| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szeryf
Kapitan

Kapitan





Posty: 1378
Skąd: Nowa Sól
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Fisher F75 - Proszę o poradę

Witam!!Mam mały problem z użytkowaniem wykrywacza marki Fisher F75.Baterie(cztery "paluszki")dociskane są jak zresztą w innych wykrywaczach, za pomocą sprężynek.W tym jednak są one bardzo delikatne - jakiś czas temu ułamała mi się jedna a dziś "strzeliła" druga i to ta która jest głębiej.Sprężynek jakoś nie udało mi się przytwierdzić powtórnie.Na razie radzę sobie dociskając baterie kawałkami zgiętej blaszki alu z puszki ale nie wiem czy to nie wpływa negatywnie na działanie wykrywacza.Zresztą trzeba sobie z tym radzić w terenie gdy wymieniam baterie i kosztuje mnie to sporo nerwów i czasu:)Może ktoś z szanownych użytkowników tego sprzętu miał podobny problem?Proszę o wszystkie rady w tym temacie.Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.Pozdrawiam!

Nie 19 Cze, 2011 19:17

Powrót do góry
Enders
Porucznik

Porucznik





Posty: 504
Pochwał: 2
Skąd: New Ross
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Załóż temat u Proscana... On na pewno Ci pomoże!

A próbowałeś te sprężynki przylutować do tych blaszek? Czy co? Zresztą lub niewiele pomoże...

Pomyślałem nad tym trochę, jeśli dałoby się je jakoś stamtąd "usunąć", to można by rozkręcić zasobnik i wymienić blachy ze sprężynkami... Gorzej jak są zatopione w plastiku - ciężka sprawa Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Z tymi blaszkami alu to nie jest zły sposób - ale potrafi wkurzyć Laughing Laughing Laughing Baterie Ci nie wypadają?

Pozdrawiam!

_________________
Historia to... przygoda!

Pon 20 Cze, 2011 7:44

Powrót do góry
szeryf
Kapitan

Kapitan





Posty: 1378
Skąd: Nowa Sól
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Może rzeczywiście spróbuję zasięgnąć opinii u Proscana.Ze względu na utrudniony dostęp(szczególnie jeśli chodzi o drugą baterię) byłby problem z lutowaniem.Blaszki są ruchome ale w tym wypadku trzeba byłoby rozkręcić puszkę.Jeśli wymieniam baterie w domu to nie jest tak źle - gorzej w terenie.Jeśli uda mi się zamknąć klapkę to oczywiście baterie nie wypadają.Pozdrawiam!

Pon 20 Cze, 2011 16:25

Powrót do góry
Enders
Porucznik

Porucznik





Posty: 504
Pochwał: 2
Skąd: New Ross
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Z rozkręceniem obudowy nie ma problemu. Mam i T2 i F75, obydwa są tak samo zbudowane. Najpierw trzeba odkręcić nakrętkę na gnieździe słuchawkowym, potem tę śrubkę góry, schowaną we wgłębieniu na rurce. Jak już zdejmiesz panel to i z wymianą blaszek nie będzie problemu. Tylko uważaj, żebyś nie zerwał przewodów. Przy moich wykrywaczach nic nie rozbierałem (jeśli chodzi o zasobnik na baterie, bo elektronika to uuu... Wink ). Tylko zamiast blachy ze sprężynką wstawiłbyś blaszkę a "ogonkiem", który to potem byś ogonek zgiął po łuku, tak, by sprężynował i trzymał baterię. Ale to tylko teoria Wink Nie wiem tylko, jak to będzie wyglądać w praktyce, bo na razie jeszcze to mi się w moich wykrywaczach nie trafiło i nad czymś takim dłużej nie myślałem Wyluzowany

Pozdrawiam!



Opis załącznika:

_________________
Historia to... przygoda!

Pon 20 Cze, 2011 19:00

Powrót do góry
szeryf
Kapitan

Kapitan





Posty: 1378
Skąd: Nowa Sól
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wielkie Dzięki!!Fajny pomysł.Myślałem też aby wykorzystać do tego sprężynę napędową z zegara(dobrze się sprawdza jako wymiennik zardzewiałej w łódkach amunicyjnych)Poczekam jednak jeszcze na opinię Proscana.Na razie dopiero zarejestrowałem się na jego forum.Pozdrawiam!

Pon 20 Cze, 2011 21:16

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.