrozy pociag zostal oswobodzony przez sowietow.
TYLE TYLKO ,ZE OSWIECIM BYL WYZWOLONY W STYCZNIU 1945 ROKU,TRZY MIESIACE WCZESNIEJ!!!
Nasz bohaterka i jej rodzina musili byc rzeczywiscie szaleni wazni dla hitlera skoro ten zdecydowal ,ze dostraczy ich do obozu poprzez linie sowieckiego frontu ,wlamie sie do obozu i na nowo rozpali krematoria.

Sob 13 Kwi, 2013 21:12

Powrót do góry
red25
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel

Posty: 3078
Pochwał: 4
Skąd: UE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

tobiasz napisał:

ps.Nota bene .Zolte gwiazdy bylu pommyslem zydowskim w 1930 roku i organizacje żydowskie w Niemczech zachęcały Żydów do noszenia jako jako czegoś w rodzaju wyróżnienia aby odróżniać -z duma- sie od pogardzanych Niemcow. Ot ,mala poprawka.


I oczywiście masz jakieś źródło historyczne na poparcie tej bredni? Czekam..

_________________
Żeromski, Daszyński, Pużak, Ciołkosz, Gustaw Herling-Grudziński byli socjalistami... ich też nazwiecie lewakami?
http://www.youtube.com/watch?v=6KZKyUQblWU

Sob 13 Kwi, 2013 21:21

Powrót do góry
tobiasz
Starszy sierżant

Starszy sierżant

Posty: 141
Skąd: Polska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Seth kolejne dane i liczby prosze bardzo :9 milonow wedlug francuskiego filmu dokumentalnego "Noc i mgla" ,ktory byl pokazywany milionom uczniow na calym swiecie

8,000,000 Source: The French War Crime Research Office, Doc. 31, 1945.
8 milionow wedlug : Biura badania Francuskich Zbrodni Wojennych dok.31,1945


7,000,000 Source: Also cited by the French War Crime Research Office.

7 milonow:zrodlo - to samo jak wyzej

6 milionow - zrodlo: cytaty z ksiazki "Doktor z Oswiecimia" Miklos'a Nyizli.Od czasu ukazania sie ksiazki zostalo udowodnione ,ze cala ta ksiazka to oszustwo i ,ze "Doktor" nawet nie byl w Owiecimiu .Pomimo tego ksiazka ciagle jest cytowana przez historykow jako "zrodlo"


5 do 5 i pol miliona .Ta liczba padla w czasie procesy bylego komendanta obozu Rudolfa Hoessa w 1945 w jego napisanym po angielsku przyznaniu sie do winy! czyli w jezyku ,ktorego nigdy nie znal

5 milionow :poadan przez Le Monde w wydaniu z 20 kwietnia 1978,jak rowniez podawana raz jeszcze 23 stycznia 1995 przez "Die Welt".
We wrzesniu 1989 Le Monde obnizyl liczbe do 1 miliona i 433 tysiecy


4 i pol miliona-taka liczbe podal inny swiadek na procesie Hoessa

4 miliony ;podawane w sowieckich dokumentach 6 maja 1945 i oficjalnie uznane przez Trybunal w Norymberdze .ta sama liczba byla uzyta w wydaniu NewYork Times z dnia 18 kietnia 1945 roku.
50 lat pozniej ten sam Ne York Times i Washington Post zdredukowaly ja do 1,5 miliona powolujac sie na "nowe badania muzeum w Oswiecimiu" .
W rzeczywistosci ta liczba 4 milionow byla pozniej zarzucona oficjalnie przez urzednikow z Muzeum w Oswiecimiu w 1990 ale nowa liczba 1,5 miliona nie zostala oficjalnie podana do wiadomosci przez 5 lat az do 1995 kiedy zrobil to Lech Walesa,owczesny prezydent.

3,5 miliona : te liczbe podaje wydanie 1991" Slownika Jezyka Francuskiego" oraz Claoude Lanzman w 1980 w swojej przedmowie do ksiazki F.Mullera "TRzy lata w oswiecimskiej komorze gazowej"

3 milony: w wymuszonych na Hoesie zeznaniach z procesu,ktory te liczbe podal jako liczbe wizniow ktorzy zostali 'zagazowani' przed grudniem 1943 .
Ponownie cytowana w lipcy 1993 w wydaniu "Heritage" ,najpopranieszej zydowskiej gazety w Kalifornii pomio tego ,ze TRZY LATA WCZESNIEJ WLADZE MUZEUM W OSWIECIMIU OFICJALNIE ZMNIEJSZYLY LICZBE DO 1,1-1,5 MILIONA
.

2,5 miliona: z zeznania nastepnego osmieszonego klamcy Rudolfa Vrby,ktory zeznawal w czsie procesu Eichmana w 1961 roku w Izraelu

2,000,000 Source: Cited by Leon Poliakov (1951) writing in Harvest of Hate; Georges Wellers, writing in 1973 in The Yellow Star at the Time of Vichy; and Lucy Dawidowicz, writing in 1975 in The War Against the Jews.

2 milony - podawna przez autorow wspomnien powyzej oliakova,Wllersa i Lucy Davidowicz

2,000,000 to 4,000,000 Source: Cited by Yehuda Bauer in 1982 in his book, A History of the Holocaust. However, by 1989 Bauer revised his figure to 1,600,000.
2 do 4 -ech milionow ; 1982 ,Yehuda Bauer w swojej ksiazce : "historia holokaustu" .
W 1989 Bauer obnizyl te liczbe w nowym wydaniu do 1,6 miliona


1,6 miliona:nowe wydanie ksiazki Bauera w 1989 .W artykule w "Jerusalem Post" z 22 wrzesnia 1989 Bauer oswiadczyl "Ta liczba (2-4 miliona) byla odrzucona od lat tyle tylko ,ze nie byla podana do wiadomosci publicznej

1,500,000 Source: In 1995 this was the number of Auschwitz deaths announced by Polish President Lech Walesa as determined by those at the Auschwitz museum. This number was inscribed on the monument at the Auschwitz camp at that time, thereby "replacing" the earlier 4,000,000 figure that had been formally repudiated (and withdrawn from the monument) five years earlier in 1990. At that time, on July 17, 1990 The Washington Times reprinted a brief article from The London Daily Telegraph citing the "new" figure of 1,500,000 that had been determined by the authorities at the Auschwitz museum. This new figure was reported two years later in a UPI report published in the New York Post on March 26, 1992. On January 26, 1995 both The Washington Post and The New York Times cited this 1,500,000 figure as the new "official" figure (citing the Auschwitz Museum authorities).

Nowa oficjalna liczba :1,5 miliona podawan przez rozne zrodla w tym przez prez.Walse.Nowa liczba zostala wyryta na tablicy pamiatkowej zastepujac w ten sposb inna tablice z liczba 4 milionow ,ktora zostala usunieta 5 lat wczesniej.

1,471 595 ;liczba cytowana przez Wellersa w 1983.tego samego ktory dzisiac lat wczesniej ustalil ja na 2 miliony.


1,433 tysiace ,wrzesien 1989 podana przez Le Monde.ten sam Le Mond ,ktory w 1978 podawal 4 miliony zagazowanych Zydow

1,250 tys.: Raul Hillberg w 1985 roku w swoje ksiazce :"Zaglada europejskich Zydow"

1,100,000 to 1,500,000 Source: Sources for this estimate are Yisrael Gutman and Michael Berenbaum in their 1984 book, Anatomy of the Auschwitz Death Camp. This estimate was later also cited by Walter Reich, former director of the U.S. Holocaust Memorial Museum, writing in The Washington Post on September 8, 1998. The upper figure of 1,500,000 is (the new) "official" figure as now inscribed at Auschwitz, with the earlier figure of 4,000,000 inscribed on a plaque displayed from 1948 to 1989 having been removed from the memorial at the site of the former concentration camp.

1,1 do 1,5 miliona : taka liczbe podaja Gutman i Berenbaum w 1984 roku .Ta sama liczba podana w 1998 przez bylego dyrektora holocaust memorial Museum


1,000,000 Source: Jean-Claude Pressac, writing in his 1989 book Auschwitz: Technique and Operation of the Gas Chambers. This is interesting since he wrote his book to repudiate so-called "Holocaust deniers" who were called that precisely because they had questioned the numbers of those who had died at Auschwitz.

1 milion : Jean Claude Pressac w ksiazce wydanej w 1989 roku.

900,000 Source: Reported on August 3, 1990 11, by Aufbau, a Jewish newspaper in New York.

900 tysiecy ;zrodlo -gazeta zydowska "Aufbau" 3 sierpien 1990


800 tysiecy : G.Reitlinger w swojej ksiazce "Ostateczne rozwiazanie"


775,000 to 800,000 Source: Jean-Claude Pressac's revised figure, put forth in his 1993 book, The Crematoria of Auschwitz: The Mass Murder's Machinery, scaling down his earlier claim of 1,000,000 dead.

775 tysiecy- 800 tysiecy -nowe dane podane przez Pressaca w jego ksiazce z 1993 roku.Poprzednio mowil o milionie ofiar

630,000 to 710,000 Source: In 1994 Pressac scaled his figure down somewhat further; this is the figure cited in the German language translation of Pressac's 1993 book originally published in French. Again, this is substantially less than Pressac's 1989 figure of 1,000,000.


630 do 710 tysiecy : w 1994 Presac ponownie obnizyl swoje dane135,000 to 140,000 Source: This is an estimate based on documents held by the International Tracing Service of the Red Cross. It is known that International Tracing Service has a complete set of registration documents. This is thought to include a complete set of roll-call data which includes twice daily tallies of those who died. Although the International Tracing Service of the Red Cross has such records, they have never officially published an accurate count of those who died, or even an accurate report as to exactly which documents they hold. However, totals from these records have been obtained by various interested parties.

135 do 140 tysiecy : ta liczba pochodzi z danych Miedzynarodowego Czerwonego KrzyzaThe estimate of 135,000 is roughly corroborated by the "Auschwitz death books." The death books themselves are wartime German camp records, which were captured by the Soviets towards the end of the war, and hidden in Soviet achieves, until released to the Red Cross in 1989.


Liczba 135 tysiecy ofiar pokrywa sie z grubsza z danymi uzyskanymi z "Ksiag zgonow' przejetych przez sowietow w 1945 roku i ujawnionych czerwonemuKrzyzowi w 1989


Ksiegi zgonow' skladaja sie z 46 tomow ,ktore dokumentuja KAZDY zgon w Oswiecimiu .dabe dotyczace najwazniejszego okresu czyli lat 1942 i 1943 sa kompletne, jest pare tomow za rok 1941 ale zadnych za rok 1944 i styczne 1945 kiedy oboz byl ewakuowany

The Auschwitz death books contain the death certificates of some 69,000 individuals, of whom about 30,000 were listed as Jews.

Ksiegi zgonow zawieraja akty zgonow okolo 69 tysiecy ofiar z ktorych okolo 30 tysiecy bylo okreslonych jako "Zydzi"
.

W oparciu o istniejace dokumenty z roznych zrodel z okresu wojny , ustalono ,ze od poczatku istnienia obozow koncetracyjnych zmarlo w nich ,z roznych przyczyn , od 400 do 500 tysiecy wiezniow


tak naprawdę, wszyscy powinnismy się cieszyć, że w okrutnych warunkach obozow koncentracyjnych wszystkich typów zginęlo dużo mniej ludzi, niż to się powszechnie przyjmuje. Przecież im mniej ludzi ginie w okrutny sposób, to logicznie, mniej jest w rzeczywistości okrutny świat w którym żyjemy!
ale nie lepiej opluwac i ......

Sob 13 Kwi, 2013 21:30

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany
Posty: 7603
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tobiasz, smutna prawda jest taka, że niczego na temat Holocaustu w życiu nie przeczytałeś. Czerpiesz linki z netu, bezmyślnie kopiując różne rewelacje. Post powyżej to jedne bełkot. Nalagem też, abyś tłumaczył wklejane teksty, np;


Cytat:
775,000 to 800,000 Source: Jean-Claude Pressac's revised figure, put forth in his 1993 book, The Crematoria of Auschwitz: The Mass Murder's Machinery, scaling down his earlier claim of 1,000,000 dead.


Oraz inne w nieznanym, mi języku. Tu, na IOH piszemy po polsku, chociaż i z tym masz problemy. Nalegam, abyś ustalił czy 6 milionów Żydów wyłącznie zagazowano Question Bo jak widzę, i staram się rozczytać te brednie, skupiasz się na negowaniu komór gazowych i ich skuteczności. A jak odnosisz się do sposobu likwidacji Żydów w obozie Chełmno n/N Question Co powiesz o sposobie zabijania w Bełżcu Question Też pic Question Żydowski spisek Question Czy Cyklon B to jedyny argument na podważenie mordowania Żydów Question

Sob 13 Kwi, 2013 22:36

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany


Posty: 2561
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

PT seth Szalom Amon

"Nie rzuca się pereł przed wieprze "! Nie znasz tego.

Po drugie uważasz że , nie uwłacza Ci i PT Innym kopanie się ( nie z koniem ) z kamieniem ..głupoty.

Fakt , jest to denerwujące , ale czyż Wszechmocny chcąc kogoś ukarać odbiera mu rozum. Czyż winisz chmury za deszcz? Rozumiem Cie ale nie popieram . NAWÓZ ( wiemy o co chodzi ) rozkłada się samoistnie . Ba , jest nieodzowny na polach.

PS O jakim Zyklon B Ty mówisz. Forumowicz nie wie co to a, b ,c i dalsze literki , ma kłopoty z 1+2 , 2 w kawdracie to czarna magia a ty o chemii ? On zna ...klawiaturę oraz piwo świdnickie ( teraz podłe ) ! On ma SWOJE dane cyt :" W oparciu o istniejace dokumenty z różnych zrodel " utajone / schowane itd ale JEDYNIE słuszne . Tylko nie może ich podać , bo wiesz identycznie jak Gibraltar itd . Jak to w " Weselu '" Stasio W. było : " chłop potęga jest i basta " . Obecnie Chłopa zastąpił...Internet .

Naprawdę EOT , nie będę swoją dysputą wartościował ..zero.

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Nie 14 Kwi, 2013 1:46

Powrót do góry
Kris501
Moderator
Komandor porucznik

Komandor porucznik

Posty: 3322
Pochwał: 11
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Proszę przejść do kulturalnej rozmowy, bo temat zostanie zamknięty.
_________________
pozdrawiam Krzysiek

Per aspera ad astra = Winner

Nie 14 Kwi, 2013 7:43

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany


Posty: 2561
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

tobiasz napisał:
1/9 milonow wedlug francuskiego filmu dokumentalnego "Noc i mgla" ,ktory byl pokazywany milionom uczniow na calym swiecie


2/5 do 5 i pol miliona .Ta liczba padla w czasie procesy bylego komendanta obozu Rudolfa Hoessa w 1945 w jego napisanym po angielsku przyznaniu sie do winy! czyli w jezyku ,ktorego nigdy nie znal

3./5 milionow :poadan przez Le Monde w wydaniu z 20 kwietnia 1978,jak rowniez podawana raz jeszcze 23 stycznia 1995 przez "Die Welt".
We wrzesniu 1989 Le Monde obnizyl liczbe do 1 miliona i 433 tysiecy

ad1./ Film " Bathman " jest dowodem niepodwazalnym bo go obejrzały dziesiatki widzów , na istnienie tegoz.

ad2/ Proces Hoessa toczył sie w jezyku POLSKO - NIEMIECKIM !!! a nie w angielskim ( z tłumaczeniem na inne jezyki dla dziennikarzy ). Również jego " pamietnik "pisany był w języku ojczystym czyli NIEMIECKI .

ad3/ Niejedna gazeta pisała o Twardowskim , co z tego wynika ?

Zródłami GŁOWNYMI są tylko :

1./ wszelkiego rodzaju dokumenty wykreowane w czasie zdarzenia i z nim bezposrednio / posrednio zwiazane . Pochodzenia urzedowego lub osobowego ( np. dzienniki , pamietniki , listy, itp ). Gromadzone w odpowiednich instytucjach z reguły Archiwach

Wszystkie inne są żródłami WTÓRNYMI ( o zdecydowanie mniejszej wartości dowodowej ) .

2./ do nich należą m.in wszelkiego rodzaju bibliografie , jak równiez opracowania .

I to wszystkie podziały .

Gazety czy tez wszystkie inne mass-media PO cezurze zdarzeń NIE są żródłami dowodowymi.

To tak na cito aby PT Forumowicz wiedział co oznacza słowo dowód !

W procedurze naukowej zasady dowodzenia są identyczne jak w procedurze postepowania karnego . Zasady te i procedury sa opisane w KPK dział V .

Podałem te znaczenia by PT tobiasz ( i nie tylko on ) nie podawał idiotyzmów , których NIE MOZNA w żaden sposób udowodnić NAUKOWO - więc w efekcie SAM się ośmiesza ; chyba , że tak chce..

Jak napisał PT seth PT tobiasz NIE MA żadnego pojecia w temacie w którym zabiera głos. Typowe dla dzisiejszych czasów ... nieuctwo .

PS . A "oznakowanie " członków Narodu Judajskiego było wprowadzone już w ... poczatkach średniowiecza , poprzez np.odpowiednie czapki , kolory czy wręcz tzw Ghetto itp. Więc to nie XX w , PT tobiasz .
PT seth raczy mnie poprawić jeśli się mylę.

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Nie 14 Kwi, 2013 14:32

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2, 3  Następny Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forumPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.