| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Groteska
Kapitan

Kapitan





Posty: 1366
Pochwał: 2
Skąd: Melbourne
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

lipnica napisał:
Myślę, że w przeszłości ludzie pili nie gorsze rzeczy niż my współcześnie Wink

Wszystko zależało i zależy od kasy. Dawniej biedni pili rozwodnione cuchnące coś. Dziś niezamożni piją rozwodnione chemikalia lub błyskawicznie fabrycznie fermentowane coś.

_________________
Ciało Pinokia leżało na ziemi, a nad nim w złowieszczym kluczu krążyły dzięcioły.

"Pokój! Pokój między narodami!! Pokój wszystkim ludziom dobrej woli!!!" wrzeszczał - ze swego bunkra - Adolf Hitler pod koniec kwietnia 1945 roku...

Sro 30 Sty, 2013 18:52

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8555
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie ma co owijać w bawełnę, generalnie znakomita większość pije nie dla przyjemności i smaku w "umiarkowanych " ilościach. "Napój" ma mieć kopa, dawać fazę i nie być zbyt kosztowny, ot i cała smutna filozofia.

Sro 30 Sty, 2013 18:59

Powrót do góry
sargon1
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 25
Skąd: Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Takie piwko pijano w Szczecinie w niezapomnianym 1906 r.
Reklama z Pommersche Zeitung Piwo

Sob 23 Mar, 2013 10:14

Powrót do góry
laila
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 5
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja też robię wiśnióweczkę Uśmiech Najlepsza z własnych wiśni hodowanych z dziada pradziada Uśmiech

Czw 05 Wrz, 2013 19:42

Powrót do góry
Zubek
Porucznik

Porucznik





Posty: 628
Pochwał: 3
Skąd: Starków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A to może jakieś receptury koledzy podadzą?
Pozdrawiam
R

Wto 25 Mar, 2014 18:09

Powrót do góry
gregski
Podporucznik marynarki

Podporucznik marynarki





Posty: 289
Skąd: Prosto z morza
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zubek napisał:
Moja żona robi wiśniówkę - z własnych wiśni Laughing - o tak -
Wiśnie z pestkami -około 1,5- 2 kg - do słoja ( raczej do kilku takich 3-4 litrowych) i zalewa się pół litra spirytusu i pół litra wódki po czym odstawia sie na jakieś dwa- trzy tygodnie na nasłonecznionym parapecie. Potem czasie zlewa sie, to co " puściło", a "zalkoholowane" wiśnie zasypuje się 1-1,5 kg cukru i odstawia na dalsze dwa- trzy tygodnie. A obok, to co się zlało ze słoja. Po tym czasie to, co zlaliśmy po raz pierwszy i to co teraz "puściło" można mieszać w dowolnych proporcjach ( jakie słodkie kto chce) - najlepiej 2/3 tego pierwszego i 1/3 tego drugiego - wtedy nie jest to likier, a lekko słodka wódeczka-wiśnióweczka, albo - bardziej słodkie- pół na pół.
A pozostałe wisienki można wykorzystać do deserów - dla dorosłych - z cukrem i bitą smietaną smakują wybornie Rolling Eyes
Jest tylko jeden problem - do wiosny się nie uchowa Crying or Very sad Laughing
Pozdrawiam

Nie mam pojęcia z jakiego regionu pochodzisz ale ja od prawie 30 lat (zacząłem na studiach) robię nalewkę na wiśniach (ale też na porzeczkach lub malinach) dokładnie według takiej samej receptury.
"Toczka w toczkę"
Z tym że dawnymi czasy zamiast mieszanki spirytus/wódka stosowałem bimberek od wujka Waldka. (cymesik)

Wto 25 Mar, 2014 21:07

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

PT gregski

Kiedy będziesz w ...domu ?Chętnie zostanę kiperem ! ( nawet kaprem ) . Ot marzenia !

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata .

PS. Szalom Amon

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Wto 25 Mar, 2014 22:29

Powrót do góry
Zubek
Porucznik

Porucznik





Posty: 628
Pochwał: 3
Skąd: Starków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hm... trochę to trudne, ja jestem z Poznania, ale tu nie ma to nic do rzeczy - to raczej wpływ mamy mojej żony - pochodzi spod Rzeszowa oraz jej ojca - Puszcza Kozienicka. No i znajomych i przyjaciół, którzy w te nadgraniczne rejony napłynęli ( a raczej ich rodzice) z całej Polski, z Kresów czy Litwy także...
Nb. - coś mi się jeszcze uchowało, z tym ,że wzbogaciliśmy recepturę - obecnie jest to więcej wiśni ( lub malin, technologia taka sama) i proporcjonalnie więcej spirytusu pół na pół z czystą białą wódką - większe słoje nabyliśmy w dodatkowych ilościach Wink - lecz po zlaniu pierwszej partii nie dodajemy już cukru ( no, do części tak - po staremu), ale zalewamy rumem białym w ilości około połowy uprzednio użytego na słój alkoholu. I to sobie stoi znowu czas dłuższy, nawet do dwóch miesięcy i " się przegryza". Po czym zlewamy - i jest rum wiśniowy czy malinowy.
Dodatkowo - żona dodawać zaczęła niektórych słojów, czyli do wiśni/malin różnych dodatków smakowych - owoców aronii czy pigwy np.
Krótko mówiąc - nauka i praktyka nie stoi w miejscu, eksperymenty smakowe trwają, a ja się poświęcam dla tej nauki w praktyce jako kiper - amator Uśmiech

Pozdrawiam
R

PS. Poczęstuję, jak się zdarzy, ale testować będę sam jednak - po co gości nadwyrężać "wynalazkami" tak od razu Rolling Eyes ...

Wto 25 Mar, 2014 22:41

Powrót do góry
Zubek
Porucznik

Porucznik





Posty: 628
Pochwał: 3
Skąd: Starków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ale - aha - dobry przepis na pigwówkę bym poprosił, zapowiada się urodzaj w tym roku Wink
Może ktoś już wypraktykował?
Pozdrawiam
R

Pon 28 Kwi, 2014 23:08

Powrót do góry
Zubek
Porucznik

Porucznik





Posty: 628
Pochwał: 3
Skąd: Starków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pearlkrk94 napisał:
Witam serdecznie! Zdjęcia muszą być bardzo wyraźne i muszą odzwierciedlać rzeczywisty wygląd produktu. Niestety często mamy do czynienia z oszustami, którzy przerabiają fotki w programach graficznych!

Noooo - to jest extra - my tu o trunkach, a ten chciałby je na fotkach tylko oglądać Zszokowany
Wiem, że to spam, ale tak zajrzałem co do tej pigwówki - jak na razie dbam o pigwę - będzie owocować dobrze - a przepis fajny znalazłem tu, chociaż małżonka zapewne cos zmodyfikuje Rolling Eyes :
www.fac.com.pl/nalewka-z-pigwy.html
Pozdrawiam
R

Nie 08 Cze, 2014 21:14

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja robiłem w zeszłym roku- więc może kilka uwag po degustacji (swojej i piłem u znajomych). Zamień cukier na miód, dużo lepszy smak. Wprawdzie obydwie były na miodzie, ale robiłem też nalewkę na pędach sosny z brązowym cukrem.
Zależy jak wolisz, ale zamiast spirytusu proponuję wódkę (dobrą jakościowo). Ja zrobiłem na spirytusie, rozcieńczając circa do 50% i wyszła mocna. Znajoma na wódce i pije się elegancko, jak sama mówiła ostatnio z koleżanką 0,7 wypiły siedząc i plotkując. Więc jeśli chcesz mieć taką, aby kieliszek-dwa i szumiało- proponuję moją wersję. Jeśli chcesz aby i małżonka (czy jakakolwiek inna kobieta) czasem spróbowała- raczej na wódce.

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Pon 09 Cze, 2014 11:51

Powrót do góry
Zubek
Porucznik

Porucznik





Posty: 628
Pochwał: 3
Skąd: Starków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ano, to może i tak i tak? będą dwie wersje - lajt i strong Laughing
Dzięki za podpowiedź.
pozdrawiam
R

Wto 10 Cze, 2014 23:43

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2 Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników w tym forum
Nie możesz ściągać plików w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.