| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kellerman
Kapitan

Kapitan




Posty: 1067
Pochwał: 2
Skąd: Kondratów
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

złoto Wrocławia wiecznie żywe

http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/wroclaw/wielka-sensacja-skarb-z-iii-rzeszy-w-polsce,1,4874504,region-wiadomosc.html

mnie interesuje to, skąd autor artykułu czerpał informacje na temat złota Wrocławia. skąd te sformułowanie "na pewno". to co wiemy na temat rzekomego ZW nijak się ma do tych informacji. Kudiiiiiiiii, Jotkaaaaa oświećcie nas!

Sob 08 Paź, 2011 13:55

Powrót do góry
Leuthen
Kapitan

Kapitan




Posty: 839
Pochwał: 6
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To jest artykuł z piątkowego wrocławskiego wydania gazety "Polska The Times"
http://www.polskatimes.pl/fakty/kraj/459119,wielka-sensacja-skarb-z-iii-rzeszy-we-wroclawiu,id,t.html

Jak myślicie, że Marcin Torz jest wiarygodny, pogratulować naiwności Mr. Green Jest tak wiarygodny, jak gazeta, w której redakcji pracuje Twisted Evil

Wto 11 Paź, 2011 12:25

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bo problem jest w klamliwym tytule artykulu. Bo to ani zloto Wroclawia, ani tym bardziej III Rzeszy. Bo to, iz zebrane dobra byly z Breslau, ktore akurat wowczas bylo w takim panstwie nie czyni jeszcze sensacji na miare odkrycia mitycznych wagonow. Ot, zapobiegliwy duszpasterz zebral co zostalo i umiescil w jednym miejscu. Ale zeby od razu czynic z tego ZW? Toz to zupelnie inna bajka, inny bohater, no i nade wszystko inne miejsca...
_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Wto 11 Paź, 2011 13:25

Powrót do góry
kellerman
Kapitan

Kapitan




Posty: 1067
Pochwał: 2
Skąd: Kondratów
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

masz rację krtek, że tytuł jest kłamliwy, bo jasno jest napisane w tekście, że nic ukryte nie zostało, tylko zebrane w jednym miejscu.

mój post dotyczył tylko i wyłącznie ostatniego akapitu tekstu, tego który dotyczy rzekomego ZW. autor podaje - jako fakty - informacje o których nie słyszałem (czyli nie czytałem ich w monografii naszych kolegów, ani nie wyczytałem ich w aktach Klosego z IPN). wiemy zaś, że innych bezpośrednich źródeł jak te akta - nie ma.
dlatego pytam poważnie - skąd autor wie, że Hanke kazał, że miały odlecieć, że NA PEWNO widziano je (skrzynie z ZW) przed siedzibą policji. są dwie możliwości - albo autor ma dostęp do nieznanych nam źródeł albo bawił się palusiem.

Wto 11 Paź, 2011 14:04

Powrót do góry
Leuthen
Kapitan

Kapitan




Posty: 839
Pochwał: 6
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

kellerman napisał:
są dwie możliwości - albo autor ma dostęp do nieznanych nam źródeł albo bawił się palusiem.

Powtórzę swoją uwagę o wiarygodności Marcina Torza Wink On już nie pamięta pewnie o sprawie, tak ważne są dziury we wrocławskich drogach, stadion na Maślicach, niedzielne wybory i ich wyniki albo 1000 (+1) innych spraw. Dostał z rozdzielnika temat, to go okrasił sensacją i tyle. Dziennikarze "Faktów" TVP Wrocław robią dokładnie to samo, czego dowodem są streszczenia ich relacji wrzucane przeze mnie co pewien czas na tym forum Bardzo szczęśliwy

Wto 11 Paź, 2011 14:21

Powrót do góry
kellerman
Kapitan

Kapitan




Posty: 1067
Pochwał: 2
Skąd: Kondratów
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

zatem koniec tematu.

tylko jedna uwaga - skoro autor tego nigdzie nie przeczytał, to ktoś mu o tym (na szybko) opowiedział - robimy konkurs na odpowiedź kto? Wink

Wto 11 Paź, 2011 14:35

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Radek,
Ida dlugie zimowe wieczory.... Napisz cos, wyobraznie masz, a i warsztat po UW tez niekiepski. Pokaz, ze Mazowsze potrafi Piwo Piwo Piwo Czasy takie, ze we wszystko uwierzyc mozna. Bo w koncu liczy sie wiara. Prawda nie jest nikomu do niczego potrzebna.

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Wto 11 Paź, 2011 14:58

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

krecio napisał:
Radek,
Ida dlugie zimowe wieczory.... Napisz cos, .

A może konkurs Question Jesienne dygresje na temat....
Bardzo szczęśliwy

Wto 11 Paź, 2011 18:08

Powrót do góry
Leuthen
Kapitan

Kapitan




Posty: 839
Pochwał: 6
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

krecio napisał:
Bo w koncu liczy sie wiara. Prawda nie jest nikomu do niczego potrzebna.

Jak wiadomo, "wiara czyni cuda" Wink
Z drugiej strony - "prawda was wyzwoli" Wink
A mottem poszukiwaczy powinny być słowa: "Nie ma bowiem nic zakrytego, co by nie miało być wyjawione, ani nic tajemnego, o czym by się nie miano dowiedzieć." [Mt 10,26]

Sro 12 Paź, 2011 8:33

Powrót do góry
kellerman
Kapitan

Kapitan




Posty: 1067
Pochwał: 2
Skąd: Kondratów
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

motto całkiem niezłe, tylko jak to zwykle w Biblii, nieokreślona jasno terminowość...

Sro 12 Paź, 2011 10:34

Powrót do góry
Leuthen
Kapitan

Kapitan




Posty: 839
Pochwał: 6
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

kellerman napisał:
motto całkiem niezłe, tylko jak to zwykle w Biblii, nieokreślona jasno terminowość...

"Kto nigdy nie żywił nadziei, nigdy nie zazna rozpaczy" (George Bernard Shaw) Mr. Green

Sro 12 Paź, 2011 12:36

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.