| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mochik
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 7
Skąd: Kielce-Poznań
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Co byście wybrali Rutusa Ultra 2 czy ACE 250 ?

Mam dylemat bo chciałbym wybrać w miarę uniwersalny sprzęt do monet i militarii. Jedni chwalą ACE 250, inni mówią że wybrali by Rutusa 2. Może ktoś miał doczynienia z obydwoma. Z góry dziękuję za pomoc.

Pią 30 Gru, 2005 23:57

Powrót do góry
Matejko
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 282
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Rutus. Bez dwóch zdań

Pozdrawiam Matejko Piwo Piwo Piwo

Sob 31 Gru, 2005 0:23

Powrót do góry
Sylwestrus Flavius
Leutnant

Leutnant





Posty: 367
Skąd: Puławy - Lublin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja bym bral ACE 150 Laughing super sprzet hehe... Piwo Piwo Mr. Green
_________________

Zachęcam do Rejestracji

Sob 31 Gru, 2005 11:19

Powrót do góry
Jaro5
Porucznik

Porucznik





Posty: 775
Pochwał: 10
Skąd: Shangri-La
Archiwum: A co to ??
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Matejko napisał:
Rutus. Bez dwóch zdań


Przyłączam się do powyższej wypowiedzi Bardzo szczęśliwy

Pozdrawiam

Sob 31 Gru, 2005 12:05

Powrót do góry
mochik
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 7
Skąd: Kielce-Poznań
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No tak... tylko czemu? Ja tez myślałem o Rutusie. Chcialem aby ktoś mi poradził kto miał doczynienia z jednym i drugim. Teraz wiem tyle co i przed. Ale dzięki. Pozdrawiam

Pią 13 Sty, 2006 20:44

Powrót do góry
jms-bytom
Moderator
Major

Major





Posty: 2149
Pochwał: 4
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mochik czemu?
Dlugo by pisac, dwa to moje pisanie moze byc potraktowane jako reklama dealera-handluje i jednymi i drugimi-stad znam oba doskonale i to w praktyce.
Radze Ci poczytac posty na forum www.poszukiwanieskarbow.com i tam dzial wykrywacze

_________________
„Będziecie zabijani, tak jak wy zabijaliście, będziecie bombardowani tak jak i wy bombardowaliście" - Osama Bin Laden

Sob 14 Sty, 2006 0:27

Powrót do góry
Matejko
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 282
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

mochik napisał:
No tak... tylko czemu? Ja tez myślałem o Rutusie. Chcialem aby ktoś mi poradził kto miał doczynienia z jednym i drugim. Teraz wiem tyle co i przed. Ale dzięki. Pozdrawiam


Jak by ktoś pytał, to pierwszym moim wykrywaczem był Rutus First+ . Satysfakcja gwarantowana, wiem bo miałem.
Teraz łażę z White's PrizmV, ale moja kobitka zawsze chodzi z ACE250.
Więc znam obydwa.

To tyle.

Pozdrawiam Matejko Piwo Piwo Piwo

Sob 14 Sty, 2006 0:39

Powrót do góry
mochik
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 7
Skąd: Kielce-Poznań
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dziękuje za odpowiedzi. W sumie nie zmienilo to mojego zdania tylko mnie utwierdzilo w tym ze wybiore Rutusa. Chyba ze ktos mialby jakis uzywany jeszcze lepsiejszy w zblizonej cenie do nowego Rutusa2, wtedy moglibysmy pogadac. Pozdrawiam

Nie 15 Sty, 2006 20:04

Powrót do góry
timon
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 19
Skąd: BIAŁYSTOK
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Może będzie to wypowiedz lekko nie na temat ale da troche do myślenia co po niektórym Uśmiech Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Rutusa Ultra I. Jest to mój pierwszy wykrywacz. Puki co robi na mnie nie małe wrażenie. Mam co prawda troche kłopotów z dostrajaniem go do gruntu z tąd zdaża się wykopywać kamienie. Jednak bardziej widze w tym brak moich umiejętności niż jakieś wady wykrywacza. Odnośnie osiągów...dziś znalazlem puszke po piwie ,,żubr clasic" na około 50 cm. Z początku nie wiedziałem czy bardziej cieszyć się z głebokości penetracji mojego wykrywacza czy zastanawiać się nad tym komu chciało się zakopywać pojedyńczą puszke
_________________
Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma Uśmiech

Nie 15 Sty, 2006 20:23

Powrót do góry
Kopi
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 12
Skąd: Legionowo
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam.
Nie no, ogólnie wiadomo, że najlepszym wykrywaczem jest Rutus.
Pozdrawiam
Kopi

_________________
Łatwiej kijek obcieńkować niż go potem pogrubasić.

Sro 18 Sty, 2006 11:58

Powrót do góry
jms-bytom
Moderator
Major

Major





Posty: 2149
Pochwał: 4
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sa lepsze,lecz Rutus ma najlepszy stosunek parametrow do ceny+tak wszedzie wychwalany serwis....

A niedlugo szykuje sie w tej firmie cos zupelnie nowego-z tego co uslyszalem to szczena opadla...ale to jeszcze tajemnica producenta.

_________________
„Będziecie zabijani, tak jak wy zabijaliście, będziecie bombardowani tak jak i wy bombardowaliście" - Osama Bin Laden

Czw 19 Sty, 2006 2:08

Powrót do góry
Kopi
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 12
Skąd: Legionowo
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam.
Pożyjemy zobaczymy.
Ja tam na razie się do Rutusa nie mogę przekonać. Przed wyjściem Solarisa i Ultry też był wielki krzyk jaki to będzie hicior, a wykrywacz specjalnie nie powala na kolana. Nie mówię, że jest zły ale... Oczywiście jest lepszy niż poprzednie Firsty. Na militarke Smętek go bije (z Ultrą sprawdzałem) na głowę (mówię oczywiście o wynikach pracy w terenie z tymi dwoma wykrywaczami) pomimo, że konstrukcja Smętka jest niezmieniana od lat. No tylko Smętek na monetki nie za bardzo a Ultra się sprawdza. Zdecydowałem się więc na klasycznego Bartka i jest ok.
Ale ciekaw jestem co Rutus nowego zapoda. No i w jakiej cenie.
Pozdrawiam
Kopi

_________________
Łatwiej kijek obcieńkować niż go potem pogrubasić.

Czw 19 Sty, 2006 12:28

Powrót do góry
jms-bytom
Moderator
Major

Major





Posty: 2149
Pochwał: 4
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Co do tego bicia na glowe...to bym podyskutowal.

Bo wyniki pracy w terenie nie zawsze przekladaja sie na jakosc detektora-jednak wiedza i podstawowy-fart sa czynnikami efektotworczymi.

Moi kolesie jezdza z porzadnymi sprzetami-GTI 2500,Fisher CZ7,CScope i myslisz ze mam przy nich kompleksy z Rutusikiem czy PI ?
Absolutnie.
Z reguly Uśmiech mam porownywalne lub lepsze efekty od nich-i nie twierdze ze to dzieki sprzetowi lecz dzieki FARTOWI

Zreszta najlepsze efekty miala Tesss ze starym wysluzonym Firstem /teraz przesiadla sie na Solarisa/ a to dzieki pracowitosci i babskiemu uporowi-ja po wykopaniu kilku lusek odpuszczam miejsce a ona tam wyciaga jeszcze medale...po kilkudziesieciu luseczkach.

Nie twierdze ze Smetek jest zly ale napewno nie bije na glowe Rutusa-sa porownywalne przy militarce natomiast przy monetkach - wysiada.

Tu zaznacze jeszcze ze uzywam kilku wykrywaczy-zaleznie od celu poszukiwan-a porzez to ze handluje detektorami mam mozliwosc uzywania wielu roznych firm i modeli.

Co do nowego modelu-to tajemnica.

Czw 19 Sty, 2006 19:21

Powrót do góry
Matejko
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 282
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Co byście wybrali Rutusa Ultra 2 czy ACE 250 ?

mochik napisał:
Mam dylemat bo chciałbym wybrać w miarę uniwersalny sprzęt do monet i militarii.

W miarę uniwersalny sprzęt do monet i militarii - to RUTUS.
Wykrywacze już tak mają, że są albo na militarke albo na monety. Wynika to z "różnicy potrzeb".

Wykrywka na monety musi mieć większą czułość i lepszą dyskryminacje. Wszystko kosztem zasięgu.
Wykrywka na militarkę musi mieć większy zasięg, kosztem czułości i dyskryminacji.

Wiem, że Smętek jest najlepszy na militarke.
Śmiem jednak twierdzić, że nie jest na tyle uniwersalny aby dało się nim (z powodzeniem) szukać monet i kolorowej drobnicy.

Pozdrawiam Matejko Piwo Piwo Piwo

Czw 19 Sty, 2006 20:08

Powrót do góry
dominss
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 7
Skąd: Podlasie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam
No kolego JMS gdzieś tam miedzy wierszami swoiej wypowiedzi wzbudziłeś u mnie mocne zainteresowanie i oczywiście długie czekanie na "coś nowego" Pana Arka.
Jak szczęka opada to musi być coś, czyli chwilowo dzięki Panu wstrzymam się z zakupem kolejnej wykrywki Laughing czyżby 3 z rzędu "Teraz Polska"
Wink
Pozdrawiam
Dominik

Pon 23 Sty, 2006 22:38

Powrót do góry
kojakk
Chorąży

Chorąży





Posty: 189
Skąd: WALDENBURG
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam.
Tak naprawdę to dopiero w tym temacie przeczytałem konkretną ocenę co do kupna wykrywacza i mam nadzieję że się nie zawiodę na Rutusie gdyż udało wam się mnie namówić Exclamation
Reasumując - jest dobry na militarkę i na monetki, cena w miarę dostępna, zasięgi w miarę dobre, a więc można powiedzieć wykrywacz powyżej średniej klasy za przystępną cenę Question A kto mi powie tak naprawę jakie ma wady oraz jak z jego konstrukcją nośną? oraz jaką ma awaryjność.

Wto 24 Sty, 2006 11:02

Powrót do góry
jms-bytom
Moderator
Major

Major





Posty: 2149
Pochwał: 4
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Konstrukcja nosna solidna-spawane aluminium.z tym nie ma problemow.
W R First Plus polamalem obudowe-ale to moja wina-katuje sprzety...
W Solarisie i Ultrze jest juz inna obudowa /i inne tworzywo/
W nowych detektorach-mialem jeden przypadek awarii-po wlozeniu odwrotnie akusi-cos sie spalilo / 5 minut naprawy u Rutusa/
Dziwne bo wczesniej tez sie nieraz mylilo...
W starych modelach-rozszczelnila mi sie cewka-w nowych juz ten problem odpada jest to /w mormalnej eksploatacji/ niemozliwe.

Diminik-Rutus mnie zawiodl-planowal cos innego a wprowadzi cos innego....
Ja czekalem na zajebisty sprzet na militaria a zdecydowal sie ze wprowadzi kolejnego vlfa....
Tez ma byc lepszy od poprzednika, ale mnie nie o taki chodzilo.

_________________
„Będziecie zabijani, tak jak wy zabijaliście, będziecie bombardowani tak jak i wy bombardowaliście" - Osama Bin Laden

Wto 24 Sty, 2006 15:42

Powrót do góry
jms-bytom
Moderator
Major

Major





Posty: 2149
Pochwał: 4
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

dominss napisał:
Witam

.....Panu ....
Dominik

Prosze do mnie nie mowic na Pan - glupio potem brzmi "prosze Pana znalazlem mine" Uśmiech

Jestesmy tu na ty:)

Wto 24 Sty, 2006 15:44

Powrót do góry
Matejko
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 282
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

kojakk napisał:
A kto mi powie tak naprawę jakie ma wady oraz jak z jego konstrukcją nośną? oraz jaką ma awaryjność.


Tego nie wiem. 8)
Wiem natomiast, że o wady i awarie nie ma się co martwić kupując Rutusa.
Z całą odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że Rutus ma najlepszy serwis.

Pozdrawiam Matejko Piwo Piwo Piwo

Wto 24 Sty, 2006 19:16

Powrót do góry
dominss
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 7
Skąd: Podlasie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam
Zalety i wady ma każdy wykrywacz, bez dwóch zdań.
Kiedys wadą były cewki ale problem już nieaktualny. Tak jak napisał JMS.
Osobiście miałem w rękach 3 modele Rutusa. First Plusa, Ultrę I, i obecnie Solarisa.
Ultry II nie miałem więc się nie wypowiem.
Solaris jest ponoć bardziej rozbudowaną wersją Ultry II.
Co do Solarisa to mogę się tu rozpisać, ...ale po co
Laughing
Osobiście mi Solaris pasuje, choć bywa, że ma swoje ciężkie dni Laughing
Mój dawny First Plus to dopiero miał "to coś w sobie" co się nazywa FART.
I tak jak kolega JMS mówił, FART to własnie to coś najważniejszego.
Sprzedałem swojego First Plusa koledze, razem chodziliśmy po różnych pólkach ( oczywiście w odległości min. 15 metrów) i uwierzcie mi on kopał takie fanty, że ja swoim zdecydowanie lepszym Solarisem, mogłem sobie tylko pomażyć. I jak tu nie wierzyć szczęściu?
JMS no nowy VLF u Rutuska. Niech trzęsie się drobnica na polach ze strachu Laughing Laughing Laughing I niech chociaż podświetli ekran ( jak w nim będzie)
Pozdrawiam

Wto 24 Sty, 2006 20:35

Powrót do góry
palacz
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 340
Skąd: Festung Breslau
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Chlopaki, zgadzam sie z Wami. Liczy sie fart. Na zlocie w Ogrodziencu w zawodach poszukiwaczy do finalu trafily trzy osoby w tym dwie mialy garretty 250 - dodam ze udzial braly tez osoby z wykrywkami z najwyzszej polki.

Wto 24 Sty, 2006 23:05

Powrót do góry
jms-bytom
Moderator
Major

Major





Posty: 2149
Pochwał: 4
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W tych Firstach cos bylo....
My swojego nie sprzedalismy ,lezy na polce i czasem komus pozyczam-ale malzonka-jak zreszta pisalem trafiala nim niezle....

Zreszta w ogule ona "czaruje detektory" pierwsze monetki ssala ACE 100 ktory sprzedalismy /nad morze/ kupiec w dwa tyg zarobil nim na Minelaba.
odsprzedal go wtedy koledze ze Slaska -ten,zaniedlugo, przy nas trafil skarbik 234 monety....

A podswietlanym wykrywaczu-to do Arka /Rutusa/-zreszta zapraszalem go tu na forum i zapewne to czyta.

Wto 24 Sty, 2006 23:17

Powrót do góry
dominss
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 7
Skąd: Podlasie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam
To prawda te First Plusy miały coś w sobie. Podejrzewam, że to jakaś magiczna moc przekazana przez p.Arka Laughing Myślę, że nie będe miał więcej szczęścia na podobny wykrywacz.
A co do podświetlenia ekraniku, ( może p. Arek nas czyta) mam niestety takie miejscówki dostępne tylko po zapadnięciu zmroku. I tu by się coś przydało w tym kierunku.
I tak pewnej nocki First Plusik wypadł i tak zdecydowanie lepiej niż ja, ... ehhh i jak tu żyć.
Pozdrawiam
Dominik

Wto 24 Sty, 2006 23:53

Powrót do góry
jms-bytom
Moderator
Major

Major





Posty: 2149
Pochwał: 4
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja mowie o Firscie-pierwszym modelu..First Plus to tak jak obecnie Ultra i Solaris-roznica w wyswietlaczu/zewnetrznie/ Plusa tez mam.
_________________
„Będziecie zabijani, tak jak wy zabijaliście, będziecie bombardowani tak jak i wy bombardowaliście" - Osama Bin Laden

Sro 25 Sty, 2006 15:28

Powrót do góry
plomber
Sous-lieutenant

Sous-lieutenant




Posty: 216
Pochwał: 1
Skąd: Kołobrzeg
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam
Też polecam Rutusa bo zwykłym Firstem ze starą cewką na plaży miałem lepsze wyniki niż koledzy z Ace 150 i 250. Ale może to kwestia doświadczenia.
pozdrawiam

Sro 25 Sty, 2006 19:07

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.