| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zamki, rezydencje i obiekty warowne... w ioh.pl

Witam wszystkich Wink

Właśnie ruszył nowy dział o nazwie "Zamki, rezydencje i obiekty warowne oraz ich historia na Dolnym Śląsku" 8)

Link do działu: www.ioh.pl/zamki

Opiekunem działu jest Schmeisser.

Zachęcam do odwiedzania nowego działu jak również wyrażania swojej opini na jego temat Wink

Pozdrawiam
Dawid Piwo

Nie 18 Gru, 2005 18:04

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przyznam, ze mnie troche przytkalo...
Nic nie mam przeciwko czlowiekowi chcacemu zajmowac sie ta tematyka ale wydaje mi sie, ze to jest akurat temat w ktorym znajomosc li tylko ksiazek Lamparskiej to troche malo. A kompilacje i przepisywanie to... ja juz wolalbym napisac - "poczytaj tu i tu". Uczciwiej i rzetelniej. Cos chyba nie wyszlo....
Aha, nie jest to reakcja zazdrosnika. Bynajmniej. Ot, po prostu uwazam, ze tematem powinny zawiadywac osoby majace wiecej niz jakiekolwiek pojecie o sprawie.

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Nie 18 Gru, 2005 21:12

Powrót do góry
Schmeisser
Gefreiter

Gefreiter





Posty: 40
Skąd: Breslau
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam. Wiesz, historykiem to ja nie jestem, to tylko moja pasja. Opisuję miejsca, w których sam byłem i na temat których mógłbym coś więcej powiedzieć, niż tylko wiedza książkowa donosi. A informacje? Wiadomo, każda informacja, którą ty czy ja posiadasz, jest gdzieś wyczytana, w jakieś książce czy czasowpiśmie. Tak więc trudno mówić w tym przypadku o kopii, historia jest jedna, w każdym przewodniku pisze n/t danego obiektu o jednym i tym samym, różnica polega tylko w ujęciu i sposobie przedstawienia treści. A gwoli ścisłości, to artykuły nie są oparte wyłącznie na treści książek Lamparskiej, każdy kto chce poczytać pełne ich wersje może sobie przecież kupić ksiązki A. Lamparskiej Wink W swoich artykułach przyjąłem nastepujący ich schemat, co chyba każdy widzi. Podział na: dojście do obiektu, historię oraz legendy o danym obiekcie. Nie mniej jednak, cenię sobie wszystkie uwagi i komentarze n/t moich artykułów. Pozdrawiam.

PS. Jeśli masz coś do dodania n/t treści moich artykułów zapraszam na meila.

Nie 18 Gru, 2005 21:42

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Twoje slowa:
Rzeczywiście to co wymieniłem to tylko klasyczne obiekty tej ziemii. Można by powiedzieć, to co widać na niej najbardziej - wierzchołek góry lodowej.Zdaję sobie sprawę, iż Dolny Śląsk kryje w sobie wiele innych jeszcze ciekawszych obiektów, z tym że jak pisałeś sa one "w ruinie" i ogólnie nieznane. W przwodnikach zaznaczone są tylko te najważniejsze. Zaś zamek Swiny, zupełnie zapomniałem o nim a własciwie o tym co się najlepiej z niego zachowało - wieży mieszkalnej. Będąc na zamku Bolków, widac go z wieży. Udałem się w kierunku Świn, jednak co mnie zaskoczyło, przy bramie, w kapciach stał starszy gość, co od każdego brał złotówkę "na zamek". Ciekawi mnie w tym to, czy faktycznie ten zamek jest w prywatnych rękach i zwyczajnie pobierał opłate ze wstęp czy był to zwyczajny oszust? Oczywiście, owy jegomość kiedy nazbierał parę tych złotych schodził niżej do knajpki w wiadomym celu...

(...) Ja zaś polecić mógłbym, wszystkim zainteresowanym tą ziemią książki A. Lamparskiej z cyklu "Dolny Śląsk Jakiego nie znacie" oraz "Tajemnice, zamki, podziemia".

I dalej :

ja co prawda się tym interesuję, ale trochę amatorsko. Moją pasją nr. 1 jest kolej, ale to już inna bajka Poza tym też brak czasu na poszerzanie horyzontów zainteresowań kulturą i przeszłością ziemii dolnośląskiej uniemożliwia mi w znaczny sposób zgłebianie wiedzy na ten temat. Nie mniej jednak dzięki za podanie cenncyh informacji na interesujący mnie temat. Zaś co do tych pomniejszych obiektów, to trudno się dziwić, samochodu nie mam a kolej nie dociera we wszystkie miejsca, do których chciałoby się zajrzeć. Biorąc pod uwagę ilość obiektów na Dolnym Śląsku, które warte są uwagi, zastanawiam się czy kiedykolwiek w ogóle zdążę je bliżej poznać przynajmniej w większości.

Zacytowalem Twoje wypowiedzi w moim watku. Zainteresowani calosc moga sobie poszukac.

Na tej podstawie wyciagam swoje wnioski. Nie bierz tego do siebie. Ja po prostu zbyt dlugo juz siedze w tym temacie zeby miec swiadomoc czego chcesz dotknac. Swoje credo wyluszczyles powyzej i tylko z tego powodu zabralem glos. Nikomu nie odbieram prawa do swoich pasji. Sam je mam i rozumiem co to znaczy. Odpowiedz mi tylko na pytanie - jak mozesz koordynowac temat o miejscach w ktorych nie byles lub nie masz pojecia, ze one sa. Poza tym jesli juz dajesz w "swoich" artykulach jakies zdjecia to moze dobrym obyczajem jest poproszenie Kruka czy autora Chojnika o zgodze na wykorzystanie. O podaniu zrodla juz nie wspomne. Myle sie?
W pytaniu do mnie o jednym z bardziej znanych obiektow kolo J.G. sugerowales, ze jest polozony w lubuskiem. Chlopie, to zadna hanba jest nie wiedziec i pytac ale duza przesada jest zabawa w koordynacje czegos na czym sie nie znasz (jeszcze).

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Nie 18 Gru, 2005 22:06

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Panowie to może jakąś współprace nawiążecie Question

Krecio nie mów, że nie wiesz kto jest autorem 2 zdjęcia z Chojnika Wink Co do umieszczenia zdjecia zamku autorstwa krecia i twierdzy autorstwa kruka to ja sobie pozowliłem wyrazić zgode na wrzucenie ich do tych artów. Jeżeli uraziło to którego z Was to sorki, ale po prostu pomyślałem, że skoro daliście zgode na umieszczenie tych zdjęć na serwerze IOH - krecio w fortyfikacjach, kruku w galerii to podlinkowanie tych zdjęć w innym miejscu na tym samym serwerze nie powinno być problemem Wink No ale może się myle 8)

Pozdrawiam
Dawid Piwo

Nie 18 Gru, 2005 22:20

Powrót do góry
Schmeisser
Gefreiter

Gefreiter





Posty: 40
Skąd: Breslau
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czuję się wywołany do odpowiedzi, zatem: jak pisałem powyżej, piszę tylko o tych obiektach, w których byłem... (reszta w powyższym poście). Po drugie, dobrze byłoby wypowiadac się na dany temat znając ten temat, w sprawie zdjęcia autorstwa Kruka, takową zgode na jego publikację otrzymałem od niego samego. Zaś w sprawie, zdjęcia zamku Chojnik, zgodę uzyskałem od administratora forum i uznałem, że takowa wystarczy. Jesli zaś nie, przepraszam za kłopot, a zdjęcia niechaj zostanie usunietę. A jesli chodzi o źródło, rzecz jasna, sprawa niebagatelna, podałem je tuż po napisaniu artykułu poniżej, zaś pozostałe informacje pochodza z mojej osobistej wiedzy, więc trudno mi się tu doszukiwać ich źródła Wink Pozdrawiam.

Nie 18 Gru, 2005 22:33

Powrót do góry
rewizor
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 18
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam

Musialem strzelić sobie małą sklaneczkę DIMPLE bo nie za bardzo wierzylem w to co przeczytałem Krecio Bardzo szczęśliwy

PS.

Proponuje Krecia jako głównego administratora tego działu (mówie serio).

pozdr.

rewizor

Nie 18 Gru, 2005 22:37

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

rewizor napisał:
Proponuje Krecia jako głównego administratora tego działu
Zarówno ja jak i redakcja IOH jesteśmy otwarci na propozycje, jeżeli tylko krecio będzie chciał to nie widze problemu aby miał wkład w dział Wink

Pozdrawiam

Nie 18 Gru, 2005 22:41

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Daj spokoj z fotkami i usuwaniem. Jesli David Ci je dal to temat zakonczony.
Natomiast jesli chodzi o zrodla wiedzy... No, coz. I gazeta i serwis inetrentowy maja w zalozeniu miec pewien poziom. Zrodlo w postaci p. Lamparskiej jest niewatpliwie jednym ze sposobow na uzyskanie jakiejs informacji. Tylko jest to raczej beletrystyka niz cos powazniejszego. Oczywiscie od czegos trzeba zaczynac i tu Lamparska jest nieoceniona. Ale uwierz mi, ze sa inne... Zreszta to Ty mieszkasz we Wroclawiu, a nie ja. Chetnie Ci wskaze gdzie szukac i czego.
Wspolpraca? Mysle, ze akurat Ty Davidzie nawet nie musisz zadawac takich pytan. Jesli czymkolwiek moge sluzyc to chyba teraz juz ona priva.

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Nie 18 Gru, 2005 22:43

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dawid159 napisał:
rewizor napisał:
Proponuje Krecia jako głównego administratora tego działu
Zarówno ja jak i redakcja IOH jesteśmy otwarci na propozycje, jeżeli tylko krecio będzie chciał to nie widze problemu aby miał wkład w dział Wink

Pozdrawiam


A ja nie mam takich ambicji Rolling Eyes Natomiast pomoc moge w kazdym zakresie jesli jestem w stanie to uczynic.

PS. Moja reakcja nie byla zwiazana z zamieszczeniem mojego zdjecia. Ja mam na uwadze poziom serwisu i gazety, a ten moga zagwarantowac tylko kompetentne osoby. Jesli Schmeisser da rade to bede pierwszy, ktory to oglosi. Temat jest przeogromny i ja juz mam swiadomosc ile tego jest.

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Nie 18 Gru, 2005 22:49

Powrót do góry
Schmeisser
Gefreiter

Gefreiter





Posty: 40
Skąd: Breslau
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Widzę muszę jeszcze zdradzić pewne sekrety n/t źródeł moich artykułow w celu wyjaśnienia sprawy. Otóż, źródło p. Lamparskiej, w moich artykułach dotyczny tylko legend i innych pobocznych historii związanych z obiektami. Zaś ich historia, czyli fakty nie mają z tym nic wspólnego. Z kolei co do współpracy, jestem całkowicie otwarty na tę propozycję. Pozdrawiam.


Poza tym, nie ukrywajmy. Książki A. Lamprarskiej są dobre do poczytania. Dobrze się je czyta. Jednak nie są to moje jedyne lektury z których ja korzystam i czerpię swoją wiedzę.

Nie 18 Gru, 2005 22:56

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No, dobra. Kropka. Jak cokolwiek chcesz to pisz na priva.
_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Nie 18 Gru, 2005 23:04

Powrót do góry
Schmeisser
Gefreiter

Gefreiter





Posty: 40
Skąd: Breslau
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam. Po długich przemyśleniach n/t tej sprawy, doszedłem do wniosku, że muszę napisać jeszcze jednego posta w celu dokładnego wyjaśnienia tej sprawy, a raczej niczym procesu, który mi tu wytoczyłeś. Otóż, dziwi mnie fakt, iż poprzez podanie przeze mnie książek A. Lamparskiej, wg mnie takich, które warto poczytać, odebrałeś to jako bym ja tylko i wyłącznie opierał się na owych książkach, z nich czerpał swoją wiedzę, i jako by one stanowiły trzon moich publikacji. Jednak jak napisałem wczoraj, jesteś (byłeś) w błędzie. Dziwi mnie też fakt, iż na tej podstawie stwierdziłeś moje kompetencje. Jednak widać poprzez podanie książek Lamparskiej, można określić czyjeś kompetencje. Cóż, bez komentarza. Pisać o swoich kompetencjach, oraz o miejscach w których byłem i o wiedzy którą posiadam na ich temat, poprzez wrodzoną skromnośc w tym poście nie zamierzam, jednak widać jest to coraz częściej postrzegane jako wada niż zaleta. Cóż, czasy się zmieniają. W tym miejscu, ze swojej strony, uznaję sprawę za zakończoną. Jeśli masz coś do dodania, prosiłbym na priv, w celu nie zaśmiecania postami nie na temat tego tematu. Zatem zapraszam, do dodawanie swoich opinii, nie na temat moich kompetencji, jak uczynił to powyżej krecio, a na temat moich artykułów, gdyż do tego sprowadza się ten temat i takie było postawione pytanie przez autora tego tematu, czyli Dawida. Pozdrawiam.

Pon 19 Gru, 2005 11:07

Powrót do góry
kruku
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 314
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

witam,


faktem jest, ze zostalem poproszony o zgode na publikacje zdjecia Klodzka (twierdzy) i taka wyrazilem Wink. Co do art. to powiem tak, kazdy kiedys zaczynal i nabieral wprawy. Korzystanie z ksiazek Asi jest dobrym poczatkiem, jednak nie zawieraja one wszystkich informacji na poruszany temat. Aby art. byl dobry musi zawierac rowniez informacje "inne". A takie informacje piszac, np. o Twierdzy mozna znalezc ... wlasnie na Twierdzy Uśmiech. Ogolnie oceniam art. na dobry ( Uśmiech ) i zycze sukcesow w dalszych pracach nad kolejnymi.

A Krecio powinien sluzyc wlasnie jako weryfikator publikowanych informacji Uśmiech i powinien byc jednostka nadzorujaca ten temat Bardzo szczęśliwyBardzo szczęśliwyBardzo szczęśliwy.

Pozdrawiam

_________________
kruku
---------------------
Wortal Poszukiwaczy Skarbów
www.poszukiwania.pl

Pon 19 Gru, 2005 11:39

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No tak... Embarassed
Co innego mialem na mysli a co innego wyszlo. Mea culpa.
Co do bycia "nadzorca" to stanowczo protestuje Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Ja chetnie pomoge jesli bede mogl ale nadzorowac? Toz to traci zupelnie inna tematyka Rolling Eyes
Schmeisser. Nie bierz tego wszystkiego az tak do siebie. Na jednym wozku jedziemy. Ot, chyba zbyt dosadnie zwrocilem uwage na doskonale ale daleko niewystarczajace zrodla. Chcesz tworzyc dzial o palacach, dworach, zamkach na D.Sl. A wiesz ile tego jest? Ponad 300. Lamparska opisala zaledwie kilka. I to w sposob bardzo bajkowy. Oczywiscie fantastycznym jezykiem ale jednak duzo bajek, legend w nich jest. I zeby bylo jasne - TO NIE ZARZUT wobec jej ksiazek. Kilkanascie innych opisano pobieznie tu i tam. Wiekszosc zostala pozbawiona swojej historii. Niektore nawet bytu. Duzo trzeba sie nachodzic, najezdzic i naszukac zeby znalezc choc namiastke informacji co trwa latami. Glownie to mialem na mysli. I kazdemu kto chce tego szukac pomoge.

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Pon 19 Gru, 2005 12:09

Powrót do góry
Schmeisser
Gefreiter

Gefreiter





Posty: 40
Skąd: Breslau
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ok, dzięki. Wiem, ile tego jest, zdaje sobie sprawę za co się biorę. I ile wiedzy mi starczy, tyle artykułów opublikuję. Nie mniej jednak postaram się sprostać zadaniu. Postaram się, żeby każdy z nich był bogaty w treść, żeby było tam jak najwięcej merytorycznej treści. Wiadomo, legendy od takowych odbiegają, ale o ile takie się znajdą związane z opisywanym przeze mnie obiektem - przedstawię je. I jeśli będę potrzebował zasięgnąc wiedzy o mało znanym miejscu, na pewno o ile to będzie możliwe, zwrócę się do Ciebie. Zatem pozdrawiam.

A właściwie, bo jeszcze tego nie napisałeś, co sadzisz o samych obu artykułach, coś im brakuje, czegoś nie uwzględniłem? Chciałbym wiedzieć, w celu pisania lepszych pod tym wzgledem w przyszłości.

Pon 19 Gru, 2005 15:36

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Trudno mi recenzowac cos co jest mi znane. Wybrales akurat tzw. "klasyki" tematu. Mozna o nich pisac cale mnostwo stron i pewnie nadal bedzie malo. Dla kogos kto wogole nie ma pojecia, ze w Polsce sa takie miejsca napewno sa tam wystarczajace informacje. Zreszta ja uwazam, ze kazdy musi sobie sam szukac i dociekac. Artykuly maja tylko w jakis sposb naprowadzic czytelnika. W tym sensie Lamparska jest niedoscigniona. Natomiast wydaje mi sie, ze Ty akurat nie masz ambicji tworzenia poszczegolnych monografii. Tylko daj wiecej zdjec. Jak nie masz albo jest problem to wal do mnie. Pare tysiecy tego sie kisi na twardzielu Razz Widoki z lat swietnosci tez mam.
Tak wiec zycze powodzenia w tropieniu. Masz te przewage, iz wszystko to jest w zasiegu Twojego wzroku Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Ja niestety mam znacznie dalej. Mysle, ze teraz to juz spokojnie mozesz sie na priva pytac. A ja z checia Ci pomoge jesli bede mogl lub potrafil. Wink Wink Wink

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Pon 19 Gru, 2005 16:36

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nowy opis:


  • Zamek Bolczów

Wto 03 Sty, 2006 15:00

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nowy opis:


  • Zamek Bolków

Nie 15 Sty, 2006 17:59

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Do opisu zamku Bolków zostaly dodane nowe zdjęcia Wink

Sob 18 Lut, 2006 18:40

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Do działu zostały przeniesione właśnie wszystkie zamki i pałace z dolnegośląska, które znajdowały się w dziale "fortyfikacje" Wink

Sob 25 Lut, 2006 13:29

Powrót do góry
Schmeisser
Gefreiter

Gefreiter





Posty: 40
Skąd: Breslau
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dawid159 napisał:
Do opisu zamku Bolków zostaly dodane nowe zdjęcia Wink

Dzięki wielkie za aktualizację Uśmiech

Nie 05 Mar, 2006 15:03

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Żaden problem Wink Mówiłem, że wrzuce i wrzuciłem 8)

Nie 05 Mar, 2006 15:09

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nowy opis:


  • Zamek Świny

Nie 12 Mar, 2006 17:41

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nowy opis:


  • Kamieniec Ząbkowicki - zamek


Pozdrawiam
Dawid Piwo

Wto 04 Kwi, 2006 10:12

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.