| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Oj tam, Oj tam... przecie musi być wojna co by interesy szły do przodu...
Nikeidy się zapomina do czego doprowadziło wiele firm zbrojeniowych uzależnienie premii zarzadu od corocznego "znaczącego" zwiększania obrotów...
Pozdrawiam

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Czw 13 Wrz, 2012 11:51

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Oj tam, Oj tam... przecie musi być wojna co by interesy szły do przodu...

Nasze interesy nic a nic na tym nie korzystają.

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Pią 14 Wrz, 2012 8:37

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jesteś tego pewien dV akurat co do Libii ? Uśmiech
Pozdrawiam

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Pią 14 Wrz, 2012 8:43

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie jestem, ale też nie spotkałem się z żadnymi przesłankami świadczącymi o tym, byśmy jakieś interesy ostatnio rozkręcali w świecie arabskim..
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Pią 14 Wrz, 2012 9:45

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie bardzo rozumiem co rozumiemy w tym wypadku pod pojęciem "rozkręcać" bo jeżeli chodzi o firmy obecne na rynku od wielu lat (lub zatrudniające znanych w świecie arabskim ludzi) to te jak najbardziej podpisują nowe umowy.
Pozdrawiam

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Pią 14 Wrz, 2012 10:42

Powrót do góry
works1
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 713
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

marek8888 napisał:
Nie bardzo rozumiem co rozumiemy w tym wypadku pod pojęciem "rozkręcać" bo jeżeli chodzi o firmy obecne na rynku od wielu lat (lub zatrudniające znanych w świecie arabskim ludzi) to te jak najbardziej podpisują nowe umowy.
Pozdrawiam


Wyluzowany ...to moze jakies konkrety ?

Pią 14 Wrz, 2012 11:06

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A czy to forum wymiany informacji gospodarczych? Uśmiech Nie czuję się upowazniony do tego aby upubliczniać szczegóły dotyczące prywatnych firm i ich umów Uśmiech Mogę tylko potwierdzić fakt, że polskie firmy dalej prowadzą interesy na terenach "zapalnych"... co chyba nie powinno być ani sensacją ani nowością... Uśmiech
_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Pią 14 Wrz, 2012 12:16

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jak zwykle Laughing
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Pią 14 Wrz, 2012 14:11

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak tytułem wyjasnienia dV - jeżeli z dużą dozą pewności coś twierdzisz to zakładam, ze minimum wiedzy na dany temat posiadasz - dlatego zadałem pytanie czy aby na pewno wiesz o czym piszesz.
I wybacz jezeli nie rozumiesz na czym polega niepodawanie szczegółów dotyczących firm i konkretnych współczesnych (nie historycznych) transakcji gronu przypadkowych osób to chyba żyjemy na zupełnie innych planetach...
Pozdrawiam

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Pią 14 Wrz, 2012 17:57

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wbrew pozorom, żyjemy na tej samej planecie. Ale Ty, swoim stałym zwyczajem, unikasz podawania jakichkolwiek konkretów na poparcie swoich twierdzeń - które tym samym pozostają zwykłym pustosłowiem. Nikt nie wymaga od Ciebie ujawniania tajemnic handlowych poszczególnych firm (osobiście wątpię, byś miał dostęp do takich danych - nie zasiadasz chyba w organach tych firm, a nawet jeśli tak, to raczej nie we wszystkich), ale jeśli posiadasz wiedzę, dostępną legalnymi kanałami zwykłemu śmiertelnikowi, to nie widzę przeszkód, by się nią podzielić. No chyba, że takowej nie posiadasz, a tylko tak sobie piszesz?
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Pon 17 Wrz, 2012 9:38

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wybacz ale do czego ci dV potrzebne tego typu informacje - tak poplotkować sobie ? Uśmiech Czym innym drogi kolego jest tajemnica handlowa a czym innym niechęć do rozpowszechniania potencjalnych plotek z uwagi na niemożność podania szczegółów tranzakcji
I gratulacje za błyskotliwą analizę powyżej - jak widać niezrozumieniem realiów potwerdzasz, że po prostu nie mamy o czym rozmawiać w tej kwestii... No bo jaki sens tej rozmowy - dV będzie mógł komuś powiedzieć, ze słyszał, że... Uśmiech Ale z jednym sie zgodzę - o "rozkręcaniu" interesu w tradycyjnym rodzimym ujęciu w tych krajach ja też nie słyszałem Uśmiech.

Pozdrawiam

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Pon 17 Wrz, 2012 10:15

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wybacz ale do czego ci dV potrzebne tego typu informacje - tak poplotkować sobie ?

Dla samej wiedzy. To jest forum dyskusyjne, gdzie z natury rzeczy pozyskuje się wiedzę, zasadniczo nie w celu robienia z niej praktycznego użytku. Ponadto, oczekuję uargumentowania głoszonych tez - informacje które tak skrywasz (o ile w ogóle je posiadasz) temu mogły by służyć.

Cytat:
dV będzie mógł komuś powiedzieć, ze słyszał, że...

Przeceniasz swój wpływ na mnie, aż tak się nie wzoruję Twisted Evil

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Pon 17 Wrz, 2012 12:56

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Może wyjaśnijmy sobie coś - co w przypadku gdy posiadam wiedzę, że w dniu x firma y zawarła na terenie interesującego nas obszaru kontrakt na z o wartości q ma podlegać uzasadnieniu i przedstawieniu argumetów ? Uśmiech
A, że nie chcę tych szczegółow podawac to wybacz - moje prawo wynikające ze swietej zasady, że ingnorancja i nieznajomość tematu + ciekawość i snucie domysłów = plotki, które nawet wbrew intencji plotkującego mogą szkodzić - szczególnie na tak newralgicznym obszarze... Jezeli akurat tego nie chcesz zrozumieć i upierasz się przy jakichś zasadach rodem... (przemilczę) to jednak jesteśmy na innych planetach.
Raczej w ramach zdobywania wiedzy powinieneś być wdzieczny, ze informuję cię ogólnie, że jest inaczej niż myślisz. A to, ze nie wierzysz to jakby mnie nieco mniej obchodzi ... Uśmiech Zawsze możesz sam dotrzeć do interesujacych cię informacji i snuć wnioski do woli.
Pozdrawiam

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Pon 17 Wrz, 2012 19:36

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czyli jak zwykle mowa trawa.. Myślę, że nie tyle nie chcesz podawać szczegółów, co zwyczajnie nie są Ci znane. Jak zwykle rzuciłeś słowo na wiatr i tyle - dalej już tylko uciekasz w jakieś frazesy o plotkach, planetach..
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Pon 17 Wrz, 2012 23:05

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wybacz dV ale chyba przez wzgląd na rangę odpowiem ci krótko - bredzisz waść - ani nie rozumiesz ani nie chcesz zrozumieć...zza to jak dzieciak czujesz się urazony, ze nie dostałes zabawki - choć tłumaczy ci się dlaczego Uśmiech Ja ci z tym dobrze to sobie buduj teorię, ze ja nie wiem czy tym podobne... To jakby Twój a nie mój problem... Z resztą komentarzy się powstrzymam I mam nadzieję, ze skończymy?
Pozdrawiam

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Pon 17 Wrz, 2012 23:32

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Racja, skończ, jak nie masz nic do powiedzenia, a na przyszłość nie zalewaj forum swoim słowotokiem, bo wszystkim już to obmierzło. Do dyskusji się włączaj tylko wtedy, gdy masz coś do dodania, prócz własnych fantasmagorii. I nie myśl sobie, że mnie uraziłeś, bo nie jesteś do tego zdolny Laughing
Jeśli mimo swoich zapowiedzi, będziesz dalej off-topował, posty będą kasowane.
Wracamy do tematu konfliktu w Libii..

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Wto 18 Wrz, 2012 8:52

Powrót do góry
works1
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 713
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zdziwiony

http://fakty.interia.pl/swiat/news/libia-demonstranci-wystepuja-przeciw-islamistycznej-milicji,1845261,4

-he he he no i USA i NATO wywolaly bunt przeciwko tym ktorzy
wystapili przeciwko Kadaffiemu.Bunt przeciwko buntownikom.
Dobre sobie.
To gdzie teraz posypia sie bomby...na buntownikow ktorzy sie buntuja
czy...eeee Na na na

Sob 22 Wrz, 2012 9:55

Powrót do góry
works1
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 713
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wyluzowany

http://fakty.interia.pl/swiat/news/22-latek-ktory-schwytal-kaddafiego-zmarl-po-torturach,1846699,4

-sprawiedliwosci stalo sie zadosc.Kto mieczem....

cytat jednego komentarza do tego tematu.Mysle ze doskonale
to komentuje-

Myślę ze to Amerykańska akcja propagandowa . Chciałbym żeby ten dzikus i gnój który zamordował Kaddafiego a potem się tym chwalił przed całym światem nie żył ale myślę że raczej ma się dobrze a chodzi tylko o to że amerykanie starają się pokazać jacy to niby zwolennicy byłego władcy Libii źli i okrutni . Na szczęscie coraz więcej ludzi widzi że Amerykańska propaganda i jej kłamstwa niczym nie różnią się od tych z ZSRR . Amerykanie udają Armię dobra a palą i niszczą każdy kraj gdzie pojawi się ropa . Głupa część Libijczyków która popierała zachód w tym przewrocie niedługo zrozumie swój błąd . Libia za Kaddafiego to było bogate państwo teraz nastanie tam okrutna bieda .

Czw 27 Wrz, 2012 7:56

Powrót do góry
works1
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 713
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Smutny

http://fakty.interia.pl/raport/rewolucja-w-krajach-islamskich/news/sensacyjne-doniesienia-to-on-pomogl-w-ujeciu-kadafiego,1848297,7407

-co za glupi zdrajca.Jezeli to prawda.A i tak zachod robi mu kolo d...
Tylko Rosjanie i Chiny go chronia przed stryczkiem.
Jezeli to prawda to arabowie sa najglupszym narodem na swiecie.

Wto 02 Paź, 2012 7:44

Powrót do góry
works1
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 713
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Smutny

http://fakty.interia.pl/raport/rewolucja-w-krajach-islamskich/news/powstancy-zamordowali-kilkudziesieciu-ludzi-z-konwoju,1853558,7395

-to chyba nic nowego...


Zszokowany

http://www.youtube.com/watch?v=DtWIZg5TihU&NR=1&feature=endscreen

-a to przyklad jakimi "sojusznikami" jest USA.Usmiechy i usciski rak
a w nastepnym momencie traktuja cie jak scierke ktora sie
zurzyla i mozna ja wyzucic.
Moze cos to nas nauczy.
Ale watpie bo "...polak przed i po szkodzie glupi..."

Sro 17 Paź, 2012 12:36

Powrót do góry
Groteska
Kapitan

Kapitan





Posty: 1366
Pochwał: 2
Skąd: Melbourne
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Works1,
Arabowie to chyba nie są narodem, tak jak Indianie (ci z Ameryk, obu) lub Słowianie też nie są narodami.
Pozdrawiam.

_________________
Ciało Pinokia leżało na ziemi, a nad nim w złowieszczym kluczu krążyły dzięcioły.

"Pokój! Pokój między narodami!! Pokój wszystkim ludziom dobrej woli!!!" wrzeszczał - ze swego bunkra - Adolf Hitler pod koniec kwietnia 1945 roku...

Sro 17 Paź, 2012 13:06

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Works,
Postawię sprawę jasno - albo zmienisz sposób swych komentarzy - albo zostaniesz stąd (tym razem skutecznie, co gwarantuję) wyproszony. Nie chodzi mi o fakty, które zamieszczasz, lecz o takie: "co za glupi zdrajca", "zachod robi mu kolo d...", czy "arabowie sa najglupszym narodem na swiecie". Daruj sobie.
O ortografii wolę już nie wspominać, gdyż woła ona o pomstę do nieba.
Mam nadzieję, że się dostosujesz.
Pozdrowienia
Grendel

_________________

Koło przyjaciół Muzeum Broni Pancernej CSWL
im. płk dypl. Mieczysława Rawicz-Mysłowskiego

Sro 17 Paź, 2012 14:35

Powrót do góry
works1
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 713
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Groteska napisał:
Works1,
Arabowie to chyba nie są narodem, tak jak Indianie (ci z Ameryk, obu) lub Słowianie też nie są narodami.
Pozdrawiam.


-Cytat z wikipedii-

Często uznaje się Arabów nie za jeden naród, ale za wspólnotę kulturową.

-czyli "...czesto..." czyli nie jest to pewne lub dla niektorych tak dla niektorych nie.To tyle na ten temat.

Czw 18 Paź, 2012 4:32

Powrót do góry
works1
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 713
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wyluzowany


http://www.hrw.org/de/news/2012/10/16/libyen-neue-beweise-f-r-massenhinrichtung-bei-gaddafis-tod

-Link do raportu o zamordowaniu Kadaffiego i syna i ludzi z jego otoczenia.

Czw 18 Paź, 2012 6:43

Powrót do góry
gregski
Podporucznik marynarki

Podporucznik marynarki





Posty: 289
Skąd: Prosto z morza
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Szkoda, że ten link do strony w takim języku, ale trudno....
Co do Kadafiego to musieli go "stuknąć" zaraz po pochwyceniu. Wzbudzał on wśród Libijczyków niemal zabobonny strach który pętał im nogi. Po jego śmierci sytuacja nabrała innej dynamiki.

PS.
Drogi Worksie pierwszy czy ty czasem nie masz kuzyna o nicku Florek XXX?

Czw 18 Paź, 2012 8:43

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny Strona 7 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.