| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
graboluu
Chorąży

Chorąży




Posty: 157
Skąd: Tomaszów Maz.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ruiny zamku..

Mam pytanie czy ktoś słyszał o podziemiach w mieście Przedbórz?Jest to stare miasto siedzibe miał tak Kazimierz Wielki z tego miasta nadał prawa miejski Łodzi.Jest to miejsce przez który przechodził szlak bursztynowy i w okolicznych lasach było wiele potyczek wojenny z wielu okresów.W wiosce oddalonej od miasta o nazwie Bąkowa Góra jest zchron niemiecki od którego prowadzi tunel podziemny pod rzeką Pilicą i mastem Przedbórz który dochodzi do kościoła.
W lesie jest drzewo ścięte które było szubienicą na którym wojska niemieckie i rosyjskie wieszali chłopów z okolicznych wsi za rozpowiadanie łudziom z innych miast o istnieniu tunelu w mieście.... te żeczy wiem od dziadka który na początku wojny walczył na Weste Platte a potem został przeniesiony do Przedborza. Pytam czy ktoś słyszał o tym tunelu pod miastem?? Pozdrawiam i życze szczęśliwego nowego roku aby to był najlepsze rok poszukiwawczy waszego życia Bardzo szczęśliwy

Pią 30 Gru, 2005 21:21

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

historia uczy ze podziemne przejscia pod rzekami, tunele prowadzace z zamku do kosciola oddalonego o kilkaset metrow lub kilka kilometrow, sa mitem. sredniowieczna koncepcja obrony byla inna niz by chcieli nasteocy nienackiego. zbudowanie tunelu pod rzeka nie bylo czyms latwym. a tu kazde miasto prawie ma swoja opowiesc o podziemiach i tunelach. byloby milo gdyby to byla prawda. ale... zawsze warto zapytac wiekowych mieszkancow. pozniej mozna szukac jesli jest czego Uśmiech
_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Pią 30 Gru, 2005 22:51

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A u mnie sa tunele, i to z relacji naocznych świadków (podczas budowy) takie konkretne, a o 2 kondygnacyjnych piwnicach nie wspominając (pewnie były kiedys połączone).
_________________
Pozdrawiam
Przemek

Nie 08 Sty, 2006 19:15

Powrót do góry
kojakk
Chorąży

Chorąży





Posty: 189
Skąd: WALDENBURG
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Indiana Jones napisał:
A u mnie sa tunele, i to z relacji naocznych świadków (podczas budowy) takie konkretne, a o 2 kondygnacyjnych piwnicach nie wspominając (pewnie były kiedys połączone).

Cześć Indi Exclamation
U mnie też są i nawet próbowano je połączyć ze sobą jednym wielo poziomowym tunelem o nazwie "Kopernik" - lecz komuna padła a "Kopernika" zasypali Wink Laughing

Nie 08 Sty, 2006 23:13

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

kojakk napisał:
U mnie też są i nawet próbowano je połączyć ze sobą jednym wielo poziomowym tunelem o nazwie "Kopernik" - lecz komuna padła a "Kopernika" zasypali Wink Laughing


A ja miałem okazję pracować na Victorii w cieniu Kopernika Crying or Very sad
Komuny nie żałuje Kopernika tak Laughing

Nie 08 Sty, 2006 23:38

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.